Γενικό -  Πρόγραμμα Φροντιστηρίου

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
γινεται δουλεια ομως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aυτό δεν το γνωρίζω γιατί δεν συμμετέχω σε κάτι τέτοιο και εφόσον δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη για το πως κάνουν μάθημα δεν μπορώ να πω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
2 ώρες χημεία κατ.
2 ώρες φυσική γενικής παιδείας
2 ώρες φυσική κατ.
4 ώρες μαθηματικά κατ.
2 ώρες αλγεβρα
2 ώρες έκθεση
Σύνολο 14 ώρες :D

παλεύεται δε μπορώ να πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Τελικά θα πει κανείς τί είδους προετοιμασία κάνει απο την αρχή της Β λυκείου???Αν ήταν προς το τελος να το καταλαβαινα...
Θα μας πειτε!!!???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Προετοιμασία αν θές κάνεις το καλοκαίρι ! Και είναι και το πιο φυσικό !
Τώρα τι είδους προετοιμασία κάνουν δεν ξέρω ! Αλλά γενικά μου φαίνεται υπερβολικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σπατάλη δυνάμεων είναι, απλά. Βέβαια εντάξει, καθείς όπως το βλέπει το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
στην προετοιμασια μπαινουμε στην υλη της τριτης απλα λογω χρονου εχουμε τη δυνατοτητα και παμε πιο αργα. ακομα μπορει να παραλειπουμε καποιο ειδος ασκησεων σε ενα κεφαλαιο λογω του οτι δεν ειναι τοσο...σημαντικο (ας το πω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
στην προετοιμασια μπαινουμε στην υλη της τριτης απλα λογω χρονου εχουμε τη δυνατοτητα και παμε πιο αργα. ακομα μπορει να παραλειπουμε καποιο ειδος ασκησεων σε ενα κεφαλαιο λογω του οτι δεν ειναι τοσο...σημαντικο (ας το πω...)
Επιτέλου απάντησε κάποιος!!!:P

Άμα είναι έτσι γιατί κάνετε και φροντηστήριο γαι την β λυκείου???(το ερώτημα δεν είναι ειρωνικό)?
Οι καθηγητές μου μου λένε, πως χρειάζεται να μάθω τα φετινά για να καταλάβω τον τρόπο διαβάσματος για του χρόνου, και να πάρω μερικά σημαντικά εφόδια...Άμα δεν χρειάζεται αυτό, τότε γιατί να μην κάνουμε όλοι φροντηστήρια για την γ λυκείου από φέτος.
Άν όχι όλοι, οι περισσότεροι, πάμε φροντηστήρια όχι για να αποδώσουμε καλά στο σχολείο(ποιός νοιάζετε γιατό)αλλά για να ξέρουμε καλά την ύλη για του χρόνου που θα βοηθηθούμε...
Έγω άδικο(και αυτό δεν είναι ειρωνικό) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
πρεπει να ξερεις οτι η υλη της κατευθυνσης ειναι ασχετη με την κατευθυνση στη γ λυκειου.λιγα πραγματα χρειαζονται και αυτα περισσοτερο απο την αλγεβρα που ειναι μαθημα γενικης.αυτο που σου λενε οι καθηγητες σου ειναι οτι πρεπει απο τη β λυκειου να ψηθεις στις ασκησεις.
Προσωπικα,αρχισα την προετοιμασια απο τη β λυκειου και δεν θεωρω οτι σπαταλησα δυναμεις.Οταν οι περισσοτεροι συμμαθητες μου τρεχουν να βγαλουν την υλη και να την κατανοησουν,εγω μπορω να κανω ασκησεις σε βαθος ωστε να φτασω ενα επιπεδο πιο πανω.Με αλλα λογια,εχω αρκετο ελεθερο χρονο.Οποτε,νομιζω οτι υπαρχει καποια αντισταθμιση.
Αυτη ειναι η προσπικη μου γνωμη.Και καλο θα ηταν ατομα που δε συμφωνουν με την προετοιμασια αυτη να μην κατακρινουν αλλους γτ πραγματικα ειναι επιλογη του καθενος.(δεν αναφερομαι στο μπμαμπη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
η προετοιμασια απο την β λυκειου περα απο την επιλογη του καθενος,απαιτει και εναν αλφα βαθμο προσπαθειας και διαβασματος,διοτισκεφθειτε οτι εχετε περα ;πο την υλη της β λυκειου και καποια απο την υλη της γ λυκειου.

Εγω εκανα προετοιμασια απο την β λυκειου σε μαθηματικα κατευθυνσης και εκθεση και μπορω να πω οτι με βοηθησε πολυ,καθως ιδιαιτερα στα μαθηματικα,αλλα και στην εκθεση ειχα την ευκαιρια να μαθω σε βαθως ,ακησεις θεωριες κτλ και φυσικα τελειωσα πιο νωρις τα μαθηματικα γυρω στον δεκεμβρη.

οσο αφορα την εκθεση θεωρω οτι η υλη ειναι αρκετα μεγαλη (εμεις στο φροντηστηριο τα θεματα τα ειχαμε χωρισει σε 18 ενοτητες) πραγμα που σημαινει οτι ο 1 χρονος εκθεση ειναι λιγος,ωστοσο ειχα συμμαθητρια που με εναν χρονο εγραψε 17,8 στην εκθεση.

παντως επιλογη του καθενος ειναι τα μαθηματα που θα παει φροντηστηριο και ποσες ωρες θα κανει ,αλλα οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα (ετσι τουλαχιστον πιστευω) αλλα αυτο προυποθετει την καλη γνωση των μαθηματικων ,αλγεβρας α και β λυκειου (ή τελος παντων να μην υπαρχουν κενα)

οσο για την φυσικη θεωρω οτι ενας χρονος με θερινα μαθηματα ειναι υπερ υπερ αρκετος ,η φυσικη ηταν ενα απο τα αγαπημενα μου μαθηματα και εκανα σκονη τρια βοηθηματα ολοκληρα πριν δωσω


οπως καταλαβατε εξαρταται και απο τον χαρακτηρα του καθενος,οποτε μην διερωταστε γιατι υπαρχει η προετοιμασια απο β λυκειου
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Επίσης πολλοί κάνουν και το άλλο, το οποίο θα κάνω και εγώ:
Τελειώνουμε την ύλη της β λυκείου μέχρι λίγο μετά τον δεκέμβριο(αν προλαβαίνεις και πριν τα Χριστούγεννα) και ξεκινάς την ύλη της γ από τέλος Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου, και έτσι καλύπτεις αρκετή ύλη της γ ώστε, τον Αύγουστο να κάνεις μία ψιλοεπανάληψη ολοκληρώνοντας την ύλη, και μετά σου μένει αρκετός χρόνος για επαναλήψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγω το σκεφτομαι αν θα κανω θερινα για την γ και εσεις μ λετε προετοιμασια απο τη β για την γ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Εγω το σκεφτομαι αν θα κανω θερινα για την γ και εσεις μ λετε προετοιμασια απο τη β για την γ:P
Γιατί θεωρείς ότι είναι τόσο εύκολη η ύλη της γ΄.;)
Απλώς σου λέει αφού κάνω που κάνω φροντ. για την β΄,που στην τελική δεν σου χρειάζονται όλα, γιατί να μην εκμεταλλευτώ τον χρόνο για αυτά που δεν σου χρειάζονται, σε χρόνο για την ύλη της γ΄?

Το άλλο είναι πως κάποιοι ίσως να νομίζουν πως δεν θα τα καταφέρουν και τόσο καλά με το χρόνο που θα έχουν μόνο του χρόνου.Και τα θετικά αμθήματα της Γ δεν είναι και τα πιο εύκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γιατί θεωρείς ότι είναι τόσο εύκολη η ύλη της γ΄.;)
Απλώς σου λέει αφού κάνω που κάνω φροντ. για την β΄,που στην τελική δεν σου χρειάζονται όλα, γιατί να μην εκμεταλλευτώ τον χρόνο για αυτά που δεν σου χρειάζονται, σε χρόνο για την ύλη της γ΄?

Το άλλο είναι πως κάποιοι ίσως να νομίζουν πως δεν θα τα καταφέρουν και τόσο καλά με το χρόνο που θα έχουν μόνο του χρόνου.Και τα θετικά αμθήματα της Γ δεν είναι και τα πιο εύκολα..
Οτι νομιζει ο καθενας.Μου φενεται ανουσιο να ξεκινησω απο τωρα την υλη της γ.Καθε πραγμα στο καιρο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγω οταν βλεπω καποιους να λενε σε λιγο θα αρχισω την υλη της γ τρελαινομαι ,αγχονομαι ορισμενες φορες και εχω φτασει σε σημειο να σκεφτομαι να αγορασω καποια βοηθηματα για του χρονου και να αρχισω να προετοιμαζομαι μονος μου (κατι βεβαια το οποιο θεωρω τρομερα δυσκολο ισως και αδυνατο)Εχω ρωτησει τους φροντιστες μου σχετικα με το θεμα αυτο αν δηλαδη θα μπουμε στην υλη της γ απο φετος και μου απαντανε πως ουτε να το σκεφτομαι .Παρολα αυτα κατα τη γνωμη μου θα ηταν καλο να ξεκινουσα απο φετος καποια πραγματα για του χρονου ετσι ωστε η υλη να μου φαινεται πιο οικεια και προσιτη.(Το προγραμμα μου ειναι αρκετα φορτωμενο 10 ωρες φροντ τη βδομαδα)δεν νομιζω να καταφερω τιποτα μονος μου αλλα θα προσπαθησω. εσεις τι λετε?(κυριως απευθυνομαι σε μεγαλυτερους)

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Επίσης πολλοί κάνουν και το άλλο, το οποίο θα κάνω και εγώ:
Τελειώνουμε την ύλη της β λυκείου μέχρι λίγο μετά τον δεκέμβριο(αν προλαβαίνεις και πριν τα Χριστούγεννα) και ξεκινάς την ύλη της γ από τέλος Ιανουαρίου - αρχές Φεβρουαρίου, και έτσι καλύπτεις αρκετή ύλη της γ ώστε, τον Αύγουστο να κάνεις μία ψιλοεπανάληψη ολοκληρώνοντας την ύλη, και μετά σου μένει αρκετός χρόνος για επαναλήψεις...

Ξες αυτό που λες τώρα είναι το ίδιο που κατέκρινες πριν μια σελίδα:P
Bέβαια εμένα προσωπικά μου τη δίνει η αντίληψη παιδιών που γνωρίζω που κάνουν φροντιστήρια για τη Γ από τώρα και νομίζουν ότι είναι πιο ωφελημένοι από μας που θα αρχίσουμε μέσα Αυγούστου:P Όλοι την ίδια ύλη θα έχουμε κάνει φτάνοντας στο μάρτη του 2011:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ξες αυτό που λες τώρα είναι το ίδιο που κατέκρινες πριν μια σελίδα:P
Bέβαια εμένα προσωπικά μου τη δίνει η αντίληψη παιδιών που γνωρίζω που κάνουν φροντιστήρια για τη Γ από τώρα και νομίζουν ότι είναι πιο ωφελημένοι από μας που θα αρχίσουμε μέσα Αυγούστου:P Όλοι την ίδια ύλη θα έχουμε κάνει φτάνοντας στο μάρτη του 2011:bye:
Και καλα θα εχουν εξασκηθει περισσοτερο αλλα η υπερβολη δεν κανει καλο...Ξερω πολλα παιδια που ξεκινησαν τελη αυγουστου και εγραψαν μια χαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι αυτό.:P Λίγο τους νοιάζει.Να πουλήσουν μούρη τους ενδιαφέρει περισσότερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Όχι αυτό.:P Λίγο τους νοιάζει.Να πουλήσουν μούρη τους ενδιαφέρει περισσότερο:)
Οι περισσοτεροι το κανουν για να βγει και καλα πιο ευκολα η υλη.Λιγοι το κανουν για τον λογο που ειπες...Και γιατι να πουλησουν μουρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ξες αυτό που λες τώρα είναι το ίδιο που κατέκρινες πριν μια σελίδα:P
Bέβαια εμένα προσωπικά μου τη δίνει η αντίληψη παιδιών που γνωρίζω που κάνουν φροντιστήρια για τη Γ από τώρα και νομίζουν ότι είναι πιο ωφελημένοι από μας που θα αρχίσουμε μέσα Αυγούστου:P Όλοι την ίδια ύλη θα έχουμε κάνει φτάνοντας στο μάρτη του 2011:bye:




Και ακομα την κατακρινω αυτη τη συμπεριφορα (εννοω πως δεν πιστευω οτι θα γινει τιποτα ουσιαστικο αν ξεκινησω απο τωρα μονο κανα πασαλειμα )αλλα ξερεις αισθανομαι οτι ισως θα υστερω σε σχεση με αλλους που θα εχουν ενα προβαδισμα στην υλη.Συνεχεια ακουω τον καθε οτι ναναι να φωναζει η υλη της γ ειναι μεγαλη και δυσκολη ,ειδικα αυτα τα μαθηματικα ειναι παλουκι (βεβαια αυτο το ακουω εδω και δυο χρονια γενικα για το λυκειο και και μεχρι τωρα δεν ειναι ετσι οπως μου τα περιγραφανε )αλλα οι τι να κανω που πολλες φορες βλακωδως υποκυπτω και πιστευω αυτα που μου λενε .Το αστειο ειναι οτι αυτοι που τα λενε αυτα απο το σχολειο μου οι περισσοεροι ειναι αθλιοι με ολη την σημασια της λεξης .Δεν ξερω ισως ειναι και κομπεξικοι και προσπαθουν να με πεισουν οτι αν δεν ξεκινησω την υλη της γ απο τη β θα αποτυχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top