Προετοιμασία για Proficiency

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όσον αφορά στη γραμματική, το Mastrermind Use of English, εκδ. Burlington (συγγραφείς δε θυμάμαι) είναι εξαιρετικό (και λιγάκι εκνευριστικό). Εστιάζεται στα πτυχία του πανεπιστημίου του Cambridge (Advanced & Proficiency levels), αλλά κάνει και για ECPE.

Αυτό έκανα κι εγώ είναι πολύ καλό σε επίπεδο.:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για το Words you need της Sylvia Kar???? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για το Words you need της Sylvia Kar???? :P
Ακούγεται ότι είναι πολύ καλό. Εγώ δεν το είχα · δεν είχα θέμα με το λεξιλόγιο, ίσως γι' αυτό.
Πάντως, είχα ένα άλλο βιβλίο της κυρά - Sylvia : 10 Practice Final Examinations For The Michigan Proficiency (Revised November 2003), by Sylvia Kar. Ήταν από τα πιο δύσκολα ( ; ) τεστάκια που είχα κάνει.
Αχ, δεν πίστεψα ποτέ ότι θα μου λείπουν τα αγγλικά. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ακούγεται ότι είναι πολύ καλό. Εγώ δεν το είχα · δεν είχα θέμα με το λεξιλόγιο, ίσως γι' αυτό.
Πάντως, είχα ένα άλλο βιβλίο της κυρά - Sylvia : 10 Practice Final Examinations For The Michigan Proficiency (Revised November 2003), by Sylvia Kar. Ήταν από τα πιο δύσκολα ( ; ) τεστάκια που είχα κάνει.
Αχ, δεν πίστεψα ποτέ ότι θα μου λείπουν τα αγγλικά. :'(
γενικα τα βιβλια της σιλβια καρ ειναι εξειρετικα.παρα πολλες λεξεις που περιεχουν τα βιβλια της πεφτουν και στις εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Γειά σας.

Πόσο χρονικό διάστημα πιστεύεται ότι απαιτείται για να προετοιμαστεί μία μαθήτρια ηλικίας 16 ετών που πήρε φέτος το ECCE για να δώσει το ECPE. (καλή μαθήτρια).

Ευχαριστώ
1.5 με 2 χρονια.μπορει να κανει μια χρονια την ταξη του αντβανσ και μετα να ξεκινησει αυγουστο ωστε να δωσει νοεμβριο ecpe κανοντας μονο practice tests.δεν βγαινει με τιποτα σε 1 χρονο.εκτος αν θελει να στηριχθει μονο στην τυχη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η κυρά-Sylvia είναι στη συγγραφική ομάδα των εξετάσεων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
οκ, τότε. όταν διαβάσω το λεξιλόγιο των βιβλίων που έχω, θα το πάρω και αυτό, να'μαστε σίγουροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Η κυρά-Sylvia είναι στη συγγραφική ομάδα των εξετάσεων;)
Ακόμα; Όταν έκανα προετοιμασία, θυμάμαι ότι ήταν «στα τελευταία» της... :P
Αλλά, ναι. Πολλές από τις λέξεις που έχει στο βιβλίο της συνάντησα στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
100 χρονών έχει γίνει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πόσων χρόνων είναι αυτή;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Όσον αφορά στη γραμματική, το Mastrermind Use of English, εκδ. Burlington (συγγραφείς δε θυμάμαι) είναι εξαιρετικό (και λιγάκι εκνευριστικό). Εστιάζεται στα πτυχία του πανεπιστημίου του Cambridge (Advanced & Proficiency levels), αλλά κάνει και για ECPE.

ένα πορτοκαλί είναι????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ένα πορτοκαλί είναι????????
Αχά. Πορτοκαλί προς κόκκινο. Αχνοφαίνεται ο κορμός ενός δέντρου και μία γειτονιά, αν δε με απατά η μνήμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeTs

Νεοφερμένος

Ο GeorgeTs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καταρχην γεια σας!!πρωτη φορα γραφω...!!!θελω μια βοηθεια!!ειχα παρει το Lower(edexcel)στο τελος της β γυμν...!τωρα τελειωσα το σχολειο και ειπα να ξαναδωσω για proficiency και θα δωσω για το Michigan!θα μπορουσα να δωσω για edexcel αλλα το Μισιγκαν και το Κεμπριτζ περα απο το ονομα και το κυρος ειναι πτυχια που αν τα εχεις μπορεις να διδαξεις η ακομα να ανοιξεις φροντ!!για να μην τα πολυλογω τα αγγλικα απο τοτε δεν τα αφησα τελειως...λιγο στο σχολειο λιγο σε διαφορα σαιτ που μιλαω με αλλα ατομα τα θυμαμαι!Το θεμα ειναι οτι δεν θα παω φροντιστηριο και θα κανω προετοιμασια(οσο ειναι εφικτο)μονος μου οποτε για Κεμπριτζ ουτε λογος(οχι οτι το Μισιγκαν ειναι ευκολο αλλα...)!αγορασα 2 βιβλια λοιπον για τα οποια θελω τη γνωμη σας!το ενα ειναι Speaking,listening,writing απο το γριβα και με τεστ και βιβλιο καθηγητη κλπ!!το αλλο ειναι το on course παλι απο Γριβα(μαζι με κομπανιον)!θα ηθελα τη γνωμη σας περα απο το αν ειναι καλα να μου πειτε τι αλλο θα μπορουσα η θα επρεπε να παρω και το ξεχασα!!ευχαριστω για το χρονο :)σας
υγ:τοτε(β γυμν)ειχα δωσει το Μισιγκαν lower στο οποιο κοπηκα(δεν θυμαμαι σε τι)

Α εννοειται πως αυτο με το οτι μπορεις να ανοιξεις φροντιστηριο απλα το ανεφερα...δεν εχω τετοιους σκοπους και δεν ξερω αν θα ηταν και σωστο αν δεν εχεις παει σε πανεπιστημιο αγγλικης φιλολογιας...!το θελω για λογους εργασιας κλπ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Για έκθεση ecpe τι προτείνετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Η κυρά-Sylvia είναι στη συγγραφική ομάδα των εξετάσεων;)
δεν νομιζω οτι ειναι στην επιτροπη των εξετασεων.ακουγεται οτι ηταν καποτε οπως και η piniaris για αυτ ισως κι εχουν προσβαση στο word.bank του michigan και βλεπουμε πολλες λεξεις των βιβιλιων τους να πεφτουν στις εξετασεις.παντως αυτο ειναι σχετικο.εγω οταν εδωσα λοουερ εχοντας δουλεψει το βιβλιο της συλβια καρ εντοπισα παρα πολλες λεξεις που ειχαμε δει την ημερα των εξετασεων.αντιθετα στο προφισενσι ειχα δουλεψει τα βιβλια του andrew betsis και ειχα διαβασει μονος μου και λεξεις απο την καρ και στις εξετασεις οι περισσοτερες λεξεις μου ηταν οικειες απο τον μπετση.αυτο βεβαια ισως να οφειλεται στο οτι υπαρχουν γυρω στα 8 διαφορετικα τεστ την μερα των εξετασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
και του γρίβα κάποια βιβλία από πίσω λέει πως έχουν γραφτεί μετά από εξοντωτική έρευνα κλπ σε past papers... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeTs

Νεοφερμένος

Ο GeorgeTs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια νεα help!!!ανοιξα τα βιβλια το Γριβα και ενω στο πακετο βιβλιων οταν το αγοραζεις σου λεει οτι μεσα εχει students book,teachers και τα cd περα απο τα practise test!αντιθετως εγω οταν το ανοιξα βρηκα μεσα ενα students book και τα test!ουτε teachers ουτε cd!!!ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
βρε αγόρι μου άλλο είναι το πακέτο του μαθητή κι άλλο του καθηγητή καθώς και η τιμή τους...
προφανώς δεν αγόρασες/παράγγειλες το teacher's set
και χωρίς βοήθεια καθηγητή/φροντιστηρίου δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις και πολλά μόνος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top