Προβλήματα με καθηγητές.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
αυτο με την αναβαθμολόγηση δεν σου συνηστω να το κανεις, ποτε δεν ξες τι θα γινει... Μια φιλη μου ειχε στα μαθηματικα 15, το εστειλε για αναβαθμολογηση και της το κανανε 13,5!!! Αν σου αφησουνε τον ιδιο βαθμο η σου το μειωσουν θα γινεις ΤΕΛΕΙΩΣ ρεζιλι... Ασε που, το γραπτο ειναι αποκλειστηκα δικο σου και αν εγραψες λιγοτερο απο 9 φταις εσυ και οχι η καθηγητρια... Οσο για τους μετεξεταστεους μπορει να ηαφησει οσόυς θελει, ακολαι ολο το σχολειο. Δεν υπαρχει (και δεν υπαρχει λογος να υπαρχει) καποιος περιορισμος... Εγχω λεω να κατσεις να διαβασεις για να περασεις με εναν αξιοπρεπη βαθμο τον Σεπτεμβριο και να αφησεις την καθηγητρια στην ησυχια της, οσο ξινη κι αν ειναι δεν φταιει (πιστεψε με, ξερω απο ξινες καθηγητριεσ...). Αυτα, καλο διαβασμα! :)

εντιτ: Οσο για την βοηθεια απο αλλο μαθημα δυστυχως δεν γινεται, καθε μαθημα ειναθ ξεχωριστο και αν τον Σεπτεμβρη γραψεις κατω απο 9 μπορει μεχρι και να μεινεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παραξενοι καθηγητες :look:
Μια παραξενη καθηγητρια χωρις ομως να ειναι κακια κλπ ειναι η κα των Γερμανικων μου. Περιεργος αλλα ταυτοχρονα ΥΠΕΡΟΧΟΣ ανθρωπος. Ειναι πολυ παραξενη στις συνηθειες της. Και γενικα στον τροπο που διδασκει και επιβαλλει την ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ο καθηγητης του σχολειου μας κατα την διαρκεια του μαθηματος ειδε ενα φυλλαδιο ασκησεων του φροντηστηριου πανω στο θρανιο κατω απο κατι τετραδια και επειδη το αναγνωρισε ηρθε το πηρε και το πεταξε στον καδο λεγοντας οτι αυτα τα σκουπιδια δεν θελει να τα βλεπει....Στο διαλειμμα λοιπον του ζητησα να το βγαλει απο το καδο και να μου το δωσει γιατι λογω θεματων υγειας δεν μπορω να βαλω τα χερια μου εγω μεσα....Αυτος αρνηθηκε και συγκεκριμενα απαντησε '' να ρθουν αυτοι απο το φροντηστηριο να στο παρουν".Το θεμα ειναι οτι μεσα βρισκονταν οι σημειωσεις και οι μεθοδολογιες μου απο τα καλοκαιρινα μαθηματα οποτε πηγα στην διευθυντρια...οι καθαριστριες ομως ειχαν περασει ηδη και ειχαν μαζεψει τα σκουπιδια πετωντας τελειως το φυλλαδιο....Ετσι η διευθυντρια του ειπε οτι ειναι υποχρεωμενος να του φερω το φυλλαδιο και να το λυσει ολο και να μου το δωσει....Τωρα αυτος περνωντας απο τον διαδρομο του σχολειο γυρισε και μου ειπε "κοντρα μου πας κοντρα θα σου παω....θα σου δειξω εγω στον βαθμο!" .Τι μπορω να κανω? Επιτρεπεται τετοια συμπεριφορα απο καθηγητη? Που μπορω να απευθυνθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Tι μαθημα σαου κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
φυσικη κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν έχουν πρόβλημα και άλλα παιδιά με αυτόν τον καθηγητή, πηγαίντε όλοι μαζί στην διευθύντρια και εξηγήστε τι τρέχει. Αν δεεν, ζητήστε συνέλευση του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Ισως μπορούν να κάνουν κάτι. :hmm: *

* Στο δικό μου σχολείο δεν έκαναν τίποτα (:angel:) αλλά ελπίζω τα πράγματα να είναι διαφορετικά σε εσάς. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Mα το θεμα ειναι οτι απειλησε μονο εμενα....οι αλλοι μαθητες απλα το ειδαν...δεν ξερω τι να κανω...τον βαθμο τον χρειαζομαι και τον αξιζω τωρα ειναι κριμα να με χαντακωσει επειδη ζηταω τα πραγματα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλο είπα. :P Αυτός δεν κάνει μάθημα και σε άλλα τμήματα; Αν ναι, τότε ίσως να υπάρχουν και άλλα παιδιά που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλα,και εσυ σε ωρα μαθηματος κατευθυνσης,ελυνες ασκησεις φροντιστηριου?Αηδια εχει καταντησει.Εγω θα στο εσκιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Στο διαλειμμα λοιπον του ζητησα να το βγαλει απο το καδο και να μου το δωσει γιατι λογω θεματων υγειας δεν μπορω να βαλω τα χερια μου εγω μεσα

Την πεταξες και εσυ xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
οχι σε προηγουμενες περιπτωσεις απλα ελεγε στους μαθητες να τα βαλουν μεσα οι οποιοι λυναν και ασκησεις οχι απλα το ειχαν εκει....Εντωμεταξυ ειναι μαθητες που φερνουν μαξιλαρια και κοιμουνται στο μαθημα του στους οποιους δεν λεει τιποτα επειδη ειναι αγορια ζορικα κτλπ και φοβαται τι μπορει να του κανουν....και γω επειδη απλα ξεχασα το φυλλαδιο κατω απο τα τετραδια εκανε ολοκληρη σκηνη μεσα στο μαθημα και τωρα αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δινεις πανελληνιες φετος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ViPeRMiMiS εχω προβλημα με το δερμα μου....Δεχεται διαφορες ουσιες ως καυστικες ακομα και το σαμπουαν να φανταστεις....χρησιμοποιω ειδικα προιοντα....οταν αγγιζω κατι βρωμικο κτλπ φευγει το η πανω στρωση του δερματος μου...εχω απο το καλοκαιρι που βασανιζομαι και το ξερει

Φρεντος ναι φετος δινω για αυτο ανυσηχω....

DrHouse δεν ελυνα απλα το ειχα ξεχασει εξω κατω απο το τετραδιο απο το διαλειμμα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maxsal1995

Νεοφερμένος

Ο maxsal1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι φιλε.ειχα κι εγω τετοιο νταη καθηγητη.δεν προκειται να σου κανει τιποτα,απο τι στιγμη που πηγες και στο λυκειαρχη.αν τολμησει να σου βαλει χαμηλο βαθμο εχει ουσιαστικα "τελειωσει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μα η λυκειαρχης τον ακουσε να με απειλει και δεν ειπε τιποτα...Δεν της αρεσουν οι φασαριες οποτε λεει οτι ειναι στο χερι του να με βαθμολογησει οπως μου ''αξιζει''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ακου κοπελια τι πρεπει να κανεις. Ουσιαστικα τον ενοχλησαν το φροντιστηρειο. Ειμαι συγουρος οτι καποτε εκανε και αυτος μαθημα σε φροντιστηρειο καποτε. Ουτου σι αλλως λυκειο πας φυσικο ειναι να πας φροντιστηρειο. Πες το στους γονεις σου πρωτα απολα. Μετα να θυμισεις στον καθηγητη απο που ξεκινησε αυτος. (συγουρα ξεκινησε απο εκει που σου πα). Ειναι και χαζος αυτος τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ο καθηγητης του σχολειου μας κατα την διαρκεια του μαθηματος ειδε ενα φυλλαδιο ασκησεων του φροντηστηριου πανω στο θρανιο κατω απο κατι τετραδια και επειδη το αναγνωρισε ηρθε το πηρε και το πεταξε στον καδο λεγοντας οτι αυτα τα σκουπιδια δεν θελει να τα βλεπει....Στο διαλειμμα λοιπον του ζητησα να το βγαλει απο το καδο και να μου το δωσει γιατι λογω θεματων υγειας δεν μπορω να βαλω τα χερια μου εγω μεσα....Αυτος αρνηθηκε και συγκεκριμενα απαντησε '' να ρθουν αυτοι απο το φροντηστηριο να στο παρουν".Το θεμα ειναι οτι μεσα βρισκονταν οι σημειωσεις και οι μεθοδολογιες μου απο τα καλοκαιρινα μαθηματα οποτε πηγα στην διευθυντρια...οι καθαριστριες ομως ειχαν περασει ηδη και ειχαν μαζεψει τα σκουπιδια πετωντας τελειως το φυλλαδιο....Ετσι η διευθυντρια του ειπε οτι ειναι υποχρεωμενος να του φερω το φυλλαδιο και να το λυσει ολο και να μου το δωσει....Τωρα αυτος περνωντας απο τον διαδρομο του σχολειο γυρισε και μου ειπε "κοντρα μου πας κοντρα θα σου παω....θα σου δειξω εγω στον βαθμο!" .Τι μπορω να κανω? Επιτρεπεται τετοια συμπεριφορα απο καθηγητη? Που μπορω να απευθυνθω?

Να ξαναπάς στην διευθύντρια και να της πεις να το επιλύσει αυτή αφού φάνηκε ξεκάθαρα ότι μόνο αντικειμενικός δεν θα 'ναι στην βαθμολόγησή του. Διαφορετικά θα απευθυνθείς στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.
Το είπες στους γονείς σου σαν περιστατικό? Ακόμα και η δική τους πίεση μόνο μπορεί να ασκήσει αποτελέσματα αν έρθουν στο σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Οι γονεις μου ειναι ήσυχοι ανθρωποι και δεν τους αρεσουν οι φασαριες....οταν τους ειπα για το φυλλαδιο μου ειπαν αστον γιατι μετα δεν ξερεις τι θα κανει μες στα νευρα του...Εμενα μου φανηκε αδικο να αφησω τετοια συμπεριφορα ατιμωρητη γιάυτο πηγα και στην διευθυντρια....στο κατω κατω για να γραψω αυτες τις ασκησεις και σημειωσεις εκανα τοσες ωρες μαθημα και παει και τα πεταει στα σκουπιδια ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εεεε πες στουε γονεις σου (ακομα και αν ειναι ησυχοι ανθρωποι οτι πρεπει να σε συμπαρασταθουνε ασχετα με το τι βαθμο θα σου βαλει αυτος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ισως να γινεται να ζητησεις να σε βαθμολογησει αλλος καθηγητης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top