Προβλήματα με καθηγητές.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Φυσικα! Αντιμετωπισα κι εγω περσυ μια δυσκολη περιπτωση καθηγητριας. Τα βηματα ειναι 3. Διευθυντης--> Δευτεροβαθμια εκπαιδευση--> Συνηγορος του Πολιτη ;) Λεπτομερειες αν θες πες μου απο δω για να δουν και οι υπολοιποι για να ξερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φυσικα! Αντιμετωπισα κι εγω περσυ μια δυσκολη περιπτωση καθηγητριας. Τα βηματα ειναι 3. Διευθυντης--> Δευτεροβαθμια εκπαιδευση--> Συνηγορος του Πολιτη ;) Λεπτομερειες αν θες πες μου απο δω για να δουν και οι υπολοιποι για να ξερουν

Τον πηγαμε στον διευθυντη χωρις αποτελεσμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παιδια κι εμεις δοκιμασαμε τον διευθυντη και νομιζαμε ότι θα μας βοηθησει αλλα το μονο που εκανε ηταν να τα πει στην καθηγητρια, μην πειμενετε πολλά από τους Διευθυντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τον πηγαμε στον διευθυντη χωρις αποτελεσμα
μηπως μπορεις να μου αναφερεις περισσοτερα για την περιπτωση του για να σε βοηθησω για το πως μπορειτε να κινηθειτε;;;
Παιδια κι εμεις δοκιμασαμε τον διευθυντη και νομιζαμε ότι θα μας βοηθησει αλλα το μονο που εκανε ηταν να τα πει στην καθηγητρια, μην πειμενετε πολλά από τους Διευθυντες...
Γενικα, υπαρχει μια αλληλεγγυη μεταξυ τους, για αυτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
μηπως μπορεις να μου αναφερεις περισσοτερα για την περιπτωση του για να σε βοηθησω για το πως μπορειτε να κινηθειτε;;;

Γενικα, υπαρχει μια αλληλεγγυη μεταξυ τους, για αυτο ;)

Μπαινει μεσα στην ταξη μας βριζει πχ: Να σας παρει ο διαολος τον πατερα κλπ
Καπνιζει εν ωρα μαθηματος
στριβει τσιγαρα ενω γραφουμε διαγωνισμα
μειωνει και θεωθει το σχολειο ιδιοκτησια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης1998

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με ενα περιστατικο,που συνεβη στο σχολειο μου.Ηταν η 6η ωρα και ειχαμε χημεια.Διπλα απο το σχολειο σε ενα λοφο κατι παιδια σκαρφαλωναν και εγω χωρις να ενοχλω καθολου το μαθημα κοιτουσα απο το παραθυρο τα παιδια αυτα.Μετα απο ενα λεπτο ο καθηγητης ειπε πως οποιος ξανακοιταξει εξω απο το παραθυρο θα τον βγαλει εξω με αποβολη.Εγω επειδη ειχα περιεργεια να δω αν τα παιδακια αυτα σκαρφαλωνουν ακομα ή επεσαν απο το λοφακι,κοιταξα εξω απο το παραθυρο χωρις παλι να ενοχλω το μαθημα.Ουτε που σηκωθηκα απο την καρεκλα μου.Απλα κοιταξα εξω.Τοτε με εβγαλε εξω και εγω πηγα κατω στο γραφειο και εγινε φασαρια.Λεπτομεριες αν θελετε σε αλλο ποστ.Εσεις θελω αν μπορειτε να μου ριξετε τα φωτα σας σε αυτο το θεμα γιατι νομιζω ο καθηγητης καταχραστηκε την εξουσια που εχει.Σε λιγο θα μας πουνε να μην αναπνεουμε κιολας.Σημειοτεον δε πως ο καθηγητης αυτος με αυταρχικο τροπο μου ειπε πως στην ταξη του κανει κουμαντο αυτος και οποτε θελει μπορει να μας βγαζει εξω αν δεν υπακουσουμε σε οποιαδηποτε διαταγη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Λίγη κατανόηση. Τους κόβουν συνέχεια τον μισθό, καπου θέλουν να ξεσπάσουν κ αυτοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εμας συνηθως οι καθηγητες μας λενε οτι δεν τους ενοχλει αν δεν προσεχουμε αρκει να μην ενοχλουμε τους αλλους που θελουν να προσεξουν
βεβαια ο καθε καθηγητης κανει με δικο του τροπο μαθημα και δεν νομιζω οτι θα βρεις το δικιο σου στην προκειμενη περιπτωση μιας και εκανε παρατηρηση πιο πριν.
Ηταν λιγο ακραια η αντιδραση του αλλα τι να κανεις...Θα επρεπε να το συζητησεις με τον διευθυντη και τον συγκεκριμενο καθηγητη βεβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης1998

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το οτι εκανε παρατηρηση πιο πριν δεν σημαινει κατι.Αν δεν θελω να παρακολουθησω το μαθημα του δεν θα το κανω αρκει να μην ενοχλω το μαθημα μιλωντας σε καποιον η κανοντας φασαρια.Με τον υποδιευθυντη μιλησα για το θεμα και ηταν παρον και αυτος ο καθηγητης αλλα δεν βρηκα το δικιο μου και οχι επειδη ειναι σιγουρο πως εχω αδικο αλλα επειδη και στο παρελθον που ειχε γινει φασαρια επειδη ο χημικος εδωσε σφαλιαρα σε μαθητη το δικιο παλι σε αυτον πηγε επειδη το 15μελες μας δεν ξερει να διεκδικει τα δικαιωματα μας.Παντως εγω ετσι και αλλιως δεν δινω τοση εκταση σε αυτο το θεμα για την ωριαια αποβολη αλλα για τον τροπο που φερονται μερικοι καθηγητες επειδη νομιζουν οτι δεν ξερουμε τι μας γινεται.Γι αυτο θελω αν καποιος μπορει να μου δωσει πληροφοριες για το μεχρι που φτανει η εξουσια των καθηγητων και για την συμπεριφορα τους μεσα στην ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα αυτή η αντίδραση μου φαίνεται λίγο ακραία, αλλά οφείλουμε να αποδεχτούμε το γεγονός πως οι καθηγητές κατευθύνουν το μάθημα και κατά συνέπεια την τάξη τους. Ασφαλώς και στην περίπτωση σου έχεις δίκιο να νιώθεις αδικημένος αλλά έτσι είναι το σχολείο και κατ'επέκταση η κοινωνία. Πάντα θα υπάρχει κάποιος ανώτερος σου, που θα σου φερθεί όπως δεν σου αξίζει και ίσως και άδικα, αλλά εσύ δεν πρέπει να σκύψεις το κεφάλι και να λυγίσεις. Ποτέ στην ζωή σου δεν θα βλέπεις να υπερισχύει το δίκαιο. Εσύ απλά να παλεύεις :)

Όσον αφορά τώρα την τιμωρία σου, άμα θες να κάνεις κάτι να απευθυνθείς στο πενταμελές και να το συζητήσετε στην τάξη. Γι'αυτό το λόγο άλλωστε υπάρχουν και οι αντιπρόσωποι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Φανταζομαι ΔΕΝ εισαι μαθητης του 20.
Γιατι αν ησουν ουτε καν παρατηρηση δεν θα σου κανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με ενα περιστατικο,που συνεβη στο σχολειο μου.Ηταν η 6η ωρα και ειχαμε χημεια.Διπλα απο το σχολειο σε ενα λοφο κατι παιδια σκαρφαλωναν και εγω χωρις να ενοχλω καθολου το μαθημα κοιτουσα απο το παραθυρο τα παιδια αυτα.Μετα απο ενα λεπτο ο καθηγητης ειπε πως οποιος ξανακοιταξει εξω απο το παραθυρο θα τον βγαλει εξω με αποβολη.Εγω επειδη ειχα περιεργεια να δω αν τα παιδακια αυτα σκαρφαλωνουν ακομα ή επεσαν απο το λοφακι,κοιταξα εξω απο το παραθυρο χωρις παλι να ενοχλω το μαθημα.Ουτε που σηκωθηκα απο την καρεκλα μου.Απλα κοιταξα εξω.Τοτε με εβγαλε εξω και εγω πηγα κατω στο γραφειο και εγινε φασαρια.Λεπτομεριες αν θελετε σε αλλο ποστ.Εσεις θελω αν μπορειτε να μου ριξετε τα φωτα σας σε αυτο το θεμα γιατι νομιζω ο καθηγητης καταχραστηκε την εξουσια που εχει.Σε λιγο θα μας πουνε να μην αναπνεουμε κιολας.Σημειοτεον δε πως ο καθηγητης αυτος με αυταρχικο τροπο μου ειπε πως στην ταξη του κανει κουμαντο αυτος και οποτε θελει μπορει να μας βγαζει εξω αν δεν υπακουσουμε σε οποιαδηποτε διαταγη του.


Πες στον καθηγητή σου πως αν την είδε Στρατιωτικός διδάσκει σε λάθος μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης1998

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι ξερω πως η ζωη ειναι αδικη αλλα ακομα ειμαι στο σχολειο και μπορω να φερνω αντιρησεις.Οταν θα αρχισω να δουλευω ξερω πως θα πρεπει να το βουλωνω και να σκυβω το κεφαλι ομως τωρα αφου μπορω να μην το κανω....Εκτος απο αυτο,οσο για το βαθμο μου η αληθεια ειναι πως ειμαι απουσιολογος κανονικα αλλα το δινω σε μια αλλη κοπελα γιατι ειναι μπελας το απουσιολογιο.Το μονο που θελω ειναι αν ξερει καποιος καμια ιστοσελιδα η κατι τελος παντων για να διαβασω το καθηκοντολογιο καθηγητων αλλα και γενικα κατι που να αποδεικνυει πως ηταν λαθος η πραξη αυτη του καθηγητη για να το εκτυπωσω και να του το τριψω στη μουρη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_education/5_kathik_kath_syll.htm [Άρθρο 38]

Επιφυλακτικά (μιας και δε το πολυκοίταξα γιατί βιάζομαι τώρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Λίγη κατανόηση. Τους κόβουν συνέχεια τον μισθό, καπου θέλουν να ξεσπάσουν κ αυτοί...

Συγνώμη, αλλά επειδή είμαστε μαθητές, δεν σημαίνει πως θα δεχόμαστε και τα πάντα. Και εμείς έχουμε προβλήματα (και μην μου πεις πως το μόνο πρόβλημα που μπορώ να έχω είναι να με παράτησε ο γκόμενος), και υπάρχουν μέρες που είμαστε μέσα στα νεύρα, αλλά παρόλα αυτά ανεχόμαστε να βλέπουμε την φάτσα του κάθε ένα εκεί μέσα, από συμμαθητή μέχρι καθηγητή, και κάνουμε μάθημα κανονικά. Για αυτό, αν έχουν νεύρα, ας τα βγάλουν εκεί που πρέπει. Εμείς δεν φταίμε σε τίποτα, για να ξεσπούν πάνω μας, με το δικαίωμα της εξουσίας που έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...........χωρις να ενοχλω καθολου το μαθημα κοιτουσα απο το παραθυρο τα παιδια αυτα.Μετα απο ενα λεπτο ο καθηγητης ειπε πως οποιος ξανακοιταξει εξω απο το παραθυρο θα τον βγαλει εξω με αποβολη.Εγω επειδη ειχα περιεργεια να δω αν τα παιδακια αυτα σκαρφαλωνουν ακομα ή επεσαν απο το λοφακι,κοιταξα εξω απο το παραθυρο χωρις παλι να ενοχλω το μαθημα...................Απλα κοιταξα εξω.Τοτε με εβγαλε εξω και εγω πηγα κατω στο γραφειο και εγινε φασαρια..............
Παληκάρι μου χρυσό:
1) Η υποχρέωση του μαθητή δεν είναι απλά "να μην ενοχλεί" αλλά και να προσέχει στο μάθημα. Το να κοιτάζουν οι μαθητές έξω από το παράθυρο αποτελεί αγένεια προς τον καθηγητή και περιφρόνηση προς το μάθημα.
2) Ο καθηγητής προειδοποίησε, αλλά εσύ έκανες τη "μαγκιά" σου να δείξεις και σ' αυτόν και στους συμμαθητές σου ότι "δε μασάς" και κάνεις ότι σου γουστάρει. Οπότε δικαίως ο καθηγητής σε έβγαλε έξω.
3) Σίγουρα, μας λες τα μισά από όσα συνέβησαν. Δεν μας γράφεις τι ειπώθηκε μεταξύ σας, καθώς αντί όταν σου είπε να βγείς, αντί να το κάνεις αντρίκια έβγαλες γλώσσα και για το λόγο αυτό έγινε και η "φασαρία" στο γραφείο.
4) Εντάξει, είναι έθιμο οι μαθητές να υποστηρίζουν τις πράξεις των συμμαθητών τους, ακόμα και αν κατά βάθος αναγνωρίζουν ότι είναι άδικες. Όμως, το να εμπλακεί το δεκαπενταμελές σε ένα τέτοιο (ασήμαντο) θέμα, δεν θα ήταν σωστό.
5) Σ΄ ευχαριστώ "εκ των προτέρων" και σένα και όσους άλλους στα πλαίσια της "αλληλεγγύης" το κάνουν, που θα μου χαρίσετε την αρνητική "ψήφο" σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης1998

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.1)Γι ‘αυτό που λες είσαι σίγουρος;Γιατι εγώ αυτό παλέβω να μάθω.Αν όντως είμαστε υποχρεωμένοι να προσέχουμε στο μάθημα.Όσο για την αγένεια δεν τους συμφέρει καθόλου να μιλήσουμε.Δεν ξέρεις πόσες φορές αυτοί με αυτά που κάνουν μας προσβάλλουν.2)Ξαναέρχομαι πάλι σε αυτό που είχα πει και στην αρχή.Είσαι σίγουρος πως ο καθηγητής μπορεί να δώσει τέτοια εντολή;Σε λίγο θα μας πούνε να μην κλείνουμε και τα ματια.Το κάνω ότι μου γουσταρει είναι να κοιταξω εξω από το παράθυρο;3)Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβες τι εγινε γι ‘αυτό θα σε παρακαλόυσα στο μελλον να διαβαζεις καλα τι γραφω και μετα προσαψε μου κατηγοριες.Στην ταξη δεν του ειπα τιποτα.Μου ειπε να φυγω κι εφυγα.Απλα μετα πηγα κατευθειαν στο γραφείο.4)Εγω δεν θελω να εμπλακει το 15μελες σε καμια περιπτωση.Ετσι και αλλιως οι συγκεκριμενοι δεν υπαρχει περιπτωση να βοηθησουν.Καλα καλα να μιλανε δεν ξερουν.Ετσι και αλλιως εγω ασχολουμαι γιατι μου τη δινει στα νευρα όταν μας πουλανε εξουσια.Και σιγα την εξουσια που εχουν.Απλα θελω να τους δειξω ότι ξερουμε τι μας γινεται αλλα και επειδη δεν θελω να γινει κατι χειροτερο στο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ετσι και αλλιως εγω ασχολουμαι γιατι μου τη δινει στα νευρα όταν μας πουλανε εξουσια.

Αυτό σε όλα τα σχολεία συμβαίνει. Ακου να δεις τι έγινε στο δικό μας πριν μερικά χρόνια. Εχουμε έναν υπο-διευθυντή που την έχει δει διευθυντής και νομίζει οτι έχει εξουσία. Πέρα απο τα κλασσικά που πετάει στους μαθητές «Σκάσει, είσαι υπο. » μια φορά φώναξε αρκετά σε ενα κορίτσι, σε σημείο να αρχίσει να κλαίει.
Την επόμενη μέρα, σκάει μύτη στο σχολείο ο γκόμενός της, ενα νταγλάρι 2 μέτρα και πιάνει τον υποδιευθυντή... Δε θες να ξέρεις την συνέχεια... ;)
Το καλό απο αυτην την ιστορία είναι οτι της ζήτησε συγνώμη! Ω ναι, κι όμως το έκανε. :)


Αλλη περίπτωση στο γυμνάσιο. Καθηγητής λέει συνεχώς στα παιδιά «Θα σου χώσω μια σφαλιάρα». Τότε γυρνάει μια κοπελιά και του απαντάει «Αν θέλετε απο αύριο να μπείτε στο ταμίο ανεργίας, κάντε το». Και του κόπηκε ο τσαμπουκάς αμέσως του βλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Εκανα μια αναζητηση για καθηγητη/τρια γερμανικων και εφτασα σε σημειο να αναρωτιεμαι..εχουν καποια Χ επιστημονικη μορφωση. Αυτο δεν θα επρεπε να συναδει και με την κοινωνικη τους μορφωση.; Σε ολο αυτο το διαστημα που ψαχνω (που δεν ειναι μεγαλο) μου εχουν τυχει 2 περιπτωσεις απαραδεκτες..Εχω φτασει σε σημειο να απογοητευτω και να μην εχω ορεξη καν να ξεκινησω την γερμανικη γλωσσα που τοσο πολυ ηθελα. Ετυχα σε μια περιπτωση που επειδη δεν ηθελα να κανω 1ο μαθημα επι πληρωμη (αλλα μια αναγνωριστικη συναντηση προκειμενου ως αρχαρια να πληροφορηθω πραγματα για την γλωσσα, τα πτυχια, τον τροπο διδασκαλιας, τα βιβλια κτλ), αρχισε να με προσβαλει με ανεδη τροπο... και οταν της ειπα πως η αξια της μαθησης και του εκπαιδευτικου συμβαδιζουν και με μια παιδαγωγικη καταρτιση, το μονο που μου απαντησε ηταν οτι "πλακα εχεις, συνεχισε να στελνεις μηνυματα"... Και μετα αναρωτιομαστε γιατι η παιδεια στην Ελλαδα ειναι υποβαθμισμενη, ε; κριμα παντως. Πολυ κριμα. Ειλικρινα εχω απογοητευτει απο ανθρωπους που θα επρεπε να σου εμφυτευουν την διψα για μαθηση, να λειτουργουν με αυτον τον τροπο. Αναλογες περιπτωσεις μου εχουν τυχει και στο παρελθον. Ειλικρινα λυπαμαι και απλα ηθελα να το μοιραστω με καποιον.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ενώ άμα έδινες ρευστό θα σου τό παιζε κυρία...
οι παλιοί έχουν μία λέξη για αυτό το φαινόμενο...: "παραδόπιστοι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top