Πράγματα που θα έλεγα στον νεότερό μου εαυτό

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
1663253650936.png


Τι να συμβουλέψω το νεότερο εαυτό μου?? οτι και να πω με προλαβαίνει το facebook.. κάθε που μπαίνω
βρίσκω ένα κάρο συμβουλές "προτείνεται για εσάς"... :happy:

Το ινστα από την άλλη δεν μιλάει.. μόνο μου δείχνει ανθρώπους που όλοι είναι ευτυχισμένοι
με τέλεια καθημερινότητα! :cool2:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Το ινστα από την άλλη δεν μιλάει.. μόνο μου δείχνει ανθρώπους που όλοι είναι ευτυχισμένοι
με τέλεια καθημερινότητα! :cool2:

Για να γνωρίσεις έναν άνθρωπο, πρέπει να κοιμηθείς μαζί του. Δεν περιέχει ερωτική ερμηνεία, εννοώ τον απλό ύπνο. Στον ύπνο και στο πρωινό ξύπνημα θα δεις ότι και βασιλιάς να είναι, θα ρίξει ροχάλα στην τουαλέτα. Δεν υπάρχει καμία τελειότητα. Απλά ζούμε την εποχή της εικόνας.

Στον νεότερο εαυτό μου θα έλεγα να είχε περισσότερη υπομονή, να βίωνε καλύτερα την χαρά της στιγμής και ότι τελικά ακόμη και τα λάθη του, δεν είναι τελικά λάθη όπως η ίδια κοινωνία μας κάνει να νιώθουμε. Επίσης θα του έλεγα να στηρίζει περισσότερο την μάθηση μέσω της καθημερινής εμπειρίας και όχι κατ' ανάγκη σε ξεπερασμένα πτυχία. Θα του έδινα πολλά μπράβο καθώς σε ένα τελείως αδημιούργητο επιστημονικά κοινωνικό περιβάλλον, ως ένα ανώριμο 18χρονο ποτέ δεν επαναπαύτηκε σε μια φοιτητική ζωή ύπνου. Ακόμη και τώρα μπορεί να μην έχω βρει τα πατήματά μου, αλλά όπως λέει και ένας φίλος μου Κορεάτης, με τελείως διαφορετική κουλτούρα ζωής, ζωή είναι να μην βρεις ποτέ τα πατήματά σου. Έτσι μαθαίνεις και βελτιώνεσαι. Μια ζωή ταξιδιώτης σε νέες περιπέτειες. Με τα χρόνια βλέπω στον πιο ώριμο εαυτό μου ότι τα λάθη δεν είναι λάθη απλά μια διαφορετική πορεία σε αυτό που ήξερες ή μάλλον νόμιζες ότι ήξερες. Για να είναι λάθος, πείτε μου ποιο είναι το σωστό; :tongue:

Mε την σχεδόν 6χρονη διαμονή μου στο εξωτερικό ως μόνιμος κάτοικος, και μέσω γνωριμιών, νέων σχέσεων ζωής με άλλα έθνη, άλλες κουλτούρες, άλλα υπόβαθρα, πολλά people come - people go βλέπω ότι μόνο στην χώρα μας επικρατεί η λογική της βολεψίτιδας κάπου είτε είναι σπουδές είτε είναι δουλειά (στο δημόσιο) είτε είναι σχέσεις. Οι περισσότεροι λαοί ειδικά όσοι έχουν αξιοθαύμαστο πολιτισμό, κυρίως από την άπω ανατολή, θεωρούν ότι η ζωή είναι το παρόν και η αναζήτηση. Ζεις και ψάχνεις. Νομίζω ότι ο νεότερος εαυτός μου ήταν ανέκαθεν περίεργος με την καλή έννοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,747 μηνύματα.
Μη τολμήσεις και πατήσεις ρε στο ιστορικό. Πήγαινε να μάθεις τέχνη να τελειώνουμε.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Μπες Μαθηματικό βρεεε κλόουν δεν είναι για σένα τα ΛΟΧΡΗ και αυτά τα συναφή
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Μπες Μαθηματικό βρεεε κλόουν δεν είναι για σένα τα ΛΟΧΡΗ και αυτά τα συναφή
ακαλα , αυτοκτονια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω θα ελεγα επισης πηγαινε Γιαννενα σειντ μωρη παρδαλω και κανεις μετεγγραφη για πατρα αμεσως. Ζωο
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 302446767_3222199121431491_7816047291978255539_n-1.png
    302446767_3222199121431491_7816047291978255539_n-1.png
    212.3 KB · Εμφανίσεις: 101

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Φόρτωσε 1000Ε σε bitcoin το 2011
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Θα έλεγα στον εαυτό μου τον νεότερο...


*μην τους δίνεις τόσες ευκαιρίες. Δεν το αξίζουν. Ουδείς αναντικατάστατος*


Και για αστειακι

Στις πανελλήνιες του 2018 στο Δ θέμα της Φυσικής

*Ψυχραιμία!! Ένα στερεό με ελατήριο είναι :laugh:*
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Να μην περνούσα κάθε μέρα των δύο πρώτων εξαμήνων σαν σίκουελ του χανγκόβερ, ώστε να ξεκινούσα νωρίτερα τα γαλλικά και να πήγαινα εράσμους Παρίσι.

Και να έκανα την αγγαρεία(fight me Γιαννη) του στρατού μόλις έσκαγε η πανδημία το 20(ήταν και 9μηνο τότε ακόμα :cray:).
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Να μην περνούσα κάθε μέρα των δύο πρώτων εξαμήνων σαν σίκουελ του χανγκόβερ, ώστε να ξεκινούσα νωρίτερα τα γαλλικά και να πήγαινα εράσμους Παρίσι.

Και να έκανα την αγγαρεία(fight me Γιαννη) του στρατού μόλις έσκαγε η πανδημία το 20(ήταν και 9μηνο τότε ακόμα :cray:).
Πήγαινε παραμεθώριος να κάνεις 9 μηνο στον Έβρο...Τώρα για τη πιθανή κατάθλιψη που θα πάθεις δε ξέρω τι να πω :hehe:
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μη τολμήσεις και πατήσεις ρε στο ιστορικό. Πήγαινε να μάθεις τέχνη να τελειώνουμε.
ποια σχολή θα επέλεγες αντί για το ιστορικό ? :hmm:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,747 μηνύματα.
ποια σχολή θα επέλεγες αντί για το ιστορικό ? :hmm:
Να σε πω την αλήθεια καμμία. Θα έκανα αυτό που σκέφτομαι να κάνω σε ένα χρόνο, πρώτα ο Θεός υγεία να έχουμε, εγγραφή σε κανένα ΕΠΑΣ για υδραυλικός. Αυτές οι δουλειές όσο και αν τις σνομπάρουμε γιατί θέλουμε πανεπιστήμια και ιστορίες είναι οι μόνες δουλειές που σίγουρα δεν χάνονται στην κοινωνία.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
1663342471476.png


Κάτι τέτοιο Γιάννη; :tongue: Μα να μην υπάρχει μια ιδέα που να μην έχει γίνει σίριαλ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top