Πού σπουδάζει άραγε ο γιος της κ. Διαμαντοπούλου;

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι, Βασίλη.

Καλώς. Φυσικά εγώ έχω άλλη οπτική για αυτό δεν έχει νόημα να το συνεχίσω σε αυτό το σημείο.

Οι Έλληνες πολιτικοί δεν επιλέγουν τα δημόσια σχολεία ή Πανεπιστήμια για τα παιδιά τους εκτός εξαιρέσεων όπως (Πολύδωρας, Πετσάλνικος, Χρυσοχοϊδής, Καρατζαφέρης,...κ.α.) για δυο λόγους (α). επειδή φοβούνται για τις ζωές τους και την ζωή των παιδιών τους (β). επειδή λόγω πελατειακού κράτους πολύς κόσμος θα προσπαθήσει να "εκμεταλλευτεί" την διασημότητα των παιδιών προς κακό αποτέλεσμα. Βλέπετε, για λόγους ομαλότητας σπουδών και ασφάλειας, τα ίδια τα παιδιά λόγω μιας διασημότητας στην οποία δεν συνέβαλαν (έτυχε να είναι τέκνα πολιτικών) θέλουν να την αποφύγουν και να σπουδάζουν όπως όλα τα παιδιά του κόσμου. Απλά στην Ελλάδα λόγω κουλτούρας λαού και χαμηλής κοινωνικής παιδείας, οι περισσότεροι ανώνυμοι θα προσπαθούσαν να "ανέβουν" στην πλάτη των παιδιών αυτών αλλά και να εκφράζουν την λαϊκή δυσαρέσκεια προς το πρόσωπο των γονέων τους, με άσχημο τρόπο ασκώντας σωματική ή ψυχολογική βία στα ίδια.

Δικαιολογίες του κώλου. Οι άλλοι δηλαδή πώς το τολμούν. Δε μιλάμε για σχολείο, εκεί είματε πια αρκετά ώριμοι για να καταλάβουμε κάποια πράγματα. Εκτός κι αν έχεις βάσιμες υποψίες για αυτά που λες ξέρω γω. Άσχετα από αυτό όμως λυπάμαι αλλά αν κάποιος στην πολιτική του δράση τα έχει κάνει τόσο σκατά που ο κόσμος τον μισεί δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Στην πλάτη έχω την εντύπωση πως πιο εύκολα θα σου ανεβούν πατώντας στις επιλογές σου (καλή ώρα) παρά με την κατάσταση που περιγράφεις.


Αν ήσουν στη θέση της Διαμαντοπούλου τι θα έκανες; Θα άφηνες το παιδί σου να μείνει Ελλάδα και να μην μπορεί να κυκλοφορεί χωρίς σωματοφύλακες ή θα το έστελνες εξωτερικό να ζήσει μια φυσιολογική ζωή χωρίς να είναι το επίκεντρο του ενδιαφέροντος κανενός.

Υπουργός δεν υπήρχε περίπτωση να ήμουν γιατι δεν κουβαλάω τα ίδια μυαλά με αυτούς. ΑΝ ήμουν όμως τότε θα εξυπακουόταν πως θα είχα και μια άλφα οπτική για κάποια πράγματα. Δεν θα απαξίωνα έτσι τους μηχανισμούς της χώρας μου ούτε θα επέτρεπα να γίνει διασυρμός του ονόματός μου. Αν ενώ ήμουν υπουργός παιδείας το παιδί μου ήθελε να φύγει έξω για δικούς του λόγους φυσικά θα διαφωνούσα. Θα του έλεγα θες να κάνεις του κεφαλιύ σου και να φύγεις έξω; ωραία, βρες μια υποτροφία, πάρε ένα φοιτητικό δάνειο ή βρες μια δουλειά βγάλε τη σχολή και μείνε εκεί αν θες. Από ένα σημείο και μετά για κάποια πράγμαρτα υπάρχουν και οι ανάλογες θυσίες. Σόρρυ παιδιά αλλά δε γίνεται να τα θέλουμε όλα έτοιμα. Ούτε να έχουμε την εντύπωση πως για τα πάντα θα είναι οι γονείς μας δίπλα να μας τα ακουμπάνε.

Φανταστείτε τι θα έκαναν οι αριστεροί αν ο γιος της Διαμαντοπούλου ήταν συμφοιτητής τους.

Ότι κάνουν και στα παιδιά της ΔΑΠ και της ΠΑΣΠ. Μην ακούω βλακείες.

Η Ελλάδα δεν έχει μέλλον: Είμαστε από τις ελάχιστες χώρες ότι η τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι δωρεάν και αυτό το δωρεάν δημιουργεί όλα τα προβλήματα. Φροντιστήρια, ανταγωνισμός στις πανελλαδικές, συνδικαλισμός, φοιτητές που δεν σέβονται το πανεπιστήμιο, φοιτητές που δεν σπουδάζουν το αντικείμενο που τους ενδιαφέρει κ.λπ. Όλη η νότια Ευρώπη αντιμετωπίζει προβλήματα δεν είμαστε οι μόνοι. Η διαφορά είναι ότι εμείς έχουμε τη δυνατότητα για ανάκαμψη αν εφαρμόσουμε αυτά που άλλες χώρες έχουν εφαρμόσει ήδη. Για να γίνει αυτό η Ελλάδα πρέπει να φύγει από το σύστημα που έφτιαξε η αριστερά που είναι πιο δύσκολο από όσο ακούγεται καθώς ο συγχωρεμένος Παπανδρέου έχει φτιάξει γερά θεμέλεια.

Αυτό που λες είναι ένα εντελώς άλλο θέμα, δεν θεωρώ ότι φταίει το δωρεάν, φταίνε 1002 άλλα πράγματα που δεν θα τα συζητήσω στο συγκεκριμένο thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν καταλαβαίνετε ότι η υπουργός παιδείας δεν είναι μια απλή πλούσια γυναίκα για να στείλει έξω το παιδί της. Δεν το καταλαβαίνει ούτε ο Γιώργος (νομίζω έτσι τον λένε τον focko?) ούτε ο Νίκος αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisED

Νεοφερμένος

Ο GiannisED αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κατα τα αλλα υπουργος παιδειας σου λεει ενω ο γιος πηγε σε ιδιωτικο λυκειο και μετα σε κολλεγιο εξωτερικου κατι χειροτερο απο τραγικη ειρωνεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Υπουργός δεν υπήρχε περίπτωση να ήμουν γιατι δεν κουβαλάω τα ίδια μυαλά με αυτούς. ΑΝ ήμουν όμως τότε θα εξυπακουόταν πως θα είχα και μια άλφα οπτική για κάποια πράγματα. Δεν θα απαξίωνα έτσι τους μηχανισμούς της χώρας μου ούτε θα επέτρεπα να γίνει διασυρμός του ονόματός μου. Αν ενώ ήμουν υπουργός παιδείας το παιδί μου ήθελε να φύγει έξω για δικούς του λόγους φυσικά θα διαφωνούσα. Θα του έλεγα θες να κάνεις του κεφαλιύ σου και να φύγεις έξω; ωραία, βρες μια υποτροφία, πάρε ένα φοιτητικό δάνειο ή βρες μια δουλειά βγάλε τη σχολή και μείνε εκεί αν θες. Από ένα σημείο και μετά για κάποια πράγμαρτα υπάρχουν και οι ανάλογες θυσίες. Σόρρυ παιδιά αλλά δε γίνεται να τα θέλουμε όλα έτοιμα. Ούτε να έχουμε την εντύπωση πως για τα πάντα θα είναι οι γονείς μας δίπλα να μας τα ακουμπάνε.
Δηλαδή θα θυσίαζες την επιθυμία του παιδιού σου για μικροπολιτικά συμφέροντα.

Ότι κάνουν και στα παιδιά της ΔΑΠ και της ΠΑΣΠ. Μην ακούω βλακείες.
Τα παιδιά των υπουργών στην Ελλάδα κυκλοφορούν με σωματοφύλακες. Στο εξωτερικό θα έχουν μια φυσιολογική ζωή. Τα μέλη της ΔΑΠ και της ΠΑΣΠ είναι συνδικαλιστές και επέλεξαν να είναι σε αυτή τη θέση. Το παιδί της Διαμαντοπούλου μπορεί να μην επιθυμεί να ακούει τις σαχλαμάρες των αριστερών για την οικογένεια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δηλαδή θα θυσίαζες την επιθυμία του παιδιού σου για μικροπολιτικά συμφέροντα.

Ρε σεις σε τοίχο μιλάω; :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

πάμε πάλι

Δεν είναι θέμα θυσίας είναι θέμα αντιλήψεων.
ΑΝ ήμουν όμως τότε θα εξυπακουόταν πως θα είχα και μια άλφα οπτική για κάποια πράγματα. Δεν θα απαξίωνα έτσι τους μηχανισμούς της χώρας μου...
Ένας υπουργός υποτίθεται πως βλέπει κάποια πράγματα αλλιώς. Θα υποστηρίξει το Ελληνικό πανεππιστήμιο. Όχι γιατί πρέπει, αλλά γιατί πραγματικά πιστεύει σε αυτό. Αν ήμουν υπουργός παιδείας τότε θα σήμαινε φυσικά και ότι θα είχα μια ανάλογη οπτική στο θέμα. Δεν θα επιθυμούσα να φύγει έξω ο γιος μου γιατί θα θεωρούσα εγώ ότι και στην Ελλάδα θα είχε διεξόδους και πως κι εγώ ως υπουργός θα βοηθούσα σε αυτό. Και η ένστασή μου αυτή στην επιλογή της Διαμαντοπούλου εκεί βρίσκεται. Δεν λέω κακώς δεν θυσίασε το παιδί της γιατί για μένα δεν τίθεται θέμα θυσίας. Το πρόβλημα το έχω γιατί με τη στάση της δείχνει πως δεν πιστεύει στο Ελληνικό δημόσιο πανεπιστήμιο και κατά συνέπεια στη δουλειά της. Πού τα βλέπεις εσύ εδώ τα μικροπολιτιά συμφέροντα δεν καταλαβαίνω.



Τα παιδιά των υπουργών στην Ελλάδα κυκλοφορούν με σωματοφύλακες. Στο εξωτερικό θα έχουν μια φυσιολογική ζωή. Τα μέλη της ΔΑΠ και της ΠΑΣΠ είναι συνδικαλιστές και επέλεξαν να είναι σε αυτή τη θέση. Το παιδί της Διαμαντοπούλου μπορεί να μην επιθυμεί να ακούει τις σαχλαμάρες των αριστερών για την οικογένεια του.
Σόρρυ αλλά δεν φταίω εγώ και μάλλον ούτε οι σημερινοί φοιτητές για αυτήν την κατάσταση. Είναι ένας φαύλος κύκλος. Από τη μία μπορεί τα κοντινά πρόσωπα των πολιτικών να αποτελούν (δυστυχώς) θύματα της ανικανότητάς των, αλλά και οι ίδιοι με τη στάση τους αυτή κλιμακώνουν την κατάσταση. Όταν επιλέγεις να στείλεις τα παιδιά σου έξω, να, να τα βάλεις να κυκλοφορούν με σωματοφύλακες, και γενικά να τα αποκόψεις με τον υπόλοιπο κόσμο εσύ ο ίδιος δεν επιδεινώνεις το πρόβλημα; Οι πολιτικοί πρέπει να βγαίνουν έξω και ο κόσμος να τους χαιρετάει, όχι να φοβούνται να βγουν μην φάνε καμιά ξώφαλτση. Και όχι δεν ευθύνεται ο κόσμος για αυτό. Ο κόσμος κάπου να ξεσπάσει ψάχνει. Οι πολιτικοί είναι αυτοί που πρέπει να κάνουν το βήμα. Και πίστεψέ με, εγώ έτσι και αντιλαμβανόμουν πως ο γιος κάποιου πολιτικού έδωσε κανονικά πανελλήνιες, και μπήκε στη σχολή μου από μπροστά και όχι πλαγίως, και τον ήξερα και ήταν και προσιτός κλπ όχι δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Που πάλι δεν θα το ήξερα κιόλας να σαι σίγουρος. Το να βλέπεις ότι οι πολιτικοί είναι κοντά στην κοινωνία είναι υπέρ, όχι κατά τους, αυτό δεν μπορούν να καταλάβουν δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ακόμη πιστεύω πως είναι ξεφτίλα ο γιος της υπουργού παιδείας να σπουδάζει στο εξωτερικό για προπτυχιακό. Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν το γιατί, ξεκινάνε να αποκαλούν την Διαμαντοπούλου στοργική μητέρα (wtf) και λοιπά λοιπά, εγώ συνεχίζω να υποστηρίζω ότι είναι αδιανόητο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Θα με κάνεις να λέω τα ίδια μου φαίνεται. Πρώτον, έχω πει εγώ δεν απαγορεύω στην υπουργό και στον κάθε πολιτικό να κάνει ό,τι θέλει με αυτόν και το κοντινό του περιβάλλον. Αλλά αυτό που κάνει η συγκεκριμένη απλά ΔΕΝ είναι σωστό. Επίσης δεν ξέρω αν το αντιλήφθηκες έτσι αλλά δεν θυμάμαι να επέρριψα πουθενά ευθύνες στο παιδί της. Καλά κάνει αυτός και θέλει το καλύτερο για τον εαυτό του. Αυτή που είναι καθαρά φάουλ είναι η Διαμαντοπούλου. Δεν είπα αν μην θέλει το καλύτερο για την οικογένειά της. Αλλά όταν της λένε "στείλε με έξω" (που πάω στοίχημα δική της πρωτοβουλία ήταν) και αυτή απλά δέχεται, είναι σαν να παραδέχεται στην ψύχρα ότι στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον. Ε λοιπόν αυτό μια ΥΠΟΥΡΓΟΣ δε θα έπρεπε να το λέει. Εάν από μόνη της ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΙ την Ελληνική εκπαίδευση τότε να έχει τα κότσια να ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ από υπουργός.

Δεν είναι θέμα θυσίας είναι θέμα αντιλήψεων.

Δεν είπα ότι επέρριψες ευθύνες στο παιδί αλλά ότι γενικά ο συγκεκριμένο thread τον θίγει... μην παρεξηγήσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή
Το θέμα καθαρίστηκε από τα off-topic μηνύματα. Παρακαλούμε να παραμείνετε στο θέμα στης συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν είπα ότι επέρριψες ευθύνες στο παιδί αλλά ότι γενικά ο συγκεκριμένο thread τον θίγει... μην παρεξηγήσε...

Το θέμα θίγει τη Διαμαντοπούλου και τις επιλογές της, αυτή είναι η υπουργός παιδείας και με αυτή ασχολούμαστε. Για το παιδί ως πρόσωπο χεστήκαμε.

δεν παρεξηγούμαι λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Καλά έκανε για τους εξής λόγους:
1) Τα πανεπιστήμια του εξωτερικού είναι φαντάζομαι κλάσης καλύτερα από αυτά της Ελλάδας (προφανώς μιλάμε για αναπτυγμένες χώρες).
2) Σε περίπτωση που είναι ανίκανη υπουργός και το ξέρει δε πρόκειτε να αλλάξει κάτι στην παιδεία προς το καλύτερο ενώ στην περίπτωση που είναι ικανή δε μπορεί να αλλάξει κάτι τόσο δραστικά σε μικρό χρονικό διάστημα ώστε να "πιάσει" η αλλαγή το γιο της.
3) Στο εξωτερικό ο γιος της θα ζήσει μια πιο άνετη ζωή στο πανεπιστήμιο σε σχέση με τα ελληνικά δεδομένα.
4) Η Ελλάδα σήμερα δεν είναι σε τόσο καλή κατάσταση όσον αφορά την επαγγελματική εξέλιξη των απόφοιτων πανεπιστημίου.
5) Ένα πτυχίο σε ένα καλό πανεπιστήμιο του εξωτερικού μετράει καλύτερα (καθώς και μπορεί να ζήσει εκεί μετά το πέρας των σπουδών του)
κτλ. κτλ.

Αφού είχε τη δυνατότητα και το ήθελε (και η οικογένεια και το παιδί) καλά έκανε καθώς θα θέλει το καλύτερο για αυτό. Να βάλει το παιδί της μέσα σε μία δυσάρεστη κατάσταση (καθώς είναι το συγκεκριμένο παιδί και δε θα έχει την ίδια προσέγγιση των συμφοιτητών του σε σχέση με άλλους) αλλά και να μην επιδιώξει το καλύτερο για το επαγγελματικό του μέλλον δε ξέρω αν θα ήταν κάτι θεμιτό (προφανώς για την οικογένεια του παιδιού δεν ήταν).

Από την άλλη σαν υπουργός θα μπορούσε να "δώσει το καλό παράδειγμα". Αλλά δε νομίζω να θέλουμε υπουργούς οι οποίου βάζουν την εικόνα τους στους ψηφοφόρους πάνω από τα ίδια τους τα παιδιά. (Επίσης φαντάζομαι ότι δε το έστειλε στο εξωτερικό με το ζόρι, και το παιδί και γενικά όλη η οικογένεια θα το ήθελε αυτό)

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
1) Τα πανεπιστήμια του εξωτερικού είναι φαντάζομαι κλάσης καλύτερα από αυτά της Ελλάδας (προφανώς μιλάμε για αναπτυγμένες χώρες).
Το προπτυχιακό στην Ελλάδα είναι σε καλά επίπεδα, και μην αμφισβητείς, μου το είπε διδακτορικός που έκανε μεταπτυχιακό σε μεγάλο πανεπιστήμιο στην Αγγλία.
2) Σε περίπτωση που είναι ανίκανη υπουργός και το ξέρει δε πρόκειτε να αλλάξει κάτι στην παιδεία προς το καλύτερο ενώ στην περίπτωση που είναι ικανή δε μπορεί να αλλάξει κάτι τόσο δραστικά σε μικρό χρονικό διάστημα ώστε να "πιάσει" η αλλαγή το γιο της.
Βασικά είναι πολύ ικανή. Τόσο, που μπορεί να καταστρέψει σε τόσο μεγάλο βαθμό την παιδεία όσο κανένας άλλος.
3) Στο εξωτερικό ο γιος της θα ζήσει μια πιο άνετη ζωή στο πανεπιστήμιο σε σχέση με τα ελληνικά δεδομένα.
Ναι το καημενούλι, δεν θα του αγόραζε μια βίλα η μάνα του εδώ.
4) Η Ελλάδα σήμερα δεν είναι σε τόσο καλή κατάσταση όσον αφορά την επαγγελματική εξέλιξη των απόφοιτων πανεπιστημίου.
Το πιο άκυρο σου σημείο. Καταρχάς πρέπει να ξέρεις ότι μετράνε 90% οι γνωρημίες και 10% το πτυχίο στην Ελλάδα. Δεν θα πάει να βρει δουλειά ως ηλεκτρολόγος ή ότι άλλο σπουδάζει...
5) Ένα πτυχίο σε ένα καλό πανεπιστήμιο του εξωτερικού μετράει καλύτερα (καθώς και μπορεί να ζήσει εκεί μετά το πέρας των σπουδών του)
κτλ. κτλ.
Τι θα πει μετράει καλύτερα? Μετράει καλύτερα το μεταπτυχιακό, αν ήθελε ας έκανε έξω. Για κάποιο λόγο όμως έφυγε απο τόσο νωρίς. Ίσως έριξε μια ματιά στα σχέδια της μητέρας του και τρόμαξε!

Από την άλλη σαν υπουργός θα μπορούσε να "δώσει το καλό παράδειγμα". Αλλά δε νομίζω να θέλουμε υπουργούς οι οποίου βάζουν την εικόνα τους στους ψηφοφόρους πάνω από τα ίδια τους τα παιδιά. (Επίσης φαντάζομαι ότι δε το έστειλε στο εξωτερικό με το ζόρι, και το παιδί και γενικά όλη η οικογένεια θα το ήθελε αυτό)

Δηλαδή συμφωνούμε ότι αφού θέλει το καλό του παιδιού της και το στέλνει έξω... εδώ θα γίνει ακόμα χειρότερη η κατάσταση. Το ΞΕΡΕΙ! Ωραία, αυτό ήθελα να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Η Διαμαντοπούλου, έβαλε τον καθυστερημένο γιο της να τσεκάρει το νέο D-V-D και μας επιφυλάσσει εκπλήξεις για του χρόνου!!!! Διότι ο μικρός ξετρελάθηκε.
https://www.youtube.com/watch?v=Kc3C5Lq3i9Q&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Στο θέμα μας τώρα. Η Διαμαντοπούλου, έβαλε τον καθυστερημένο γιο της να τσεκάρει το νέο D-V-D και μας επιφυλάσσει εκπλήξεις για του χρόνου!!!! Διότι ο μικρός ξετρελάθηκε.
https://www.youtube.com/watch?v=Kc3C5Lq3i9Q&feature=related
Συγγνώμη κιόλας, αλλά είναι υπερβολικός ο χαρακτηρισμός του παιδιού της, χωρίς να το έχουμε γνωρίσει προσωπικά. Κι αν είναι γιος της Υπουργού, τι πάει να πει αυτό; Παύει να είναι ένας απλός άνθρωπος; Τους πολιτικούς χαρακτηρίστε τους όπως θέλετε, τα παιδιά τους, όμως, δεν είναι υποχρεωμένα να χαρακτηρίζονται, λόγω του τρόπου που συμπεριφέρονται οι γονείς τους.

Συγγνώμη που το λέω, αλλά ας μην απαιτούμε παιδεία, όταν εμείς οι ίδιοι δεν έχουμε (η παιδεία δεν είναι μόνο ρόλος του σχολείου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το κατά μάνα, κατά κύρη το ξέρεις? Ε μάθε το.. ΑΑ τώρα κάνεις παρατήρηση? Σχεδόν σε όλες τις σελίδες βρίζουν και αυτή και τον γιο. Από την στιγμή που παίζει παιχνίδια με χιλιάδες παιδιά άλλων μανάδων και οικογενειών, τι να ασχοληθείς και λίγο με το δικό της. Εαν δεν της αρέσει, να πάρει δρόμο στο Λονδίνο μαζί με το γιο. Γιατί για Ελλάδα δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το κατά μάνα, κατά κύρη το ξέρεις? Ε μάθε το.. ΑΑ τώρα κάνεις παρατήρηση? Σχεδόν σε όλες τις σελίδες βρίζουν και αυτή και τον γιο. Από την στιγμή που παίζει παιχνίδια με χιλιάδες παιδιά άλλων μανάδων και οικογενειών, τι να ασχοληθείς και λίγο με το δικό της. Εαν δεν της αρέσει, να πάρει δρόμο στο Λονδίνο μαζί με το γιο. Γιατί για Ελλάδα δεν είναι.
Δεν ισχύει πάντα. Λυπάμαι, που είμαστε τόσο κλειστόμυαλοι και χαρακτηρίζουμε κάποιον, χωρίς να ξέρουμε πώς είναι ο χαρακτήρας του. Αν είναι να κρίνουμε ένα παιδί από το χαρακτήρα των γονιών του, τότε δε θα είχαμε τα προσωπικά μας ενδιαφέροντα, όνειρα, επιθυμίες, γιατί θα ακολουθούσαμε το δρόμο των γονιών μας με κλειστά μάτια.

Είναι σα να λες, ότι ένα παιδί που ο γονιός του ήταν δολοφόνος, είναι και αυτό (το παιδί), οπωσδήποτε δολοφόνος.

Οι πράξεις των γονιών, δεν έχουν καμία σχέση με τα παιδιά τους. Τα παιδιά τους, προφανώς, έχουν το ίδιο όνειρο με εμάς, να ζήσουν σε έναν καλύτερο κόσμο. Αυτό δεν ισχύει μόνο για το γιο της Υπουργού παιδείας, αλλά κάθε "διασημότητας". Άλλωστε, δεν επέλεξαν αυτά τα παιδιά, να είναι το κέντρο της προσοχής όλων. Πολύ λυπάμαι, που χαρακτηρίζουμε (καθυστερημένο, όπως είπες), ένα παιδί, το οποίο δεν έχουμε γνωρίσει ποτέ και ούτε ξέρουμε πώς μοιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μιλάς για όνειρα, ξεχνάς όμως το βιολογικό κομμάτι, που είναι εξίσου σημαντικό στην εξέλιξη του παιδιού. Ας μην αναφερθούμε για όνειρα καθόλου και προσωπικές επιλογές.
Από την στιγμή που έμαθα ότι αυτή η σουργελο (με τον τόνο στο έψιλον), προσπαθούσε να προωθήσει την αφαίρεση ελληνικής γλώσσας και να μιλάμε σαν μητρική γλώσσα τα αγγλικά, όποιον και να βρω μπροστά μου από το σοι της, το λιγότερο που έχω να κάνω είναι να τους φτύσω. Μου φταίνε και τα γονίδια βλέπεις.

Να ξεκουμπιστεί αυτή και ο γιος της από εδώ, δεν έχουν καμία θέση. Αυτό πραγματικά θέλω και πιστεύω.

Άσε την τριτοβάθμια απέξω μιας και είναι η φυσική συνέχεια από την κατάντια τις δευτεροβάθμιας. Αυτό που κάνει στα μικρά παιδιά τι είναι? Στα ελληνόπουλα της ηπείρου? Και μου κάνεις εμένα παρατήρηση για τον μαμμόθρεφτο της? Που τα εξαφανίζουν και μετά τα σουργελακια μας τα πασάρουν σαν αρχηγούς? Ας τολμήσει να σκάσει μύτη ένα από τα σουργελακια αυτών (πολιτικών). Καθόμαστε και μιλάμε ότι όλα τα παιδιά φέτος (Εκτός από τα εκλεκτά), δεν θα έχουν βιβλία, αυτά που δεν θα έχουν ούτε σχολείο, τι να τους πεις. Γιατί ΑΥΤΗ και οι προκάτοχοι της, τα ξεπούλησαν στους τούρκους.

Αρκετά ασχοληθήκαμε με αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά 18 χρονών άντρας δεν είναι πλέον "αγνό παιδάκι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μιλάς για όνειρα, ξεχνάς όμως το βιολογικό κομμάτι, που είναι εξίσου σημαντικό στην εξέλιξη του παιδιού. Ας μην αναφερθούμε για όνειρα καθόλου και προσωπικές επιλογές.
Από την στιγμή που έμαθα ότι αυτή η σουργελο (με τον τόνο στο έψιλον), προσπαθούσε να προωθήσει την αφαίρεση ελληνικής γλώσσας και να μιλάμε σαν μητρική γλώσσα τα αγγλικά, όποιον και να βρω μπροστά μου από το σοι της, το λιγότερο που έχω να κάνω είναι να τους φτύσω. Μου φταίνε και τα γονίδια βλέπεις.

Να ξεκουμπιστεί αυτή και ο γιος της από εδώ, δεν έχουν καμία θέση. Αυτό πραγματικά θέλω και πιστεύω.

Άσε την τριτοβάθμια απέξω μιας και είναι η φυσική συνέχεια από την κατάντια τις δευτεροβάθμιας. Αυτό που κάνει στα μικρά παιδιά τι είναι? Στα ελληνόπουλα της ηπείρου? Και μου κάνεις εμένα παρατήρηση για τον μαμμόθρεφτο της? Που τα εξαφανίζουν και μετά τα σουργελακια μας τα πασάρουν σαν αρχηγούς? Ας τολμήσει να σκάσει μύτη ένα από τα σουργελακια αυτών (πολιτικών). Αρκετά ασχοληθήκαμε με αυτούς.
Από τη στιγμή που είναι ενήλικος, έχει αναπτύξει δική του προσωπικότητα και έχει αποφασίσει τι θα κάνει στη ζωή του.

Όμως και πάλι, δεν τον ξέρεις προσωπικά, για να τον κατηγορείς. Τη κ. Διαμαντοπούλου, κατηγόρισέ την όσο θες, δεν έχεις, όμως, κανένα δικαίωμα να κατηγορείς το γιο της, λόγω των πράξεων της μητέρας του.

Επίσης, το θέμα μας είναι η απουσία των βιβλίων από το πρώτο κουδούνι, με την οποία δεν έχει καμία σχέση ο γιος τής Διαμαντοπούλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Και ούτε γουστάρω να το μάθω το μαμοθευτρο, από την στιγμή όμως που γεμίζει ο κοιλιά του φάει από τα λεφτά μας, έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζομαι όπως θέλω. Και δεν βρίζω, πολύ ευγενικούς χαρακτηρισμούς χρησιμοποιώ… Όσο για το θέμα εάν παρεκτρέπεται, εε αφού το τραβάς, θα εκτροχιαστεί.. γιαυτο σταματα το οφφ..

ps: Θα έπρεπε να αναλογιστούμε αν τα 10εκ σκάνδαλο με το χαρτί και οφσορε εταιρίες, σχετίζονται και με σπουδές Λονδίνου..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εξάλλου θα πάει να φοιτήσει σε μεγάλο σίγουρα πανεπιστήμιο, με πολλά έξοδα, από τα λεφτά που μας έφαγε μάνα του. Να τα καλοπεράσει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top