Πού σπουδάζει άραγε ο γιος της κ. Διαμαντοπούλου;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Με αυτά που λέτε φερόμενοι εναντίον του παιδιού της Υπουργού ή του κάθε πολιτικού ως προς τον τρόπο που θέλει να ζει ή τι επιλογές κάνει στην προσωπική ζωή του, νιώθω ότι δεν απέχετε από ένα σοβιετικό ή ναζιστικό καθεστώς. Μόνο σε τέτοια καθεστώτα υπάρχει μίσος και περιέργεια διείσδυσης στην προσωπική ζωή του άλλου με σκοπό να τον εξοντώσουν εφόσον δεν συμφωνεί με τις...αρχές της γενικής γραμματείας (της άλλης νομιμότητας που έχει επικρατήσει στα πράγματα με κάποιο πραξικόπημα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας, αλλά είναι υπερβολικός ο χαρακτηρισμός του παιδιού της, χωρίς να το έχουμε γνωρίσει προσωπικά. Κι αν είναι γιος της Υπουργού, τι πάει να πει αυτό; Παύει να είναι ένας απλός άνθρωπος; Τους πολιτικούς χαρακτηρίστε τους όπως θέλετε, τα παιδιά τους, όμως, δεν είναι υποχρεωμένα να χαρακτηρίζονται, λόγω του τρόπου που συμπεριφέρονται οι γονείς τους.

Συγγνώμη που το λέω, αλλά ας μην απαιτούμε παιδεία, όταν εμείς οι ίδιοι δεν έχουμε (η παιδεία δεν είναι μόνο ρόλος του σχολείου).

στα λόγια μας ερχεσαι...γιατι γαμώ,δεν έχουμε παιδεια? Ο-Ε-Ο? οσο για τα άλλα δεν διαφωνώ χωρις να σημαίνει πως συμφωνώ κιολας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με αυτά που λέτε φερόμενοι εναντίον του παιδιού της Υπουργού ή του κάθε πολιτικού ως προς τον τρόπο που θέλει να ζει ή τι επιλογές κάνει στην προσωπική ζωή του, νιώθω ότι δεν απέχετε από ένα σοβιετικό ή ναζιστικό καθεστώς.

Δηλαδή που δεν θέλω να με κλέβουν, να χωρίζουν την κοινωνία σε τάξεις, να συσπειρώνουν την παιδεία, να τρώνε σε βάρος μας, γίνομαι ναζιστής? Αν η προσωπική ζωή του κάθε πολιτικού με επηρεάζει έμμεσα, τότε έχω κάθε δικαίωμα να λέω ότι θέλω, χωρίς να ξεφεύγω από την δημοκρατικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Πώς ορίζουμε την Δημοκρατία στην Ελλάδα; Ως ένα πολίτευμα χωρίς νόμους ή νόμους στα μέτρα κάθε μονάδας; Σκεφτείτε ότι είναι αδύνατον να υπάρξουν νόμοι στα γούστα καθενός των 10.500.000 Ελλήνων λόγω διαφορετικών προτιμήσεων, τρόπου σκέψης κτλ. Να θυμίσω ότι εξαιτίας της Δημοκρατίας που θέλετε να διαιωνιστεί χωρίς αλλαγές, μια σύριγγα των 25 € από την ιατρική βιομηχανία της Γαλλίας, φτάνει στο Νοσοκομείο της Ελλάδας σε τιμή 150 € το κομμάτι (αφού περάσει από το Παρατηρητήριο του Υπ.Υγείας και κοστολογηθεί 70 €); Παιδιά έχετε συναίσθηση πού ζείτε; Έχουμε ένα δημόσιο το οποίο αν (υποθετικά) ετησίως αφήσει στον προϋπολογισμό (κρατικά ταμεία) παράδειγμα 12 εκατομ € παράγει έλλειμμα της τάξης 80-100 εκατ €.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια λαθος ομως που τα βαζουμε με το παιδι!δεν φταιει!προσωπικα του ευχομαι τα καλυτερα απλως να μην μοιασει στην μανα γιατι καηκε!λογικα θα πηγε λονδινο..,η μανα του εχει μια μεγαλη αγαπη για την αγγλικη κουλτουρα.μαλλιστα παλιοτερα ειχε επροτεινει στην ελλαδα την εγγλικη ως δευτερη επισημη γλωσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
δηλαδή, είναι κακό οι έλληνες να μιλούν άψογα αγγλικά από το δημόσιο σχολείο από τα 10 τους χρόνια, εκτός από τα ελληνικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δηλαδή, είναι κακό οι έλληνες να μιλούν άψογα αγγλικά από το δημόσιο σχολείο από τα 10 τους χρόνια, εκτός από τα ελληνικά;
δε ειπα εγω κατι τετοιο,αλλα ας μαθουν τα ελληνικα πρωτα καλα!και περα απο αυτο?γιατι αγγλικα?εγω θελω γαλλικα...αλλος γερμανικα αλλος αλβανικα αλλος τουρκικα!δεν μπορει η κυρα διαμαντω να προτεινει τετοιου ειδους πραγματα!αλλα οκ σεβομαι την αποψη της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
nPb αν απάντησες σε εμένα αστόχησες νοηματικά :/: Δεν αντιλέγω για αυτά που λες (για το δημόσιο κλπ)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ναι αυτοί να μας καταστρέφουν και καταστρέψουν, να μας φάνε και τα βρακια, να σκοτώσουν τα παιδιά, να μας ξεπουλήσουν και καταδικάσουν για αιώνες. Εμείς αν φέρουμε αντίσταση στα καπρίτσια τους και συμφωνία που έχουν κάνει με τους αφεντάδες τους, είμαστε φασίστες, ναζιστές, κακοί, αντισημιτικοί κτλ.. βρε δεν μπα να χορέψετε ταγκό λέω εγώ. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Και ούτε γουστάρω να το μάθω το μαμοθευτρο, από την στιγμή όμως που γεμίζει ο κοιλιά του φάει από τα λεφτά μας, έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζομαι όπως θέλω. Και δεν βρίζω, πολύ ευγενικούς χαρακτηρισμούς χρησιμοποιώ… Όσο για το θέμα εάν παρεκτρέπεται, εε αφού το τραβάς, θα εκτροχιαστεί.. γιαυτο σταματα το οφφ..

ps: Θα έπρεπε να αναλογιστούμε αν τα 10εκ σκάνδαλο με το χαρτί και οφσορε εταιρίες, σχετίζονται και με σπουδές Λονδίνου..!

bingo πόσων ετών είσαι αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το γράφει στο προφίλ μου.

Αν προσπαθείς να επιδίδεις κάτι υποδεικνύοντας έκφραση και ορθογραφία, να σε ενημερώσω ότι είμαι δυσλεκτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Το γράφει στο προφίλ μου.

Αν προσπαθείς να επιδίδεις κάτι υποδεικνύοντας έκφραση και ορθογραφία, να σε ενημερώσω ότι είμαι δυσλεκτικός.

Καμία σχέση... :confused: απλά οι απόψεις σου είναι λίγο ακραίες και δεν ξέρω αν πρέπει να σε δικαιολογήσω λόγω ηλικίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ακραίες? Δεν θα το έλεγα, αγανακτισμένες όμως ΝΑΙ.. (καμία σχέση με το κίνημα των αγανακτισμένων). Άπλα εγώ, όπως και πολλοί άλλοι, λεμέ ότι μέχρι εδώ.. αρκετά μας έκλεψαν, ξεπούλησαν, πρόδωσαν, κτλ. Βγαίνει έντονα προς τα έξω ε? τι να κάνω.. Σου γυρίζουν τα λαμπάκια όταν γράφεις για αυτούς. (αυτά άλλωστε τα έγραψα σε άλλο θέμα, μεταφέρθηκαν από συντονιστή εδώ..) Ούτε καν με νοιάζει που σπουδάζει ο γιος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εσύ όμως δεν είσαι κόρη υπουργού παιδείας. Είναι άλλο να μιλάμε για το οποιονδήποτε από εμάς που δεν έχει να λογοδοτήσει σε τέτοιο βαθμό και δεν έχει τέτοιες τεράστιες ευθύνες και άλλο να είσαι υπουργός παιδείας και να απαξιώνεις τόσο απροκάλυπτα το εκπαιδευτικό σύστημα με τις πράξεις σου.
Πώς να το πω είναι σαν να βγαίνει ο υπουργός μεταφορών και συγκοινωνιών και να καλεί τους πολίτες να χρησιμοποιούν τα ΜΜΜ για να καλυτερεύσει το κυκλοφοριακό και να μην επιβαρύνεται το περιβάλλον και αυτός την ίδια ώρα να κυκλοφορεί με τη λιμουζίνα του. Σαν να βγαίνει ο υπουργός οικονομικών να μας ενθαρρύνει να κάνουμε οικονομίες και να λέει πως είναι μαζί μας στην εποχή της οικονομικής κρίσης κλπ και την ίδια ώρα αυτός να έχει τον παχυλό του μισθό και να χτίζει μεζονέτες. Ε δεν κολλάει πώς να το κάνουμε. Και στην τελική αν βάζεις την πάρτη σου και τους δικούς σου πάνω από το συλλογικό συμφέρον μη γίνεσαι υπουργός ρε αδερφέ δε σε υποχρέωσε κανείς! Γιατί πολύ απλά όταν ως υπουργός μιλάς στον άλλο εκ του ασφαλούς χωρίς να έχεις πραγματική επαφή με τα πράγματα δεν πείθεις πώς να το κάνουμε. Και όταν δεν πείθεις και δεν εμπνέεις εμπιστοσύνη δεν κάνεις καλά τη δουλειά σου ως πολιτικός.
Και γιατί μιλάτε όλοι λες και έσωσε το παιδί της από τα δόντια του καρχαρία; Δηλαδή έτσι και το έστελνε να δώσει πανελλήνιες όπως όλα τα υπόλοιπα παιδάκια τι θα πάθαινε να καταλάβω. Εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε;
Ωραία όλα αυτά που περιγράφεις - σε θεωρητικό επίπεδο όμως. Δικαίωμά της είναι ό,τι γουστάρει κάνει στην προσωπική της ζωή και εκείνη και ο γιος της και το παιδί οποιουδήποτε άλλου υπουργού/πολιτικού. Αφού διαθέτει χρήματα γιατί να μην τα χρησιμοποιήσει για πάρτη της? :hmm:Άσχετα με το τί πρεσβεύει/ανακοινώνει στις δημόσιες ομιλίες της περί παιδείας. Ο κάθε άνθρωπος, είτε με ισχύ είτε όχι, πάντα το τομαράκι του τον ενδιαφέρει in the long run, ακόμη κι αν προσποιείται το αντίθετο. Συνειδητοποιήστε το :/: Άντε βρες μου έναν πολιτικό που βάζει το γενικό καλό πάνω από το ατομικό.

Αλλά αυτό που κάνει η συγκεκριμένη απλά ΔΕΝ είναι σωστό.
Sorry man, απλά no one cares σε αυτή τη χώρα :/:

Αλλά όταν της λένε "στείλε με έξω" (που πάω στοίχημα δική της πρωτοβουλία ήταν) και αυτή απλά δέχεται, είναι σαν να παραδέχεται στην ψύχρα ότι στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον. Ε λοιπόν αυτό μια ΥΠΟΥΡΓΟΣ δε θα έπρεπε να το λέει. Εάν από μόνη της ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΙ την Ελληνική εκπαίδευση τότε να έχει τα κότσια να ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ από υπουργός.
Εδώ όλοι θα συμφωνήσουμε... τη βλέπεις όμως να έχει διάθεση να παραιτηθεί σύντομα? Άλλο το "πρέπει" και άλλο το τί συμβαίνει στην πραγματικότητα.

Έτσι όπως έχει εκτιλυχθεί η κατάσταση τώρα, μην κοιτάτε τους πολιτικούς μας ως πρότυπα, ούτε να περιμένετε να θέσουν το καλό παράδειγμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει κανένα προηγούμενο ποστ αλλά πραγματικά, να το πω ευγενικά, χέστηκα που σπουδάζει ο γιος της, εδώ δεν ξέρω που θα σπουδάσω εγώ. Οι αρνητικές ευπρόσδεκτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα ούτε εμάς μας νοιάζει. Απλά μας εκνευρίζει το γεγονός ότι η υπουργός παιδείας έπραξε εγωιστικά σώζοντας μόνο τον γιο της από την κατεστραμμένη παιδεία που μας προσφέρει και υπόλοιποι Έλληνες να παν να @@.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasd

Νεοφερμένος

Ο kostasd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Βασικα στα @@ που φοιητητουν τα παιδια της Διαμαντοπουλου συγγνωμη κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βασικα στα @@ που φοιητητουν τα παιδια της Διαμαντοπουλου συγγνωμη κιολας
Never mind τον τίτλο, το αληθινό θέμα μας δεν είναι αυτό αν προσέξατε! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
University of Southampton

Εκεί σπουδάζει:)

Αν η Διαμαντοπούλου θέλει να δώσει ίσες ευκαιρίες σε όλους, γιατί δεν βάζει το Διεθνές Απολυτήριο(ΙΒ) που επέλεξε για το γιο της ΚΑΙ στα δημόσια σχολεία; Common sense.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
δεν διάβασα και τις 14 σελίδες του θέματος οπότε μπορεί όλα αυτα που θα γράψω να έχουν ειπωθεί και από άλλους.
πρώτα απ όλα δεν φταίει η ίδια η διαμαντοπούλου για την εικόνα των σημερινών πανεπιστημίων τα οποία ως γνωστόν βρίσκονται ΣΕ ΚΑΚΑ ΧΑΛΙΑ!φταίει το κόμμα της, φταίνε οι προηγούμενοι υπουργοί φταίνε σε ένα βαθμό(για να μη πω σε μεγάλο) και οι ίδιοι οι φοιτητές.οι μεταρρυθμίσεις που προωθεί είναι κατα τη δική της γνώμη τουλάχιστον προς τη σωστή κατεύθυνση.παρ'όλα αυτά ξέρει και η ίδια (όσο και αν ωρύεται στη βουλή)και όλοι μας ότι ο παρών νόμος μπορεί να ατονήσει στο (μπορεί και άμεσο) μέλλον όπως και τόσοι άλλοι νόμοι στην ελλάδα.(τη στιγμή μάλιστα που πολλοί πανεπιστημιακοί και ΚΚεδες δηλώνουν στα ίσια ότι δεν θα τον εφαρμόσουν).ακόμη και αν όντως εφαρμοστεί και φέρει τα όποια θετικά αποτελέσματα αυτό θα γίνει μετά από συγκρουση με πρυτάνεις, φοιτητές, καταλήψεις καταλήψεις καταλήψεις πράγμα που σημαίνει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα με αρνητικο αντίκτυπο στην εκπαίδευση και τη λειτουργία των πανεπιστημίων.οπότε από τη μια εχουμε μια μεταβατική περίοδο γεμάτη σύγχυση και από την άλλη την ασφαλή λύση του εξωτερικού.εγώ πιστεύω ότι μόνο μια προσωπικότητα βεληνεκούς...Σωκράτη(ακούς εκεί ο ανόητος να πιει το κώνιο για να σεβαστεί τους νόμους......πασέ.....) θα διάλεγε το πρώτο προκειμένου να υπερασπιστεί τις ιδέες του ενώ κάθε νεοέλληνας, νεογάλλος, νεοαμερικάνος νεο-οτιδήποτε θα προτιμούσε την ασφαλή λύση.οπότε ας μη κρυβόμαστε πίσω απ το δακτυλό μας.και μεις το ίδιο θα κάναμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top