Πού διαβάζετε;

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εσείς πού διαβάζετε; Στο σπίτι ή σε αναγνωστήριο, μόνοι ή με συμφοιτητες;
Έχω προβληματιστεί τον τελευταίο καιρό αν τελικά θα ήταν καλύτερο να πάω σε κάποιο αναγνωστήριο (πχ ιατρικής) να διαβάσω μιας και εκεί το κλίμα είναι πιο πρόσφορο, κι επιπλέον δε θα έχω τον υπολογιστή μπροστά μου κι έτσι δε θα παρατάω το διάβασμα για να ασχοληθώ μα παιχνίδια και άλλα τέτοια...
Ποιά είναι η άποψή σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Εσείς πού διαβάζετε; Στο σπίτι ή σε αναγνωστήριο, μόνοι ή με συμφοιτητες;
Έχω προβληματιστεί τον τελευταίο καιρό αν τελικά θα ήταν καλύτερο να πάω σε κάποιο αναγνωστήριο (πχ ιατρικής) να διαβάσω μιας και εκεί το κλίμα είναι πιο πρόσφορο, κι επιπλέον δε θα έχω τον υπολογιστή μπροστά μου κι έτσι δε θα παρατάω το διάβασμα για να ασχοληθώ μα παιχνίδια και άλλα τέτοια...
Ποιά είναι η άποψή σας;

Εγώ εδώ και κάποια χρόνια, δεν διαβάζω πια, αλλά θυμάμαι ότι το καλύτερο μέρος για διάβασμα θεωρούσα πάντα το σπιτάκι μου. Είχα τις ανέσεις μου, τα σνακ μου, τα καφεδάκια μου...... Δεν συγκρίνεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ με crazyhelen. Σπίτι μου σπιτάκι μου (ή στου Πάνου :P). Αν και όντως ισχύει αυτό περι υπολογιστή-πειρασμού... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
6 χρόνια τώρα διαβάζω στο σπίτι και συγκεκριμένα στο κρεβάτι.Είναι ανάλογα με τον τύπο του καθένα.Πολλοί συμφοιτητές μου διαβάζουν στη βιβλιοθήκη.Εγώ απλά δε μπορώ να συγκεντρωθώ εκεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
πουθενά :cry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Στο γραφείο με συνοδεία απαλή τζάζ και ουίσκυ. Αν κουραστώ, παω στο κρεβάτι και διαβάζω με συνοδεία το CNN για να βλέπω και καμια είδηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το παρτυρίντινγκ είναι fun!!!!!!!!!!

αρκεί να μπορείς να συγκρατηθείς. Θυμάμαι, η ιδανικότερη διαδικασία διαβάσματος για μένα ήταν η εξής:

πρώτα ένα πέρασμα της θεωρίας στα γρήγορα, αστεράκια εκεί που θα επρεπε να εστιάσω, άλλο ένα πέρασμα λίγο πιο σοβαρό, και μετά γκρουπθέραπι για ασκήσεις με τα ρεμάλια στην βιβλιοθήκη, σε καφετέρια, σε σπίτια, σε ταράτσες (:P), όπου μας καθόταν γενικότερα...τρελό κέφι.


Τα περνάγαμε τα μαθήματα, δε θέλω κακίες.


Πείτε στον ιμάμη πλιζ να σταματήσει, μου πήρε τα αυτια. άσχετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τώρα τελευταία μόνο στον ύπνο μου διαβάζω :redface: :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
όταν διάβαζα λοιπόν (μίλαμε για εποχή Π.Χ) προτιμούσα το φοιτητικό σπιτάκι μου...το πολύ πολύ να είχα παρέα καμία κολλητή/ο. Τώρα όσο αναφορά το P.C...τι πειρασμός να ήταν ένας 286 με ασπρόμαυρη οθόνη....:P

Πάντος ακόμη και τώρα όταν θέλω να διαβάσω για την δουλειά μου επιλέγω το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Στο αναγνωστήριο της ιατρικής έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Σκέφτομαι να μεταφέρω εκεί το... κουβαδάκι μου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Στο σπιτάκι μου που έχει και ησυχία :) (λέμε τώρα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Iσως να διαβαζα σε καποιο αναγνωστήριο του σχολειο αν υπηρχε κατι τετοιο... αλλα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Σπίτι μου αλλα και στο σχολειο κατα την διαρκεια βαρετων διδακτικων ωρών π.χ χημεια (μπλιαχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris

Νεοφερμένος

Ο paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
50% στην βιβλιοθήκη και 50% σπιτι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Γεια χαρά, ζω και εγώ :D
Αν νομίζεις ότι το διαβασμα ειναι καταναγκαστική εργασία πήγαινε σε αναγνωστήριο και κάτσε εκεί μέχρι το πρωί που θα το ξανανοίξουν... αυτο μπορείς να το κάνεις και στο σπίτι σου, ξεχνάς τα κλειδιά και το κινητό μέσα και διαβάζεις στο διάδρομο μέχρι να έρθει το πρωί η μάνα σου να σου ανοίξει...
Εγώ νομίζω πως όταν διαβάζεις κάτι το διαβάζεις για δικό σου καλό, ελάχιστα μετράει η τοποθεσία και όλα τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες να περνάει η ώρα. Αν δεν μπορείς να συγκεντρωθείς απλά παραδέξου του, φάση είναι θα περάσει.
Φιλικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τώρα δεν διαβάζω γιατί τελείωσα αλλά όταν διάβαζα διάβαζα σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού.
Περισσότερο στο γραφείο όμως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εγώ διαβάζω στο σπίτι μου που έχει ησυχία και συγκεκριμένα στο κρεβατάκι μου.(σπάνια διαβάζω στο γραφείο):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Στο σπίτι:P(στο κρεβάτι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Στο σπίτι και εγώ,πάντα στο γραφείο για σοβαρό διάβασμα.Όταν διαβάζουμε,διαβάζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexel

Νεοφερμένος

Ο Alexel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεδομένου ότι οι πειρασμοί στο σπίτι είναι πολύ ισχυροί (βλ. υπολογιστής - DSL & κρεβάτι που νυστάζω μόνο που το βλέπω...) αναγκάζομαι να διαβάζω στο αναγνωστήριο του Α.Π.Θ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top