Ποτά για ανηλίκους

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καταρχάς θέλω να πω πως πάω τρίτη γυμνασίου και σε λίγο καιρό θα πάμε τριήμερη. Τυχαία σήμερα έπεσε στην συζήτηση το θέμα του ποτού. Επειδή δεν ξέρω την τύφλα μου σχετικά με τα ποτά θα ήθελα να μου προτείνετε κανένα ωραιο ποτό που να μην έχει πολύ αλκοόλ:/:

Εμείς πάντως όταν πηγαίναμε εκδρομές στο γυμνάσιο, δεν μας άφηναν να πιούμε ό,τι θέλουμε, συνεννοούνταν με το μαγαζί ώστε το πρώτο ποτό να είναι μπύρα, και από εκεί και πέρα αν θέλαμε 2ο δεν μπορούσαμε να πιούμε ό,τι θέλουμε. Οπότε μην το δένεις κόμπο ότι στο μαγαζί θα μπορείς να πας με άνεση και να πεις "πιάσε μια βότκα".

Τώρα αν φέρουν τίποτα φίλοι σου/συμμαθητές σου καμιά βότκα ή κανένα κουτί μπύρες κρυμμένα στην βαλίτσα, είναι άλλο θέμα.
Ωραίο ποτό με λίγο αλκοόλ είναι η μπύρα πάντως. Άμα δεν την πιεις σαν να είναι το γάλα σου, δεν μεθάς και έχεις περιθώριο και για άλλο ποτό μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω, όταν λες "αλκοόλ για ανηλίκους" είναι σαν να λες θέλω να πιω κάτι οτιδήποτε, αρκεί να έχει αλκοόλ γιατί είμαι και πολύ βαρύς να 'ουμ. Τέλος πάντων οι μπύρες νομίζω ταιριάζουν στην περίσταση. :P

Όσο θυμάμαι πάντως κάτι συμμαθητές μου στο γυμνάσιο που έφερναν κρυφά στις εκδρομές breezers και gordons και έκαναν ότι μεθάνε μου ρχεται ένα χαμόγελο.

3η γυμνασίου και 3μερη ήταν μαστ ένα ή δύο μπουκάλια gordons και τσιγαριλίκι...αχ ωραίες αθώες εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι όταν πρωτοπήγα σε μαγαζί τότε,έπαιρνα ή ουίσκι κόλα ή βότκα πορτοκάλι γιατί δεν ήξερα άλλα ποτά :P
Kλασικα Haig με κολα.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
3η γυμνασίου και 3μερη ήταν μαστ ένα ή δύο μπουκάλια gordons και τσιγαριλίκι...αχ ωραίες αθώες εποχές.

Αὐτὸ τὸ ὁποῖο περιγράφεις δὲ μοῦ φαίνεται καὶ πολὺ ἀθῷο...

Δηλαδή, γιὰ νὰ μὴν ἦταν ἀθῷο, τί θὰ ἔπρεπε νὰ κάνετε, νὰ βαρᾶτε κόκες...;:worry::hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Kλασικα Haig με κολα.. :D

Τι Haig ρε?Σιγά μην ήξερα και τις μάρκες τότε...μόνο το Johnnie ήξερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποιος σε προηγούμενη σελίδα έγραψε ότι στην Ελλάδα σου ζητάνε ταυτότητα στα κλαμπ κλπ :rofl: από άλλο πλανήτη προφανώς...

Εγώ σε ηλικία γυμνασίου, και οι περισσότεροι δηλαδή πίναμε το κλασικό gordons ή καμιά μπύρα. Μετά βότκα ουίσκι κλπ τα επόμενα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Εγω οποτε βγαινω για ποτο με την οικογενεια, παιρνω Κοκτειλ φρουτων με λιγο βοτκα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Σου προτείνω fantastic boyfriend.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγω οποτε βγαινω για ποτο με την οικογενεια, παιρνω Κοκτειλ φρουτων με λιγο βοτκα :inlove:
Το fruitpunch εννοεις; Ναι είναι ωραίο και δεν σε χτυπάει κιόλας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εγω οποτε βγαινω για ποτο με την οικογενεια, παιρνω Κοκτειλ φρουτων με λιγο βοτκα :inlove:

Τα εγκρίνει αυτά το πρότυπό σου, ο Πάπας Φραγκίσκος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Βρε τι για ανηλίκους, εγώ και τώρα στα 19+ παίρνω λεμονάδα συνήθως όταν βγαίνω έξω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Τα εγκρίνει αυτά το πρότυπό σου, ο Πάπας Φραγκίσκος; :P

Που κολλαει τωρα αυτο? ΕΛΕΟΣ, τι σχεση το οτι εχω εναν ανθρωπο σαν προτυπο για αυτα που κανει με το ποτο που θα πιω?

Σου προτείνω fantastic boyfriend.

Φενεται πολυ ωραιο, θα το παρω σιγουρα την επομενη φορα! ;)

Το fruitpunch εννοεις; Ναι είναι ωραίο και δεν σε χτυπάει κιόλας. :)

Ναι, οντως, κοιτα να δεις, και στην ενηλικη ζωη μου, δε νομιζω να θελω βαρια ποτα που να χτυπανε, αντίθετως μαλιστα! Παντως θελω παρα πολυ να πιω σκετη Βοτκα, οταν με το καλο θα παω 18, αυτο θα ειναι το πρωτο που θα κανω! :inlove: :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Είμαι 14 και είμαι σκληρός και θέλω κανά ποτό και τσιγαράκι να 'ουμ'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top