Ποτά για ανηλίκους

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν έπινα στα 11 μου τεκίλες, απλά απάντησα στην ερώτηση (και τώρα τι πίνεις?).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Δεν έπινα στα 11 μου τεκίλες, απλά απάντησα στην ερώτηση (και τώρα τι πίνεις?).

καμιά μπύρα, κρασί, σφηνάκια (τεκίλα κυρίως... κάνει καλό κ στο λαιμό!) ...
δεν είμαι της άποψης "όχι στο αλκοόλ" απλά δεν μου αρέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
καμιά μπύρα, κρασί, σφηνάκια (τεκίλα κυρίως... κάνει καλό κ στο λαιμό!) ...
δεν είμαι της άποψης "όχι στο αλκοόλ" απλά δεν μου αρέσει...

Ε να σου πω την αλήθεια για μένα είναι ανάλογα την παρέα, το αλκοόλ είναι μλκια λόγου του hangover, αλλιώς θα ήταν το καλύτερο, επίσης αλκοόλ μπορείς να πιεις παντού.
Με άλλες παρέες πίνουμε χόρτο και φτιαχνόμαστε, δεν υπάρχει hangover και όλα γίνονται ωραία, τα βλέπεις όλα όπως δεν τα είδες ποτέ. Εκτός βέβαια άμα κλάσεις άσχημα, τότε θα ψοφήσεις στον καναπέ και θα τρως δημητριακά, ενώ με το αλκοόλ άμα σε πάρει άσχημα, μπορείς να πας και στο νοσοκομείο ή και να πεθάνεις σε ακραίες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Ε να σου πω την αλήθεια για μένα είναι ανάλογα την παρέα, το αλκοόλ είναι μλκια λόγου του hangover, αλλιώς θα ήταν το καλύτερο, επίσης αλκοόλ μπορείς να πιεις παντού.
Με άλλες παρέες πίνουμε χόρτο και φτιαχνόμαστε, δεν υπάρχει hangover και όλα γίνονται ωραία, τα βλέπεις όλα όπως δεν τα είδες ποτέ. Εκτός βέβαια άμα κλάσεις άσχημα, τότε θα ψοφήσεις στον καναπέ και θα τρως δημητριακά, ενώ με το αλκοόλ άμα σε πάρει άσχημα, μπορείς να πας και στο νοσοκομείο ή και να πεθάνεις σε ακραίες περιπτώσεις.

καλά ο καθένας με τις απόψεις του...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλά τα δημητριακά που κολλάνε? αχ δεν σε πιάνω ώρες ώρες... (δλδ ποτέ! :P)

τεσπα, αρκετά οφφ βγήκαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
καλά ο καθένας με τις απόψεις του...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλά τα δημητριακά που κολλάνε? αχ δεν σε πιάνω ώρες ώρες... (δλδ ποτέ! :P)

τεσπα, αρκετά οφφ βγήκαμε...

Σε πιάνει λόρδα με το χόρτο και με το να ψοφήσεις εννοώ νιώθεις τόσο βαρείς λες και σου έχουν κρεμάσει 2 τόνους σε κάθε σημείο του σώματος σου. Και δεν είναι τόσο άποψη μου άλλα έτσι γίνετε και θα το δεις γύρο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Σε πιάνει λόρδα με το χόρτο και με το να ψοφήσεις εννοώ νιώθεις τόσο βαρείς λες και σου έχουν κρεμάσει 2 τόνους σε κάθε σημείο του σώματος σου. Και δεν είναι τόσο άποψη μου άλλα έτσι γίνετε και θα το δεις γύρο σου.

πάντως thnx που μου τα εξηγείς εγώ θα βαριόμουνα! :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τόσες φορές που τα έχω εξηγήσει μου έχει μείνει πολύ ασυνείδητο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δηλαδή πήρατε και κλείσατε για 6 άτομα δύο τραπέζια με δύο φιάλες; Μου φαίνεται λίγο περίεργο...Καθόλου περίεργο, βέβαια, αν πήγες με σχολείο/δεκαπενταμελές/φροντιστήριο όπου εκει συνηθως το τι θα πιεις το κανονίζει αυτός που κανονίζει και την εκδήλωση. Κατα τ'αλλα δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάνατε κράτηση τραπέζι 6 16ρηδες και δεν σας την είπανε στην υποδοχή μόλις σας είδαν...Κρατώ κάποιες επιφυλάξεις για το μπαρ του μαγαζιού, εκεί ίσως είναι λίγο πιο λάσκα το πράγμα και δεν χρειάζεται και κράτηση...Σε ποιο μαγαζί πήγατε, αν επιτρέπεται;

Πύλη Αξιού Κίαμος κ μια τύπισσα δεν την θυμάμαι. Δεν ήταν με χορό. Αληθεύει οτι υπήρχαν σχολεία εκείνη την μέρα στα μπαλκόνια. Το μπαρ έχει 3 σκαμπό όλα κ όλα δεν κάθεται κόσμος εκεί. Γενικά είναι πολύ μεγάλο μαγαζί κ μπαχαλέ από οργάνωση χώρου. Εμείς είμασταν στο "δεύτερο" τραπέζι πίστα 3 τραπέζια μακρία δλδ. Θες να σου πω και τα παιδία λες να ξέρεις κανέναν?
-----------------------------------------
ον τοπικ

από μπύρες δοκίμασε Bud η Μύθο. heiniken (αν γράφετε έτσι ) δεν είναι καλής ποιότητας έχω ακούσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Μιά χαρά είναι η Heineken ρε παιδιά. Τουλάχιστον όχι σαν την Amstel.

Εγώ προτιμώ 'έγχρωμες' μπύρες. Murphy's κόκκινη και Guinness μαύρη.
Και όλα με 5% vol...

Και 'μεις πιο μικροί αυτά πίναμε, μπύρα και κανένα gordon's space και bacardi breezer... Δεν είναι και τίποτα τραγικά ποτά που θα σε μεθύσουν (το 1 τουλάχιστον)
Βέβαια και τώρα η μπύρα παραμένει must:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogoulinos21

Νεοφερμένος

Ο gogoulinos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πιες ενα καυτο σαλεπι!!!!
Ακου τη διψα σου!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Κοψε τους πολυ ΑΜΑΝ.:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Πιες ενα καυτο σαλεπι!!!!
Ακου τη διψα σου!:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Έγραψε....
-------
Λουκρητία μην του το χαλάς... δεν έχει σημασία ποιός το πρωτοείπε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Μιά χαρά είναι η Heineken ρε παιδιά. Τουλάχιστον όχι σαν την Amstel.

Εγώ προτιμώ 'έγχρωμες' μπύρες. Murphy's κόκκινη και Guinness μαύρη.
Και όλα με 5% vol...

Και 'μεις πιο μικροί αυτά πίναμε, μπύρα και κανένα gordon's space και bacardi breezer... Δεν είναι και τίποτα τραγικά ποτά που θα σε μεθύσουν (το 1 τουλάχιστον)
Βέβαια και τώρα η μπύρα παραμένει must:D

κόκκινη! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
που να δείτε μπύρες στην Ολλανδία και στην Γερμανία....:D ...και με γεύσεις...:p

άσε που στην Ολλανδία, υπάρχει και ποταμός Amstel...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τσέχικη pilsner και ξερό ψωμί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
που να δείτε μπύρες στην Ολλανδία και στην Γερμανία....:D ...και με γεύσεις...:p

Ντάξει, καλές κι οι Γερμανικές, αλλά προσωπικά προτιμώ τσι Ιρλανδέζικες...

άσε που στην Ολλανδία, υπάρχει και ποταμός Amstel...:P

μπρρρρρρρρρ:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Ντάξει, καλές κι οι Γερμανικές, αλλά προσωπικά προτιμώ τσι Ιρλανδέζικες...



μπρρρρρρρρρ:sick:
Mπα , εγω εμπιστευομαι πιο πολυ τις Γερμανικες λογο Reinheitsgebot .
Νομος περι καθαροτητας/αγνοτητας της μπυρας .
Στις αλλες χωρες μπορεις να βαλεις οτι θες .
Αλλα πολλες ειναι κατα τα γερμανικα προτυπα .
Νταξει και η Guinness καλη ειναι .
Αμστελ ..
Νεροζουμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Στην Κω παντως απο τα 14-15 που αρχιζουν καποια παιδια και πανε σε κλαμπ παιρνουν αφοβα αλκοολ.Στα νησια γενικα ειναι αλλιως.:)

Οφφ: Οι μυτιες τα σπανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πύλη Αξιού Κίαμος κ μια τύπισσα δεν την θυμάμαι. Δεν ήταν με χορό. Αληθεύει οτι υπήρχαν σχολεία εκείνη την μέρα στα μπαλκόνια. Το μπαρ έχει 3 σκαμπό όλα κ όλα δεν κάθεται κόσμος εκεί. Γενικά είναι πολύ μεγάλο μαγαζί κ μπαχαλέ από οργάνωση χώρου. Εμείς είμασταν στο "δεύτερο" τραπέζι πίστα 3 τραπέζια μακρία δλδ. Θες να σου πω και τα παιδία λες να ξέρεις κανέναν?
-----------------------------------------
ον τοπικ

από μπύρες δοκίμασε Bud η Μύθο. heiniken (αν γράφετε έτσι ) δεν είναι καλής ποιότητας έχω ακούσει

Όχι, αλλά μου φαίνεται αρκετά περίεργο το γεγονός ότι καταφέρατε να κλείσετε μόνοι σας τραπέζι χωρίς σχολείο/φροντιστήριο...αν κάποιος βέβαια είχε κοννέ τύπου μπάρμαν/πορτιέρης/μαιτρ, πάω πάσο, απλά σε νορμάλ συνθήκες λίγο δύσκολο...Ήξερα ότι η Πύλη ειναι σοβαρό μαγαζί της συμπρωτεύουσας εκτός πια κι αν πήγατε καμιά low day, πχ. Τετάρτη/Πέμπτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top