Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
βασικά το ποιο δύσκολο μάθημα είναι η άλγεβρα......
γτ είναι απλά απαραίτητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγω την αλγεβρα τη βρισκω πανευκολη...η γεωμετρια με δυσκολευει αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Τα αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos123

Νεοφερμένος

Ο manos123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αρχαία, ίσως, ναι... και θετικά για εμένα.. Αρχαία δεν είναι δύσκολα είναι πολλά... δλδ τόση μετάφραση που δεν θα ξανασυναντήσουμε (μαζεμενη) τα επομενα χρονια. Έλεος. Δλδ απο το γυμνασιο με τα κειμενακια τα μικρα παμε πρωτη λυκειου με ολο τον ξενοφωντα σχεδον. Τρομάζουν τα παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nba_fan

Νεοφερμένος

Η Ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η φυσική ήταν μεγάλο πρόβλημα...:(Κυρίως γιατί είχαμε χάλια καθηγητή...Ευτυχώς ήρθε ένας καλός στην ΠΔΣ και μας τα έκανε λιανά.:iagree:Να φανταστείτε τώρα πάω θετική και η φυσική πάλι με ζωρίζει γιατί έχουμε τον ίδιο καθηγητή στο σχολείο...:(Κατά τα άλλα η άλγεβρα μου φαινόταν πολύ ωραία :no1:όμως πάλι δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω στη γεωμετρία λόγω καθηγητή.:down:Δυστυχώς αυτός μας πήρε φέτος και άλγεβρα και γεωμετρία και η αλήθεια είναι πως τα πάω πολύ χειρότερα απο ότι πέρσυ άλγεβρα.:down::down::down:Πάλι καλά που δε μας πήρε κατεύθυνση...:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilisi0us

Νεοφερμένος

Η Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η γνώμη μου είναι η εξής:
Όλα τα μαθήματα είναι εύκολα αρκεί να κάτσεις να τα διαβάσεις.
Απλά κάποια μαθήματα εχουν διαφορετικές απαιτήσεις. π.χ. τα θεωρητικα θέλουν διάβασμα και παπαγαλία ενώ τα θετικά θέλουν και λίγη σκέψη, εξυπναδα κτλ κτλ...
Κάθε μάθημα έχει τα τρικ του και αν τα πιάσει κανείς, μετά δεν θα έχει κανένα πρόβλημα, κατά την ταπεινή μου γνώμη παντα

Κατά τα άλλα σιχένομαι τα θετικά μαθηματα χαχαχαχαχαχα
:);):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glykeria

Νεοφερμένος

Η glykeria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εμενα μου φαινετε ευκολη η αλγεβρα και νομιζω το δυσκολοτερο και ας ειμαι καλη ειναι η φυσικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
βασικά εγω φέτος στην άλγεβρα τα πάω ΧΑΛΙΑ...(16 α τε΄τράμηνο έλεος το ίδιο περίπου το 2ο)αν και μου φαίνεται πολύ εύκολο και βατό μαθηματάκι κάνω κάτι μπαρουφάρες στα τεστ που ούτε εγω ξέρω πώς τις κάνω...αντιθέτως αν με σηκώσει στον πίνακα μια χαρά τα γράφω και άλγεβρα και γεωμετρία...τι γίνεται ας μου εξηγήσει κάποιος!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
ΑΡΧΑΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφακι29785

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Χημεια και αλγεβρΑ!!! αντιθετως τα αρχαια για μενα ειναι τα πιο ευκολα!
-----------------------------------------
βασικά εγω φέτος στην άλγεβρα τα πάω ΧΑΛΙΑ...(16 α τε΄τράμηνο έλεος το ίδιο περίπου το 2ο)αν και μου φαίνεται πολύ εύκολο και βατό μαθηματάκι κάνω κάτι μπαρουφάρες στα τεστ που ούτε εγω ξέρω πώς τις κάνω...αντιθέτως αν με σηκώσει στον πίνακα μια χαρά τα γράφω και άλγεβρα και γεωμετρία...τι γίνεται ας μου εξηγήσει κάποιος!!:P


16 και το λες χαλιαα?????? εγω που ειχα 9 τι να πω????:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.

arisar

Νεοφερμένος

Ο arisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Αθανάσιος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εγώ παιδιά ζορίζομαι αφάνταστα στη Γεωμετρία :'(Έχω καλούς βαθμούς αλλά στις εξετάσεις θα πρέπει να φτύσω αίμα για να γράψω καλά.... Ενώ μπορώ να μάθω και να καταλάβω τα θεωρήματα δεν μπορώ με τίποτα να τα εφαρμόσω....Αν η άσκηση έχει δυσκολία ΜΕΤΡΙΑ και πάνω....Κλάφ'τα Χαράλαμπε :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ στην αλγεβρα και στην φυσικη οσο διαβασμα και να ριχνω δεν μπορω να τα κατανοησω ειδικα την φυσικη αντε στην αλγεβρα τα κουτσοκαταφερνω...βλεπω και ακουω επισης οτι μερικοι λενε οτι τα αρχαια ειναι το πιο δυσκολα μαθημα,εμενα προσωπικα μου φενεται αρκετα ευκολο μονο η γραμματικη λιγο δυσκολευει...αλλα ολα ειναι ατον ανθρωπο και στον τροπο με τον οποιο σκεφτεται ο καθενας......
-----------------------------------------
Αρχαία, ίσως, ναι... και θετικά για εμένα.. Αρχαία δεν είναι δύσκολα είναι πολλά... δλδ τόση μετάφραση που δεν θα ξανασυναντήσουμε (μαζεμενη) τα επομενα χρονια. Έλεος. Δλδ απο το γυμνασιο με τα κειμενακια τα μικρα παμε πρωτη λυκειου με ολο τον ξενοφωντα σχεδον. Τρομάζουν τα παιδια...
συμφωνω φιλε μου Μανο ευκολα τα αρχαια αλλα πολλα....:jumpy::'(:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askianos

Νεοφερμένος

Ο askianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το δυσκολότερο μάθημα παιδιά ειναι μακράν η φυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ στην αλγεβρα και στην φυσικη οσο διαβασμα και να ριχνω δεν μπορω να τα κατανοησω ειδικα την φυσικη αντε στην αλγεβρα τα κουτσοκαταφερνω...βλεπω και ακουω επισης οτι μερικοι λενε οτι τα αρχαια ειναι το πιο δυσκολα μαθημα,εμενα προσωπικα μου φενεται αρκετα ευκολο μονο η γραμματικη λιγο δυσκολευει...αλλα ολα ειναι ατον ανθρωπο και στον τροπο με τον οποιο σκεφτεται ο καθενας......
-----------------------------------------

συμφωνω φιλε μου Μανο ευκολα τα αρχαια αλλα πολλα....:jumpy::'(:jumpy:
ναι οντως ευκολα αλλα παρα πολλα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ στην αλγεβρα και στην φυσικη οσο διαβασμα και να ριχνω δεν μπορω να τα κατανοησω ειδικα την φυσικη αντε στην αλγεβρα τα κουτσοκαταφερνω...βλεπω και ακουω επισης οτι μερικοι λενε οτι τα αρχαια ειναι το πιο δυσκολα μαθημα,εμενα προσωπικα μου φενεται αρκετα ευκολο μονο η γραμματικη λιγο δυσκολευει...αλλα ολα ειναι ατον ανθρωπο και στον τροπο με τον οποιο σκεφτεται ο καθενας......
-----------------------------------------

συμφωνω φιλε μου Μανο ευκολα τα αρχαια αλλα πολλα....:jumpy::'(:jumpy:

ναι οντως ευκολα αλλα παρα πολλα.....


συγγνώμη.. μιλάς μόνος σου?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ΠEΘΑΝΑ όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
οχι ρε συ Iliaso αλλα ειμαι καινουργιος και δεν ξερω πως να απαντησω...φενεται οτι μιλαω μονος μου;;;;χε!χε!χε!:xixi::D:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefthe

Νεοφερμένος

Η Eλευθερiα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εμενα μου φαινεται λιγο δυσκολοτερη απο τα αλλα μαθηματα η φυσικη....παρ'ολα αυτα σε καμια περιπτωση δεν ειναι δυσκολονοητη...εγω βεβαια κανω φροντιστηριο και γι'αυτο εκφερω τετοια γνωμη...Ωστοσο κρινω απαραιτητο το φροντιστηριο σ'ενα μαθημα μεγαλης βαρυτητας οπως η φυσικη...μ'αρεσει παντως σαν μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμενα πιο δυσκολο μαθημα μου φαινοταν περσυ η χημεια αλλα φετος ειναι το καλυτερο μου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top