Γενικό -  Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το δυσκολότερο μάθημα στην Α' Λυκείου;

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
τα αρχαία είναι πολλά ,πάρα πολλά !!! η άλγεβρα είναι λίγο δυσνόητη αλλά παλευεται. η φυσική πάλι είναι λογική
ναι η φυσικη στην αρχη ομολογψ πωσ με δυσκολεψε αλλα μετα οταν μπηκα στο νοημα:xixi:μου φαινοταν και εξακολουθει να μου φαινεται γελοια...δεν τιθεται θεμα...αλλα τα αρχαια αστα να πανε..πφφφφ:jumpy:να τρελενεσαι:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ολα γελοια ειναι στη πρωτη βρεεεεεεε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασίλης!

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φαντάζομαι κάνεις φροντηστήρια και για αυτό σου φαίνονται τόσο γελοία!




~ΓΥΝΑΙΚΕΣ~
Δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο!
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αντικειμενικα η πρωτη ειναι πολυ ευκολη ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Αντικειμενικα η πρωτη ειναι πολυ ευκολη ταξη.
συμφωνω.εγω περασα πολυ χαλαρα αυτη την χρονια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
συμφωνω.εγω περασα πολυ χαλαρα αυτη την χρονια:D
ε οκ μωρε καλα ηταν.........παλευοταν αλλα απο του χρονου 8α αρχισουν τα ωραια:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Καλα μην αγχωνεστε.Η β μπορει να ειναι δυσκολη,αλλα η υλη στα περισοστερα μαθηματα ειναι τελειως αχρηστη για τις πανελληνιες οποτε δεν υπαρχει λογος για πολυ διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καλα μην αγχωνεστε.Η β μπορει να ειναι δυσκολη,αλλα η υλη στα περισοστερα μαθηματα ειναι τελειως αχρηστη για τις πανελληνιες οποτε δεν υπαρχει λογος για πολυ διαβασμα.
ναι ε???ε οκ τοτε...μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gallas

Νεοφερμένος

Ο gallas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η Γεωμετρία και η Ιστορία είναι τα πιο δύσκολα:iagree::iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Χαλαρά μαθήματα. Αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ειδικά αν ξες να την χειριστείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Η Γεωμετρια θυμαμαι δεν παλευοταν με τιποτα. Δεν της εδειχνα και την απαραιτητη προσοχη ειναι η αληθεια, μονο που εβλεπα το βιβλιο κατι μ' επιανε. :P Στα αλλα τα πηγαινα πολυ καλα, δεν δυσκολευομουν ιδιαιτερα καπου (μονο στις αρχες Φυσικη-Χημεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εγω θα λεγα οτι η φυσικη ηταν το δυσκολοτερο φετος...φανταστειτε οτι στις πανελληνιες ειχε πεσει θεμα φυσικης α λυκειου κ δεν μπορουσαν να το λυσουν..
ωστοσο κ η γεωμετρια ηταν...οχι δυσκολη αλλα σπαστικη κατα καποιο τροπο...αποδειξεις,πορισματα μπλα μπλα...αμαν δλδ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εγω θα λεγα οτι η φυσικη ηταν το δυσκολοτερο φετος...φανταστειτε οτι στις πανελληνιες ειχε πεσει θεμα φυσικης α λυκειου κ δεν μπορουσαν να το λυσουν..
ωστοσο κ η γεωμετρια ηταν...οχι δυσκολη αλλα σπαστικη κατα καποιο τροπο...αποδειξεις,πορισματα μπλα μπλα...αμαν δλδ!!!!!!!

Η Φυσική της Α' όντως χρειάζεται αρκετά στην Γ'. Οπότε αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με κατευθύνσεις που έχουν Φυσική να δώσει περισσότερη σημασία.
Και η Γεωμετρία θα δεις που στη Β' λυκείου γίνεται παιχνιδάκι, γιατί έχεις όλες τις γνώσεις που χρειάζεται από την Α' και έτσι είναι απλούστατο να την βγάλεις και να έχεις καλό βαθμό.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
εμενα καποιο μαθημα δεν μου φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο,ωστοσο θα σας πω που χρειαζεται να διαβαζω περισσοτερο λοιπον....
στα αρχαια και στην ιστορια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
ουτε εμενα μου φανηκε καποιο μαθημα δυσκολο.....εκτοσ απο τα αρχαια τα οποια ποτε μου δε μπορεσα να καταλαβω οποτε εξαιρουνται......ενα μαθημα που συνηθωσ μ δυσκολευε αλλα φετοσ ητν ευκολο ηταν η ιστορια.....

οσο για τη φυσικη δε νομιζω πωσ ηταν ιδιαιτερα δυσκολη....πανω κατω τα θεματα που ειχε ηταν σα τησ 3ησ γυμνασιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα μας. Αν δεν διαβάζεις ένα μάθημα από την αρχή της χρονιάς τότε θα δημιουργηθούν κενά και θα σου φαίνεται δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
ουτε εμενα μου φανηκε καποιο μαθημα δυσκολο.....εκτοσ απο τα αρχαια τα οποια ποτε μου δε μπορεσα να καταλαβω οποτε εξαιρουνται......ενα μαθημα που συνηθωσ μ δυσκολευε αλλα φετοσ ητν ευκολο ηταν η ιστορια.....

οσο για τη φυσικη δε νομιζω πωσ ηταν ιδιαιτερα δυσκολη....πανω κατω τα θεματα που ειχε ηταν σα τησ 3ησ γυμνασιου
:iagree::iagree::iagree::iagree: για τη φυσικη σχεδον ιδια!!!
-----------------------------------------
Εγώ πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα μας. Αν δεν διαβάζεις ένα μάθημα από την αρχή της χρονιάς τότε θα δημιουργηθούν κενά και θα σου φαίνεται δύσκολο.
αυτο που λες δεν ισχυει παντα π.χ. εγω δεν διαβαζα φυσικη πολυ για την ακριβεια πολυ λιγο αλλα και παλι ουτε κενα ειχα(ετσι θελω να πιστευω)αλλα ουτε και δυσκολευτηκα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st@vr@ki$

Νεοφερμένος

Ο ΣΤΑΥΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
τα θεωρητικα παλευονταν μες στη χρονια αλλα στις εξετασεις ιδρωσα για να γραψω.(ισως να φταιει το οτι δεν τα δωσα πολυ σημασια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Η Φυσική της Α' όντως χρειάζεται αρκετά στην Γ'. Οπότε αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με κατευθύνσεις που έχουν Φυσική να δώσει περισσότερη σημασία.
Και η Γεωμετρία θα δεις που στη Β' λυκείου γίνεται παιχνιδάκι, γιατί έχεις όλες τις γνώσεις που χρειάζεται από την Α' και έτσι είναι απλούστατο να την βγάλεις και να έχεις καλό βαθμό.:iagree:

πραγματι..:iagree:
εγω να πω την αληθεια στα αρχαια δεν εδωσα καθολου σημασια φετος και δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο προβλημα στο τελος..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top