Ποιοι είναι οι πραγματικοί λόγοι που σας οδήγησαν στην επιλογή της σχολής σας;

Για ποιον λόγο σπουδάζετε/θέλετε να σπουδάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Με ενδιαφέρει το αντικείμενο της σχολής

    Ψήφοι: 181 77.0%
  • Λόγο κύρους της σχολής

    Ψήφοι: 9 3.8%
  • Επιθυμώ να αποκτήσω χρήματα/δόξα

    Ψήφοι: 14 6.0%
  • Γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση

    Ψήφοι: 17 7.2%
  • Mε πιέσαν οι γονείς μου

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • Πέρασα τυχαία

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • Πέρασα επειδή ήταν κοντά στον τόπο κατοικίας μου

    Ψήφοι: 2 0.9%

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
ο βαθμός και η τύχη...ουσιαστικα το μηχανογραφικό μου ηταν πολυ γρηγορο και οχι πολυ μελετημενο..ευτυχως επεσα σε καλη σχολη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Είμαι 1 χρόνο και 2 μήνες στη Νοσηλευτική.

Κατάλαβα ότι η Νοσηλευτική δεν είναι μόνο ούρα, κόπρανα, καθαρισμοί, ενέσεις.

Έχει και άλλα στοιχεία, όπως η προαγωγή της υγείας σε διάφορες πτυχές του ατόμου και το γεγονός ότι με κρατάει σε επαφή με το συνάνθρωπο, είναι ένας από τους μεγαλύτερους λόγους που με κρατάνε και με οδήγησαν στην σχολή αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
δημοσια διοικηση στο παντειο....το επελεξα γιατι μου αρεσαν τα μαθηματα και το αντκειμενο
Νομιζω ομως οτι πολλοι δεν γνωριζουν το αντικειμενο και τους παραπλανει ο τιτλος και νομιζουν οτι μπορουν να εργαστουν μονο στο δημοσιο ενω δεν ειναι ετσι ενω αλλοι δεν εχουν ιδεα ,οι καθηγητες μας εχουν πει οτι εχει προοπτικες γτ βγαινεις και οικονομολογος και νομικος συμβουλος κτλπ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ωραιο thread, φανταζομαι οι περισσοτεροι που περνανε σε σχολες τουρλουμπουκι οπως οι Πολυτεχνικες ειναι επειδη εχουν σαφη γνωση των προοπτικων και του προγραμματος σπουδων κι οχι ''για να μην πανε τσαμπα τα μορια''.

Εμενα ο λογος ηταν οι μηχανολογινες :D


Ο πραγματικος λογος ειναι το ΠΡΟΠΟ που επαιξα οταν εφτιαχνα μηχανογραφικο. Ενιωθα πραγματικα λες και επαιζα στα τυφλα στοιχημα...


Πηγα ταμειο βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
πςς παναρχαιο τοπικ! το θυμαμαι απο οταν ειχα πρωτογινει μελος , λοιπον διαλεξα τη σχολη επειδη ηταν το μονο π μ αρεσε κ επιπλεον πιστευα οτι τα μαθηματα π καναμε στς θετικοτεχνολογικες ειναι πολυ εξειδικευμενα και σκεφτηκα λοιπον μια σχολη για να εκμεταλλευτω ολες αυτες τις γνωσεις και να μην ειμαι ασχετος με τ αντικειμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έβλεπα πολύ House M.D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχω ακομα λιγα χρονια μπροστα μου... Αλλα με ολα αυτα που διαβασα δεν συγκρατηθηκα... Θελω πολυ, μετα απο τα λιγα χρονια που μενουν να διαβασω παλι αυτο το ποστ μου:redface:

Στοχευω στο τμημα γερμανικης γλωσσας και φιλολογιας γιατι:

1. Λατρευω την γλωσσα
2. Αγαπω την λογοτεχνια, ποιηση και ιστορια και ως επιστημες αλλα και συγκεκριμενα μπορω να διαβαζω ολη την μερα γερμανικη λογοτεχνια και ποιηση.
3.
Το πείσμα που μου δημιούργησαν οι συγγενείς, όταν τους έλεγα πως θέλω να γίνω μηχανικός και η απάντησή τους: "Δεν είναι αυτά για σένα, γίνει εκεί μια δασκαλίτσα"
οταν ειδα αυτο το ποστ δακρυσα... Ειναι ο τριτος λογος που επιμενω στην γερμανικη φιλολογια... Η γνωμη των γονιων μου:'' με το μυαλο που εχεις αξιζεις κατι πολυ καλυτερο''
4. Το παθος και την αγαπη που βλεπω στην καθηγητρια μου γι αυτο που κανει και καποτε θελω εχω κι εγω την ιδια αγαπη και το ιδιο παθος οταν διδασκω.

Σιγουρα μετραει ως εναν βαθμο η αποκατασταση αλλα αν σπουδασεις κατι που δεν σου αρεσει πραγματικα, σιγουρα μετα απο λιγο καιρο οχι μονο θα το βαρεθεις αλλα και δεν θα το κανεις ποτε σωστα, ποτε με αγαπη, ποτε με ολη σου την καρδια. Το μονο που θελω ειναι να ξυπναω το πρωι και να λεω με ενα τεραστιο χαμογελο: '' Παω στην δουλεια ΜΟΥ'' αυτη που επελεξα να κανω, γι αυτη που παλεψα πολυ, αυτη που λατρευω κι αγαπω!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ας ξεθαψω αυτο το θεμα... :P
Στην α λυκειου δεν ήξερα τι θα ήθελα να σπουδάσω. Γενικά, "έπιανε" το χέρι μου, σχεδίαζα ωραια αλλα τρελενομουν για τα αγγλικά και σκεφτόμουν κυρίως την αγγλική φιλολογία.. Μέχρι που μια μέρα, την ωρα των θρησκευτικών, αντέγραφα σε ένα αλλο χαρτί ένα σχεδιο που ειχε το τετράδιο της διπλανής μου και το εκανα ωραίο μαλλον γιατι της άρεσε πολυ, και μου είπε "καλα, γιατι δεν γίνεσαι αρχιτέκτονας;" Ε, αυτο ήταν :P Αν και στην αρχή της Β λυκειου δεν ήμουν σίγουρη, έλεγα για φυσικη και κατι τετοια και άρχισα φροντιστηριο χημείας για θετική κατευθυνση, μετα απο τρία μαθηματα κατάλαβα πως δεν μου άρεσε καθόλου η χημεία και την παράτησα, σοκαροντας τους καθηγητές μου (" τι να κανεις στην τεχνολογική, όλοι οι καλοι μαθητές θετική πηγαίνουν!!"). Έτσι, άρχισα να ψάχνω για το σχεδιο και κοίταξα το προγραμμα σπουδών της σχολής και...ερωτεύτηκα :P Συνέχισα να το ψάχνω μέχρι να σιγουρευτω οτι αυτο θέλω να κανω και τελικά σιγουρευτηκα... Έτσι, δήλωσα πρωτη πρωτη την αρχιτεκτονικη του Βολου, τη σχολη που ειχα στόχο απο τη Β λυκειου και πιστεύω οτι την πιάνω :D Μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον το αντικείμενο και πιστεύω οτι αν δείξω ενδιαφέρον και προσπαθήσω, θα καταφέρω να βρω μια καλη δουλειά στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ας ξεθαψω αυτο το θεμα... :P
Στην α λυκειου δεν ήξερα τι θα ήθελα να σπουδάσω. Γενικά, "έπιανε" το χέρι μου, σχεδίαζα ωραια αλλα τρελενομουν για τα αγγλικά και σκεφτόμουν κυρίως την αγγλική φιλολογία.. Μέχρι που μια μέρα, την ωρα των θρησκευτικών, αντέγραφα σε ένα αλλο χαρτί ένα σχεδιο που ειχε το τετράδιο της διπλανής μου και το εκανα ωραίο μαλλον γιατι της άρεσε πολυ, και μου είπε "καλα, γιατι δεν γίνεσαι αρχιτέκτονας;" Ε, αυτο ήταν :P Αν και στην αρχή της Β λυκειου δεν ήμουν σίγουρη, έλεγα για φυσικη και κατι τετοια και άρχισα φροντιστηριο χημείας για θετική κατευθυνση, μετα απο τρία μαθηματα κατάλαβα πως δεν μου άρεσε καθόλου η χημεία και την παράτησα, σοκαροντας τους καθηγητές μου (" τι να κανεις στην τεχνολογική, όλοι οι καλοι μαθητές θετική πηγαίνουν!!"). Έτσι, άρχισα να ψάχνω για το σχεδιο και κοίταξα το προγραμμα σπουδών της σχολής και...ερωτεύτηκα :P Συνέχισα να το ψάχνω μέχρι να σιγουρευτω οτι αυτο θέλω να κανω και τελικά σιγουρευτηκα... Έτσι, δήλωσα πρωτη πρωτη την αρχιτεκτονικη του Βολου, τη σχολη που ειχα στόχο απο τη Β λυκειου και πιστεύω οτι την πιάνω :D Μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον το αντικείμενο και πιστεύω οτι αν δείξω ενδιαφέρον και προσπαθήσω, θα καταφέρω να βρω μια καλη δουλειά στο τέλος.

:D :D
χαχα κριμα που τελικα δε σε ενδιεφερε η αγγλικη, ισως να γινομασταν συμφοιτητριες :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
για μα8ηματικο με βλεπω
Με ενδιαφέρει το αντικείμενο της σχολής(ναι μου αρεσουν τα μα8ηματικα)
Λόγο κύρους της σχολής(:hmm: τι να πω απο οσα εχω καταλαβει κυροσ εχει μονο η ιατρικη-νομικη-πολυτεχνειο)
Επιθυμώ να αποκτήσω χρήματα/δόξα(χεεχεχε καλο :P)
Γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση(χεχχεχ καλο :P)
Mε πιέσαν οι γονείς μου(οχι ηταν δικη μου επιλογη)
Πέρασα τυχαία(ειναι η 1η μου επιλογη οχι τυχαια)
Πέρασα επειδή ήταν κοντά στον τόπο κατοικίας μου(οχι οπου κ να περναγα 8α ηταν εκτοσ τοπου κατοικιασ γιατι δεν μενω σε μεγαλουπολη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγω απο την 2α γυμνασιου ηξερα οτι θα ασχοληθω με τις ανθρωπιστικες επιστημες και συγκεκριμενα τη φιλολογια...βεβαια, δεν ημουν ακομα σιγουρος, αλλα μολις ειδα το παθος και την εργατικοτητα της καθηγητριας που μου εκανε ιδιαιτερα, ειπα αυτο θελω να κανω και εγω..

Δεν μετανιωνω καθολου για την επιλογη μου στο μηχανογραφικο.
Τι ξερω οτι θα ειναι δυσκολα τα πραγματα μετα τη σχολη, αλλα οποιος αγαπαει αυτο που κανει δε χανεται...θα βρει σιγουρα τροπους να ασκησει το αγαπημενο του επαγγελμα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Δημοσιογραφία... Το επάγγελμα που πάντα λάτρευα, από το γυμνάσιο ακόμα. Ωστόσο, η κλίση μου και η ιδιαίτερη αγάπη μου για τα επιλέξω μαθηματικά και τη χημεία με "έσπρωξαν" στο να επιλέξω την θετική-κατεύθυνση των καλών μαθητών. Ώσπου έφτασε η στιγμή να διαλέξω το μάθημα επιλογής στο φροντιστήριο για τη θερινή προετοιμασία. Αρνήθηκα να επιλέξω τα μαθηματικά γενικής, όπως σχεδίαζα αρχικά και διάλεξα την τρομακτική ιστορία γενικής, λέγοντας όχι στο χημικό μηχανικό του ΕΜΠ. Αισθάνομαι ότι έκανα την σωστή επιλογή, γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι είναι το μοναδικό επάγγελμα που μπορεί να με κάνει ευτυχισμένη. Γιατί όταν πηγαίνω στη δουλειά μου δεν θα αισθάνομαι ότι δουλεύω, αλλά ότι κάνω κάτι που με ευχαριστεί, για το οποίο πληρώνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
ουτε πατερα παπα εχω..
:/:

δεν πας θεολογια γτ δεν εχεις πατερα παπα? περιεργο γτ ειμαι πολυτεχνειο αλλα δεν εχω μπαμπα μηχανικο πρεπει ν αλλαξω σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Μακάρι να γνώριζαν και αυτοί που σπουδάζουν Πολυτεχνείο, Ιατρική...για ποιο λόγο τις επέλεξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Eπέλεξα το τμήμα αυτό επειδή μου αρέσει η ιστορία πολιτική,κοινωνική αλλά και η τέχνη γενικότερα(λογοτεχνία,γλυπτική,ζωγραφική κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Δημοσιογραφία... Το επάγγελμα που πάντα λάτρευα, από το γυμνάσιο ακόμα. Ωστόσο, η κλίση μου και η ιδιαίτερη αγάπη μου για τα επιλέξω μαθηματικά και τη χημεία με "έσπρωξαν" στο να επιλέξω την θετική-κατεύθυνση των καλών μαθητών. Ώσπου έφτασε η στιγμή να διαλέξω το μάθημα επιλογής στο φροντιστήριο για τη θερινή προετοιμασία. Αρνήθηκα να επιλέξω τα μαθηματικά γενικής, όπως σχεδίαζα αρχικά και διάλεξα την τρομακτική ιστορία γενικής, λέγοντας όχι στο χημικό μηχανικό του ΕΜΠ. Αισθάνομαι ότι έκανα την σωστή επιλογή, γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι είναι το μοναδικό επάγγελμα που μπορεί να με κάνει ευτυχισμένη. Γιατί όταν πηγαίνω στη δουλειά μου δεν θα αισθάνομαι ότι δουλεύω, αλλά ότι κάνω κάτι που με ευχαριστεί, για το οποίο πληρώνομαι.

Μπραβο...συγχαρητηρια για την επιλογη σου...θελει μεγαλο κουραγιο αυτο που κανεις, αλλα θα βγεις σιγουρα νικητρια, αφου εχεις βαλει εναν στοχο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Μπραβο...συγχαρητηρια για την επιλογη σου...θελει μεγαλο κουραγιο αυτο που κανεις, αλλα θα βγεις σιγουρα νικητρια, αφου εχεις βαλει εναν στοχο....

Αυτός με βοηθάει να διαβάζω :) Ελπίζω να τα καταφέρω τελικά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Μακάρι να γνώριζαν και αυτοί που σπουδάζουν Πολυτεχνείο, Ιατρική...για ποιο λόγο τις επέλεξαν.

Γιατί ίσως υπάρχουν ακόμα άτομα που έχουν ψωρα με τη μηχανική, άτομα που από μικρά έφτιαχναν αυτοσχέδιες μηχανές (πολυτεχνειο) ή άτομα που γουστάρουν να μάθουν για το πως λειτουργεί το ανθρώπινο σώμα και γενικά τους αρέσει το αντικείμενο που επιλέγουν. Επίσης υπάρχουν και αυτοί που διαλέγουν τη σχολή γιατί ο πατέρας τους "έχει ιατρείο"... Και ναι αυτό μπορεί να επηρεάσει κάποιον στο κατά πόσο του αρέσει ένα επάγγελμα εκτός από τις σίγουρες προοπτικές! Ακόμα και το 2ο δεν το βρίσκω ούτε παράλογο ούτε και κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μακάρι να γνώριζαν και αυτοί που σπουδάζουν Πολυτεχνείο, Ιατρική...για ποιο λόγο τις επέλεξαν.

το ιδιο δεν ισχυει για ολες τις σχολες? Γτ ξεχωριζεις αυτες?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top