Ποιοι είναι οι πραγματικοί λόγοι που σας οδήγησαν στην επιλογή της σχολής σας;

Για ποιον λόγο σπουδάζετε/θέλετε να σπουδάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Με ενδιαφέρει το αντικείμενο της σχολής

    Ψήφοι: 181 77.0%
  • Λόγο κύρους της σχολής

    Ψήφοι: 9 3.8%
  • Επιθυμώ να αποκτήσω χρήματα/δόξα

    Ψήφοι: 14 6.0%
  • Γρήγορη επαγγελματική αποκατάσταση

    Ψήφοι: 17 7.2%
  • Mε πιέσαν οι γονείς μου

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • Πέρασα τυχαία

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • Πέρασα επειδή ήταν κοντά στον τόπο κατοικίας μου

    Ψήφοι: 2 0.9%

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ποιο αντικειμενο σπουδαζετε και γιατι επιλεξατε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ψυχολογία γιατί μου αρέσουν οι ανθρωπιστικές επιστήμες. Θέλω εκτός από το να βοηθάω κόσμο και να ερμηνεύω την συμπεριφορά, συνεχώς να μαθαίνω και για τον δικό μου εαυτό και να γίνομαι καλύτερος. Νομίζω πως η συγκεκριμένη σχολή μου δίνει αυτές τις δυνατότητες και με γεμίζει.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρσίνη

Νεοφερμένος

Η Μυρσίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ πάλι θέλω να γίνω ιστορικός:D:D.Λατρεύω την ιστορία,τη θεωρώ ευκολονόητη και φυσικά πολύ ενδιαφέρουσα;).Απ' την άλλη μ αρέσει ν ασχολούμαι κ με τα παιδιά, αν στο μέλλον ασχοληθώ με τα ιδιαίτερα(τι αν δηλαδή που θα ασχοληθώ σίγουρα.Έτσι όπως πάει η δουλειά στην Ελλάδα).Έτσι που λέτε....:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Αρχικά κανένας απολύτως, δεδομένου ότι η σχολή που πέτυχα ήταν από τις τελευταίες επιλογές μου. Παρόλα αυτά θα ήταν ψέμμα να πώ ότι δεν την αγάπησα στη πορεία. ;) :) Η ενασχόληση με τα ζώα, έχει περισσότερα θετικά απότι αρνητικά, τουλάχιστον σύμφωνα με εμένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μακάρι να 'ξερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό που μου επιτρέπει η τάση σε βλακώδη λάθη στις εξετάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γενικά πάντα μου άρεσε η φυσική και ακόμα και τώρα με γοητεύει. Πέρα από αυτό μου αρέσει πολύ να διδάσκω σε παιδιά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το σχέδιο.... λατρεύω την δουλειά μου τώρα...
ΜΕ τις ώρες να διμιουργό, να φτιάχνω τα πράγματα όπως θέλω εγώ, αλλά να σου δώσω και εσένα να δεις και να καταλάβεις τι βλέπεις... τέλεια εμπειρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Και η πληροφορική μου αρέσει και "του διαόλου η μάνα" στην οποία βρίσκομαι! Αν και κατά καιρούς σκέφτομαι πως θα ήταν άμα ήμουν στις 3 σχολές πυ μου άρεσαν εξ' ίσου (φαρμακευτική, αρχιτεκτονική και χημικών μηχανικών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Δεν ήταν η πρώτη επιλογή μου, αλλά μου αρέσε η Πληροφορική σαν επιστήμη και η σχολή μου είναι απ' τις καλύτερες (και δυσκολότερες όμως) σχολές Πληροφορικής στην Ελλάδα και η πόλη είναι γ@μάτη (αλλά τη βαριέσαι σχετικά γρήγορα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Eγώ η αλήθεια είναι ότι αποφάσισα σε ποια σχολή θέλω να μπω από πρόπερσι..:)
Το γιατί μου αρέσει είναι ένα άλλο θέμα...από την μια μου αρέσουν τα οικονομικά, όμως πιστεύω πως αν η σχολή ήταν μόνο οικονομική θα βαριόμουν λίγο...είχα ψάξει το πρόγραμμα σπουδών της τότε και είδα ότι έχει πολλά ενδιαφέροντα μαθήματα(σύγχρονη ευρωπαική ιστορία, διεθνής πολιτική οικονομία, διεθνής οργανισμοί κ.ο.κ)
Έτσι, μετά το διοικητικής επιστήμηςκαι τεχνολογίας-που δεν υπήρχε περίπτωση να το πιάσω εκεί που έχει φτάσει- δήλωσα πρώτα το Δ.Ε.Ο.Σ και μετά τα δύο αντίστοιχα τμήματα επαρχίας (Θεσσαλονίκη και Κομοτηνή) και πέρασα Κομοτηνή!!
So, εν μέρη είμαι χαρούμενη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Κυρίως οι προοπτικές επαγγελματικής αποκατάστασης...
Είχα ψάξει και κοιτάξει είναι η αλήθεια λίγα πράγματα και για το πρόγραμμα σπουδών και ορισμένα μαθήματα μου φανήκανε αρκετά ενδιάφεροντα...Έμειναν βέβαια τα περισσότερα από αυτά ενδιαφέροντα μόνο στον τίτλο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω κάτι γιατί από τύχη (ή μήπως ατυχία?) βρέθηκα σε αυτή τη σχολή. Η αλήθεια είναι πως δεν πρόσεξα καθόλου το μηχανογραφικό μου, δε με ένοιαζε ιδιαίτερα το πού θα περνούσα αφού δεν τα είχα πάει καλά. Ντρέπομαι που το λέω αλλά το μηχανογραφικό μου ήταν το χάος το ίδιο :redface: Τώρα τα βλέπω βέβαια αυτά, τότε δεν ήθελα να ακούσω κουβέντα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προοπτικές αποκατάστασης (ας πούμε).



Και το ότι ήταν στην πόλη που έμενα! :wall: Μα γιατί να κάνω :mpinelik: μια ζωή; :fool: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ποιοι είναι οι πραγματικοί λόγοι που σας οδήγησαν στην επιλογή της σχολής σας;

Πήρα το μηχανογραφικό, έκλεισα τα μάτια, και άφησα το στυλό να πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποιοι είναι οι πραγματικοί λόγοι που σας οδήγησαν στην επιλογή της σχολής σας;

H βλακεία που επί χρόνια με μαστίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Ανέβηκαν οι βάσεις στην Χειριστών Χαρταετών, δεν έγραψα και καλά στη Φυσική...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Τα ενδιαφέροντα μου, η καλή επαγγελματική αποκατάσταση και εδώ και στην Ευρώπη και κυρίως το ότι η επιστήμη αυτή έχει πολλές διεξόδους, δηλαδή αρκετούς τομείς και διαφορετικά μεταπτυχιακά που μπορείς να επιλέξεις και κατ' επέκταση πολύ διαφορετικά επαγγέλματα που μπορείς να καταλήξεις να κάνεις. Και μιας και δεν ήμουν και τόσο αποφασισμένη για το τι θέλω να κάνω στη ζωή μου θεωρώ ότι ήταν η καλύτερη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top