Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

sofia_93

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
βασικα κατα τη γνωμη μου ειναι μια απο τις πιο "αηδιαστικες" γλωσσες!!!!:sick::sick::sick::sick:...τα σιχαινομαι!!!!!!!!
και εγω αυτο πιστευα αλλα το ξανασκευτηκα και ειναι κατι διαφορετικο. ξερω αγγλικα , γαλλικα και ιταλικα τι αλλο μου μενει;;; τα γερμανικα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrischarmedfan

Νεοφερμένος

Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
あなたの名前は何であるか。か。:P
δν ξερω αν τ διαβαζετε,αλλα συμφωνα μ το yahoo babel fish σημαινει ποιο ειναι τ ονομα σας??
Wattashi wο desu ka.
Αλλα το babel fish δν βγαζει τα σωστα Ιδεογραμματα μερικες φορες!!!
Αυτο σημαινει!!!!

Konbawa
Απο οτι βλεπετε εχω βαρυ κολλημα με τα Ιαπωνικα!!!Εχω ξεκινησει self-learning αλλα μολις τελειωσω το Λυκειο και περασω με το καλω να ξεκινησω συστηματικα!!!(Σημειωση:Χρειαζεσαι καπου στα 7 χρονια να μαθεις καλα τα Ιδεογραμματα!!)Μετα μου αρεσουν πολυ τα ρωσικα και τα τουρκικα(αν και μια φιλη μου απο τουρκια λεει πως ειναι πολυ δυσκολη γλωσσα)!!Και τα Φιλανδικα!!!Δν θα ελεγα ομως οχι και στα Ιταλικα!!!Συνοπτικα ειμαι σε διλλημα!!!
Sayonara!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpoukla

Νεοφερμένος

Η ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αραβικά,ισπανικά,ιταλικά και ρωσικά:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Θα μάθαινα γερμανικά και ρώσικα!!! Τρελαίνομαι για ρώσικα!!!!!!!! :D:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Χαχαχα...ρωσικά ftw!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τί σημαίνει "ftw";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Wattashi wο desu ka.
Αλλα το babel fish δν βγαζει τα σωστα Ιδεογραμματα μερικες φορες!!!
Αυτο σημαινει!!!!

Konbawa
Απο οτι βλεπετε εχω βαρυ κολλημα με τα Ιαπωνικα!!!Εχω ξεκινησει self-learning αλλα μολις τελειωσω το Λυκειο και περασω με το καλω να ξεκινησω συστηματικα!!!(Σημειωση:Χρειαζεσαι καπου στα 7 χρονια να μαθεις καλα τα Ιδεογραμματα!!)Μετα μου αρεσουν πολυ τα ρωσικα και τα τουρκικα(αν και μια φιλη μου απο τουρκια λεει πως ειναι πολυ δυσκολη γλωσσα)!!Και τα Φιλανδικα!!!Δν θα ελεγα ομως οχι και στα Ιταλικα!!!Συνοπτικα ειμαι σε διλλημα!!!
Sayonara!!!

あなたの名前は何であるか。
Anata no namae ha nani de aru ka.
Tο Watashi wo desu ka γιατι το πες; :P

https://nihongo.j-talk.com/parser/
ωραιο σάιτ αν θελετε να μετατρεπετε kanji.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Konnichiwa!!
Genki desu ka?
Ωραία γλώσσα και τα Ιαπωνικά! Πολύ ενδιαφέρουσα! Μαθαίνει μία φίλη μου που έχει κόλλημα και μου μαθαίνει κι εμένα!
Ωραίο το site με τα kanji!! :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
θα μου άρεσε να μάθω ιταλικά.έχω ακούσει ότι αν ξέρεις γαλλικά μπορείς να μάθεις εύκολα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
αφου ολοκληρωσω τα γαλλικα,θα ηθελα να μαθω πρωτα ισπανικα και αργοτερα ιταλικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
ιταλικα σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
γαλλικά - ισπανικά -πορτογαλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη Γλύπτη

Νεοφερμένος

Η Εύη Γλύπτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι, αφού τελειώσω τα αγγλικά να ξεκινήσω ρώσικα και μετά, όταν τελειώσω και τα γαλλικά, να μάθω και γερμανικά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ιαπωνικα(εχω και ενα κολλημα με τα anime βρε παιδια:P)και κορεατικα(βλεπω korean drama βρε παιδια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εγώ πάλι έχω ένα ανεξήγητο κόλλημα με τα ολλανδικά!το καλοκαίρι αν συνεχίσω έτσι θα γραφτώ σε φροντιστήριο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
κινέζικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ιταλικά, ισπανικά, πορτογαλικά, ρώσικα, σουηδικά, φινλανδικά. Στόχος ζωής να μάθω περισσότερες από τον παππού μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
για εμενα τα γαλλικα ειναι πολυ απλα η κορυφη των γλωσσεων[μετα τα ελληνικα φυσικα]....μετα εχω μια περιεργη ταση προς τα σουηδικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
για εμενα τα γαλλικα ειναι πολυ απλα η κορυφη των γλωσσεων[μετα τα ελληνικα φυσικα]....μετα εχω μια περιεργη ταση προς τα σουηδικα...


Συμφωνώ απολύτως ως προς τα γαλλικά. Δες εδώ https://el.wiktionary.org/wiki/Χρήστης:Francostas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
τα γαλλικα λενε ειναι η γλωσσα του ερωτα και πραγματικα πιστευω οτι ειναι πολυ ομορφη :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top