Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εγω του χρονου θα παω με το καλο στην α λυκειου και πιστευω οτι θα διαλεξω θεωρητικη γιατι δεν ειμαι και τοσο καλη στα μαθηματικα χημεια και φυσικη και δεν ειναι μονο το οτι δεν ειμαι καλη αλλα και δεν μου αρεσουν....βαριεμαι πολυ!ενω τα φιλολογικα καλα ειναι μου αρεσουν βεβαια θα χρειαστω στα αρχαια λιγο φροντιστηριο αλλα ενταξει....
ε οκ μωρε αμα αντεχεισ:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouli

Νεοφερμένος

Η αννουλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μην παιρνεις καταρχας ορκο πως δεν θα σουχρησιμευσει στο πανεπιστημειο.Παντως η χημεια κατευθυνσης της β ειναι ενα πολυ ενδιαφερον μαθημα και μακραν το ευκολοτερο της θετικης,για οσους κανουν ενα μετριο τουλαχιστον μαθημα.Εμενα περσυ δεν μου αρεσε καθολου η χημεια αλλα φετος ειναι το αγαπημενο μου μαθημα.Βεβαια αν δεν εχεις σκοπο να τη διαβαζεις,εστω και λιγο,τοτε μην πας θετικη.


δεν ειναι το προβλημα μου πως δν θα διαβασω ειμαι γενικα καλη μαθητρια..απλως δεν τρελενομαι για χημεια ο μονος λογος που θα πηγαινα θετικη ειναι επειδη λενε οτι γινετε μαθημα ενω στην τεχνολογικη οχι..αυτο ειναι το προβλημα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εγω παντως θα παω θετικη καθως ενδιαφερομαι για σχολες του τριτου επιστημονικου πεδιου. Γενικα μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα, η φυσικη και η χημεια και φυσικα η βιολογια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
nightwish κι εγω μαζι σου ειμαι...!!!!ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΤΙΚΗ!!!!!!!!!
φυσικη χημεια βιολογια ......αυτα ειναι μαθηματα....!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η Θετική έχει ρεύμα στο ischool !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
nightwish κι εγω μαζι σου ειμαι...!!!!ΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΤΙΚΗ!!!!!!!!!
φυσικη χημεια βιολογια ......αυτα ειναι μαθηματα....!!!!!!!!!!!!
Τελείως υποκειμενικό:)

Η Θετική έχει ρεύμα στο ischool !!!

Γενικά η θετική στο 93 έχει ρεύμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
+1 στην τελευταία πρόταση του Ηλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και στο 92 εχει ρευμα η θετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στο '90 δεν ειχε και πολυ ρευμα απ' οσο θυμαμαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Στο '90 δεν ειχε και πολυ ρευμα απ' οσο θυμαμαι. :P

E, θα'χε πέσει η ασφάλεια...[οφφ/]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Στο '90 δεν ειχε και πολυ ρευμα απ' οσο θυμαμαι. :P
Θα φοβοντουσταν να σε ανταγωνιστουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Θα φοβοντουσταν να σε ανταγωνιστουν.:P

Ναι, μόλις τον έβλεπαν θα έλεγαν " ήρθε ο λαμπτήρας με την άπειρη ισχύ! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
παιδια δεν ειναι θεμα αντοχης αλλα ικανοτητας εγω στα μαθηματικα ειμαι τελειως ουφο δεν καταλαβαινω χριστο ή φυσικη ή χημεια ασε που τα βαριεμαι και ολας ενω στα φιλολογικα ειμαι πολυ καλη στην ιστορια γιατι εχω μια ικανοτητα να μαθαινω και να τα θυμαμαι και κειμενα ελενη γλωσσα καλη ειμαι αρκετα!αρκει βεβαιως βεβαιως να ασχοληθω περισσοτερο με αρχαια και εκθεση αλλα πιστευω οτι θα τα καταφερω αρκετα καλα για να περασω για εκπαιδευτικος (δημοτικο)στην αθηνα αλλα θετικη δεν περναω ουτε για ιχθυοκαλλιεργιες στην κρητη (αμα εχει):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Mην το λες Doina...Εμένα πέρσι τα μαθηματικά μου ήταν ψιλοαδιάφορα, την φυσική δεν την καταλάβαινα αν και μου άρεσε, και η χημεία ήταν το μόνο θετικό στο οποίο είχα υψηλό βαθμό. (αν πρέπει να κρίνω από πλευράς βαθμολογίας) Ιστορία και λογοτεχνία είχα ανέκαθεν 19-20, και έγραφα και 19-20. Αρχαία τώρα βαριόμουν αφάνταστα πέρσι, έπαιξαν κι άλλοι παράγοντες ρόλο, για να μην τα πολυλογώ όμως η περσινή για μένα ήταν η χειρότερη σχολική χρονιά από πλευράς βαθμών και διασκέδασης. Αλλά στο θέμα μας. Όταν ήρθα λύκειο, ήμουν 90% + σίγουρη ότι έτεινα προς τη θεωρητική. Μόλις άκουγα τον όρο άλγεβρα, έ έλεγα, καλό μαθηματάκι, γεωμετρία τρώγεται. Όταν άκουγα φυσική, έλεγα, ωραίες ακαταλαβίστικες έννοιες, που δεν είχαν σχεδόν καμία απολύτως σχέση με αυτό που είχα εγω στο μυαλό μου περί φυσικής. Σου λέω λοιπόν, ότι κατά τη διάρκεια της χρονιάς έχω αλλάξει τόσο πολύ, που και η ίδια εξεπλάγην!Τώρα, μόλις ακούω μαθηματικά λέω επιτέλους και μόλις ακούω φυσική κοντεύω να πετάξω από τη χαρά μου. Σου λέω είμαι μια άλλη Ναυσικά. Τελείως άλλο κεφάλι, άλλο μυαλό, δεν ξέρω πώς έγινε, αλλά σα να μεταλλάχθηκα (:P), συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν και τα θετικά, και...ό,τι είναι σούπερ, ειδικά αυτά που ορισμένες ασκήσεις τους, θέλουν φαντασία. Πορώθηκα. Γι'αυτό, και να με θυμιθείς, αμα αφήσεις την καρδία σου να νιώσει τη "μουσική" όπως έχει χαρακτηριστεί των θετικών μαθημάτων, να είσαι σίγουρη ότι θα μαγευτείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mην το λες Doina...Εμένα πέρσι τα μαθηματικά μου ήταν ψιλοαδιάφορα, την φυσική δεν την καταλάβαινα αν και μου άρεσε, και η χημεία ήταν το μόνο θετικό στο οποίο είχα υψηλό βαθμό. (αν πρέπει να κρίνω από πλευράς βαθμολογίας) Ιστορία και λογοτεχνία είχα ανέκαθεν 19-20, και έγραφα και 19-20. Αρχαία τώρα βαριόμουν αφάνταστα πέρσι, έπαιξαν κι άλλοι παράγοντες ρόλο, για να μην τα πολυλογώ όμως η περσινή για μένα ήταν η χειρότερη σχολική χρονιά από πλευράς βαθμών και διασκέδασης. Αλλά στο θέμα μας. Όταν ήρθα λύκειο, ήμουν 90% + σίγουρη ότι έτεινα προς τη θεωρητική. Μόλις άκουγα τον όρο άλγεβρα, έ έλεγα, καλό μαθηματάκι, γεωμετρία τρώγεται. Όταν άκουγα φυσική, έλεγα, ωραίες ακαταλαβίστικες έννοιες, που δεν είχαν σχεδόν καμία απολύτως σχέση με αυτό που είχα εγω στο μυαλό μου περί φυσικής. Σου λέω λοιπόν, ότι κατά τη διάρκεια της χρονιάς έχω αλλάξει τόσο πολύ, που και η ίδια εξεπλάγην!Τώρα, μόλις ακούω μαθηματικά λέω επιτέλους και μόλις ακούω φυσική κοντεύω να πετάξω από τη χαρά μου. Σου λέω είμαι μια άλλη Ναυσικά. Τελείως άλλο κεφάλι, άλλο μυαλό, δεν ξέρω πώς έγινε, αλλά σα να μεταλλάχθηκα (:P), συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν και τα θετικά, και...ό,τι είναι σούπερ, ειδικά αυτά που ορισμένες ασκήσεις τους, θέλουν φαντασία. Πορώθηκα. Γι'αυτό, και να με θυμιθείς, αμα αφήσεις την καρδία σου να νιώσει τη "μουσική" όπως έχει χαρακτηριστεί των θετικών μαθημάτων, να είσαι σίγουρη ότι θα μαγευτείς!

μη ξεράσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ηλία αρχίζω και ανησυχώ, γιατί συμφωνούμε συνέχεια τελευταία; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.

Mωρ' δεν πα να ξενάς όσο θες, κι εσύ θετική θα καταλήξεις.:P

@Χριστιάννα^^ Έρωτα, ανίκητε στη μάχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναυσικά μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο. (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ θετική δήλωσα αλλά δεν συμφωνώ με τη θεοποίηση των μαθημάτων της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top