Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Θετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki124

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
πιστευω οτι η θετικη ειναι η πιο πρακτικη κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jerar

Νεοφερμένος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πάντως τη θεωρώ πολύ δύσκολη τη θετική βρε παιδιά. Πιστεύω ότι η θεωρητική είναι η πιο εύκολη απ' όλες. Δε νομίζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
τεχνολογική φυσικά και 1ο ή 2ο πεδίο, τα άλλα πεδία είναι δύσκολα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ααα έπρεπε να βάλετε poll.
Θεωρητική:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kenny

Νεοφερμένος

Ο Kenny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θετική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το καλύτερο μάθημα είναι τα μαθηματικά.


Τα οποιά ειναι ολόιδια σε θετικη και τεχνολογική,οπότε το δίλημμα σου ειναι:βιολογία και χημεία,ή υπολογιστες και τεχνολογία επικοινωνιων??

Εγώ πάντως τη θεωρώ πολύ δύσκολη τη θετική βρε παιδιά. Πιστεύω ότι η θεωρητική είναι η πιο εύκολη απ' όλες. Δε νομίζετε?

δε θα πας με κριτήριο τη δυσκολία,σε όλες η ίδια είναι.Σκεψου τι θελεις να ακολουθησεις.Ειναι μυθος το οτι η θετικη ειναι πιο δύσκολη.Απλα στο τρίτο πεδιο ειναι λιγο μεγαλύτερος ο ανταγωνισμος.

Όλες οι κατευθύνσεις είναι το ίδιο και αυτά ότι η τεχνολογική είναι εύκολη δεν ισχύει....
Πάντως πιο εύκολα τα μόρια τα μαζεύει κάποιος από θεωρητική... Τυχαίνει απλώς τα παιδιά που δεν θέλουν να σπουδάσουν να επιλέγουν τεχνολογική ή θεωρητική...
Τα πιο λίγα άτομα είναι πάντα στην θετική και σαν σύνολο μόνο αποτελεί καλύτερο τμήμα από άποψη συνόλου μαθητών....


ακριβως.Ειπαμε,μην ακούτε μυθους απο αναξιοπιστα ατομα

εγώ τώρα όπου να είναι τελειώνω την A λυκείου..και έχω μεγάλο άγχος και δεν ξέρω τι κατεύθυνση να ακολουθήσω...:(..θεωρητή δεν παο gt δεν τα παο καθόλου καλά αλλα ούτε με την θετική είμαι σίγουρος...(είμαι τούβλο ε?) :'(

σκεψου και την αλλη λυση,ΕΠΑΛ. Στην τελική ΕΠΑΛ=Απολυτηριο + Πτυχίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιβή

Νεοφερμένος

Η βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγώ θεωρητική 4ever:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
στην τεχνολογικη απο οσο ξερω απο το ΣΕΠ δν ειναι το 1ο πεδιο! ειναι τ 2ο,4ο κ 5ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mark

Νεοφερμένος

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σκέφτομαι θετική στην β' και τεχνολογική στην γ΄ επειδή δεν μου αρέσει η βιολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πάντος λεω η πιο μισητή είναι η βιολογια! Γιατί ρε παιδια δεν είναι τιποτα (πιστεύω) αντιθέτως είναι συναρπαστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mark

Νεοφερμένος

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν μου αρέσει το περιεχόμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtoula

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πάλι παρουσιαζω τα ιδια "συμπτωματα" με την "annoula"! Σιχαινομαι την χημεια και την φυσικη αλλα λατρευω την αλγεβρα.. Λατρευω βεβαια ειναι σχετικό.. Επισης ειμαι πλ καλυτερη στα φιλολογικά με τα οποία 8α ασχοληθώ κιόλας αφού ειμαι τρελή για ΝΟΜΙΚΗ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
και εγώ παιδιά θα πάω μάλλον θετική και αν δεν τα καταφέρω γιαί θέλει πολλά μαθηματικά που δεν είμαι καθόλου καλή :( θα αλλάξω στην Γ' λυκείου και θα πάω τεχνολογική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Θετική και τεχνολογίκη έχουν τα ίδια μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Θεωρητικη γιατι μισω τα μαθηματικα:nono: και τα υπολοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ενω προτιμας τα αρχαια;:down::down::down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtoula

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απ οτι καταλαβαινω υπαρχει μια γενικη δυσκολια στην επιλογη κατευθυνσης..! :P Ευτυχως που υπαρχει και το μαθημα του ΣΕΠ που μας βοηθαει!!!:lol:

Τελος παντων, αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι ποια ειναι τα υπερ και ποια τα κατα του να αλλαξεις κατευθυνση στην γ' λυκειου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Haroulita

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θεωρητική. Θέλω να περάσω μεταφραστικό ή νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Απ οτι καταλαβαινω υπαρχει μια γενικη δυσκολια στην επιλογη κατευθυνσης..! :P Ευτυχως που υπαρχει και το μαθημα του ΣΕΠ που μας βοηθαει!!!:lol:

Τελος παντων, αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι ποια ειναι τα υπερ και ποια τα κατα του να αλλαξεις κατευθυνση στην γ' λυκειου???

χωρις να ειμαι μαθητης της 3ης λυκειου , θα ελεγα οτι η πιο ιδανικη αλλαγη κατευθυνσης ειναι να πας απο θετικη τεχνολογικη. αυτο συμβαινει επειδη η τεχνολογικη με τη θετικη εχουν 2 κοινα μαθηματα(φυσικη+μαθηματικα) καθως και επειδη η τεχνολογια επικοινωνιων δν ειναι μαθημα των πανελληνιων.με οποιαδηποτε αλλη αλλαγη θα εισαι αναγκασμενη να αναπληρωσεις κενα. πχ αν πας απο θετικη θεωρητικη θα πρεπει να κανεις μαθηματικα προηγουμενων ταξεων επειδη ως γνωστον οι θεωρητικοι παρατανε τα μαθηματικα στο λυκειο(most times)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top