Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
A Beautiful Mind. Καλούλα ηταν :)

Απλά καλή;;; :eek:

Προσωπικά είναι από τις αγαπημένες μου!!! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Short Term 12

Υπέροχη ταινία, μπήκε στις αγαπημένες!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Απλά καλή;;; :eek:

Προσωπικά είναι από τις αγαπημένες μου!!! :D:D:D

Εντάξει ίσως ήμουν λίγο λακωνική. :P Ήταν αρκετά καλή ταινία. Ο Crowe ήταν καταπληκτικός, δεν ηξερα την ιστορία του συγκεκριμένου μαθηματικού οπότε δεν το περίμενα το όλο story. Απλά χθες είδα το Good Will Hunting που ταν ξανά με μαθηματικό και μου άρεσε περισσότερο :redface: Γι' αυτό και το καλούλα.Ήμουν επηρεασμένη από τη χθεσινή ταινία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσες ταινίες βλέπεις την ημέρα; :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πόσες ταινίες βλέπεις την ημέρα; :redface: :D

Εεε κοίτα ειχα καιρό να δω πολλές :P Αλλά μεσα στη βδομάδα θα δω τουλάχιστον 5 αν έχω βαρύ πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
To Dogville έχει ενδιαφέρουσα ιστορία, δε θα το αρνηθώ. Αλλά η διάρκειά της είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και δεν μπορώ να βρω κάποιο λόγο για τον οποίο είναι σκηνοθετημένη όπως είναι. Ουσιαστικά είναι σαν σκηνή θεάτρου με μερικά περίεργα ηχητικά εφέ. Με χάλασε πάρα πολύ αυτό, ίσως γιατί δεν ήξερα από πριν ότι θα ήταν έτσι και την είχα νοικιάσει με μεγάλη ανυπομονησία γιατί είχα ακούσει καλά λόγια και μου αρέσει το cast.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
To Dogville έχει ενδιαφέρουσα ιστορία, δε θα το αρνηθώ. Αλλά η διάρκειά της είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και δεν μπορώ να βρω κάποιο λόγο για τον οποίο είναι σκηνοθετημένη όπως είναι. Ουσιαστικά είναι σαν σκηνή θεάτρου με μερικά περίεργα ηχητικά εφέ. Με χάλασε πάρα πολύ αυτό, ίσως γιατί δεν ήξερα από πριν ότι θα ήταν έτσι και την είχα νοικιάσει με μεγάλη ανυπομονησία γιατί είχα ακούσει καλά λόγια και μου αρέσει το cast.

Μάλιστα. Το χω ήδη αποθηκευμένο οπότε προσεχώς θα το δω .Ίσως συμφωνήσω ίσως οχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
50 shades of grey.....Πολύς ντόρος για το τίποτα....Υπάρχουν καποιες ερωτικές σκηνές αλλά δεν είναι και τόσο τραβηγμένες..... Βέβαια εμένα μου άρεσε πολύ γιατί συνδυάζει ρομαντικά με τεχνοκρατικά στοιχεία!!! Αναμένω για την συνέχεια!!! :D :D
Υ.Γ Για να πω την ακριβή αλήθεια πιο πολύ μου άρεσε ο πρωταγωνιστής!!!;) :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
To Dogville έχει ενδιαφέρουσα ιστορία, δε θα το αρνηθώ. Αλλά η διάρκειά της είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και δεν μπορώ να βρω κάποιο λόγο για τον οποίο είναι σκηνοθετημένη όπως είναι. Ουσιαστικά είναι σαν σκηνή θεάτρου με μερικά περίεργα ηχητικά εφέ. Με χάλασε πάρα πολύ αυτό, ίσως γιατί δεν ήξερα από πριν ότι θα ήταν έτσι και την είχα νοικιάσει με μεγάλη ανυπομονησία γιατί είχα ακούσει καλά λόγια και μου αρέσει το cast.

Πόσοι σκηνοθέτες θα είχαν το θάρρος να το κάνουν αυτό?Σε μια εποχή που μιλάμε για εφέ τα οποία δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις από την πραγματικότητα,έρχεται ο Λαρς και τα ανατρέπει όλα.Respect :clapup:
Εδώ μπορείτε να διαβάσετε μια ανάλυση της ταινίας: https://psychografimata.com/7653/dogville-mia-psichodinamiki-theasi-tis-tenias/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
mr. nobody. λίγο μπερδεμένη στην αρχή αλλά έπειτα βγάζει νόημα. χαριτωμένη, θέλω να την ξαναδώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
mr. nobody. λίγο μπερδεμένη στην αρχή αλλά έπειτα βγάζει νόημα. χαριτωμένη, θέλω να την ξαναδώ!!
Από τις πιο αγαπημένες μου ταινίες. Κατά τη γνώμη μου εκπληκτική. Την έχω σε DVD και την έχω δει τουλάχιστον 3 φορές. Οι άπειρες δυνατότητες που μπορεί να προκύψουν από μια στιγμιαία απόφαση ή ένα τυχαίο γεγονός. Σκηνοθεσία, ερμηνείες, μουσική, όλα άψογα. Η σκηνή όπου το αυτοκίνητο γίνεται δυο ποδήλατα είναι φοβερά ευρηματική. Με έκανες να θέλω δω την ταινία ακόμα μια φορά...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)
Πρόκειται για την πρώτη κινηματογραφική μεταφορά του Dracula του Stoker και, παρά το γεγονός πως έγινε σχεδόν έναν αιώνα πριν, προσωπικά μ'άρεσε πάρα πολύ. Αρχικά επειδή πρόκειται για βουβό κινηματογράφο οι ηθοποιοί είναι τόσο εκφραστικοί που νομίζεις πως βλέπεις θέατρο. Επίσης η μουσική είναι απίστευτα επιβλητική και δένει υπέροχα με την εικόνα. Αναπόφευκτα κάποιες στιγμές σήμερα προκαλούν γέλιο και σίγουρα δεν μπορεί η ταινία να χαρακτηριστεί θρίλερ με τη σύγχρονη ορολογία, αλλά ήταν πολύ ατμοσφαιρική, χωρίς να γίνεται καλτ. Ψήθηκα να διαβάσω το βιβλίο τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χόμπιτ: Η ερημιά του Νοσφιστή. Όλως περιέργως, μου άρεσε περισσότερο από το αναπάντεχο ταξίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The antichrist. Δεν ξέρω γιατί το είδα. Οκ, είχε ένα βαθύτερο νόημα αλλά και πάλι, τσάμπα κόπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Spirited Away (2001) του Hayao Miyazaki.Γενικά δεν έχω εμπειρία από anime(και ειδικά ταινίες) αλλά η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ όμορφη.9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Spirited Away (2001) του Hayao Miyazaki.Γενικά δεν έχω εμπειρία από anime(και ειδικά ταινίες) αλλά η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ όμορφη.9/10

YΠΕΡΟΧΗ ταινία! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Spirited Away (2001) του Hayao Miyazaki.Γενικά δεν έχω εμπειρία από anime(και ειδικά ταινίες) αλλά η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ όμορφη.9/10

Θέλω και εγώ να τη δω αλλά πιστεύω πως θα βαρεθώ. :P:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top