Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Τελικά αντί για κωμωδία είδα δράμα(και τι δράμα!).Είδα λοιπόν την ταινία 21 Grams.Πολύ όμορφη και δυνατή ταινία,αν και προτιμώ το Amores Perros λίγο περισσότερο.Μέχρι τώρα έχω 2/2 με τον Ιnarritu και αρχίζω να πιστεύω ότι αυτός ο σκηνοθέτης μου πάει :) Επόμενη ταινία το Birdman ή το Babel:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
wuthering heights (1992- αυτό με τη Juliette Binoche). δεν μου άρεσε όπως έγινε η μεταφορά του βιβλίου, ίσως τα άλλα ριμέικ να είναι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Peter Pan

Θα πάρω σβάρνα όλες τις ταινίες της ντίσνει. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Days of Eclipse [1988], του Σοκούροφ.
Υπόθεση: Ένας νέος γιατρός φεύγει από την Μόσχα για να εργαστεί σε κάποιο χωριό του Τουρκμενιστάν. Εκεί προσπαθεί να ολοκληρώσει την διατριβή του, στην οποία μελετά το πώς ένα θρησκόληπτο οικογενειακό περιβάλλον επηρεάζει την υγεία των παιδιών που μεγαλώνουν σ'αυτό.

Προσπαθώ να βρω κάτι καλό να γράψω και δυσκολεύομαι, δεν έχω ξαναβαρεθεί τόσο πολύ σε ταινία ποτέ στη ζωή μου. Καθ'όλη τη διάρκεια του έργου ακούγονται φωνές σε διάφορες γλώσσες στο βάθος, οι οποίες δεν υποτιτλίζονται, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στην άγνοια του υποτιτλιστή ή αν όντως δεν έχουν σημασία (που αμφιβάλλω). Δεν με έπεισε καθόλου ο σκηνοθέτης, ναι μεν είχε ορισμένα "πρωτότυπα" πλάνα (κυρίως εστίασης), όπως και σχετικά καλή μουσική, αλλά από πλοκή άστα να πάνε. Έχει κάποιο ιστορικό ενδιαφέρον, αλλά και πάλι... Κρίμα γιατί ήθελα να δω κι άλλες του ιδίου και τώρα το σκέφτομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
απο ερωτα εξαιρετικη ταινια με τους θοδωρη αθεριδη,παναγιωτα βλαντη και σμαραγδα καρυδη βεβαιως βεβαιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
The Divergent Series :Insurgent
Το δα σήμερα στο cinema .Πολύ μου άρεσε :) Απλώς επειδή δεν έχω διαβάζει τα βιβλία έχω μεγάλη απορία για το τι θα δείξουν στην 3η ταινία.

Θα σας πει τις εντυπώσεις τις και η gate4 που το 'δαμε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιο ωραίο από το πρώτο ή όχι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πιο ωραίο από το πρώτο ή όχι; :redface:
Δε ξέρω. Εμένα το 1ο μ άρεσε πάρα πολύ. Το χα δει αρκετές φορές . Αυτό ήταν κάπως διαφορετικό . Δε μπορώ να τα συγκρίνω γιατί το 'δα κ στο cinema.


Είδα το My sister's keeper.
Ωραίο ήταν . Συγκινήθηκα πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η gate4 λέει ότι της άρεσε.. Και ο theo james θεούλης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Lilya 4-ever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
The Nightmare Before Christmas Νομίζω σε άλλη φάση θα την είχα εκτιμήσει περισσότερο.
El laberinto del fauno Πάάρα πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλέκτρα_vs

Νεοφερμένος

Η Ηλέκτρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Amore mio, ελληνική κωμωδία.. παιρναει πολυ ευχαριστα η ωρα και με γελιο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Αριστούργημα ατμόσφαιρας και διακυμάνσης του ανθρώπινου πεπρωμένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Blue Velvet του David Lynch.Αρκετά καλή ταινία αλλά νομίζω ότι υστερεί σε σχέση με τις άλλες 2 ταινίες του σκηνοθέτη τις οποίες έχω δει.Με αυτή την ταινία συνειδητοποίησα το πόσο χαρακτηριστική είναι η ατμόσφαιρα η οποία δημιουργεί ο Lynch σε κάθε του ταινία.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εαν κάποιος με έβαζε να δω την ταινία χωρίς να μου πει το όνομα της ή το όνομα του σκηνοθέτη θα κατέληγα αρκετά εύκολα στο συμpέρασμα ότι δημιουργός της είναι ο Lynch.Κάτι οι κουρτίνες,κάτι τα χρωματιστά φώτα και η πλοκή η οποία περιστρέφεται γύρω από έναν καλλιτέχνη,δεν θέλει και πολύ για να καταλάβεις ότι ο David έχει βάλει το χεράκι του.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

relia23

Νεοφερμένος

Η relia23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;
Σας άρεσε;
Την είδατε στο σινεμά ή στο σπίτι;

χειμερια ναρκη, στο σινεμα. απιστευτη ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
To Kill a Mockingbird Πραγματικά σπουδαία ταινία η οποία βασίζεται στο ομώνυμο βιβλίο της Harper Lee,το οποίο έχει βραβευτεί με Βραβείο Πούλιτζερ.Να την δείτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Gone Girl
Κουραστική λίγο λόγω διάρκειας αλλά γενικά πολύ μου άρεσε. :D Λίγο διαφορετικό τέλος θα ήθελα αλλά ντάξει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Gone Girl
Κουραστική λίγο λόγω διάρκειας αλλά γενικά πολύ μου άρεσε. :D Λίγο διαφορετικό τέλος θα ήθελα αλλά ντάξει. :P

Πλοκή χωρίς σπόιλερζ; Σκέφτηκα να αγοράσω το βιβλίο που βασίστηκε αλλά δε βγαίνω πλέον με τόσα που θέλω να αγοράσω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πλοκή χωρίς σπόιλερζ; Σκέφτηκα να αγοράσω το βιβλίο που βασίστηκε αλλά δε βγαίνω πλέον με τόσα που θέλω να αγοράσω.:redface:
Η Amy εξαφανίζεται τη μέρα της επετείου του γάμου της, ανακατεύονται πολύ τα μμε, βασικός ύποπτος είναι ο σύζυγος.

Και το βιβλίο καλό πρέπει να είναι. Από ότι έχω ακούσει εξηγεί λίγο καλύτερα τη συμπεριφορά ενός συγκεκριμένου χαρακτήρα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Gone Girl
Κουραστική λίγο λόγω διάρκειας αλλά γενικά πολύ μου άρεσε. :D Λίγο διαφορετικό τέλος θα ήθελα αλλά ντάξει. :P

Η Amy εξαφανίζεται τη μέρα της επετείου του γάμου της, ανακατεύονται πολύ τα μμε, βασικός ύποπτος είναι ο σύζυγος.

Και το βιβλίο καλό πρέπει να είναι. Από ότι έχω ακούσει εξηγεί λίγο καλύτερα τη συμπεριφορά ενός συγκεκριμένου χαρακτήρα.

:)


Ωραίο φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top