Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
@αλμα ναι εγώ την έχω δει και μου άρεσε, να την δεις!

Την έχω κατεβάσει και μετράω μέρες. Αξίζει να την δω επόμενη (μόλις τελειώσω 1η σίζον χάνιμπαλ) ή να δω το Fight Club? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ανάλογα τα γούστα σου και τι σου αρέσει περισσότερο. Ας πούμε εγώ την ταινία art of getting by θα την έβλεπα όταν ήθελα να ξεκουραστώ και να ξεχαστώ ενώ την άλλη όταν είχα όρεξη να δω μια καλή ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ανάλογα τα γούστα σου και τι σου αρέσει περισσότερο. Ας πούμε εγώ την ταινία art of getting by θα την έβλεπα όταν ήθελα να ξεκουραστώ και να ξεχαστώ ενώ την άλλη όταν είχα όρεξη να δω μια καλή ταινία.

Ρε συ, μαζεύω μαζεύω ταινίες να δω και κάθε φορά τα ίδια. Αυτές οι δύο είναι οι πρώτες που κατέβασα στο πισι και ακόμη να τις δω, κάθε φορά λέω θα δω την μια, και καταλήγω σε κάτι άκυρο.
Αν δε με απατά η μνήμη μου, σύνολο είναι 3 ώρες και οι δύο μαζί, ή 3,5.
Ίσως τις δω μπακ του μπακ. :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
The fault in our stars. Ψιλομελόδραμα. Ψιλοβαρέθηκα. 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ρε συ, μαζεύω μαζεύω ταινίες να δω και κάθε φορά τα ίδια. Αυτές οι δύο είναι οι πρώτες που κατέβασα στο πισι και ακόμη να τις δω, κάθε φορά λέω θα δω την μια, και καταλήγω σε κάτι άκυρο.
Αν δε με απατά η μνήμη μου, σύνολο είναι 3 ώρες και οι δύο μαζί, ή 3,5.
Ίσως τις δω μπακ του μπακ. :P:redface:
Πρέπει να παίρνουν σειρά λοιπόν! :P γιατί όπως πάει θα κατεβάσεις άλλες ταινίες και αυτές δεν θα τις δεις ποτέ.

The fault in our stars. Ψιλομελόδραμα. Ψιλοβαρέθηκα. 6/10
Άστα και εγώ την είχα ψιλοβαρεθεί, είχα διαβάσει και το βιβλίο οπότε ήξερα τι θα γίνει. Βέβαια και για αυτή την ταινία είχαν πει ένα σωρό ενώ στην ουσία δεν ήταν κάτι το wow. Ντάξει, το χαν μεγαλοποιήσει εντελώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πρέπει να παίρνουν σειρά λοιπόν! :P γιατί όπως πάει θα κατεβάσεις άλλες ταινίες και αυτές δεν θα τις δεις ποτέ.

Αυτή τη στιγμή έχω πολύ λίγες στο πσ (λόγω ανεπαρκούς μνήμης κυρίως:P) τις οποίες πρέπει να δω. Λελ.

The fault in our stars. Ψιλομελόδραμα. Ψιλοβαρέθηκα. 6/10

Το TFIOS δεν ήταν σχετικά κακή ταινία, κινούταν όμως γρήγορα (όποιοι διάβασαν το βιβλίο καταλαβαίνουν τι εννοώ). Είναι σίγουρα η αγαπημένη ταινία μιας 15χρονης που βλέπει ξανά και ξανά ελπίζοντας να καρκινιάσει και να βρει τον Augustus της. :P
Εγώ είχα διαβάσει ξανά και ξανά το βιβλίο απο την άλλη, την ταινία δεν άντεξα να την δω δεύτερη φορά. Δε ξέρω, ήταν ίσως υπερβολική και λυπηρή. Ενώ στο βιβλίο είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα.
Σαν μεταφορά είναι καλή όμως. Αλλά αλλιώς το αντιλαμβάνεται το 15χρονο, αλλιώς ο 25άρης και αλλιώς η μάνα μου ας πούμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Big Hero 6

Μου άρεσε πολύ :redface: Καιρό είχα να δω παιδικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
The Hunger Games: Mockingjay Part 1

δεν ξέρω περίμενα κάτι καλύτερο μετά το catching fire...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Run Lola Run (1998 ) Αρκετά ωραία ταινία με μικρή διάρκεια αλλά σε κρατάει σε αγωνία.Βασικά μου άρεσε γιατί ασχολείται με ένα ερώτημα που λίγο πολύ μας έχει απασχολήσει όλους κάποια στιγμή στην ζωή μας :"Τι θα είχε συμβεί εάν..? "
Ντάξει το μαλλί της Lola απλά epic :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Memento.Ντάξει,καλή ήταν,Nolan ήταν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Eat, Pray, Love
Με την Julia Roberts και τον Javier Bardem. Ήταν ωραία με ερμηνείες που μου άρεσαν πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Predestination.Αρκετά ενδιαφέρουσα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
The Imitation game,9/10
εξαιρετική ερμηνεία του Cumberbatch,και τροφή για σκέψη η ταινία για ορισμένες πτυχές της κοινωνίας μας οι οποίες εξακολουθούν να είναι απαρχαιωμένες *cough cough*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
50 shades of grey. Ποσο μάπα . Ακόμη και το βιβλίο ήταν καλύτερο. Ο.o
Κακογυρισμενη τσόντα στην ουσία . Πολύ ντόρος για το τίποτα. Ούτε καν το σαδισμό δεν πραγματεύεται σωστα. Ηλιθιο love story.Εντελώς αδύναμες ερμηνείες.


Γενικά waste of time.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
50 shades of grey. Ποσο μάπα . Ακόμη και το βιβλίο ήταν καλύτερο. Ο.o
Κακογυρισμενη τσόντα στην ουσία . Πολύ ντόρος για το τίποτα. Ούτε καν το σαδισμό δεν πραγματεύεται σωστα. Ηλιθιο love story.Εντελώς αδύναμες ερμηνείες.


Γενικά waste of time.

αν έβλεπες πιο πάνω και γω τα ίδια λέω αλλά ήθελες να την δεις, όχι μπράβο σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Wild Strawberries του Ingmar Bergman.9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
αν έβλεπες πιο πάνω και γω τα ίδια λέω αλλά ήθελες να την δεις, όχι μπράβο σου :P
Αχ τώρα το 'δα . Ε και πάλι θα το έβλεπα από περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
50 shades of grey. Ποσο μάπα . Ακόμη και το βιβλίο ήταν καλύτερο. Ο.o
Κακογυρισμενη τσόντα στην ουσία . Πολύ ντόρος για το τίποτα. Ούτε καν το σαδισμό δεν πραγματεύεται σωστα. Ηλιθιο love story.Εντελώς αδύναμες ερμηνείες.


Γενικά waste of time.

Τσόντα με σενάριο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.

πολύ ωραία ταινία! με έκανε να λυπηθώ όμως που δεν έχω έναν φίλο κολλητό από την παιδική ηλικία, αχ αυτό είναι το κακό με τις καλές ταινίες, που στο τέλος τους σου αφήνουν πολλές επιθυμίες.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top