Ποια είναι η καλύτερη Ιατρική της Ελλάδας;

Ποιά κατά την γνώμη σας είναι η καλύτερη Ιατρική της Ελλάδας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Ιατρική Αθηνών

    Ψήφοι: 93 30.7%
  • Ιατρική Θεσσαλονίκης

    Ψήφοι: 43 14.2%
  • Ιατρική Πάτρας

    Ψήφοι: 30 9.9%
  • Ιατρική Θεσσαλίας

    Ψήφοι: 16 5.3%
  • Ιατρική Ιωαννίνων

    Ψήφοι: 29 9.6%
  • Ιατρική Κρήτης

    Ψήφοι: 53 17.5%
  • Ιατρική Αλεξανδρούπολης

    Ψήφοι: 28 9.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 11 3.6%

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,485 μηνύματα.
Σημερα εμαθα τα μορια που εβγαλα και πιανω ολες τις ιατρικες σχολες εκτος απο αθηνα. Ωστοσο τωρα εχω διχαστει σχετικα με το ποια πολη να διαλεξω στο μηχανογραφικο.Ειμαι αναμεσα σε Λαρισα και Κρητη. Εχω ακουσει διαφορες αμφιλεγομενες αποψεις σχετικα με την Λαρισα οτι δεν κανουν πολλα εργαστηρια και τα συναφη ενω το πανεπιστημιακο της ειναι αρκετα αξιολογο. Αντιθετα η Κρητη ειναι πρωτη σε ερευνα. Απο την μια η Κρητη ειναι αρκετα μακρια απο το μερος που ζω αλλα η Λαρισα ειναι αρκετα κοντα.Στα κριτηρια επιλογης μου συγκαταλεγονται κατα σειρα η σχολη,η φοιτιτικη ζωη και τελος η αποσταση απο την πολη μου. Επισης μου εκανε αρκετα εντυπωση αποψη της Ερινυς οτι η Λαρισα θα ειναι μια καλη επιλογη γιατι ειναι κοντα σε αθηνα και θεσσαλονικη που γινονται τα σεμιναρια κ.ο.κ. Ειλικρινα θα με βοηθουσε αρκετα η αποψη σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.:pleasantry:


Καμία. Προσπαθα να πάρεις οσες περισσότερες θεωρητικές γνώσεις μπορείς. Ολες οι ελληνικές σχολές , λιγο-πολυ το ιδιο ειναι.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, να έχεις τη φοιτητική ζωή ως το χαμηλότερο κριτήριο. Καλά αυτά τα 6 χρόνια, αλλά οι σπουδές είναι πιο σημαντικές. Γνώμη μου πάντα, κάνε ότι επιθυμείς.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Σημερα εμαθα τα μορια που εβγαλα και πιανω ολες τις ιατρικες σχολες εκτος απο αθηνα. Ωστοσο τωρα εχω διχαστει σχετικα με το ποια πολη να διαλεξω στο μηχανογραφικο.Ειμαι αναμεσα σε Λαρισα και Κρητη. Εχω ακουσει διαφορες αμφιλεγομενες αποψεις σχετικα με την Λαρισα οτι δεν κανουν πολλα εργαστηρια και τα συναφη ενω το πανεπιστημιακο της ειναι αρκετα αξιολογο. Αντιθετα η Κρητη ειναι πρωτη σε ερευνα. Απο την μια η Κρητη ειναι αρκετα μακρια απο το μερος που ζω αλλα η Λαρισα ειναι αρκετα κοντα.Στα κριτηρια επιλογης μου συγκαταλεγονται κατα σειρα η σχολη,η φοιτιτικη ζωη και τελος η αποσταση απο την πολη μου. Επισης μου εκανε αρκετα εντυπωση αποψη της Ερινυς οτι η Λαρισα θα ειναι μια καλη επιλογη γιατι ειναι κοντα σε αθηνα και θεσσαλονικη που γινονται τα σεμιναρια κ.ο.κ. Ειλικρινα θα με βοηθουσε αρκετα η αποψη σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.:pleasantry:


Καταρχάς να ξεκινήσω λέγοντας οτι ειναι μια σχετική νέα σχολή από άποψη εγκαταστάσεων και ετσι δεν θα έχεις πρόβλημα από άποψη χώρων και εργαστηρίων, το επιστημονικό προσωπικό ειναι πολυ αξιόλογο και κοντά στους φοιτητές αν θέλεις να προχωρήσεις ερευνητικά παίρνεις σαφώς πολλές γνώσεις, ειναι αρκετα απαιτητικοί οι καθηγητές και δεν βάζουν εύκολα βαθμούς, κάτι που στην αρχή δεν το είχα καταλάβει τώρα τι εχω βιώσει αρκετα πέραν τούτου δεν κάνουν μάθημα βοηθοί και λοιποί αλλα οι ίδιοι οι καθηγητές οποτε καταλαβαίνεις το όφελος, η πόλη προσφέρεται για ψυχαγωγία και πολλές εκδρομές, ειναι φοιτητική πόλη αλλα αν θα προλαβαίνεις βέβαια Χαχα. Ας μην σε αποπαίρνω μάλλον θα το διαπιστώσεις. Γενικά αυτα αν έχεις απορία στείλε μου μήνυμα προσωπικό. Καλή αρχή σου εύχομαι.
 

Ήλια Γ.

Νεοφερμένος

Η Ήλια Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω πιάνω λογικά μέχρι Θεσσαλονίκη αλλα μπορω να πάρω μετεγγραφή για Αθήνα λόγω της αδερφής μου που σπουδάζει εκεί.Ετσι δεν έχω ιδέα πως να τις δηλώσω αν μπορεί κάποιος να πει καμία πληροφορία για τις σχολές σε κάθε πόλη θα το εκτιμούσα
 

Seo8

Νεοφερμένος

Η Seo8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μια βοηθεια κι εδω...Ειμαι απο αθηνα και ειμαι αναμεσα σε ιατρικη θεσσαλονικης και πατρας.Ολοι μου λενε οτι οσοι ειναι απο Αθηνα δηλωνουν πατρα και οχι θεσσαλονικη, και οτι την θεσσαλονικη την επιλεγουν κυριως ατομα απο βορεια ελλαδα.Μου χει κολλησει να παω θεσσαλονικη αλλα με αποθαρρυνουν ολοι και μου λενε οτι κανεις αθηναιος δεν δηλωνει την θεσσαλονικη ,ολοι πανε πατρα:( Καποια γνωμη;;
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνώμη ως προς τι; Λογικό είναι να προτιμάται η πάτρα, όταν απέχει 2 ώρες από την Αθήνα ενώ η Θεσσαλονίκη 6. Στη πρώτη περίπτωση πας για σκ να ανεφοδιαστείς με τάπερ που λέει ο λόγος.
Πάντως γενικά είναι λίγο αστείο να γίνεται σύγκριση για σχολές ίδιου αντικειμένου που όλοι όσοι μπαίνουν έχουν γράψει άριστα. :P
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σημερα εμαθα τα μορια που εβγαλα και πιανω ολες τις ιατρικες σχολες εκτος απο αθηνα. Ωστοσο τωρα εχω διχαστει σχετικα με το ποια πολη να διαλεξω στο μηχανογραφικο.Ειμαι αναμεσα σε Λαρισα και Κρητη. Εχω ακουσει διαφορες αμφιλεγομενες αποψεις σχετικα με την Λαρισα οτι δεν κανουν πολλα εργαστηρια και τα συναφη ενω το πανεπιστημιακο της ειναι αρκετα αξιολογο. Αντιθετα η Κρητη ειναι πρωτη σε ερευνα. Απο την μια η Κρητη ειναι αρκετα μακρια απο το μερος που ζω αλλα η Λαρισα ειναι αρκετα κοντα.Στα κριτηρια επιλογης μου συγκαταλεγονται κατα σειρα η σχολη,η φοιτιτικη ζωη και τελος η αποσταση απο την πολη μου. Επισης μου εκανε αρκετα εντυπωση αποψη της Ερινυς οτι η Λαρισα θα ειναι μια καλη επιλογη γιατι ειναι κοντα σε αθηνα και θεσσαλονικη που γινονται τα σεμιναρια κ.ο.κ. Ειλικρινα θα με βοηθουσε αρκετα η αποψη σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.:pleasantry:
Έψαξα να βρω το ποστ μου να δω πότε το έγραψα, τι έγραψα και αν έχω αλλάξει γνώμη έκτοτε :P και γενικά όχι. Δεν έχω εμπειρία προσωπική από καμία άλλη εκτός της Θεσσαλονίκης, η οποία δυστυχώς αν και παλιά, με καλά ονόματα καθηγητών και στην 2η μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, γονατίζει από τον αριθμό
των φοιτητών κάθε χρόνο. Αν σκεφτείς τις μεταγραφές, την ΣΣΑΣ, και τους φοιτητές Οδοντιατρικής τα πρώτα 3 χρόνια, φτάνεις να κάνεις ανατομία και είσαι όντως κάπως έτσι:

Το οποίο οκ, δεν το λες και πολύ καλό :P
Οπότε όσον αφορά εμένα, η γνώμη μου είναι εκείνο το ποστ που ξέθαψες.
Πάντως γενικά είναι λίγο αστείο να γίνεται σύγκριση για σχολές ίδιου αντικειμένου που όλοι όσοι μπαίνουν έχουν γράψει άριστα. :P
Δεν παίζει μόνο το επίπεδο ρόλο, αλλά και οι υποδομές, ο αριθμός των φοιτητών, επίσης το πρόγραμμα σπουδών ανά Ιατρική έχει διαφοροποιήσεις μικρές μεν, αλλά πιθανόν καθοριστικές για κάποιον κλπ.

Πάντως ναι το επιχείρημα "κανείς Αθηναίος δεν πάει Θεσσαλονίκη" ψιλομάπα, εγώ είχα 5 συμφοιτητές Αθηναίους και πιθανόν υπήρχαν περισσότεροι απλά δεν τους είχα κατατάξει γεωργαφικά :P
 

EliasOrg

Νεοφερμένος

Ο EliasOrg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι Α λυκείου και θέλω να σπουδάσω ιατρική. Στο πρώτο τετράμηνο είχα 18 μέσο όρο και στο δεύτερο τετράμηνο είχα 19 μέσο όρο. Στα μαθήματα που θα δώσω στις πανελλήνιες είχα:
Φυσικη: 17 στο πρώτο τετράμηνο 19 στο δεύτερο
Χημεία: 17 στο πρώτο 19 στο δεύτερο
Έκθεση: 18 στο πρώτο και 18 στο δεύτερο
Βιολογία: 19 στο πρώτο και 19 στο δεύτερο
Θα μπορέσω να περάσω ιατρική;
Με ποια σειρά θα μ προτείνατε τις σχολές της ιατρικής; ( Δηλαδή για παράδειγμα Θεσσαλονίκη, Αθήνα κλπ)
Εγώ ήθελα Θεσσαλονίκη αλλά άκουσα από πολλά άτομα όταν δεν είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο για ιατρική έχω ακούσει ότι καλύτερη σχολή ιατρική είναι στο Ηράκλειο Κρήτης τι λέτε;


Φιλε μου καλη επιτυχια και ευχομαι να περασεις εκει που πρεπει. Ενα θα σου πω: μην κοιτας βαθμους σχολειου. Το αν θα περασεις ιατρικη δεν ειναι ενα συμβολαιο που υπογραφεται στην πρωτη λυκειου, αλλα τη στιγμη που δινεις πανελλαδικες. Περασα φετος ιατρικη, μετα το ταξιδι της τριτης λυκειου και ειδα πολλα (20αρια της πρωτης δευτερας και τριτης λυκειου να γραφουν κατω απο 15000 μορια και 15αρια να γραφουν 17000 και ανω). Ειχα το ιδιο αγχος πριν απο δυο χρονια και ηθελα καποιος να μου πει οτι θα περασω σιγουρα για να ησυχασω. Αλλα δεν ειναι ετσι. Συνεχισε τον αγωνα σου και βγαλε απο το κεφαλι σου τις πανελλαδικες και τις σχολες ειναι ακομα νωρις. Τα μαθηματα που κανεις τωρα δεν εχουν καμια σχεση με αυτα της τριτης λυκειου.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
¨Όλες οι ιατρικές είναι ακριβώς το ίδιο. Όπου και αν περάσεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΧΟΛΗ. Σταματήστε να σκέφτεστε πόλη, ζωη, καφεδες κλπ ή ότι ακούτε από τους ίδιους. Το να επιλέξετε μια σχολή με βάση τη πόλη μπορεί να γίνει μόνο για επαγγελματικές ευκαιρίες. Για τίποτα άλλο.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
¨Όλες οι ιατρικές είναι ακριβώς το ίδιο. Όπου και αν περάσεις ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΧΟΛΗ. Σταματήστε να σκέφτεστε πόλη, ζωη, καφεδες κλπ ή ότι ακούτε από τους ίδιους. Το να επιλέξετε μια σχολή με βάση τη πόλη μπορεί να γίνει μόνο για επαγγελματικές ευκαιρίες. Για τίποτα άλλο.


Εν γένει συμφωνώ, αλλά από δύο γιατρούς φίλους (μικρό δείγμα) από Αθήνα και Αλεξανδρούπολη ακούω εντελώς άλλα πράγματα. Επίσης, για τα μαθηματικά τμήματα ανά την Ελλάδα, αυτό δεν ισχύει επ' ουδενί, για πολλούς και διάφορους λόγους, αρχής γενομένης από την κατάρτιση σε επίπεδο διδακτικής επάρκειας. Αλλά ξεφεύγουμε με αυτό.

Προς τον/την θεματοθέτη, μη σε πολυνοιάζουν οι πανελλήνιες από τώρα. Έχεις ακόμα μέχρι τότε, απλά συνέχισε να προσπαθείς.
 

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
6ετης Ιατρικής Ιωαννίνων εδώ..(μιας και έχεις περάσει η περίοδος των μηχανογραφικών είναι για τους επόμενους :P)
εγώ την επέλεξα γτ είναι κοντά στην πόλη μου ενώ μπορούσα και Αθήνα αλλά δε μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα...συνοπτικά λοιπόν

α) Το μόνο σίγουρο είναι ότι όλα μα ΟΛΑ είναι θέμα προσωπικής προσπάθειας και στο Αφγανιστάν να σπουδάσεις μπορείς να είσαι ο καλύτερος γιατρός στον κόσμο αρκεί να γουστάρεις αυτό που κάνεις, και το αντίστροφο..

β)Όσον αφορά τα Ιωάννινα έχουν αυξήσει τα μαθήματα στα 71 για απόκτηση πτυχίου..(η χρόνια μου ήταν η πρώτη που εφαρμόστηκε)
Τα προκλινικά είναι αρκετά ζόρικα..βιοχημεία παθαν βιολογία φυσική φάρμακα κλπ είναι από τα μαθήματα που χρωστάν και στο 6ο και σε κυνηγάν αρκετά (βαθμούς μη περιμένεις), αλλά με αυτά ξεμπερδεύεις εδώ από 4ο και μετά έχεις καθαρά κλινικά μαθήματα
Στα κλινικά τώρα..4ο 5ο είναι χαλαρά έτη το rotation βοηθάει πολύ, διαβάζεις από λίγο όλο τον χρόνο αλλά περνιούνται ξεκούραστα τα μαθήματα (εξαίρεση ακτινολογία) βαθμοί εύκολα εδώ
Στο 6ο τώρα τρως το αγγούρι, εγώ τώρα δίνω παιδιατρική που υποτίθεται ότι είναι από τις λιιιγο πιο εύκολες του 6ου και μου έχει βγει η παναγία..παθολογία εξαιρετικά δύσκολη περνάν κάτω από τους μισούς..αλλά στο 6ο γίνεσαι γιατρός με όλη την σημασία της λέξης..βασικά οι απαιτήσεις ανεβαίνουν κατακόρυφα όποτε δε μπορείς να κάνεις και αλλιώς ( αυτό είναι ίσως το μείον ότι η μετάβαση απο 5ο στο 6ο είναι αρκετά απότομη)

Γενικά από παιδιά που ήταν 1ο και 2ο Ιωάννινα και μετά πήγαν Θεσσαλονίκη τους φάνηκε πολύ πιο εύκολη το ΑΠΘ στα προκλινικά τουλάχιστον, για τα άλλα δε ξέρω..

Ειδικευόμενοι νοσηλευτές κλπ λένε ότι οι απόφοιτοι Ιωαννίνων είναι ένα επίπεδο πάνω σε σχέση με τους άλλους άλλα εντάξει αυτό δε το πολυπιστεύω ..είναι στο άτομο καθαρά

γ) Τώρα κλινικές σε κάποιες κάποιες ασχολούνται σε κάποιες όχι...περιστατικά υπάρχουν αρκετά και πολλά κουλά, θα δεις απ'όλα αυτό είναι σίγουρο

δ) Τώρα η πόλη ναι, είναι πανέμορφη, γραφικότατη, κοντά σε βουνό κοντά σε θάλασσα, άμα σ' αρέσουν και τα χιόνια και ορειβασίες είναι ιδανική επιλογή, ο πληθυσμός της είναι ειλικρινά μόνο φοιτητές,καλή νυχτερινή ζωή πολλά στέκια..άλλα η αλήθεια είναι ότι μετά από 6 χρόνια οι περισσότεροι βαριούνται λίγο, με τα νοίκια θα χεις θέμα ( Γιαννιώτες φραγκοφωνιαδες μέχρι αηδίας)


Αυτάά πάντως φοιτητική ζωή με εξαίρεση 6ο και λίγο 3ο κάνεις άνετα
 

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εξτρα τα Γιαννενα εχουν και πτωματικο υλικο στην ανατομια, εμεις το 2011 ημασταν 5-7 ατομα ανα πτωματικο, δε ξερω αν και που αλλου εχουν και με τετοιες αναλογιες.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εξτρα τα Γιαννενα εχουν και πτωματικο υλικο στην ανατομια, εμεις το 2011 ημασταν 5-7 ατομα ανα πτωματικο, δε ξερω αν και που αλλου εχουν και με τετοιες αναλογιες.
Και το ΑΠΘ έχει. Απλά στο τέλος του εξαμήνου είναι εχμ, μη αναγνωρίσιμα :P
 

matheos

Νεοφερμένος

Ο matheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά εγώ ένα ξέρω η μεγάλες σχολές (Αθήνα Θεσσαλονίκη) έχουν ΠΕΡΣΙΝΆ ΘΈΜΑΤΑ σε αντίθεση με μικρές πόλης
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,594 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύω ότι ένα Πανεπιστημιακό Τμήμα είναι αξιόλογο αν είναι μικρό και ευέλικτο. Οι υδροκεφαλίες πολών Ελληνικών Πανεπιστημίων (ιδίως πρωτεύουσας και συμπρωτεύουσας) σε αριθμούς φοιτητών και καθηγητών είναι η αιτία της χαμηλής ποιότητας σπουδών. Δείτε αντίστοιχα κορυφαία Τμήμα Ιατρικής της Ε.Ε. ή των ΗΠΑ πόσο ευέλικτα και λειτουργικά είναι. Νομίζω ότι τα Ελληνικά Πανεπιστήμια της περιφέρειας προσπαθούν να πετύχουν υψηλό επίπεδο σπουδών (ευελιξία, μικρά και λειτουργικά Τμήματα) αλλά με αγώνες δρόμου.
πριν 11 χρονια τι σε ειχε πιασει και το πολλων το εγραψες ετσι?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Περίμενα να μπω να διαβάσω άποψη για τις σχολές και να αρχίσουν όλοι, το λες επειδή είναι η δίκη σου σχολή/ πανεπιστήμιο και μπαίνω και τι να διαβάσω γιατί έγραψε το πολλών με 1 λ... :hehe:

Η ιατρική του πανεπιστημιου Κρήτης ψηφίζω.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,594 μηνύματα.
Περίμενα να μπω να διαβάσω άποψη για τις σχολές και να αρχίσουν όλοι, το λες επειδή είναι η δίκη σου σχολή/ πανεπιστήμιο και μπαίνω και τι να διαβάσω γιατί έγραψε το πολλών με 1 λ... :hehe:

Η ιατρική του πανεπιστημιου Κρήτης ψηφίζω.
οπως ελεγε και η λενιω σε ενα θεμα δεν μπορω τα ορθογραφικα κτλπ.επειδη ο npb δεν τον εχω συνηθισει να πεφτει σε τετοια ατοπηματα και λεω πριν 11 χρονια τι του συνεβη και το γραψε ετσι??τεσπα τι θες αποψη??αφου αυτοι που θα να σαι στα κεντρικα θα λενε ειμαι στο εκπα οπως χαρακτηριστικα το τονιζουν για να πουλησουν μουρη ή στο απθ,της πατρας θα λενε συνεργαζονται με το πανεπιστημιο του τζον του χοπκινγκ οπως διαβασα στα μηνυματα απο το 2009 και παει λεγοντας.ατερμονη συζητηση και χωρι ιδιαιτερο νοημα καθως ειδικοτητα θα κανεις κανονικα ειτε βγαλεις αλεξανδρουπολη ειτε το εκπα οπως το λενε και μαλιστα με ιδια σειρα αναμονης.Αυτο που ξερω παντως οτι και στουρνος να σαι αθηνα θα τελειωσεις στην ωρα σου με 7 εξεταστικες το χρονο στο εκτο ετος κατι που σε τμηματα σαν της πατρας δεν υπαρχει ουτε σαν σκεψη.τα χουν αναλυσει ολα τα παιδια απο το 2009 νομιζω επαναλαμβανω τα ιδια.η pizzadora αν παρατηρησεις το μηνυμα της το 2009 τα γραφει πολυ ωραια.κριμα που δεν παρακολουθει το φορουμ να τα ξανααναλυσει παλι.ημουνα νιος και γερασα που λεει ο λογος.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τώρα έμαθε ορθογραφία...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Eδώ ο κόσμος καίγεται και ορισμένοι χτενίζονται... :popcorn:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top