Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Εμείς στην αρχή 8.30 και μετά 11.00...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμείς μόνο την πρώτη μέρα που γράφουμε 2 μαθήματα μαζί ξεκινάμε 8.30, τις υπόλοιπες μέρες γράφουμε στις 10.30.
Καλύτερα που μας το έβαλαν έτσι, να μην πρέπει να ξυπνάω και να τρέχω πρωί πρωί.
Η Α λυκείου θα κάτσει με παιδιά της Β;
Και μετά που η Γ γράφει ενδοσχολικές, πως θα καθόμαστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εμείς μόνο την πρώτη μέρα που γράφουμε 2 μαθήματα μαζί ξεκινάμε 8.30, τις υπόλοιπες μέρες γράφουμε στις 10.30.
Καλύτερα που μας το έβαλαν έτσι, να μην πρέπει να ξυπνάω και να τρέχω πρωί πρωί.
Η Α λυκείου θα κάτσει με παιδιά της Β;
Και μετά που η Γ γράφει ενδοσχολικές, πως θα καθόμαστε;

ισως αλλαξει η ωρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμεις ειμαστε 5 τμηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Εμείς 5... Καλά, σας έχουν δώσει πρόγραμμα; Εμάς όχι ακόμα...

ελα; εντυπωση μου κανει.....αλλά θυμάμαι στο γυμνάσιο μας έδιιναν την τελευταία μέρα.ευτυχώς στο λύκειο δεν το κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Όταν έφτασε η ώρα να πάω λύκειο φοβόμουν και πίστευα ότι
τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.Τελικά όμως δεν ήταν και τίποτα
το πολλή δύσκολο.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
οντως.στην αρχη ειχα ψαρωσει λιγο οπως και οι περισσοτεροι συμμαθητες μου αλλα τελικα μου φανηκε ποιο ευκολη η α λυκειου απο το γυμνασιο και τα πηγα καλυτερα απ οτι στο γυμνασιο.Επισης εχω την αισθηση οτι περασε πολυ γρηγορα η χρονια φετος ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εμείς 6, σας φάγαμε :p
Anyway, θέλει πιο πολύ διάβασμα για να έχεις συνεχίσεις δυναμικά στην τρίτη (α-β-γ λυκειου αλυσίδα, αλλά ιδιαίτερη σημασία πρέπει να δίνεται στην α' διότι είναι και η αρχή των πάντων). Αν τώρα έχεις μια καλή βάση από το γυμνάσιο και μεθοδικό διάβασμα όλα καλά. π.χ. εγώ κάποια μαθήματα δε τα διάβαζα και πολύ εώς καθόλου γιατι δε μας έλεγχαν και μετά ζορίστικα στις εξετάσεις. Όλοι πρέπει να δίνουν ιδιαίτερη βαρύτητα στα μαθήματα τον επόμενο χρόνο θα είναι η κατεύθυνσή τους. Αν τώρα κάποιος θέλει καλό Μ.Ο. προσοχή σε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ηταν μια υπέροχη χρονιά μπορώ να πω πέρασα τέλεια και έμαθα πολλά πράγματα όσο για την πρώτη φορά σίγουρα ήμουν πολύ φοβισμένη περισσότερο πανικοβλημένη μπορώ να πώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αισχος, αν εξαιρεσουμε τη Χημεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Τα αρχαία δεν μου αρεσαν καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Καλή χρονιά, πέρασε πολύ γρήγορα και οι ώρες των Αρχαίων δεν ήταν τόσο βαρετές όσο περίμενα το προηγούμενο Καλοκαίρι να είναι.

Σημαντική χρονιά, επίσης, όπου χτίζονται οι βάσεις για Μαθηματικά και Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Και μενα μου φανηκε οτι περασε πολυ γρηγορα η χρονια,ενω περυσι μετα τα χριστουγεννα μου φανηκε σαν αιωνας φετος δεν καταλαβα ποτε περασε!!!! στην αρχη σε ψαρωνουν λιγο παντως,εμας μας ελεγαν εδω δεν ειναι λυκειο , κολεγιο ειναι , αλλα μετα τους παιρνεις τον αερα.ειναι σιγουρα πιο ωραια απο το γυμνασιο. και δεν εχει και οδυσσεια και τα κειμενα γινονται σε ομαδες(σε εμας τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τη θεωρώ μια απαιτητική τάξη. Αν και ήταν λίγο βαρετά τα αρχαία, ήταν μια χαρά... Φυσικά δε συγκρίνεται με τις επόμενες τάξεις που ακολουθούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntino13

Νεοφερμένος

Ο ntino13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα μου αρεσει πολυ η φυσικη.Τρελαινομαι.Μου αρεσει να διαβαζω εξωσχολικα βιβλια στο ιντερνετ και τα λοιπα.αλλα το επαγγελμα του φυσικου δεν σου δινει επαγγελματικη αποκαττασταση και οι γονεισ μου με αποθαρρυνου,Τι σχολη μπορω να παω ετσι ωστε να εχει σχεση με την φυσικη?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα μου αρεσει πολυ η φυσικη.Τρελαινομαι.Μου αρεσει να διαβαζω εξωσχολικα βιβλια στο ιντερνετ και τα λοιπα.αλλα το επαγγελμα του φυσικου δεν σου δινει επαγγελματικη αποκαττασταση και οι γονεισ μου με αποθαρρυνου,Τι σχολη μπορω να παω ετσι ωστε να εχει σχεση με την φυσικη?????

Αν είναι έτσι όπως λες,φυσικό με τα χίλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntino13

Νεοφερμένος

Ο ntino13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
και μετα τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Margl

Νεοφερμένος

Η Maria Margl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
H γνωμη μου για την Α? Με το Νεο Λυκειο , μπορω να πω πως το αγχος και η κουραση που προκαλεσε η υποχρεωση να βγει η υλη , που παρεπιπτοντως αυξηθηκε τρομερα , δεν εδωσαν τη δυνατοτητα στους διδασκοντες να κανουν το μαθημα ευχαριστο και πληρως κατανοητο... Υπηρχαν τρομερα ενδιαφεροντα θεματα με τα οποια επρεπε οι μαθητες να ασχοληθουν κ να καταπιαστουν με αυτα ,οχι μονο προκιμενου να εξεταστουν σε αυτα , αλλα κυριως για να μαθουν σημαντικα για την καθημερινοτητα τους πραγματα... Το μαθημα της Πολιτικης Παιδειας ηταν ιδιαιτερα ενδιαφερον ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα μου αρεσει πολυ η φυσικη.Τρελαινομαι.Μου αρεσει να διαβαζω εξωσχολικα βιβλια στο ιντερνετ και τα λοιπα.αλλα το επαγγελμα του φυσικου δεν σου δινει επαγγελματικη αποκαττασταση και οι γονεισ μου με αποθαρρυνου,Τι σχολη μπορω να παω ετσι ωστε να εχει σχεση με την φυσικη?????
Έχεις λάθος πληροφόρηση για το επάγγελμα του φυσικού και πρέπει να το ψάξεις και να ενημερωθείς. Οι γονείς σου γιατί σε αποθαρρύνουν; Μήπως έχουν την εντύπωση ότι το επάγγελμα του φυσικού συνδέεται μόνο με αυτό του καθηγητή που περνάει κρίση; ΛΑΘΟΣ! Να δείξεις στους γονείς σου το παρακάτω εξαιρετικό άρθρο, το οποίο σου συνιστώ να το διαβάσεις προσεκτικά όλο.
https://www.news.gr/oikonomia/agora-...poydon-kai-prooptikes-ton-epaggelmaton-s.html
[FONT=&quot]Παραθέτω ένα τμήμα από το άρθρο:[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]"Η εικόνα για τους μαθηματικούς και τους φυσικούς [/FONT][FONT=&quot]εμφανίζεται σταθερά θετική με δεδομένο ότι οι ειδικότητες αυτές έχουν ευρείες εργασιακές διεξόδους σε διάφορους κλάδους, εκτός απ’ αυτόν της εκπαίδευσης, όπου υπάρχει μεγάλος κορεσμός. Γι’ αυτό και οι απόφοιτοι από συναφείς σχολές δεν αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα ανεργίας, ιδιαίτερα αν προσέξουν την επιλογή της μετεκπαίδευσης τους".[/FONT]
Λοιπόν, αν σου αρέσει τόσο πολύ η φυσική, τότε αυτό θα σπουδάσεις, τελεία και παύλα! Και μη ξεχνάς: δεν αποφασίζουν οι γονείς σου τι θα σπουδάσεις, ούτε οι καθηγητές σου ούτε η κυρα-Μαρίκα η γειτόνισσα. Αποφασίζεις εσύ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top