Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η Βιολογια ειναι δυσκολουτσικη αλλα πολυ ενδιαφερουσα....Το ιδιο δε μπορω να πω για τις Α.Ο. το οποιο μαθημα το εχω μετονομασει σε Α.Η.Α (Αρχες Ηθικης Αγωγης) .Εχουμε μια θεουσα η οποια μας μιλαει για ο,τιδηποτε αλλο εκτος απο οικονομια και 5 λεπτα πριν χτυπισει το κουδουνι μας παραδιδει παρακατω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Η βιολογία της πρώτης περιγράφει τα συστήματα του ανθρώπινου σώματος με πολύ απλό τρόπο (δεν τρολάρω, αν ψάξετε σε διάφορα άλλα βιβλία και πηγές θα δείτε πως έχει η κατάσταση).
Στις Α.Ο έχουμε πολύ καλή καθηγήτρια, κάνει μάθημα μαζί με εμάς μέσα από συζήτηση, καμιά φορά δεν διάβασα (εκτός από το διαγώνισμα) και θυμάμαι ότι είχαμε κάνει από την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμας ΑΟ μας κανει ενας δε-θα-τον-στολισω-βραδιατικα καθηγητης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς παιδιά Α.Ο έχουμε μία Γαλλίδα, καθηγήτρια πανεπιστημίου που κάνει πολύ καλό μάθημα με κάποια αρνητικά. Πρώτον, μιλάει πολύ. Δεύτερον, <<ψωνίζεται>> ώρες-ώρες, μάλλον όχι συνειδητά και τρίτον δεν ανέχεται κιχ μες στη τάξη. Όσο για τη Βιολογία, θεωρώ το βιβλίο κακογραμμένο για μαθητές Α'Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αν παμε να μιλησουμε για βιβλια νομιζω με διαφορα το πιο κακογραμμενο ειναι της Φυσικης :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και εγώ την Α λυκείου την έβγαλα χαλαρά. Εσείς τώρα έχετε βιολογία και πρότζεκτ αλλά δεν έχετε τις αρχες οικονομίας που είχαμε εμείς σωστα;
Έχουμε και τα τρία εμείς οι 97αρηδες:P
Αν παμε να μιλησουμε για βιβλια νομιζω με διαφορα το πιο κακογραμμενο ειναι της Φυσικης :hehe:
Μακράν.

Γενικά, τα θετικά τα έχουν κάνει παστουρμά. Αν δεν πας φροντ δεν καταλαβαίνεις Χριστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Έχουμε και τα τρία εμείς οι 97αρηδες:P

Μακράν.

Γενικά, τα θετικά τα έχουν κάνει παστουρμά. Αν δεν πας φροντ δεν καταλαβαίνεις Χριστό...
της χημειας κατι ψιλολεει αλλα ειναι χαλια. Της αλγεβρας νομιζω οτι ειναι σχετικα οκ αλλα λειπουν μερικα ΑΠΛΑ παραδειγματα για να καταλαβεις πως λυνεις ασκησεις και οχι παραδειγματα που πρεπει να χεις Master Μαθηματικων για να τα καταλαβεις :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Πράγματι το βιβλίο της φυσικής είναι μακράν το πιο κακογραμμένο. Ευτυχώς ο καθηγητής μας παραδίδει την θεωρία μόνος του στο πίνακα και την γράφουμε στο τετράδιο πολύ πιο οργανωμένα. Εντάξει οι ασκήσεις καλές είναι.
Πιστεύω και της χημείας τα χάλια του έχει. Της βιολογίας έχει ασάφειες αλλά κατά τ' άλλα δεν είναι ιδιαίτερα άσχημη. Εμένα πάντως των μαθηματικών ,μου φαίνονται εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πράγματι το βιβλίο της φυσικής είναι μακράν το πιο κακογραμμένο.

Έτσι ήταν κι απ' τα χρόνια μου την προηγούμενη χιλιετία:P!

Η γιαγιά η Λυσιστράτη θυμάται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν παμε να μιλησουμε για βιβλια νομιζω με διαφορα το πιο κακογραμμενο ειναι της Φυσικης :hehe:
Πραγματικά. Δεν ξέρω αν είναι ίδιο με αυτό που είχαμε εμείς πάντως ήταν απελπισία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Μαθηματικά ( Άλγεβρα και Γεωμετρία), Φυσική , Χημεία, Βιολογία είναι τέλεια τα φιλολογικά χάλια του χρόνου τι κατεύθυνση θα επιλέξετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας. Είναι νωρίς ακόμα για να μην διαβάζω αρχαία, ιστορία, θρησκευτικά και να λύνω ασκήσεις μαθηματικών και φυσικής στην ώρα αυτών των μαθημάτων ?? (μιας και θα πάω θετική) Ούτως ή άλλως στην ώρα της ιστορίας και των θρησκευτικών γίνεται χαμός μέσα στην τάξη και δεν γίνεται μάθημα...

Από τα μαθήματα γενικής παιδείας θεωρώ το μόνο χρήσιμο τις αρχές οικονομίας, το οποίο και θα συνεχίζω να διαβάζω + τα θετικά μαθήματα, τα κείμενα λόγω καθηγητή και την έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας. Είναι νωρίς ακόμα για να μην διαβάζω αρχαία, ιστορία, θρησκευτικά και να λύνω ασκήσεις μαθηματικών και φυσικής στην ώρα αυτών των μαθημάτων ?? (μιας και θα πάω θετική) Ούτως ή άλλως στην ώρα της ιστορίας και των θρησκευτικών γίνεται χαμός μέσα στην τάξη και δεν γίνεται μάθημα...

Από τα μαθήματα γενικής παιδείας θεωρώ το μόνο χρήσιμο τις αρχές οικονομίας, το οποίο και θα συνεχίζω να διαβάζω + τα θετικά μαθήματα, τα κείμενα λόγω καθηγητή και την έκθεση.

Κοίτα, εγώ δεν το χω κάνει και σύστημα, αλλά αρκετές φορές λύνω καμιά άσκηση που έχουμε για το σπίτι στο σχολείο. Αν γίνεται χαμός όπως λες, ή θα σπάσεις τα νεύρα σου θέλοντας να παρακολουθήσεις ή θα κάνεις και συ τα δικά σου.
Αν δε σε εμπνέει και ο καθηγητής να παρακολουθήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας. Είναι νωρίς ακόμα για να μην διαβάζω αρχαία, ιστορία, θρησκευτικά και να λύνω ασκήσεις μαθηματικών και φυσικής στην ώρα αυτών των μαθημάτων ?? (μιας και θα πάω θετική) Ούτως ή άλλως στην ώρα της ιστορίας και των θρησκευτικών γίνεται χαμός μέσα στην τάξη και δεν γίνεται μάθημα...

Από τα μαθήματα γενικής παιδείας θεωρώ το μόνο χρήσιμο τις αρχές οικονομίας, το οποίο και θα συνεχίζω να διαβάζω + τα θετικά μαθήματα, τα κείμενα λόγω καθηγητή και την έκθεση.
Εγώ από Α' γυμνασίου το κάνω αυτό. Είμαι της τελευταίας στιγμής, αλλά οκ:P

Αν και το θεωρώ υπερβολή να το κάνεις σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο άσχημη.Σε γενικές γραμμές θέλει λιγότερο διάβασμα απ'ότι στο Γυμνάσιο!
Απλώς ψιλοπελαγώσανε πολύ, και λογικό, εφόσον είναι ένα νέο περιβάλλον κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω την εντύπωση πως τώρα διαβάζω πολύ λιγότερο, από άποψη χρόνου, απ´ ότι πέρσι στη Γ´ Γυμνασίου. Γενικά ήταν καλή χρονιά (μιας και τελειώνει). Έχω όμως την αίσθηση ότι πέρασε πολύ γρήγορα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εγώ έχω την εντύπωση πως τώρα διαβάζω πολύ λιγότερο, από άποψη χρόνου, απ´ ότι πέρσι στη Γ´ Γυμνασίου. Γενικά ήταν καλή χρονιά (μιας και τελειώνει). Έχω όμως την αίσθηση ότι πέρασε πολύ γρήγορα...:hmm:

Ακριβώς αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
μην αγχωνεστε τοσο πολυ ρε παιδια...ελεος...δεν υπαρχει λογος να διαβαζεται απο την Α για την Β και ποσο μαλλον για την Γ λυκειου...και εμεις απο κει περασαμε....Γ λυκειοι ειμαι και δινω πανελληνιες σε 25 μερες...εχω βγαλει την υλη μου και ειμαι στο ιδιο επιπεδο αν οχι πιο πανω απο πολλους που κανουν την υλη της Γ απο περσυ...δεν υπαρχει λογος να αγχωνεστε...το μονο πραγμα που πρεπει να κανετε ειναι να συνηθισετε το οργανωμενο και στοχευμενο διαβασμα και να αποφασισετε οσο το δυνατον νωριτερα τι κατευθυνση θα παρετε...και μην κοιτατε μονο τα επαγγελματα!!! καντε αυτο που σας αρεσει και οχι οτι ακουτε απο τριτους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Το γεγονός ότι είχαμε 5 ώρες την εβδομάδα αρχαία και το ότι ο καθηγητής φυσικής-χημείας δεν είχε καθόλου μεταδοτικότητα δεν με βοήθησε και πολύ στο να μου αρέσει η πρώτη λυκείου.
Θα πω όμως ότι αυτό που έφταιξε περισσότερο ήταν το ότι δεν πήρα την απόφαση να κάτσω να διαβάσω...
Γενικότερα εγώ την τρίτη γυμνασίου την έβγαλα πιο εύκολα γιατί με ελάχιστο (έως καθόλου) διάβασμα έπερνα κάτι 18άρια στην φυσική-χημεία-μαθηματικά, εξαιτίας καθηγητών οι οποίοι με ένα νεύμα τους σου δίνανε να καταλάβεις την ύλη όλης της χρονιάς.
Ευτυχώς είχα καλή παρέα και πέρασε γρήγορα η χρονιά.. Του χρόνου να δω τι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μονο εμενα μου φανηκε πιο απαιτητικη ταξη :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top