Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εμένα το λύκειο μια χαρά μου φαίνετε…πολύ καλύτερο από το γυμνάσιο!!!Ειδικά με τους καθηγητές στο σχολείο μου είμαι πολύ ευχαριστημένη (μέχρι τώρα) :xixi:… Καλά εννοείται ότι είναι και λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα….και οι απαιτήσεις που έχουν από μας είναι περισσότερες….και από εκεί που ήμασταν οι μεγαλύτεροι γίναμε οι μικρότεροι...αλλά πιστεύω ότι και εγώ και όλοι μας μια χαρά θα τα πάμε και σε λίγο καιρό θα εξοικειωθούμε με το καινούργιο περιβάλλον …αυτά :bye:

Συμφώνω.Οι καθηγητές που έχουμε δει μέχρι στιγμής μας φαίνονται πιο χαρούμενοι και καλοδιάθετοι από τους καθηγητές που είχαμε στο γυμνάσιο.Βέβαια, οι καθηγητές που έχουμε στο λύκειο πρέπει να είναι από 30-50 ενώ οι καθηγητές που είχαμε στο γυμνάσιο ήταν από 40-55.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*eirhnh*

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ!!!

Αν και η μόνη διαφορά είναι ότι ευτυχώς δεν είμαστε οι μικρότεροι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μα είστε οι μικρότεροι. :P
Πρωτάκια είστε πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εμενα η α λυκειου μου ειχε φανει μια μαλακια και μιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
καλα ηταν στην α λυκειου...:fss:
Ηξερα την μιση γ λυκειου και ετσι αν και πρωτακι δεν με πειραζε κανεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*eirhnh*

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
είμαι αλλά πάω σε μουσικό σχολείο και δεν είμαστε οι μικρότεροι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου είναι μία μέτριας δυσκολίας τάξη.
Αυτό που μου χει μείνει από πέρυσι πάντως ήταν οι 6 ώρες των αρχαίων.Πραγματικά τα σιχάθηκα!

Εγώ πάλι, σκεπτόμενος αυτό ακριβώς, μπήκα στο τρυπάκι και άρχισα να διαβάζω.
Όλα από την αρχή, τονισμός, κλίσεις, συντακτικό κτλ.
Αν δεν διαβάσεις φέτος, δεν θα περάσεις καλά -> κάθε μέρα μάθημα, και μια μέρα 2 ώρες!

Οπότε, διαβάζω τώρα, και του χρόνου τίποτα, τίποτα όμως.
Μόνο κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
σχετικα καλα ειναι, αλλα τα μαθηματικα θελουν διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ξέρει κανένας μεγαλύτερος στο τετράμηνο πως βγαίνει ο μ.ο; Κάτι άκουσα ότι μετράν όλα τα τεστ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[HELL]Alexander

Νεοφερμένος

Ο [HELL]Alexander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πρέπει να ξέρεις τι θέλεις, αν έχεις ήδη διαλέξει την κατευθηνσή σου για του χρόνου άρχισε να παραμελείς κάποια μαθήματα που δεν θα σου χρειαστούν..
Αν πάλι είσαι βαθμοθήρας καλό κουράγιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πρέπει να ξέρεις τι θέλεις, αν έχεις ήδη διαλέξει την κατευθηνσή σου για του χρόνου άρχισε να παραμελείς κάποια μαθήματα που δεν θα σου χρειαστούν..
Αν πάλι είσαι βαθμοθήρας καλό κουράγιο..
γιατι μονο οι βαθμοθηρες παιρνουν σε ολα τα μαθηματα καλους βαθμους?
αν εσυ πηγες καλα σε καποια μονο μαθηματα δε σημαινει οτι οποιος παιρνει αριστους βαθμους σε ολα ειναι και βαθμοθηρας...

















ελεος δηλαδη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
γιατι μονο οι βαθμοθηρες παιρνουν σε ολα τα μαθηματα καλους βαθμους?
ναι.εσυ γιατι λες να ονομαζονται ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άρρωστης Εικόνας

Νεοφερμένος

Ο Άρρωστης Εικόνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πολύ καλύτερη απ' το Γυμνάσιο..

Εδώ σου λένε ξεκάθαρα: "Αν δεν γουστάρεις, δρόμο."

Δεν είναι υποχρεωτικό και γενικά είναι πιο χαλαρό..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ναι.εσυ γιατι λες να ονομαζονται ετσι?
αυτο καταλαβες? και ξαναλεω οτι δεν ειναι μονο οι βαθμοθηρες που παιρνουν καλους βαθμους σε ολα τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
το μόνο που χρειάζεται είναι λίγο ενδιαφέρον..!ούτως ή άλλως αυτά είναι βασικές γνώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
δεν ειναι μονο οι βαθμοθηρες που παιρνουν καλους βαθμους σε ολα τα μαθηματα
και ποιοι αλλοι ειναι,αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγώ πάλι, σκεπτόμενος αυτό ακριβώς, μπήκα στο τρυπάκι και άρχισα να διαβάζω.
Όλα από την αρχή, τονισμός, κλίσεις, συντακτικό κτλ.
Αν δεν διαβάσεις φέτος, δεν θα περάσεις καλά -> κάθε μέρα μάθημα, και μια μέρα 2 ώρες!

Οπότε, διαβάζω τώρα, και του χρόνου τίποτα, τίποτα όμως.
Μόνο κατεύθυνση.
Εξαρταται τι κατ θα παρεις....Εγω ειμαι τεχνολογικη και δεν τα φερνω καν στο σχολειο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εξαρταται τι κατ θα παρεις....Εγω ειμαι τεχνολογικη και δεν τα φερνω καν στο σχολειο....
πολυ κακη νοοτροπια.δυστυχως την εφαρμοζουν πολλοι μαθητες σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top