Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε λυπάμαι αλλά να κάνεις τις επεξεργασίες νωρίτερα ή και πριν ακόμα στείλεις το αρχικό μήνυμα. Έτσι όπως το διάβασα, έτσι όπως θα το διάβαζε κανείς πού να καταλάβει πως ειρωνευόσουν; ;)

Τέλος πάντων το έφτιαξες μετά βλέπω.

Κανένα μάθημα δεν είναι δύσκολο ή αστείο, όλα απαιτούν προσπάθεια, άλλα περισσότερη και άλλα λιγότερη. Για παράδειγμα, άλλη προσπάθεια θα κάνεις για τα Αρχαία και άλλη για τη...Γυμναστική

Σωστά, και ελπίζω να είναι η τελική μορφή του μηνύματος. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ε λυπάμαι αλλά να κάνεις τις επεξεργασίες νωρίτερα ή και πριν ακόμα στείλεις το αρχικό μήνυμα. Έτσι όπως το διάβασα, έτσι όπως θα το διάβαζε κανείς πού να καταλάβει πως ειρωνευόσουν; ;)

Τέλος πάντων το έφτιαξες μετά βλέπω.

Ε μετά θυμήθηκα ότι δεν είμαι καλός σ' αυτά :P

Α και να προσθέσω και κάτι ακόμα.

Η Α' λυκείου ήταν γενικά ξεκούραστη χρονιά, ίσως να την χαρακτήριζα και ως χρονιά "προσαρμογής". Δεν ξέρω αν κάποιος κουράστηκε αρκετά, πάντως γενικά η Α' λυκείου δε θεωρείται και από τις "εξαντλητικές" χρονιές. Αν κουραζόμαστε από τώρα, τι θα κάνουμε στο πανεπιστήμιο; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Η Α' λυκείου ήταν γενικά ξεκούραστη χρονιά, ίσως να την χαρακτήριζα και ως χρονιά "προσαρμογής". Δεν ξέρω αν κάποιος κουράστηκε αρκετά, πάντως γενικά η Α' λυκείου δε θεωρείται και από τις "εξαντλητικές" χρονιές. Αν κουραζόμαστε από τώρα, τι θα κάνουμε στο πανεπιστήμιο; :D

Τώρα μάλιστα.

Γενικά όντως η Α Λυκείου δεν είναι δύσκολη χρονιά χωρίς αυτό όμως να σημαίνει πως δεν είναι καθοριστική. Είτε για την τελική επιλογή κατεύθυνσης, είτε για την εισαγωγή στο Λύκειο, είτε για το απλό «ζέσταμα» αξίζει να την προσέξει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τώρα μάλιστα.

Γενικά όντως η Α Λυκείου δεν είναι δύσκολη χρονιά χωρίς αυτό όμως να σημαίνει πως δεν είναι καθοριστική. Είτε για την τελική επιλογή κατεύθυνσης, είτε για την εισαγωγή στο Λύκειο, είτε για το απλό «ζέσταμα» αξίζει να την προσέξει κανείς.
Έχεις απόλυτο δίκιο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ πάλι κύριοι βρίσκω το προνόμιο να λέει κανείς τη γνώμη του υπό μορφή συμβουλής κάτι το πραγματικά σπουδαίο και αρκετά «καταστροφικό» όταν δεν χρησιμοποιείται υπεύθυνα. Θα προτιμήσω λοιπόν μιλώντας στους μελλοντικούς μαθητές της Α Λυκείου, να δω από το πρίσμα των μέσων μαθητών μιας και αυτοί πρέπει να είναι τα μέτρα σύγκρισής μας. Για τον μέσο μαθητή λοιπόν τα μαθηματικά της Α (άλγεβρα και γεωμετρία) δεν είναι «γελοία» ή «αστεία» (και απορώ πως κανείς χρησιμοποιεί τέτοιες εκφράσεις για το συγκεκριμένο θέμα :emm:). Αλλά επειδή μάλλον θα ξαναδώ το γνωστό «διαφορετικοί άνθρωποι διαφορετικές απόψεις» να πω πως συμφωνώ. Δεν είναι ανάγκη να έχουμε όλοι τις ίδιες απόψεις. Συνεπώς όσοι διαβάζετε το θέμα καλά θα κάνετε να το διαβάσετε συνολικά για να βγάλετε εμπεριστατωμένη και ολοκληρωμένη άποψη. :iagree:



Όλη αυτή η ιστορία έγινε τώρα επειδή χαρακτήρισα τα μαθήματα αστεία και γελοία..Ηρεμήστε λίγο...

Μην αρπάζεστε κατευθείαν..
Και δεν είχα σκοπό να ισωπεδώσω την αξία των μαθημάτων.
Αν είναι έτσι και να γίνεται τόσο μεγάλο θέμα δεν ξαναμιλάω βρε παιδιά:'(



Όσο για εσένα κύριε απο πάνω-Ναι σε εσένα μιλάω-χεχε,Shadowfax,ίσως κάποιοι να έχουν κλίση στα θετικά μαθήματα και να τα βρίσκουν όλα εύκολα.
Εσύ αν τα βρήκες δύσκολα είναι άλλο θέμα.
Το "αστεία και εύκολα"δεν ήθελα να γίνουν αφορμή να γίνει της τρελής εδώ!!!
Εδώ που τα λέμε,νιώθω σαν ένοχη τώρα ....οουψ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τα μαθήματα δεν είναι γελοία ούτε αστεία.Εμείς οι μαθητές τα κάνουμε έτσι.Όλα τα μαθήματα έχουν ένα σκοπό να μας μάθουν καινούργια πράγματα.Μην στεναχωριέσαι Ευαγγελία-Αναστασία γνώμη σου είναι και να την λες φωναχτα αλλά όχι για τα μαθήματα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Τα μαθήματα δεν είναι γελοία ούτε αστεία.Εμείς οι μαθητές τα κάνουμε έτσι.Όλα τα μαθήματα έχουν ένα σκοπό να μας μάθουν καινούργια πράγματα.Μην στεναχωριέσαι Ευαγγελία-Αναστασία γνώμη σου είναι και να την λες φωναχτα αλλά όχι για τα μαθήματα:iagree:



Γιατί;Και αυτή για τα μαθήματα γνώμη μου είναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνεις.Κάποιον μπορεί να τους πειράζει η γνώμη σου
Το έχεις σκευτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνεις.Κάποιον μπορεί να τους πειράζει η γνώμη σου
Το έχεις σκευτει;



Μα γιατί?Δεν είπα κάτι κακό.
Εντάξει συγνώμη αν ενόχλησε κάποιον..
Δεν το είχα σκεφτεί..
Δεν είχα πρόθεση να ενοχλήσω οποιοδήποτε με την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μα γιατί?Δεν είπα κάτι κακό.
Εντάξει συγνώμη αν ενόχλησε κάποιον..
Δεν το είχα σκεφτεί..
Δεν είχα πρόθεση να ενοχλήσω οποιοδήποτε με την γνώμη μου.
Εντάξει.:ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Καθόλου.
Και εγώ έχω την γνώμη αυτή στα θετικά μαθήματα όμως:)



Μα κ εγώ τα θετικά μαθήματα τα βρίσκω..σχετικά εύκολα(:D:D:D),τα φιλολογικά δεν αντέχω οπότε στην ίδια μοίρα είμαστε..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μα κ εγώ τα θετικά μαθήματα τα βρίσκω..σχετικά εύκολα(:D:D:D),τα φιλολογικά δεν αντέχω οπότε στην ίδια μοίρα είμαστε..!!
Δεν κατάλαβες.
Τα θετικά μαθήματα τα βρίσκω κουραστικά γελοία αστεία.Τα φιλολογικά αντέχω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Δεν κατάλαβες.
Τα θετικά μαθήματα τα βρίσκω κουραστικά γελοία αστεία.Τα φιλολογικά αντέχω:D




ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :s:s:s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι
Πόσω μου αρέσουν ειδικά η Ιστορία το αγαπάω αυτο το μάθημα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ναι
Πόσω μου αρέσουν ειδικά η Ιστορία το αγαπάω αυτο το μάθημα:D



Απαπαπαπαπαπαπα!!
Εγώ καντίλες βγάζω..Στο μόνο πράγμα που τα πάω καλά στα φιλολογικά είναι η έκθεση!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ίσως δεν το έχεις πάρει με καλό μάτι.Άν προσπαθούσες λίγο θα έβλεπες ότι θα είσουνα πολύ καλή και σε αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μπααααα...Δεν είμαι ..αυτή τη χρονιά κινδύνευα ιστορία...χαχα!!!
Ευτυχώς έγραψα λίγο παραπάνω απο όσο χρειαζόμουν και πέρασα...Άσε που η μπουρούχα η φιλόλογος με έλεγε Κατίνα Παξινού γιατί μια φορά έκλαψα καθώς της έλεγα το μάθημα επειδή ένιωθα οτι με κοίταγε σαν να θέλει να με σφάξει...Είμαι ευαίσθητη εγώ..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σόρρυ κιόλας.Είσαι καλά να μείνεις από Ιστορία είχα 19-19-20 έγραψα για 20 και μου λες θα μείνεις:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top