Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Χαλια.Δεν μου αρεσει το λυκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Τωρα μου εκοψες τα ποδια...Λες να εχω αδρανήσει? Απο τεστάκια στο σχολείο-εκθέσεις καθε λογής μου βγαίνει ενας μέσος γραπτών 16.4...Και αυτο δεν φτανει... Για φροντιστήριο η ιδιαίτερα?

Kαλύτερα ιδιαίτερα! Το μάθημα προσαρμόζεται στις δικές σου απαιτήσεις και αυτό είναι προτιμότερο απο μια αίθουσα με 10 διαφορετικούς μαθητές που ο καθένας θα έχει τον δικό του ρυθμό:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εεε κοίτα , εγώ με με 3 ώρες άλγεβρα την βδομάδα ( 2 Χ 1,30 ώρα) και με μία ωρίτσα Έκθεση νιώθω πλήρης.. Και στο διαγώνισμα στην Φυσική έγραψα πολύ καλά αλλά θέλω να κάνω και παραπάνω μάθημα.. Δεν ξέρω όμως τί να κάνω! Πάντως Έκθεση ξεκίνα .. Είναι ακαριαίος θάνατος να μην κάνεις τουλάχιστον μια ωρίτσα Έκθεση..

Εγώ δεν κάνω και έγραψα 19,4.:P

Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι διαβάζω διάφορα κείμενα και έτσι έχω εξοικιωθεί κάπως με τη γλώσσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Kαλα εσύ είσαι και ταλεντάρα πως να το κάνουμε!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Kαλα εσύ είσαι και ταλεντάρα πως να το κάνουμε!!!:)


Δεν είπα αυτό :)

Απλώς είπα ότι δεν είναι το παν να έχεις έναν καθήγητη από πάνω σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εεε κοίτα , εγώ με με 3 ώρες άλγεβρα την βδομάδα ( 2 Χ 1,30 ώρα) και με μία ωρίτσα Έκθεση νιώθω πλήρης.. Και στο διαγώνισμα στην Φυσική έγραψα πολύ καλά αλλά θέλω να κάνω και παραπάνω μάθημα.. Δεν ξέρω όμως τί να κάνω! Πάντως Έκθεση ξεκίνα .. Είναι ακαριαίος θάνατος να μην κάνεις τουλάχιστον μια ωρίτσα Έκθεση..

Να μην ακούω βλακείες... Θα παρέθετα τον εαυτό μου ως παράδειγμα, αλλά δε θέλω να καταντήσει και αυτό το θέμα με βαθμούς να χαίρομαι...

Όλα είναι θέμα αναλυτικής σκέψης και επιχειρηματολογίας. Σκέφτομαστε το θέμα, και αναλόγως απαντούμε. Μικροπροβλήματα όλοι έχουμε, αλλά ξεπερνιούνται στο δρόμο. Ακαριαίος θάνατος είναι να πιστεύεις πως είσαι καλυμμένος με αυτήν την ωρίτσα της έκθεσης. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Να μην ακούω βλακείες... Θα παρέθετα τον εαυτό μου ως παράδειγμα, αλλά δε θέλω να καταντήσει και αυτό το θέμα με βαθμούς να χαίρομαι...

Όλα είναι θέμα αναλυτικής σκέψης και επιχειρηματολογίας. Σκέφτομαστε το θέμα, και αναλόγως απαντούμε. Μικροπροβλήματα όλοι έχουμε, αλλά ξεπερνιούνται στο δρόμο. Ακαριαίος θάνατος είναι να πιστεύεις πως είσαι καλυμμένος με αυτήν την ωρίτσα της έκθεσης. :bye:
Ντα3 καλυμμένος δν είσαι όντως, όμως δν μπορείς και ν αρνη8είς ότι βοη8άει μια ώρα έκ8εσης γτ σε βοη8άει ν βάλεις τη σκέψη σου σ ένα σύστημα κ ν τν οργανώσεις κατάλληλα ώστε να αναπτύ3εις επαρκώς και με σωστά επιχειρήματα το 8έμα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Καλά δν ξαναμιλάω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δεν είπα αυτό :)

Απλώς είπα ότι δεν είναι το παν να έχεις έναν καθήγητη από πάνω σου :)
Ε τότε κι εγω μαζί σου:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Έχει περάσει σχεδόν ένα τετράμηνο από τότε που είμαι στην α΄λυκείου και δεν παρατήρησα καμιά διαφορά με το γυμνάσιο αν εξαιρέσεις ότι χρειάζεται λίγο παραπάνω διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχει περάσει σχεδόν ένα τετράμηνο από τότε που είμαι στην α΄λυκείου και δεν παρατήρησα καμιά διαφορά με το γυμνάσιο αν εξαιρέσεις ότι χρειάζεται λίγο παραπάνω διάβασμα!


αυτο πλ μ αρεσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έχει περάσει σχεδόν ένα τετράμηνο από τότε που είμαι στην α΄λυκείου και δεν παρατήρησα καμιά διαφορά με το γυμνάσιο αν εξαιρέσεις ότι χρειάζεται λίγο παραπάνω διάβασμα!

Πού πας σχολείο να έρθω κι εγώ?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έχει περάσει σχεδόν ένα τετράμηνο από τότε που είμαι στην α΄λυκείου και δεν παρατήρησα καμιά διαφορά με το γυμνάσιο αν εξαιρέσεις ότι χρειάζεται λίγο παραπάνω διάβασμα!
Λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
η α λυκείου είναι για να παίζεις με τους καθηγητές σου με τους συμμαθητές σου......διάβαζε μονο τα μαθήματα που θα συνεχίσεις στην κατεύθυνση και μην αγχώνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προς το παρων ειναι η αγαπημενη μου ταξη
Περασα υπεροχα φετος....και να ξερει η Α'Λυκειου ειναι πολυ σημαντικη ταξη γιατι σου δινει τις βασεις για μαθηματα που θα ακολουθησουν....δηλαδη κοιτα να τα μαθεις καλα..αυτα που διαβαζεις...ειδικα μαθηματα της κατευθυνσης που θελεις να ακολουθησεις...απο εκει και περα ειναι σιγουρα διαφορετικα απο οτι στο Γυμνασιο...πιο σοβαρα τα πραγματα αλλα νομιζω θα την αγαπησεις την ταξη αυτη


Η SοΖι της Β' λυκειου συμφωνει με την Sozi της Α' Λυκειου:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
αυτο πλ μ αρεσε :P
Γι' αυτό το έγραψα! Όχι ότι δεν ισχύει!
-----------------------------------------
Λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο....:jumpy:
Γιατί εσένα σου φαίνεται πολύ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coachina

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
λοιπον πιστευω πωσ πώσ θα βρεισ την α λυκειου εξαρταται κυριωσ απο τισ βασεισ που εχεισ απο το γυμνασιο...αν ησουν κατω του μετριου μαθητησ κ ταυτοχρονα θεσ να σπουδασεισ κ κτ τοτε νομιζω οτι πρεπει να στρωθεισ στ διαβασμα....γτ μετα 8α ναι πολυ αργα..το αν χρειαστεισ ιδιαιτερα θα το κρινεισ εσυ απο το ποσο μπορεισ να ανταπεξελθεισ στισ απαιτησεισ τ καθε μαθηματοσ..αυτά..παντωσ σε σχεση με το γυμνασιο ειναι λιγακι πιο χαλαρα τα πραγματα...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick123

Νεοφερμένος

Ο Nικήτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σε λίγες μέρεσ τελιώνει και το πρώτο τετράμηνο...Πιστεύω πωσ η Α'λυκείου είναι μια αρκετά δύσκολη τάξη..(είμαι σε ιδιωτικό και κανουμε 8 ωρα:jumpy::jumpy::jumpy:).Τα πιο δύσκολα μαθήματα φέτος είναι η χημεία(ονοματολογια) και η φυσική(καμπυλόγραμμη κτλ)Συμφωνείτε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δεν θα ελεγα οτι ειναι δυσκολη ταξη!ισα ισα που ειναι και η πιο χαλαρη(αν μπορεις να το πεις ετσι) γιατι δεν εχει την πιεση των αλλων!μονο η φυσικη θα ελεγα οτι ειναι καπως δυσκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

benpap

Νεοφερμένος

Ο benpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε σχεση με τη γ' γυμνασιου την βλαιπω πολυ πιο ευκολη. Ειδκικα στη βαθολογια απο μετριος μαθητης εχω γινει απο τους καλυτερους στην ταξη! Πραγματικα δεν το περιμενα ομως φετος εχω και πολυ καλυτερους καθηγητες απ' οτι ειχα στο γυμνασιο και πιστευω οτι αυτη ειναι η κυρια αιτια της ανοδου στους βαθμους μου και του ενδοιαφεροντος στη μαθηση. Το πνευμα γενικα στην διαρκεια του μαθηματος ειναι διαφορετικο. Υπαρχουν λιγοτεροι που να αδιαφορουν και ετσι υπαρχει συμμετοχη και λιγοτερη φασαρια. Ελπιζω να μου φανουν το ιδιο ευκολα τα επομενα δυο ερχομενα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top