Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ανέμενα στο top 3 να είναι με τυχαία σειρά Τούρκικα, Αλβανικα και Γερμανικά:P
Παρ' όλα αυτά,δε θα ήθελα ποτέ να μάθω Κινέζικα γιατί τα θεωρώ κακόηχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aalex

Νεοφερμένος

Ο Aalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ισπανικά,Γαλλικά κυρίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shanks7

Νεοφερμένος

Ο Shanks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
:knife:πορτογαλλικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μμ δεν ξέρω.Ίσως τούρκικα και κινέζικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Όλες ωραίες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Βουλγαρικά, Αλβανικά, Ουκρανικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τούρκικα, και φυσικά κινέζικα. Κάπου διαβασα ότι η γλώσσα τους έχει γύρω στυος 6.000 χαρακτήρες! Δεν έχω καμία διάθεση να περνάω την ώρα μου ζωγραφίζοντας.... χαχαχα γιατί ζωγραφική είναι τα κινέζικά, όχι γραφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Τούρκικα, και φυσικά κινέζικα. Κάπου διαβασα ότι η γλώσσα τους έχει γύρω στυος 6.000 χαρακτήρες! Δεν έχω καμία διάθεση να περνάω την ώρα μου ζωγραφίζοντας.... χαχαχα γιατί ζωγραφική είναι τα κινέζικά, όχι γραφή...

Έχω ακούσει ότι το κάθε ιδεόγραμμα είναι μια λέξη. Σκέψου να κάνεις μια γραμμούλα λάθος και το ιδεόγραμμα να εκφράζει μια λέξη βρισιά..:P :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Τούρκικα, και φυσικά κινέζικα. Κάπου διαβασα ότι η γλώσσα τους έχει γύρω στυος 6.000 χαρακτήρες! Δεν έχω καμία διάθεση να περνάω την ώρα μου ζωγραφίζοντας.... χαχαχα γιατί ζωγραφική είναι τα κινέζικά, όχι γραφή...


Στο τελικό πτυχίο ο εξεταζόμενος γνωρίζει περίπου 3000-3500 σύμβολα...και πιστεψε δεν εχει σχεση με ζωγραφικη αλλα με αριθμο γραμμων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μαλλον γερμανικά και αραβικά,επειδή ακούγονται πολύ βαριά και έχουν πολλά σύμφωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
μαλλον γερμανικά και αραβικά,επειδή ακούγονται πολύ βαριά και έχουν πολλά σύμφωνα.

Το οτι τα γερμανικα εχουν πολλα συμφωνα θα σε δυσκολεψει μονο στην προφορα αλλα και παλι υπαρχουν κολπακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτό με τα πολλά σύμφωνα ισχύει και με τα πολωνικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Χαχα γιατι τοσες ψηφους τα γερμανικα και τα αλβανικα;:P Τα γερμανικα οντως ειναι βαρια γλωσσα αλλα αρκετα χρησιμη ομως. Τα αλβανικα ειναι αχρηστα αλλα ειναι ωραια στο ακουσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όντως τα αλβανικά είναι ωραία γλώσσα! Έχω μια φίλη από αλβανία και οπότε τα μιλάει πωρώνομαι ;ρ
Γερμανικά δεν θα ήθελα να μάθω γιατί δεν με αρέσουν σαν γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Όντως τα αλβανικά είναι ωραία γλώσσα! Έχω μια φίλη από αλβανία και οπότε τα μιλάει πωρώνομαι ;ρ
Γερμανικά δεν θα ήθελα να μάθω γιατί δεν με αρέσουν σαν γλώσσα.

ναι,εμένα μου θυμίζουν λίγο κινέζικα με τούρκικα. Και είναι ωραία στο άκουσμα.Βέβαια δεν έχει νόημα να τα μάθεις αφού ούτε ενδιαφέρον έχουν(εννοω δεν έχουν ενδιαφέρον όσον αφορά τη γραμματική) και δεν θα σου χρησιμεύσουν πουθενά αλλά νταξει.Ότι μαθαίνεις καλό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ναι,εμένα μου θυμίζουν λίγο κινέζικα με τούρκικα. Και είναι ωραία στο άκουσμα.Βέβαια δεν έχει νόημα να τα μάθεις αφού ούτε ενδιαφέρον έχουν(εννοω δεν έχουν ενδιαφέρον όσον αφορά τη γραμματική) και δεν θα σου χρησιμεύσουν πουθενά αλλά νταξει.Ότι μαθαίνεις καλό είναι.
Όχι και κινέζικα ρε συ καμιά σχέση.. Και είναι πιο ωραία από τα τούρκικα.
Ντάξυ δεν έχουν ενδιαφέρον σαν γλώσσα επειδή δεν μιλιούνται είναι ωραία παρόλα αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δε θα ήθελα ΠΟΤΕ να μάθω σλαβικές γλώσσες και γενικά γλώσσες που μιλιούνται στην κεντρική Ευρώπη (Ρώσικα, Τσέχικα, Σλοβάκικα,Βουλγάρικα, Ουκρανικά,...)!!!Τα γερμανικά εντάξει είναι λίγο βαριά αλλά εκτός του ότι είναι πολύ χρήσιμα, μερικές φορές ακούγονται λίγο γλυκά/συμπαθητικά!Τα ιταλικά και τα ισπανικά δε με γοητεύουν ιδιαίτερα- αν ποτέ μου ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ να τα μάθω θα το κάνω μόνο λόγω ανάγκης ή από αγγαρεία!Τέλος, τα κινέζικα είναι ωραία γλώσσα και θα ήθελα κάποια στιγμή να τα προσπαθήσω.Τα ιδεογράμματα δε νομίζω να με δυσκολέψουν και τόσο όσο οι 4 τόνοι...Τέλος, δε νομίζω πως θα μάθαινα ποτέ αραβικά λόγω τρόπου γραφής-και δεν είμαι και τόσο σίγουρος για τη χρησιμότητά τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αν κάνεις ιδιαίτερα ναι μεν θα παρει καιρό αλλα του συνηθηζεις τους τονους....εχω πληρωσει ιδιαιτερα και ιδιαιτερα που την μιση απο την 1 ωρα εκανα εξασκηση πως να μιλαω σωστα κτλ...αλλα γενικα ειναι δυσκολη υποθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δε θα ήθελα ΠΟΤΕ να μάθω σλαβικές γλώσσες και γενικά γλώσσες που μιλιούνται στην κεντρική Ευρώπη (Ρώσικα, Τσέχικα, Σλοβάκικα,Βουλγάρικα, Ουκρανικά,...)!!!Τα γερμανικά εντάξει είναι λίγο βαριά αλλά εκτός του ότι είναι πολύ χρήσιμα, μερικές φορές ακούγονται λίγο γλυκά/συμπαθητικά!Τα ιταλικά και τα ισπανικά δε με γοητεύουν ιδιαίτερα- αν ποτέ μου ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ να τα μάθω θα το κάνω μόνο λόγω ανάγκης ή από αγγαρεία!Τέλος, τα κινέζικα είναι ωραία γλώσσα και θα ήθελα κάποια στιγμή να τα προσπαθήσω.Τα ιδεογράμματα δε νομίζω να με δυσκολέψουν και τόσο όσο οι 4 τόνοι...Τέλος, δε νομίζω πως θα μάθαινα ποτέ αραβικά λόγω τρόπου γραφής-και δεν είμαι και τόσο σίγουρος για τη χρησιμότητά τους...

Καμιά γλώσσα θα ΗΘΕΛΕΣ να μάθεις? Έχεις απορρίψει τις βασικότερες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ρώσικα, Τσέχικα, Σλοβάκικα,Βουλγάρικα, Ουκρανικά απο ποτε ειναι στις βασικοτερες?
Πέρα απο τα Ρώσικα που απλα τα χρησιμοποιεί μεγάλο ποσοστό πληθυσμού και έχουν λίγες εμπορικές χρήσεις αυτο...τίποτα άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top