Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Τα πορτογαλικά γιατί λείπουν απο την λίστα; Τα θεωρώ πολύ σημαντική γλώσσα. Πολύ σημαντικότερη απο αλλες που είναι εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
συνηθως γλωσσες χωρις μεγαλο(βαθος χρονικο) πολιτιστικο και ιστορικο υποβαθρο ωστε να μπορεσουν να προοδευσουν ανα τους αιωνες ακουγονται βαριες στο αυτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
συνηθως γλωσσες χωρις μεγαλο(βαθος χρονικο) πολιτιστικο και ιστορικο υποβαθρο ωστε να μπορεσουν να προοδευσουν ανα τους αιωνες ακουγονται βαριες στο αυτι.


Η Κουντουρά παντως δεν ακούγεται βαριά (δεν θα θελα να την έχω καθηγήτρια) όταν μιλάει για πανω απο δυο εκατομμύρια Γάλλους τουρίστες στην Ελλάδα... Αυτο σημαινει διπλασιασμος... Αλήθεια, πως το ξέρει;

Δεν θα μαθαινα πάντως με τίποτα μια γλώσσα με τρια γένη και με πτώσεις... Όσο ιστορικό υπόβαθρο κι αν είχε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
η γαλλικη ειναι ρομανικη γλωσσα,δηλαδη με λατινικη προελευση,οπως π.χ και η ισπανικη

η γερμανικη και η ολλανδικη οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
η γαλλικη ειναι ρομανικη γλωσσα,δηλαδη με λατινικη προελευση,οπως π.χ και η ισπανικη

η γερμανικη και η ολλανδικη οχι.

Τα ολλανδικά έχουν δυο γένη και μπορω να τα μάθω με κάποια προσπάθεια. Αλλά δεν μ' ενθουσιαζουν...
Στην λίστα που έχουμε λείπουν εκτός απο τα πορτογαλικά και τα ολλανδικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Woz

Νεοφερμένος

Ο Woz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι η Perl είναι δύσκολη άρα μάλλον αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kappa Nation

Νεοφερμένος

Ο Kappa Nation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι η Perl είναι δύσκολη άρα μάλλον αυτή.

Whitespace ασυζητητί πιο δύσκολη, μακρια και αγαπημενοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Λογικά δεν θα ήθελα να μάθω Γαλλικά.
Δεν ξέρω γιατί.
Η προφορά μου φαίνεται ιδιαίτερη. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
απαισια η προφορα και των ολλανδικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι η Perl είναι δύσκολη άρα μάλλον αυτή.

Γλωσσα προγραμματισμου ειναι αυτη; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά λατρεύω τα γερμανικά παρότι υπάρχει δυσκολία στην προφορά αλλά είναι και μια απο τις γλώσσες που μιλούνται περισσότερο μαζί με τα αγγλικά τα γαλλικά τα μπενγκαλί κλπ
Πιστεύω οτι η γλώσσα κάθε λαού είναι ενα κομμάτι απο το πολιτισμό τους....Και θεωρώ πώς οτι όλες οι γλώσσες έχουν κάτι το ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά λατρεύω τα γερμανικά παρότι υπάρχει δυσκολία στην προφορά αλλά είναι και μια απο τις γλώσσες που μιλούνται περισσότερο μαζί με τα αγγλικά τα γαλλικά τα μπενγκαλί κλπ
Πιστεύω οτι η γλώσσα κάθε λαού είναι ενα κομμάτι απο το πολιτισμό τους....Και θεωρώ πώς οτι όλες οι γλώσσες έχουν κάτι το ενδιαφέρον

αυτο ειναι το προβλημα με τα γερμανικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 993309

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γαλλικά ή Βρεταννικά Αγγλικά. Η προφορά τους ειναι μη-ρωτική σε βαθμό εκνευρισμού. Συν ότι είναι τόσο "εκλεπτισμένη" που μόνο ανδρισμό δεν βγάζει όταν την προφέρεις/ακούς. Τα σύμφωνα πρέπει να προφέρονται ΒΑΡΙΑ, και τα φωνήεντα ΚΑΘΑΡΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Animan

Νεοφερμένος

Ο Animan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Τα πορτογαλικά γιατί λείπουν απο την λίστα; Τα θεωρώ πολύ σημαντική γλώσσα. Πολύ σημαντικότερη απο αλλες που είναι εδώ...

Νομίζω λείπουν γιατί είναι αυτονόητο ότι κανείς δεν θα επέλεγε να μην την μάθει! :P Σε ποιόν δεν αρέσει η Βραζιλία; :vroum:
(Πάντως πέρα από την πλάκα, όντως καλά έκανες και το επισήμανες, ήταν μεγάλη παράληψη)

Εγώ προσωπικά δεν θα μάθαινα ποτέ ούγγρικα. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν έχω τίποτε με τους Ούγγρους, ίσα ίσα μου αρέσει πολύ η χώρα τους<3, αλλά η γλώσσα τους... :sick: Πολύ άσχημη όταν την ακούς...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top