Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Ολλανδικά

Τα Αλβανικά για ποιο λόγο δεν σας αρέσουν; Βλέπω είναι μεγάλο το ποσοστό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Πρέπει να μάθω επειγόντως Τούρκικα,έχω βαρεθεί να διαβάζω υπότιτλους στη φατμαγκιούλ και στα σίριαλ :hmm:

Σωστά ... Να έχουν και μία χρησιμότητα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ρε συ σουηδικα ομως ειναι πανδυσκολαααα...(ουτε για τα γαλλικα δεν τρελαινομαι αλλα και αυτα χρειαζονται!!!) γενικα οσες περισσοτερες μαθεις τοσο το καλυτερο!!!μια φιλη μου εχει μαθει οχι 2 οχι 3 αλλα 7 ξενες γλωσσες!!!!:eek::eek::eek::eek:
Μπα οχι ευκολα φαινονται... βεβαια δεν ξερω γιατι μολις εχω ξεκινησει τα Ολλανδικα αλλα αργοτερα θα ηθελα να ασχοληθω κ με τα Σουηδικα μου φαινονται ενδιαφερουσα γλωσσα! Μπραβο στην φιλη! Ευχομαι να το καταφερω κι εγω αυτο!
σε προδιδει το νικ
Ώπα παρεξήγηση !!! Δεν εννοώ ότι η Γερμανία είναι χάλια ως χώρα (γιατί όντως δεν έχω πάει) ή ότι αυτοί που μαθαίνουν τη γλώσσα έχουν κάποιο διαννοητικό πρόβλημα. Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ότι θέλουν. Για εμένα μιλούσα μόνο (όσο απόλυτος και προκατειλλημένος να είμαι) !!!
Πιστεύω ότι μία γλώσσα είναι δείγμα και στοιχείο του πολιτισμού της κάθε χώρας (ιδεολογία μου) και ότι μαθαίνοντας μία γλώσσα μαθαίνεις ταυτόχρονα και την κουλτούρα αυτής της χώρας. Για αυτό τον λόγο με όλα αυτά τα μέτρα λιτότητας που έχουμε τα τελευταία 6 χρόνια , που έχουμε μάθει κάθε Ευρωπαίο και Γερμανό σύμβουλο , πρόξενο , βουλευτή και Επίτροπο και όλα αυτά που συμβαίνουν δεν νομίζω ότι θα ήθελα να ασχοληθώ και να διαβάσω αυτήν την γλώσσα. Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι προσωπικό ...
Συγγνωμη:confused: συμφωνω βεβαια αυτο με το μαθαινεις την γλωσσα μαθαινεις την κουλτουρα αλλα γιατι ανακατευεις τα μετρα λιτοτητας; τι σχεση εχουν με την γλωσσα; :worry::worry: το να διαβασεις αυτη τη γλωσσα τι; θα ειναι σαν να διαβαζεις την καταδικη σου; πρεπει να διαβασεις γερμανικα ποιηματα οχι τα συμβολεα για την λιτοτητα.;)

Σοβαρά τώρα, εμένα τα Τούρκικα μου αρέσουν :P
Δεν καταλαβαίνω γιατί είστε όλοι τόσο αρνητικοί.

Και εμενα μου ψιλοαρεσουν τα τουρκικα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, εμένα τα Τούρκικα μου αρέσουν :P
Δεν καταλαβαίνω γιατί είστε όλοι τόσο αρνητικοί.
Είναι μια πάρα πολύ άσχημη γλώσσα, δεν μου αρέσει να τα ακούω καθόλου.Επίσης, είναι εξαιρετικά δύσκολη για να την μάθεις.
Σωστά ... Να έχουν και μία χρησιμότητα !!!
Τι πίνετε ρε;
Τα Αλβανικά για ποιο λόγο δεν σας αρέσουν; Βλέπω είναι μεγάλο το ποσοστό..
Κάποιοι θα την ψήφισαν λόγω ρατσισμού, κάποιοι λόγω του ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙ είναι πολύ δυσάρεστη γλώσσα στο αυτί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
κινέζικα και τούρκικα......δεν είναι καθόλου εύηχα και είναι πανδύσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιατί; Τί δεν σ' άρεσε;

Δεν ειναι λογος αυτος για να ξεκινησεις μια γλωσσα:P θα μ πεις βεβαια ο καθενας... νταξ... αλλα πιο πολυ για τρολλαρισμα μου εκανε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinoooz

Νεοφερμένος

Η katerinoooz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Hmmm θα έλεγα κι εγώ Τούρκικα, μια από τις πιο αντιερωτικές γλώσσες που υπάρχουν. Αλλά και Γερμανικά που έχω ένα πτυχίο (όχι τίποτα σοβαρό το αντίστοιχο basic των Αγγλικών) δεν μου πολυάρεσαν...

Αλλά Ιαπωνικά θα μου άρεσε να μάθω. Μου αρέσει το πως ακούγονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κάποιοι θα την ψήφισαν λόγω ρατσισμού, κάποιοι λόγω του ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙ είναι πολύ δυσάρεστη γλώσσα στο αυτί.:P

πιστεψε με, ακουω αλβανικα την μιση μερα μου, ειναι μια μήξη γαλλικων και ιταλικων, και η προφορα δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο ουτε ειναι βαρια γλωσσα. Προσωπικα εχω μαθει να μιλαω κι ολας και ακουω και αλβανικα τραγουδια. Αρα αυτοθ που τα ψηφισαν ειναι οντως λογω ρατσισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Hmmm θα έλεγα κι εγώ Τούρκικα, μια από τις πιο αντιερωτικές γλώσσες που υπάρχουν. Αλλά και Γερμανικά που έχω ένα πτυχίο (όχι τίποτα σοβαρό το αντίστοιχο basic των Αγγλικών) δεν μου πολυάρεσαν...

Αλλά Ιαπωνικά θα μου άρεσε να μάθω. Μου αρέσει το πως ακούγονται!

Iaπωνικά? Ειλικρινά ιαπωνικα, κνεζικα, κορεατικα ολα ιδια μου φαινονται. Και δε μαθαινεις κ κινεζικα? Πλεον μπορει να χρησιμεψουν κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ολλανδικά

Τα Αλβανικά για ποιο λόγο δεν σας αρέσουν; Βλέπω είναι μεγάλο το ποσοστό..
ναι,κι εγώ το βρήκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περίεργο... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Iaπωνικά? Ειλικρινά ιαπωνικα, κνεζικα, κορεατικα ολα ιδια μου φαινονται. Και δε μαθαινεις κ κινεζικα? Πλεον μπορει να χρησιμεψουν κιολας
Ε όχι και ιαπωνικα ίδια με τα κινεζικα!:confused: Τα κινεζικα ακουγονται λες και νιαουριζεις... Τα ιαπωνικά έχουν αυτό το βαρυ, το έντονο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα Ιταλικα... Γλυκα, αναλαφρα, σου προκαλουν ωραια αισθηση οταν τα ακους :inlove:

Εγώ αν σου πω οτι ξεκίνησα ιταλικά επειδή οι ιταλοί είναι ωραίοι άντρες τι θα μου πεις;:P

στις διακοπές έμεναν δίπλα μας ιταλοί-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
ναι,κι εγώ το βρήκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περίεργο... :hehe:

Εμενα κανενας δεν με ακουει ε? καλα.,

Εγώ αν σου πω οτι ξεκίνησα ιταλικά επειδή οι ιταλοί είναι ωραίοι άντρες τι θα μου πεις;:P

στις διακοπές έμεναν δίπλα μας ιταλοί-.-

θα σου πω οτι εχεις απολυτο δικιο :Ρ εγω δεν εχω γνωρισει ποτε ιταλο :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είναι μια πάρα πολύ άσχημη γλώσσα, δεν μου αρέσει να τα ακούω καθόλου.Επίσης, είναι εξαιρετικά δύσκολη για να την μάθεις.

Τι να πω, γούστα είναι αυτά. Εμένα μου αρέσουν τα Τούρκικα όπως και σλαβικές γλώσσες, όπως τα Ρωσικά, τα Βουλγάρικα ή τα Σέρβικα. Επίσης, δεν νομίζω πως τα Τούρκικα είναι τόσο δύσκολα, αν σκεφτείς πως γνωστη ηθοποιός που πρωταγωνιστεί σε τούρκικη σειρά η οποία προβάλλεται και εδώ, ζούσε στην Γερμανία μιας και είναι μιση μισή, και έμαθε τα Τούρκικα μέσα σε έναν χρόνό, ξεκινώντας από το μηδέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εμενα κανενας δεν με ακουει ε? καλα.,
μα εσύ είσαι μίαα.. :P οι άλλοι καμιά δεκαπενταριά+βάλεεεεεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω γνωρίσει δύο στις διακοπές και έναν τον αρραβωνιαστικό της κόρης της καθηγήτριας μου. Ζήλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Επίσης, δεν νομίζω πως τα Τούρκικα είναι τόσο δύσκολα, αν σκεφτείς πως γνωστη ηθοποιός που πρωταγωνιστεί σε τούρκικη σειρά η οποία προβάλλεται και εδώ, ζούσε στην Γερμανία μιας και είναι μιση μισή, και έμαθε τα Τούρκικα μέσα σε έναν χρόνό, ξεκινώντας από το μηδέν.
Καλά, η περίπτωση της ηθοποιού δεν αποτελεί επιχείρημα σε καμία περίπτωση, όμως δεν νομίζω ότι η δυσκολία γλώσσας είναι και τόσο θέμα γούστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
ναι αλλα κανενας απο αυτους τους 15 δεν εχει ακουσει-μιλησει πανω απο μια φορα τουκαχιστον αλβανικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγώ αν σου πω οτι ξεκίνησα ιταλικά επειδή οι ιταλοί είναι ωραίοι άντρες τι θα μου πεις;:P

στις διακοπές έμεναν δίπλα μας ιταλοί-.-

οι ιταλοι ειναι πλ ομορφοι αντρες κοριτσια!!!!!!!!!!!:D:D:D:D και γοητευτικοι:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top