Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καλά, η περίπτωση της ηθοποιού δεν αποτελεί επιχείρημα σε καμία περίπτωση, όμως δεν νομίζω ότι η δυσκολία γλώσσας είναι και τόσο θέμα γούστου.

Παράδειγμα σου φέρνω. :P
Και για το γούστο μίλησα επειδή είπες πως δεν σου αρέσουν καθόλου τα Τούρκικα και δεν είναι καθόλου εύηχα αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μαίρη το ξέρω :P
Βιβή έχω ακούσει αλβανικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
θα σου πω οτι εχεις απολυτο δικιο :Ρ εγω δεν εχω γνωρισει ποτε ιταλο :'(

χεχε περυσι που ειχα παει διακοπες στην Λευκαδα παντου Ιταλους εβλεπα! Χαρουμενοι ανθρωποι μου φανηκαν. Αλλα οταν μιλουν ολοι μαζι σε μια παρεα με τρομαζουν:worry: φωναζουν υπερβολικα πολυ οταν μιλανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
χεχε περυσι που ειχα παει διακοπες στην Λευκαδα παντου Ιταλους εβλεπα! Χαρουμενοι ανθρωποι μου φανηκαν. Αλλα οταν μιλουν ολοι μαζι σε μια παρεα με τρομαζουν:worry: φωναζουν υπερβολικα πολυ οταν μιλανε!

χαχαχ οι ιταλοι ειναι παρα πολυ χαρουμενοι ανθρωποι και ειναι σαν τους ελληνες, γλεντανε μεχρι το πρωι, δεν χανουντευκαιρια για γιορτη και ειναι της νοοτροπιας οτι ''αφου τωρα περναω καλα, δεν με νιαζει τι θα γινει στο μελλον'', τους νιαζει να ζουν την στιγμη... Πολυ χαρουμενος λαος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
χαχαχ οι ιταλοι ειναι παρα πολυ χαρουμενοι ανθρωποι και ειναι σαν τους ελληνες, γλεντανε μεχρι το πρωι, δεν χανουντευκαιρια για γιορτη και ειναι της νοοτροπιας οτι ''αφου τωρα περναω καλα, δεν με νιαζει τι θα γινει στο μελλον'', τους νιαζει να ζουν την στιγμη... Πολυ χαρουμενος λαος!

Ναι μοιαζουν πολυ με τους ελληνες. ;) το ξερωω!!! Αλλα με τρομαξαν... Btw εκει που εμενα απο κατω απο πανω και απο διπλα εμεναν ιταλοι:P και μια μου λεει το πρωι ενω καθομουν στο μπαλκονι: Borgorno ( λαθος το εγραψα το ξερω) και την κοιταω ετσι : :confused: χαχαχαχ εχω πολυ καλη γνωση της γλωσσας βλεπεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παράδειγμα σου φέρνω. :P
Και για το γούστο μίλησα επειδή είπες πως δεν σου αρέσουν καθόλου τα Τούρκικα και δεν είναι καθόλου εύηχα αν θυμάμαι καλά.
Ναι, αλλά μου γράφεις ότι είναι θέμα γούστου και μετά, στην ίδια παράγραφο, μου γράφεις οτι τα τούρκικα είναι εύκολα στην εκμάθυνση!Τι να καταλάβω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ναι μοιαζουν πολυ με τους ελληνες. ;) το ξερωω!!! Αλλα με τρομαξαν... Btw εκει που εμενα απο κατω απο πανω και απο διπλα εμεναν ιταλοι:P και μια μου λεει το πρωι ενω καθομουν στο μπαλκονι: Borgorno ( λαθος το εγραψα το ξερω) και την κοιταω ετσι : :confused: χαχαχαχ εχω πολυ καλη γνωση της γλωσσας βλεπεις!

ποπο δεν εχω γνωρισει ποτε ιταλους... Και είναι και πολύ αυθόρμητοι δεν σκέφτονται πως και τι θα κάνωκλπ κάνουν ότι θέλουν και όποιον πάρει ο χάρος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παράδειγμα σου φέρνω. :P
Και για το γούστο μίλησα επειδή είπες πως δεν σου αρέσουν καθόλου τα Τούρκικα και δεν είναι καθόλου εύηχα αν θυμάμαι καλά.
Πρέπει να΄μαι η μόνη μου λιώνω όταν ακούω Τούρκικα; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ποπο δεν εχω γνωρισει ποτε ιταλους... Και είναι και πολύ αυθόρμητοι δεν σκέφτονται πως και τι θα κάνωκλπ κάνουν ότι θέλουν και όποιον πάρει ο χάρος:D

αν πας διακοπες ειδικα στα επτανησα ξερεις ειναι κοντα απο την Ιταλια και γι αυτο πανε πολυ συχνα εκει και παλια ηταν αποικια Ιταλων θα δεις παααρα πολλους οσους θελεις! Γεματος ειναι ο τοπος το καλοκαιρι! Μεχρι και στην κρουαζιερα που πηγα ο καπετανιος μιλουσε και στα αγγλικα και στα ελληνικα και στα Ιταλικα!

Πρέπει να΄μαι η μόνη μου λιώνω όταν ακούω Τούρκικα; :look:

αϊρ! καθε φορα που το ακουγα ανοιγα τερμα την φωνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ναι, αλλά μου γράφεις ότι είναι θέμα γούστου και μετά, στην ίδια παράγραφο, μου γράφεις οτι τα τούρκικα είναι εύκολα στην εκμάθυνση!Τι να καταλάβω; :P

Έχεις δίκιο, αλλά τι να κάνω, δεν είμαι και φιλόλογος. :P Δεν είμαι καν της θεωρητικής. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, αλλά τι να κάνω, δεν είμαι και φιλόλογος. :P Δεν είμαι καν της θεωρητικής. :pfff:
Εσύ είσαι Φυσική lover.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μισώ τα ισπανικά! Με εκνευρίζει απίστευτα η προφορά τους.
Go drunk troll, you're home.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinoooz

Νεοφερμένος

Η katerinoooz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ε όχι και ιαπωνικα ίδια με τα κινεζικα!:confused: Τα κινεζικα ακουγονται λες και νιαουριζεις... Τα ιαπωνικά έχουν αυτό το βαρυ, το έντονο...:D

Γι' αυτό είναι πιο ωραία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα πορτογαλικά :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ε όχι και ιαπωνικα ίδια με τα κινεζικα!:confused: Τα κινεζικα ακουγονται λες και νιαουριζεις... Τα ιαπωνικά έχουν αυτό το βαρυ, το έντονο...:D

Χαχα καταλαβα εχουν αυτό το..κάτι για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χαχα καταλαβα εχουν αυτό το..κάτι για σενα.

Οταν αγαπας μια γλωσσα δεν μπορεις να εξηγησεις τι ειναι αυτο το κατι που σε τραβαει παντως υπαρχει και το λατρευεις το εχεις ερωτευτει και... αχχχ:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinoooz

Νεοφερμένος

Η katerinoooz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Μαθηματικών Αιγαίου (Σάμος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγώ ερωτεύτηκα τα Ιταλικά όταν είδα το Η Ζωή είναι ωραία

Είναι μια μελωδική γλώσσα και όταν πάω φοιτήτρια λέω να την μάθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top