Ποια ήταν τα λάθη σας στην Γ λυκείου;

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Από άγχος, άλλο τίποτα.
Εμένα πάντως δεν με έπιασε άγχος στις Πανελλήνιες, όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Συχνά δεν έκανα το ποιοτικό διάβασμα που απαιτούσε η Βιολογία Θετικής.Το γεγονός ότι απογοητεύτηκα και θόλωσα στο Γ θέμα των μαθηματικών,με αποτέλεσμα να πιάσω πολύ λίγα μόρια από αυτό. -με το χρόνο που είχα αφιερώσει στα μαθηματικά θα μπορούσα να καταφέρω κάτι αρκετά καλύτερο...-.
Γιατί τόσο άγχος ρε παιδιά; :P ήμουν έως και χαλαρός την περίοδο των εξετάσεων ενώ κατά τη διάρκεια της Γ λυκείου με είχαν πιάσει κάτι ξεσπάσματα 1-2 φορές :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Συμβουλή προς επόμενους υποψηφίους:τη χρονιά που θα δίνετε ΜΗΝ ΠΕΣΕΤΕ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑ Κ Α Ν Ε Ν Α Ν / Κ Α Μ Ι Α ...(εννοω μη φτασετε στα ακρα,οχι να μην ενθουσιαστειτε,κτλ,απλα νταξει,καλο θα ηταν να μην εστιαζετε την προσοχη σε τετοια θεματα).
Δεν το έπαθα προσωπικά,αλλά τώρα που τελείωσα,συνειδητοποίησα τι θα είχε γίνει εάν το είχα πάθει. Δε γίνεται να λειτουργήσεις αλλιώς νομίζω,ΕΙΔΙΚΑ αν δεν υπάρχει ανταπόκριση (δεν είμαι απόλυτη βέβαια,είναι και θέμα χαρακτήρα).
Απλά η χρονιά αυτή έχει δυσκολίες και οφείλεις να έχεις το νου και την προσοχή σου ΣΤΟ ΠΩΣ θα πετύχεις αποκλειστικά,αν βλεπεις τις πανελλαδικες σοβαρα βεβαια!
Όσον αφορά δικά μου λάθη,αυτά συνέβαιναν κυρίως στις αρχές της χρονιάς. Εκεί που διάβαζα και προσπαθούσα να συγκεντρωθώ,μ'έπιανε ξαφνικά άγχος και έμενα τελικά να κοιτάζω τα βιβλία χωρίς να έχω κάνει τίποτα για αρκετή ώρα πολλές φορές. Ευτυχώς,το πήρα απόφαση και το ελάττωσα,σε βαθμό δηλαδή να μη μ'επηρεάζει.Ότι είναι να γίνει,θα γίνει έλεγα στον εαυτό μου και τελικά ΑΥΤΟ ΕΠΡΕΠΕ από πάντα να λέω.
Ένα δεύτερο ήταν το ότι επέτρεπα σε κάποια άτομα να μου χαλάνε την ψυχολογία,αποσπώντας με μερικώς πάλι κάποιες φορές από το διάβασμα. Κι αυτό κόπηκε φυσικά μαχαίρι και μπόρεσα να συνεχίσω κανονικά.
Και το τρίτο ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ, δεν άφησα πολλές απουσίες για το τέλος. Έλειπα πάρα πολύ ολόκληρη την χρονιά,καθόμουν και διάβαζα σπίτι πάρα πολλές φορές και γιατί βαριόμουν άπειρα να πατήσω το πόδι μ σχολείο ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ μπόρεσα να λείψω περίπου όσο και οι άλλοι στο τέλος. Ευτυχώς,ο υπεύθυνος του τμήματος μου χάρισε οπωσδήποτε...
Εεεμ,αυτά νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ημουνα αλανθαστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Υπήρχε τέτοιο thread τόσα χρόνια και δεν το πήρα χαμπάρι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πριν ανοίξει είχαμε φτιάξει ένα άλλο να συζητήσουμε τους κανόνες.

#1 We do not talk about this thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ότι ξεχνούσα πάντα τον τυχερό στυλό και την εικονίτσα με την παναγία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεν εκανα περισσοτερες απουσιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Να ελέγχετε δίπλά και τριπλά το τετράδιο σας πριν το παραδώσετε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Να ελέγχετε δίπλά και τριπλά το τετράδιο σας πριν το παραδώσετε. :(
Μαλλον για τη χημεια παει αυτο, αλλα δε φταις εσυ, τα θεματα ηταν παρα πολλα για 3 ωρες, που να προλαβεις να τα ελεγξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πως με πιάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
1. εδινα αναβολη σε μαθηματα αποστηθισης για αλλη στιγμη, με αποτελεσμα τελικα να μην τα διαβασω ποτε (κατι ιδιαιτερα καταστροφικο για τη θεωρητικη)
2. η ασχημη ψυχολογια συναρτησει διαφορων παραγοντων
3. αγχωνομουν που συμμαθητες μου ειχαν βγαλει την υλη 2346328934 φορες και εγω ουτε 1 γερη [αλλο που εγραψα καλυτερα απο αυτους :P]

Γενικως, να εχετε υποψιν οτι το διαβασμα εγκειται καθαρα στην προσωπικη μελετη και οτι η ψυχολογια θα καθορισει το αν θα σας απομεινουν τα ψυχικα αποθεματα μεχρι να δωσετε (τα ειχα φτυσει ηδη απο τον Νοεμβρη:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctavroulinaaaa

Νεοφερμένος

Η Ctavroulinaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω παλι ημουν πολυ ανασφαλης! Μετα τις πανελληνιες εγινα αλαζονικος:P

Κάπως έτσι ανασφαλής νιώθω και ΄γω και αυτός είναι ο λόγος που μου τα ψέλνουν συχνά-πυκνά οι καθηγητές τόσο του σχολείου, οσο και του φροντηστηρίου με συμβουλές του στιλ

-Γίνε αναίσθητη κορίτσι μου
-Γαιδουροποιήσου :D Νεο απόκτημα στο Νεοελληνικό Λεξικό
-Πήγαινε με τσαμπουκά κ γονάτισέ τους (Αδύνατο!!!)

Αν υπάρχει συνταγή για να εξαφανίσω ολα τα παραπάνω θέλω επειγόντως τα υλικά;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
επηρεαζομουν απ τους διαφορους ''φωστηρες'' και πολυλογαδες συνυποψηφιους μ ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το λάθος μετά από όλο αυτόν τον κόπο της χρονιάς το έκανα στις πανελλήνιες φυσικής.. Πήγα με τη λογική αν γράψω το πολύ ένα 15 είναι εντάξει και φεύγω.. Μέγα λάθος τα παράτησα έφυγα τρία τέταρτα πριν και όταν περπάτησα στην αυλή συνειδητοποίησα ότι το ήξερα... Εγραψα τελικά 17.5 αλλά μπορούσα πολύ παραπάνω... Δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Πλέον πέρασε αλλά συμβουλή προς νέους τεχνολογικής θετικής : παιδιά έχουμε το μυαλό έχουμε τον τροπο σκέψης πάλεψε το ως το τέλος δεν θα μας ρίξει ένα διαγωνισμα ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
1)αγχωνομουν υπερβολικα, ιδιαιτερα για την βιολογια(τελικα πηρα 19,4,τους γαμησα ολους),αλλα και στη φυσικη(ιδιαιτερα την τελευταια μερα ) .δηλαδη,παρολο που σε καθε διαγωνισμα εγραφα πανω απο 85 ειχα υποτιμησει τον ευατο μου και πιστευα πως το καλυτερο που θα μπορουσα να γραψω ηταν ενα 15.τελικα πηρα 14.7
2)οταν δεν μου εβγαινε μια ασκηση νευριαζα
3)τις τελευυταιες μερες πριν τις πανελληνιες οταν διαβαζα μονο εκθεση ενα απο τα 4-5 θεματα που εδωσα προσοχη ηταν αυτο που επεσε αφου ηταν σος.ενω λοιπον πηγαινα στο συγκεκριμενο θεμα ποτε μα ποτε δεν διαβασα την σελιδα που εγραφε τις συνεπειες της περιβαλλοντικης καταστροφης,αφου το θεωρησα λιγο δυσκολο να επεφτε το συγκεκριμενο.μολις πηρα τα θεματα και το ειδα εμεινα μαλακας
4)δεν διαβασα καλα και προσεκτικα τις εκφωνησεις με αποτελεσμα να χασω 6 μορια στη φυσικη και και 5 στα μαθηματικα,αλλα και αρκετο πολυτιμο χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεν έκανα κανένα λάθος.πέτυχα αυτό που ήθελα.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
1) Λάθος μάθημα επιλογής
2) Λάθος καθηγητές στα μαθηματικά
3) Δεν κατάφερα να αντιμετωπίσω το ότι αν έχω κάνει ένα λάθος αδυνατώ να το βρω καθώς είμαι σίγουρη ότι αυτό που έχω γράψει είναι ολόσωστο :P Ετσι έχασα μόρια από βλακώδη λάθη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top