Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Mcdk

Νεοφερμένος

Ο Mcdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Πρόκειται να πάω Β λυκείου και είμαι στα πρόθηρα να αλλάξω κατεύθυνση.
Οι ερωτήσεις που έχω να θέσω είναι οι εξής :
a.Δάσκαλοι : Έχουν ζήτηση ; Κι αν ναι σε πόσο καιρό διορίζεται κάποιος (στο δημόσιο) ; Στην αρχή ξέρω ότι σε στέλνουν σε νησιά και μετά από κάποιο καιρό γυρνάς στη περιοχή που θέλεις.Ισχύει κάτι τέτοιο ; Κι αν ναι , πόσος είναι αυτός ο "καιρός" ;

b.Σχολή Ικάρων : Ποιες οι προυποθέσεις για να μπείς ; Πχ θέλει κάποιο ύψος , καποια σωματική διάπλαση ; Η μυωπία πειράζει ;Ο Διορίσμος πότε περίπου γίνετε ; Μόλις τελειώσουν την σχολή ; Υπάρχουν Μεταθέσεις ;

γ.Αστυνομικοί : Μπορεί κάποιος αφού μπεί στην αστυνομία , να πάρει κάποια άδεια τέλος πάντων και να σπουδάσει για γυμναστής έτσι ώστε να εργάζεται ως γυμναστής μέσα στην αστυνομία ;

δ.Πυροσβεστική : Το κράτος τους προσλαμβάνει μόνο με προκύρηξη ; Πως μπορεί να γίνει κάποιος πυροσβέστης ;

ε.Ναυτικών δοκίμων και Ευελπίδων : Ισχύει το ότι θα ταξιδεύεις πάντα αν περάσεις από αυτές τις σχολές ; Δηλαδή ότι δεν θα μένεις στον τόπο σου αλλά όλο θα μετακινήσε ;


Αυτά , σας ευχαριστώ!!!!
Ο "περίεργος" πάντα mcdk!!!

*υ.γ. κάποια σχολή που μόλις την τελειώσεις να σου παρέχει σίγουρη επαγγελματική αντικατάσταση υπάρχει ;
κάποια πρόταση για κάποια άλλη σχολή που θα "ανθίσει" στο μέλλον ίσως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Για να μπείς σε κάποια στρατιωτική ή αστυνομική σχολή αλλά και γενικά σε κάποια άλλη θα πρέπει πρώτα από όλα να σου αρέσει. Αν πας μόνο για τα λεφτά και την αποκατάσταση καλύτερα να μην πας καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcdk

Νεοφερμένος

Ο Mcdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Σαφώς και μου αρέσει.
Αλλά θέλω πρώτα να μάθω κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το τι μ προφυλάσει αυτή η σχολή και κυρίως ποιες είναι οι προυποθέσεις για να μπεί κάποιος μιας και μπορεί να θέλουν πχ ατομα ανω του 1.80 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Φίλε μου η χρυσή εποχή των δασκάλων οδεύει προς το τέλος της. Η πραγματικότητα είναι πως τα παιδαγωγικά κυρίως λόγω του ολοήμερου σχολείου είχαν φτάσει σε πολύ υψηλές βαθμολογίες τα προηγούμενα χρόνια λόγω της μεγάλης απορροφητικότητας των αποφοίτων τους. Πλέον όμως αυτό τελείωσε αφού τα περισσότερα κενά πλέον είναι καλυμμένα, το κράτος πλέον δεν έχει λεφτά για μισθούς και όσοι έχουν διοριστεί είναι νέοι σε ηλικία άρα θα αργήσουν πολύ να φύγουν με σύνταξή. Άρα πλέον τα παιδαγωγικά πλέον δεν έχουν καλές προοπτικές.

Τώρα για στρατιωτικές σχολές και σχολές της αστυνομίας. Επί της ουσίας είναι οι μονες σχολες που προσφερουν αμεση και σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση αφου με την αποφοιτηση σου απο τις ακαδημιες αμεσως κατατασεσαι στο σωμα. Κατ'εμε ειναι η καλυτερη επιλογη οσο συνεχιζεται αυτη η κατασταση στην αγορα εργασιας.
Η πραγματικοτητα ομως ειναι πως οι νεοι το ξερουν αυτο και γι αυτο οι βασεις των σχολων αυτων ανεβαινουν συνεχως και τα επομενα χρονια θα ανεβουν ακομα περισσοτερο. Σχολες οπως η ΣΜΑ, Η σχολη Αξιωματικων ΕΛΑΣ, η ΣΝΔ Μηχανικων εχουν ηδη βασεις σχεδον απιαστες αφου εχουν "αγγιξει" και τις αντιστοιχες των ιατρικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcdk

Νεοφερμένος

Ο Mcdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πολύ ωραία!
Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση σου.
Οπότε με λίγα λόγια δάσκαλοι σε λίγα χρόνια . . . game over.
Για την Ικάρων σχολή γνωρίζουμε μήπως περισσότερες πληροφορίες ;
ευχαριστώ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μπορεις να δεις εδω για γενικες πήροφοριες==>https://www.haf.gr/el/career/academies/si/info.asp#

Οσο για τις προυποθεσεις μπορεις να κοιταξεις εδω==>https://edu.klimaka.gr/panelladikes/...heseis-eisagwghs-se-stratiwtikes-scholes.html


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcdk

Νεοφερμένος

Ο Mcdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
https://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/si_1.asp
εδω λεει το minimum υψος 1,65 , ενω το αλλο site λεει 1,70 ...
εγω ειμαι 1,67...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι 1,65 μοναχα..Μου φαινεται....λιγο (??)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
https://www.ellinikos-stratos.com/aeroporia/si_1.asp
εδω λεει το minimum υψος 1,65 , ενω το αλλο site λεει 1,70 ...
εγω ειμαι 1,67...
:P

Είσαι αγόρι και εσείς ψηλώνεται ακόμη - και όσο για τη σχολή Ικάρων, ναι πειράζει γιατί το είχαμε ψάξει με μία φίλη μου. Ακόμη και εγχείρηση να κάνεις για τη μυωπία πάλι δεν σε δέχονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcdk

Νεοφερμένος

Ο Mcdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για το υψος κι ενα pdf αρχειο που κατεβασα που επεξηγει τα παντα για στρατιωτικες σχολες λεει κατωττερο οριο υψους για αντρες ισο και μεγαλυτερο του 1,65 ενω για τις γυναικες ισο και μεγαλυτερο του 1,55...
anyway , 1,66 ειμαι κανα 2-3 ποντους να παρω ικανοποιημενος θα ειμαι :P
για μηχανικος σε ικαρων παντως και με μυωπια 1,25 μπορεις να πας!πανω απο 2,5 δεν σε παιρνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcdk

Νεοφερμένος

Ο Mcdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
υπαρχει καπου που μπορω να ρωτησω για το υψος?τι ισχυει στην τελικη...

για την σχολη ικαρων μηχανικων καποια πληροφορια ισως ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anasfalhs

Νεοφερμένος

Ο anasfalhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σε 2 μέρες θα ξεκινήσω την δευτέρα Λυκείου και το πρόβλημά μου είναι:
Από πολύ μικρός ήθελα να γίνω αθλητικός δημοσιογράφος και ακόμα θέλω πολύ.
Το θέμα είναι πως μου αρέσουν πολύ σαν μαθήματα (και είμαι καλος) η Φυσική,τα Μαθηματικά και η Πληροφορική,δηλαδή ότι χρειάζεται για Τεχνολογική κατεύθυνση.
Η ερώτησή μου είναι,μπορώ να περάσω σε σχολή δημοσιογραφίας μέσω της Τεχνολογικής κατεύθυνσης?
Ξέρω ότι μια καλή σχολή για δημοσιογραφία είναι η Πάντειος,η οποία έχει και χαμηλή βάση.Όμως από τεχνολογκή κατεύθυνση πόσο εφικτό είναι να περάσω στην Πάντειο?Έχω την εντύπωση πως άμα έχεις δηλώσει μια χ κατεύθυνση και θες να περάσεις σε σχολή που χρειάζονται μαθήματα της ψ κατεύθυνσης χάνεις μόρια στις Πανελλήνιες,και έχει σχέση με τον συντελεστή αυτό καθώς και με τα πεδία.Μπορεί κάποιος να μου τα εξηγήσει αυτά?
Μια άλλη ιδέα που άκουσα είναι να τελειώσω μια καλή σχολή τεχνολογικής κατεύθυνσης και αφού θα έχω το πτυχίο μου να πάω σε μια ιδιωτική σχολή δημοσιογραφίας όπου έχοντας το πτυχίο απο την σχολή Τεχνολογικής κατεύθυνσης θα είναι πιο εύκολο να καταφέρω κάτι.

Τι να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σε 2 μέρες θα ξεκινήσω την δευτέρα Λυκείου και το πρόβλημά μου είναι:
Από πολύ μικρός ήθελα να γίνω αθλητικός δημοσιογράφος και ακόμα θέλω πολύ.
Το θέμα είναι πως μου αρέσουν πολύ σαν μαθήματα (και είμαι καλος) η Φυσική,τα Μαθηματικά και η Πληροφορική,δηλαδή ότι χρειάζεται για Τεχνολογική κατεύθυνση.
Η ερώτησή μου είναι,μπορώ να περάσω σε σχολή δημοσιογραφίας μέσω της Τεχνολογικής κατεύθυνσης?
Ξέρω ότι μια καλή σχολή για δημοσιογραφία είναι η Πάντειος,η οποία έχει και χαμηλή βάση.Όμως από τεχνολογκή κατεύθυνση πόσο εφικτό είναι να περάσω στην Πάντειο?Έχω την εντύπωση πως άμα έχεις δηλώσει μια χ κατεύθυνση και θες να περάσεις σε σχολή που χρειάζονται μαθήματα της ψ κατεύθυνσης χάνεις μόρια στις Πανελλήνιες,και έχει σχέση με τον συντελεστή αυτό καθώς και με τα πεδία.Μπορεί κάποιος να μου τα εξηγήσει αυτά?
Μια άλλη ιδέα που άκουσα είναι να τελειώσω μια καλή σχολή τεχνολογικής κατεύθυνσης και αφού θα έχω το πτυχίο μου να πάω σε μια ιδιωτική σχολή δημοσιογραφίας όπου έχοντας το πτυχίο απο την σχολή Τεχνολογικής κατεύθυνσης θα είναι πιο εύκολο να καταφέρω κάτι.

Τι να κάνω?

Η πιο καλή σχολή δημοσιογραφίας είναι του ΑΠΘ, μετά πάει του ΕΚΠΑ και τελευταία της Παντείου (πάντα μιλάω για δημοσιογραφία).
Γενικά, μην ποντάρεις πλέον σε επαγγελματική αποκατάσταση στην αθλητική δημοσιογραφία, ειδικά σε τόσα χρόνια που θα βγεις στην αγορά εργασίας.

Θα σε συμβούλευα να μην έχεις ως στόχο στενά την αθλητική δημοσιογραφία. Έχε ως καβάτζα την γενική δημοσιογραφία ή κάτι άλλο (τα ΑΕΙ επικοινωνίας δίνουν πολλές επαγγελματικές διεξόδους) και αν σε βγάλει ο δρόμος ασχολείσαι και με την αθλητική. Τα ΙΕΚ είναι πολλά χρήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Η ερώτησή μου είναι,μπορώ να περάσω σε σχολή δημοσιογραφίας μέσω της Τεχνολογικής κατεύθυνσης?
Ξέρω ότι μια καλή σχολή για δημοσιογραφία είναι η Πάντειος,η οποία έχει και χαμηλή βάση.Όμως από τεχνολογκή κατεύθυνση πόσο εφικτό είναι να περάσω στην Πάντειο?Έχω την εντύπωση πως άμα έχεις δηλώσει μια χ κατεύθυνση και θες να περάσεις σε σχολή που χρειάζονται μαθήματα της ψ κατεύθυνσης χάνεις μόρια στις Πανελλήνιες,και έχει σχέση με τον συντελεστή αυτό καθώς και με τα πεδία.Μπορεί κάποιος να μου τα εξηγήσει αυτά?

Λοιπόν, χωρίς απώλεια μορίων δημοσιογραφία πας απο θεωρητική κατεύθυνση (1ο πεδίο). Αν πάρεις ιστορία γενικής ως 6ο μάθημα 8α χάσεις στάνταρ 1500 μόρια και τα μαθήματα βαρύτητας θα είναι η ιστορία και η έκθεση (για το 1ο πεδίο απο τεχνολογική καταυθυνση). Αν η βάση ειναι αρκετα χαμηλη και πιστευεις οτι και με απωλεια μοριων θα γραψεις αρκετα καλα για να την πιασεις, καντο. Απλα τα αγαπημενα σου μαθηματα (μαθηματικα, φυσικη) δε θα εχουν συντελεστη βαρυτητας στο 1ο πεδίο, άρα πρεπει να γραψεις παρα πολυ καλα εκθεση και ιστορια. Ουσιαστικα λοιπον αυτα τα μαθηματα που θα σε βοηθουσαν στην τεχνολογικη, με τη συγκεριμενη επιλογη δε σε βοηθανε. Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anasfalhs

Νεοφερμένος

Ο anasfalhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τότε Revekka μήπως είναι καλύτερα να ξεχάσω την αθλητική δημοσιογραφία?Γιατί δεν με ενδιαφέρει η δημοσιογραφία γενικά αλλά η αθλητική.Καταλαβαίνω πως μπορεί να αρχίσω κάνοντας άλλα πράγματα και όχι αθλητική δημοσιογραφία,αυτό ναι,αλλά όχι να καταλήξω να στην γενικη δημοσιογραφία ή οπουδήποτε αλλού.

Evangeline,δηλαδή αν κατάλαβα καλά,Φυσική-μαθηματικά-Πληροφορική δεν μετράνε καθόλου στο να πάω για αθλητική δημοσιογραφία ακόμα και αν επιλέξω Τεχνολογική κατεύθυνση και πρέπει να γράψω καλά σε Ιστορία-Έκθεση?
Νομίζω πρέπει να το ξεχνάω σιγά σιγά,Ιστορία είναι από τα χειρότερά μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τότε Revekka μήπως είναι καλύτερα να ξεχάσω την αθλητική δημοσιογραφία?Γιατί δεν με ενδιαφέρει η δημοσιογραφία γενικά αλλά η αθλητική.Καταλαβαίνω πως μπορεί να αρχίσω κάνοντας άλλα πράγματα και όχι αθλητική δημοσιογραφία,αυτό ναι,αλλά όχι να καταλήξω να στην γενικη δημοσιογραφία ή οπουδήποτε αλλού.



(Με κίνδυνο να βγούμε οφ τόπικ...) Δεν σου λέω να την ξεχάσεις, απλά σου λέω ότι δεν είναι καθόλου καλά τα πράγματα από τώρα και όσο πάνε και χειροτερεύουν. Κάντο σαν χόμπι ή σαν δεύτερο επάγγελμα, αλλά μην στηρίζεσαι εκεί για να ζήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Evangeline,δηλαδή αν κατάλαβα καλά,Φυσική-μαθηματικά-Πληροφορική δεν μετράνε καθόλου στο να πάω για αθλητική δημοσιογραφία ακόμα και αν επιλέξω Τεχνολογική κατεύθυνση και πρέπει να γράψω καλά σε Ιστορία-Έκθεση?
Νομίζω πρέπει να το ξεχνάω σιγά σιγά,Ιστορία είναι από τα χειρότερά μου.


Φυσική-μαθηματικα-πληροφορική θα δωσεις ούτως ή άλλως ΜΟΝΟ αν εισαι τεχνολογική. Αν γράψεις καλο βαθμο θα σε ανεβασουν, αλλα δε θα εχουν συντελεστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esmeralda_gate13

Νεοφερμένος

Η Esmeralda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση? Μπορω να παω για αισθητικος στην αθηνα απο τεχνολογικη κατευθυνση??Αν ναι ξερετε ποσα μορια χριαζονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά,έχω θέμα και χρειάζομαι άμεσα όσες περισσότερες γνώμες!Σήμερα έκανα Χημεία και η Χημικός αποδείχτηκε τελείως χάλια...Στο μεταξύ Χημεία-Βιολογία δεν γίνεται τμήμα στο φροντ μου γιατί είμαι η μόνη θετική...Οπότε η μόνη λύση είναι τα ιδιαίτερα,που δεν είναι και ότι ευκολότερο σ' αυτή τη φάση...Οπότε μου ήρθε φλασιά πριν μήπως τελικά να πάω τεχνολογική-1...Γιατί αφ' ενός δεν πολυσκέφτομαι πια Ιατρική,κι από την άλλη και τα μαθήματά της μου αρέσουν,και μπορώ να τα κάνω στο φροντ μου γιατί ήδη υπάρχει τμήμα(είναι άλλα 4 παιδιά στην Τ-1)...Τι λέτε??Πρέπει ν' αποφασίσω μέχρι αύριο,που ξεκινάει η Ηλεκτρολογία στο φροντ,για να μη μείνω πολύ πίσω,ήδη έχω χάσει μαθήματα σε Χημεία-Βιοχημεία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
γιατι δεν αλλαζεις φροντιστηριο΄;απο την αλλη επειδη εχεις χασει ηδη πολυ χρονο μαλλον καλυτερα να διαλεξεις τεχνολογικη που δεν συγκρινεται ως προς τη δυσκολια με τη θετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top