Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Μα μπορείς να το δώσεις απλά για να σου ανεβάσει το βαθμό αλλά δεν θα σου ανοίξει το 5ο;)

αν αναφερεσαι αποκλειστικα στα μαθ γενικης...σιγουρα δεν σου ανοιγει το 5ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παίδες, δεν πάνε απαραίτητα μαζί ΑΟΘ και μαθηματικά γενικής παιδείας. Κάποιος μπορεί να επιλέξει ΑΟΘ και άλλο μάθημα γενικής παιδείας εκτός από τα μαθηματικά μόνο και μόνο για να του ανεβάσει τα μόρια. Βέβαια υποψήφιοι αυτής της κατηγορίας δεν μπορούν να δηλώσουν σχολές του 5ου πεδίου. Επίσης όποιος υποψήφιος επιθυμεί μπορεί να επιλέξει ως μάθημα γενικής παιδείας τα μαθηματικά και να μην επιλέξει ΑΟΘ. Οι υποψήφιοι αυτής της κατηγορίας δεν μπορούν επίσης να δηλώσουν σχολές του 5ου πεδίου. Οι υποψήφιοι που θέλουν να δηλώσουν σχολές του 5ου πεδίου πρέπει να δηλώσουν ότι θα εξεταστούν ΑΟΘ και να επιλέξουν ως μάθημα γενικής παιδείας τα μαθηματικά. Οι υποψήφιοι αυτής της κατηγορίας έχουν το δικαίωμα και δεν είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν σχολές του 5ου πεδίου.

Οι υποψήφιοι που έχουν επιλέξει ως μάθημα γενικής παιδείας τα μαθηματικά για τις πανελλήνιες και ως μάθημα επιλογής ΑΟΘ στο οποίο όμως θα εξεταστούν ενδοσχολικά και όχι πανελλαδικά (6 πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα) έχουν δικαίωμα να δηλώσουν σχολές του 5ου πεδίου αλλά θεωρώντας ως βαθμό πρόσβασης ΑΟΘ 0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Απο τη θετική κατεύθυνση σε ποιά επιστημονικά πεδία περνάς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
2ο,3ο,4ο,5ο ανάλογα με το μάθημα επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
το Π.Τ.Δ.Ε σε ποιό πεδίο είναι ? Γιατι έχω δεί οτι είναι και στο 1ο και στο 2ο ... Αμα είναι και στο 2ο σημαίνει οτι και απο τη θετική κατευθυνση μπορείς να περάσεις στο Π.Τ.Δ.Ε. ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ναι.αρκει να παρεις να δωσεις μαθηματικα επιλεγομενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ΚΑΙ το 1o πεδίο είναι μέσα στο παιγχνίδι με Ιστορία γενικής ως επιλογή.

Γενικώς από θετική έχεις πρόσβαση σε 2,3,4 ανεξαρτήτως μαθήματος επιλογής.
Με ιστορία έχεις και στο 1
Με Μαθηματικά γενικής και ΑΟΘ έχεις και στο 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Απο τη θετική κατεύθυνση σε ποιά επιστημονικά πεδία περνάς ?

2ο, 3ο, 4ο (πλήρη μόρια) με οποιοδήποτε μάθημα γενικής παιδείας

2ο, 3ο, 4ο, 5ο (πλήρη μόρια) με μαθηματικά γενικής παιδείας και ΑΟΘ

1ο (μειωμένα μόρια) και 2ο, 3ο, 4ο (πλήρη μόρια) με ιστορία γενικής παιδείας

Σε κάθε περίπτωση διαλέγεις σχολές από 1 ή 2 το πολύ επιστημονικά πεδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δηλαδη , αμα πάω στη θετική κατεύθυνση θα μπορώ να περάσω μετα στο παιδαγωγικό τμήμα δημοτικής εκπέδευσης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δηλαδη , αμα πάω στη θετική κατεύθυνση θα μπορώ να περάσω μετα στο παιδαγωγικό τμήμα δημοτικής εκπέδευσης ?

Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasiagr

Νεοφερμένος

Η vasiagr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:bye:Γεια σας! Ειμαι καινουρια εδω..Το ονομα μου ειναι Βασια κ τωρα θα παω 2α λυκειου...
Οπως ολοι σας εχω μπερδευτει κ εγω σχετικα με τις κατευθυνσεις κ τα επαγγελματα...Προσφατα σκεφτομαι να σπουδασω σκηνοθεσια..Αλλα δεν εχω ιδεα για το ποια κατευθυνση πρεπει να ακολουθησω...

Μηπως ξερει κανεις τι κατευθυνση πρεπει να διαλεξω για να γινω σκηνοθετης??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
:bye:Γεια σας! Ειμαι καινουρια εδω..Το ονομα μου ειναι Βασια κ τωρα θα παω 2α λυκειου...
Οπως ολοι σας εχω μπερδευτει κ εγω σχετικα με τις κατευθυνσεις κ τα επαγγελματα...Προσφατα σκεφτομαι να σπουδασω σκηνοθεσια..Αλλα δεν εχω ιδεα για το ποια κατευθυνση πρεπει να ακολουθησω...

Μηπως ξερει κανεις τι κατευθυνση πρεπει να διαλεξω για να γινω σκηνοθετης??:(
Λοιπον υπάρχει σχολή Κινηματογράφου στην Θεσσαλονίκη και είναι ΑΕΙ..Η βάση φέτος είναι 14396 μόρια! Στην σχολή εχεις πρόσβαση απο το 1ο και το 2ο επιστημονικό πεδίο δηλαδή μπορείς να μπεις σ'αυτήν απο όλες τις κατευθύνσεις..Πάντως ειναι πολύ ενδιαφέρουσα σχολή!!! Κι'εγώ παλιά ήθελα να ασχοληθώ με τον χώρο του Κινηματογράφου(με τα οπτικά εφέ συγκεκριμένα) και το είχα ψάξει το θέμα! Πάντως γίνονται μαθηματα σκηνοθεσίας και σε ιδιωτικές σχολές τύπου ΑΚΤΟ κτλ.. Το θέμα ομως ειναι να το'χεις και λίγο μέσα σου το σκηνοθετικό ταλέντο! Δεν αρκούν οι σπουδές! Αφου το θες κυνήγα το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιάσωνας38804

Νεοφερμένος

Ο Ιάσωνας38804 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή είμαι λίγο άσχετος. Μπορείτε να μου πείτε τι μαθήματα υπάρχουν στις κατευθύνσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θετικη:Μαθηματικα κατευθυνσης,Φυσικη κατευθυνσης,Χημεια κατευθυνσης
Τεχνολογικη:Μαθηματικα κατευθυνσης,Φυσικη κατευθυνσης,πολυμεσα
Θεωρητικη:Λατινικα,Αρχες Φιλοσοφιας,Αρχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή είμαι λίγο άσχετος. Μπορείτε να μου πείτε τι μαθήματα υπάρχουν στις κατευθύνσεις?

θετικη
μαθηματικα
φυσικη
χημεια
(βιολογια μονο στη γ λυκειου)
τεχνολογικη
μαθηματικα
φυσικη
(τεχνολογια μονο στη β λυκειου)
(προγραμματισμος στη γ λυκειου)
(αοδε στη γ λυκειου)
θεωρητικη
αρχαια
ιστορια μονο στη γ
κειμενα μονο στη γ
λατινικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιάσωνας38804

Νεοφερμένος

Ο Ιάσωνας38804 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ευχαριστω.Και τα βιβλία πότε τα παίρνουμε?και πότε διαλέγουμε κατευθύνσεις?
Θετική και τεχνολογικη είναι μια κατευθυνση? η είναι ξεχωριστες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ξεχωριστές είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εμείς πάντως θα κάνουμε μαζί μαθηματικά και φυσική οπότε δεν διαφοροποιούμαστε πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εμείς πάντως θα κάνουμε μαζί μαθηματικά και φυσική οπότε δεν διαφοροποιούμαστε πολύ:)

Οφφ : Τι κατεύθυνση πήρες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonio2761994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonio2761994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει σε τι σχολές βγάζει η τεχολογική και σε ποιες η θετική??? Εμένα π.χ. που με ενδιαφέρει η ιατρική ποια από τις δύο πρέπει να πάρω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top