Παραγγελία μέσω internet

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας :) !
Συγκεκριμένα θέλω να αγοράσω μια θήκη για το κινητο μου απο ebay!Διαβαζω στο καθε σαιτ αλλα εχω μπερδευτει!
Καταρχας εχω φταιξει λογαριασμο paypal(εβαλα τα στοιχεια μ κ.λ.π. στη ιστοσελιδα paypal.com)
Αυτό που ΔΕΝ εχω καταλαβει:
Δεχεται το paypal να συνδεσω εναν απλο λογαριασμο τραπεζης;απ αυτους που κανουμε αναληψη με την καρτα απο ΑΤΜ.Δεχεται ολες τις τραπεζες;(π.χ. Εθνικη?) γιατι εχω ηδη εναν λογαριασμο στην εν λογω τραπεζα και σκεφτομουνα να φτιαξω και εναν δευτερο και να βαζω χρηματα μονο οταν θελω να αγορασω κατι μεσω paypal
Αν δε γινεται αυτο...ισως να καταληξω σε μια προπληρωμενη καρτα.αλλα ουτε εδω ξερω τι παιζει :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας :) !
Συγκεκριμένα θέλω να αγοράσω μια θήκη για το κινητο μου απο ebay!Διαβαζω στο καθε σαιτ αλλα εχω μπερδευτει!
Καταρχας εχω φταιξει λογαριασμο paypal(εβαλα τα στοιχεια μ κ.λ.π. στη ιστοσελιδα paypal.com)
Αυτό που ΔΕΝ εχω καταλαβει:
Δεχεται το paypal να συνδεσω εναν απλο λογαριασμο τραπεζης;απ αυτους που κανουμε αναληψη με την καρτα απο ΑΤΜ.Δεχεται ολες τις τραπεζες;(π.χ. Εθνικη?) γιατι εχω ηδη εναν λογαριασμο στην εν λογω τραπεζα και σκεφτομουνα να φτιαξω και εναν δευτερο και να βαζω χρηματα μονο οταν θελω να αγορασω κατι μεσω paypal
Αν δε γινεται αυτο...ισως να καταληξω σε μια προπληρωμενη καρτα.αλλα ουτε εδω ξερω τι παιζει :-P

Αν εχεις λογαριασμο σε Alpha, Eurobank ή Πειραιως συνδεεις τη χρεωστικη σου καρτα κανονικα. Αν εχεις Εθνικη, νομιζω η Maestro δεν γινεται δεκτη οποτε θα συνδεσεις τον λογαριασμο.

Αν δεν θες να συνδεσεις τον κυριο λογαριασμο σου, αν και το Paypal ειναι ο πιο ασφαλης τροπος πληρωμων, θα πας σε μια απο τις τρεις τραπεζες που ανεφερα (αν και η Αλφα θελει 300€ αρχικο ποσο), θα ανοιξεις λογαριασμο και θα σου δωσουν επιτοπου χρεωστικη Visa ή Mastercard την οποια θα συνδεσεις στο Paypal

ΟΧΙ προπληρωμενες καρτες, απλα θα πληρωνεις προμηθεια καθε φορα που θα τη γεμιζεις κατι που στη χρεωστικη κανεις ΔΩΡΕΑΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Νομίζω Εθνική δεν δέχεται... Πάντως το paypal πραγματικά ειναι εγγύηση ασφαλείας για αγορές στο διαδίκτυο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Αν εχεις λογαριασμο σε Alpha, Eurobank ή Πειραιως συνδεεις τη χρεωστικη σου καρτα κανονικα. Αν εχεις Εθνικη, νομιζω η Maestro δεν γινεται δεκτη οποτε θα συνδεσεις τον λογαριασμο.

Αν δεν θες να συνδεσεις τον κυριο λογαριασμο σου, αν και το Paypal ειναι ο πιο ασφαλης τροπος πληρωμων, θα πας σε μια απο τις τρεις τραπεζες που ανεφερα (αν και η Αλφα θελει 300€ αρχικο ποσο), θα ανοιξεις λογαριασμο και θα σου δωσουν επιτοπου χρεωστικη Visa ή Mastercard την οποια θα συνδεσεις στο Paypal

ΟΧΙ προπληρωμενες καρτες, απλα θα πληρωνεις προμηθεια καθε φορα που θα τη γεμιζεις κατι που στη χρεωστικη κανεις ΔΩΡΕΑΝ
Οταν λεμε χρεωστικη εννοουμε την απλη καρτα αναληψης που εχουν ολοι;:P
Δεν ηξερα οτι θελουν αρχικο ποσο οταν ανοιγεις εναν λογαριασμο.Οι τραπεζες Eurobank,Πειραιως πόσα ζητανε;
Δηλαδη:ξεχναω τις prepaid και φτιαχνω ενα λογαριασμο σε τραπεζα.Με την Εθνικη δε καταλαβα τι παιζει οταν λες "δεν γινεται δεκτη οποτε θα συνδεσεις τον λογαριασμο" :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πείτε με οπισθοδρομική,πείτε με ό,τι θέλετε,εγώ μια φορά αριθμό πιστωτικής δε θα έδινα μέσω ίντερνετ!
Μόνο με αντικαταβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οταν λεμε χρεωστικη εννοουμε την απλη καρτα αναληψης που εχουν ολοι;:P
Δεν ηξερα οτι θελουν αρχικο ποσο οταν ανοιγεις εναν λογαριασμο.Οι τραπεζες Eurobank,Πειραιως πόσα ζητανε;
Δηλαδη:ξεχναω τις prepaid και φτιαχνω ενα λογαριασμο σε τραπεζα.Με την Εθνικη δε καταλαβα τι παιζει οταν λες "δεν γινεται δεκτη οποτε θα συνδεσεις τον λογαριασμο" :worry:

Ναι. Πλεον η καρτα αναληψης ειναι και χρεωστικη, δηλαδη μπορεις να την χρησιμοποιησεις σε φυσικα ή ηλεκτρονικα καταστηματα σχεδον με την αποδοχη που εχει μια πιστωτικη, η διαφορα ειναι οτι στα τραβαει απευθειας απο τον λογαριασμο σου. Η Eurobank και η Πειραιως δεν ζητανε, απλα ξερω γω βαλε ενα 20αρικο. Η χρεωστικη που εκδιδει η Εθνικη ειναι Maestro και δεν εχει την αποδοχη που εχει η Visa ή η Mastercard (γινεται δεκτη κυριως σε φυσικα καταστηματα). Υπαρχει τροπος να συνδεσεις τον τραπεζικο λογαριασμο σου, να "μεταφερεις" καποια λεφτα στο Paypal και μετα να κανεις την αγορα. Εχοντας μια χρεωστικη τα γλυτωνεις ολα αυτα, τη συνδεεις μια και καλη στο Paypal και οταν αποφασισεις να κανεις αγορα, θα τα τραβηξει αυτοματα.

Πείτε με οπισθοδρομική,πείτε με ό,τι θέλετε,εγώ μια φορά αριθμό πιστωτικής δε θα έδινα μέσω ίντερνετ!
Μόνο με αντικαταβολή.

Πολλα σαιτ δεν δεχονται αντικαταβολη, βασικα ολα απο το εξωτερικο. Και ειδικα πλεον με το Paypal η πιθανοτητα να κλαπει ο αριθμος της πιστωτικης σου ειναι πολυ μικρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι. Πλεον η καρτα αναληψης ειναι και χρεωστικη, δηλαδη μπορεις να την χρησιμοποιησεις σε φυσικα ή ηλεκτρονικα καταστηματα σχεδον με την αποδοχη που εχει μια πιστωτικη, η διαφορα ειναι οτι στα τραβαει απευθειας απο τον λογαριασμο σου. Η Eurobank και η Πειραιως δεν ζητανε, απλα ξερω γω βαλε ενα 20αρικο. Η χρεωστικη που εκδιδει η Εθνικη ειναι Maestro και δεν εχει την αποδοχη που εχει η Visa ή η Mastercard (γινεται δεκτη κυριως σε φυσικα καταστηματα). Υπαρχει τροπος να συνδεσεις τον τραπεζικο λογαριασμο σου, να "μεταφερεις" καποια λεφτα στο Paypal και μετα να κανεις την αγορα. Εχοντας μια χρεωστικη τα γλυτωνεις ολα αυτα, τη συνδεεις μια και καλη στο Paypal και οταν αποφασισεις να κανεις αγορα, θα τα τραβηξει αυτοματα.
Επιτελους βρεθηκε ενας ανθρωπος να μου τα εξηγησει και να τα καταλαβω!Σε ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εγω με την αδερφη μου και γενικοτερα στην οικογενεια ψωνιζουμε Πολυ ,απο nternet.
Τα περισσοτερα ρουχα τα περνουμε απο το asos.com και πληρωνουμε με προπληρωμενη που ειναι ΚΑΙ συνεδεδεμη στο paypal οποτε ολα οκ :)
τώρα οσον αφορα τα ελληνικα site αμα μπεις μεσω skroutz και best price σου βγαζει καταστηματα πιστοποιημενα απο τις εν λογω σελιδες οποτε δεν υπαρχει κυνδινος.
Ψωνιζουμε πολυ απο ηλεκτρονικα φαρμακεια( για προιοντα απο apivita,korres κτλ)αλλα και το κινητο μου ηταν απο ελληνικο site και το χα προπληρωσει μεσω καρτας.
εχει εγκυηση ενα χρονο και το εχω απο τον ιουλιο και μεχρι στιγμης μια χαρα :)
Γενικα μην φοβαστε τις online αγορες συμφερουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και έχω την εντύπωση οτι αν γινει κατι και σου κλέψουν λεφτά απο το PayPal, νομίζω οτι έχουν υποχρέωση να σε αποζημιώσουν... Δεν είμαι 100% σίγουρος βέβαια αλλα έτσι νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Και ξαναεπανερχομαι στο θεμα με μια ερωτησουλα!:)
Θελω να παραγγειλω μια θηκη για το κινητο περιπου στα 3-4 ευρω απο το ebay.com και το προιον(η θηκη δηλαδη) ερχεται απο Κινα.Υπαρχει περιπτωση να χρεωθω παραπανω στο τελωνειο ή οπουδηποτε αλλου;γιατι διαβαζω διαφορα και εχω μπερδευτει.
Επισης μπορω να γραψω καπου οτι θελω να ερθει με ΕΛΤΑ και οχι με courier ή και να μεινει στο ταχυδρομειο και να το παραλαβω εγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κατα 99.9999999% οχι. Δεν μου εχουν κρατησει ποτε τιποτα απο Κινα ή Χονκ Κονγκ. Αν ειναι μικρο θα ερθει κατευθειαν σπιτι σου, αν ειναι μεγαλυτερο θα σ ερθει ειδοποιητηριο να πας να το παρεις απο τα ΕΛΤΑ της περιοχης σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ως προς το τελευταίο θέλω και εγω να μάθω... Πάντως αν ειναι κατι μικρό συνήθως στο φέρνουν σπίτι σου ενώ αν ειναι πιο ογκώδες τότε το αφήνουν στα ΕΛΤΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ παρηγγειλα πριν 5 μήνες μια θήκη για το κινητό απο Κίνα. Εχε υποψι σου οτι οι φθηνές είναι πολύ χαμηλής ποιότητας, εμένα μου διαλύθηκε πρόσφατα αλλά δεν με νοιάζει κι όλας, 3 ευρώ έκανε.
Τελωνείο δεν πληρωνεις για τόσο μικρή αξία.
Για το ταχυδρομείο δεν ξέρω θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πωλητή. Μην του πεις όμως να μην στο στείλει σπίτι γιατί αν πας στο ταχυδρομείο να το πάρεις θα σου πουν να το βρεις μόνος σου αναμεσα δεκάδες (για να μην πω εκατοντάδες) δέματα και χωρίς να έχεις κάποιο κωδικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις!ουφ ξεαγχωθηκα για το τελωνειο. :)
@vasilakis13 ευχαριστω που μου το πες.Θα το βαλω να ερθει σπιτι,απλα φοβομουνα μη χαθει σε πολυκατοικια με πολλους ενοικους.
Επισης,σε μερικα προιοντα γραφει Shipping: FREE Standard International Flat Rate Postage ενώ σε άλλα Shipping: FREE Economy Int'l Shipping.Τι είναι το καθενα;Είναι το ίδιο πραγμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Μην φοβάσαι δεν χάνεται, εμένα μάλιστα μου χτύπησαν το κουδούνι για να μου πουν οτι το έφεραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μην φοβάσαι δεν χάνεται, εμένα μάλιστα μου χτύπησαν το κουδούνι για να μου πουν οτι το έφεραν

Πολυ σχετικο, εξαρταται απο το ποσο σε συμπαθουν οι υπολοιποι ενοικοι. Εμενα μου παιρνουν ειδοποιητηρια για παραδειγμα. Οσο για τον ταχυδρομο, παλι εξαρταται απο τον ιδιο. Σε εμενα δεν εχουν χτυπησει ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.
Ήθελα να ρωτήσω κάτι για τις αγορές μέσω ίντερνετ και να μου πείτε την γνώμη σας για όποιον/α έχει κάνει, ή έστω γνωρίζει τι παίζει με αυτές.
Λοιπόν, θέλω να κάνω κάποια αγορά (συγκεκριμένα γυαλιά ηλίου). Έχω επισκεφθεί το σχετικό κατάστημα για το γυαλί το οποίο έχω επιλέξει να αγοράσω, το οποίο έχει μία τιμή Χ. Μπαίνω όμως στην αντίστοιχη ηλεκτρονική σελίδα του καταστήματος και για το ίδιο ακριβώς γυαλί έχει την τιμή του καταστήματος Χ με μία εξωφρενική διαφορά σχεδόν 50 ευρώ κάτω. :confused:
Το ότι διαφορές μεταξύ καταστημάτων - ίντερνετ υπάρχουν, ΝΑΙ το γνώριζα. Αλλά τόσο μεγάλη;
Τι γνώμη έχετε; Ισχύει όντως κάτι τέτοιο (τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή ή όχι); Πιστεύετε ότι θα είναι το ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο ή θα μου "πασάρουν" ότι να'ναι; Αν όντως δεν έχει καμία απολύτως διαφορά να το αγοράσω μέσω ίντερνετ γιατί η διαφορά είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ!!!
Ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα με το κατεβατό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αφού πήγες που πήγες στο μαγαζί γιατί δεν το αγόρασες επί τόπου παρά μόνο ψάχνεσαι τώρα;
Ή τέλος πάντων, αφού ξέρεις που είναι, γιατί δεν πας ξανά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Το κατάστημα Χ είναι διαφορετικό από το ηλεκτρονικό κατάστημα έτσι?

Κι εγώ όταν ήθελα να πάρω γυαλιά ηλίου διαπίστωσα μεγάλες διαφορές στις τιμές. Κατέληξα όμως να τα πάρω από φυσικό κατάστημα διότι ήθελα να τα δοκιμάσω πως πάνε πάνω μου, δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο γυαλί υπόψιν μου. Έχε στο νου πάντως ότι συνήθως τα οπτικά καταστήματα φουσκώνουν αρκετά τις τιμές αλλά αν το ζητήσεις και πιέσεις λίγο κάνουν γενναίες εκπτώσεις. Εμένα μου έκαναν πολύ μεγάλη έκπτωση και τελικά δεν νομίζω να γλίτωνα τίποτα αν τα έπαιρνα από το διαδίκτυο. Επίσης πρόσεχε τι παίζει με τους φακούς. Στο διαδίκτυο μπορεί να μην συμπεριλαμβάνουν κάποιο φίλτρο και γι αυτό να βγαίνουν πιο φθηνά.
Αν ξέρεις πιο γυαλί θέλεις να αγοράσεις, το έχεις δοκιμάσει και σου πάει και βρήκες το ίδιο στο διαδίκτυο 50€ φθηνότερα, τότε ίσως και να το έπαιρνα από το διαδίκτυο. Όμως σκέψου ότι το γυαλί μπορεί να έρθει λίγο στραβό πχ, αν το έχεις πάρει από φυσικό κατάστημα πας πίσω, το βάζουν σε ένα θερμαινόμενο μηχάνημα και μετά του δίνουν τη φόρμα του προσώπου σου. Αν τα πάρεις από το διαδίκτυο θα μπορέσεις να το φορμάρεις μόνος σου? Είναι λίγο ρίσκο θεωρώ τα γυαλιά για αγορά από το διαδίκτυο. Έχω αγοράσει πολλά πράγματα από Ελλάδα και εξωτερικό μέσω διαδικτύου, γυαλιά όμως ποτέ.
Στη θέση μάλλον θα τα αγόραζα από το φυσικό κατάστημα και απλά θα πίεζα για μια παραπάνω έκπτωση, μην φοβάσαι έχουν τεράστιο περιθώριο κέρδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Από ebay μπορούμε να αγοράσουμε ή μας έχει αποκλεισμένους το paypal?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top