Παραγγελία μέσω internet

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι δεν σου λέει οπότε δεν το ρίσκαρα. Το paypal όντως κρατάει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρετε αν ακόμα υπάρχουν δυσκολίες στις συναλλαγές μέσω paypal λόγω των capital controls;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρετε αν ακόμα υπάρχουν δυσκολίες στις συναλλαγές μέσω paypal λόγω των capital controls;

Τι θες να αγοράσεις και απο που (εσωτερικό ή εξωτερικό)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρετε αν ακόμα υπάρχουν δυσκολίες στις συναλλαγές μέσω paypal λόγω των capital controls;

Oχι πλεον:) Χτες πραγματοποιησα την πρωτη αγορα μετα απο πολυυυ καιρο σε σαιτ του εξωτερικου :clapup: και δεν ειχα κανενα θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Oχι πλεον:) Χτες πραγματοποιησα την πρωτη αγορα μετα απο πολυυυ καιρο σε σαιτ του εξωτερικου :clapup: και δεν ειχα κανενα θεμα
Ahh cool! :D


Έχουν χαλαρώσει τα capital controls γι αυτό κι εγώ είπα να βγάλω paypal, επειδή θέλω καιρό τώρα να ψωνίζω από εξωτερικό!
Κυρίως e bay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει το χειμώνα κάποια πράγματα από e-bay, χωρίς paypal, χωρίς πρόβλημα, με απλή χρεωστική.
And i still do that :O
Γιατί λέτε έχει πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Κάποιες κάρτες κυρίως της eurobank έχουν πρόβλημα με το εξωτερικό.Τώρα απο εκεί και πέρα ο αδερφός μου πραγματοποιήσε προ 10 ημερών με paypal αγορά απο ebay αυλλεκτικό ξίφος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Παρήγγειλα ένα κινητό από ένα μαγαζί στην σελίδα του skroutz. Από το photogallery συγκεκριμένα. Το κινητό έχει 190 ευρώ( μαζί με τα έξοδα αποστολής και αντικαταβολή), ενώ στα public,vodafone,γερμανός κτλπ είναι στα 249 ευρώ. Υπάρχει καμία πιθανότητα να μου φέρουν ελαττωματικό κινητό; Παραξενεύομαι από την μεγάλη διαφορά στην τιμή. Επίσης, τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο; Είδα πολύ καλές κριτικές πάντως από πελάτες. Στις 600 η 20 να ήταν αρνητικές και αυτές για ασήμαντα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Παρήγγειλα ένα κινητό από ένα μαγαζί στην σελίδα του skroutz. Από το photogallery συγκεκριμένα. Το κινητό έχει 190 ευρώ( μαζί με τα έξοδα αποστολής και αντικαταβολή), ενώ στα public,vodafone,γερμανός κτλπ είναι στα 249 ευρώ. Υπάρχει καμία πιθανότητα να μου φέρουν ελαττωματικό κινητό; Παραξενεύομαι από την μεγάλη διαφορά στην τιμή. Επίσης, τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο; Είδα πολύ καλές κριτικές πάντως από πελάτες. Στις 600 η 20 να ήταν αρνητικές και αυτές για ασήμαντα θέματα.
παίρνω απο το σκρούτζ εδώ και 5 χρόνια..
ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.
το photogallery είναι γνωστο

και ελαττωματικό να βγεί το πάς στο μαγαζί και στο αλλάζουν όπως σε όλα τα καταστήματα.
επίσης το σκρούτζ είναι απλά ενα μέρος που τα διάφορα καταστήματα ανεβάζουν προσφορές, μέσα υπάρχουν και τα γνωστά μεγάλα καταστήματα εκτος απο τα μικρά. η τελευταία πχ αγορά που έκανα ήταν μια τηλεόραση απο τον κωτσόβολο που όμως την πήρα μέσω σκρούτζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
παίρνω απο το σκρούτζ εδώ και 5 χρόνια..
ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.
το photogallery είναι γνωστο

και ελαττωματικό να βγεί το πάς στο μαγαζί και στο αλλάζουν όπως σε όλα τα καταστήματα.
επίσης το σκρούτζ είναι απλά ενα μέρος που τα διάφορα καταστήματα ανεβάζουν προσφορές, μέσα υπάρχουν και τα γνωστά μεγάλα καταστήματα εκτος απο τα μικρά. η τελευταία πχ αγορά που έκανα ήταν μια τηλεόραση απο τον κωτσόβολο που όμως την πήρα μέσω σκρούτζ

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strain

Νεοφερμένος

Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ήρθε το κινητό, φοβερό! Το μόνο μείον είναι που έπρεπε να προσθέσω την ελληνική γλώσσα στο πληκτρολόγιο (είχε μόνο την αγγλική). Κατά τα άλλα, πολύ προσεγμένη η συσκευασία και όλα κομπλέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Παρήγγειλα ένα κινητό από ένα μαγαζί στην σελίδα του skroutz. Από το photogallery συγκεκριμένα. Το κινητό έχει 190 ευρώ( μαζί με τα έξοδα αποστολής και αντικαταβολή), ενώ στα public,vodafone,γερμανός κτλπ είναι στα 249 ευρώ. Υπάρχει καμία πιθανότητα να μου φέρουν ελαττωματικό κινητό; Παραξενεύομαι από την μεγάλη διαφορά στην τιμή. Επίσης, τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο; Είδα πολύ καλές κριτικές πάντως από πελάτες. Στις 600 η 20 να ήταν αρνητικές και αυτές για ασήμαντα θέματα.
Είναι πιο φθηνά γιατί εισάγονται από το εξωτερικό.

Αν το κινητό είναι από Ε.Ε. και η ελληνική αντιπροσωπία το υποστηρίζει συνήθως είσαι ok. Διαφορετικά η εγγύηση καλύπτεται από το μαγαζί που το αγόρασες. Αν είναι από κάποια Κίνα το μαγαζί θα σου πει δικαιολογίες για να το αποφύγει γιατί τα μεταφορικά είναι ακριβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ρε παιδια θελω να παραγγειλω ενα λαπτοπ απο amazon αλλα δεν το στελνουν ελλαδα απ οτι γραφουν..υπαρχει καποια περιπτωση να ερθει ή να το ξεχασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ρε παιδια θελω να παραγγειλω ενα λαπτοπ απο amazon αλλα δεν το στελνουν ελλαδα απ οτι γραφουν..υπαρχει καποια περιπτωση να ερθει ή να το ξεχασω?

Αμα δε το στελνει ο πωλητης, πως θα ερθει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αμα δε το στελνει ο πωλητης, πως θα ερθει; :P

Ισως να μην μου το στελνει στη διευθυνση που εχω δωσει αλλα να μπορει π.χ να ερθει σε καποια διευθυνση στην ελλαδα. Απλα ρωτησα μπας κι εχει τυχει σε κανενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σε πολλά γίνεται επειδή δε θέλουν να στείλουν Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ισως να μην μου το στελνει στη διευθυνση που εχω δωσει αλλα να μπορει π.χ να ερθει σε καποια διευθυνση στην ελλαδα. Απλα ρωτησα μπας κι εχει τυχει σε κανενα

Συνηθως οι περιορισμοι ειναι με τις χωρες. Κι εγω εχω πεσει πολλες φορες πανω σε πραγματα που δεν τα στελνουν στην Ελλαδα.

Για Αμερικανικο Αμαζον μιλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Συνηθως οι περιορισμοι ειναι με τις χωρες. Κι εγω εχω πεσει πολλες φορες πανω σε πραγματα που δεν τα στελνουν στην Ελλαδα.

Για Αμερικανικο Αμαζον μιλας;

Ναι αμερικανικο...Και ειναι αρκετα φθηνοτερα ρε γαμωτο...Ελπιζω να βρεθει καποιος τροπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σίγουρα έιναι πιο φθηνό? Γιατί μετά μπαίνουν και φόροι εκτελωνισμού και έξοδα αποστολής και φτάνει στο θεό η τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ναι αμερικανικο...Και ειναι αρκετα φθηνοτερα ρε γαμωτο...Ελπιζω να βρεθει καποιος τροπος

Χρησιμοποίησε amazon αγγλίας ή Γερμανίας για να μην έχεις θέμα με την ελληνική αντιπροσωπία και το τελωνείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top