Παραγγελία μέσω internet

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πως μπορω να παραγγειλω μεσω toy internet ? Θελω να παραγγειλω απο το amazon.co.uk , μπορειτε να πειτε τα βηματα που χρειαζεται να κανω ? ( αυτα που θελω αξιζουν γυρω στις 25 λιρες , δηλαδη στα 30 ευρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πρέπει να κάνεις λογαριασμό στη σελίδα. Κατόπιν, προσθέτεις τα προϊόντα σου στο καλάθι κι όταν είσαι έτοιμος προχωράς στην ολοκλήρωση της αγοράς σου, όπου καταχωρείς τα στοιχεία που σου ζητάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δεν ξερω αμα εχει και το αμαζον, αλλα να κοιταξεις την βαθμολογια που εχει ο πωλητης ( που την βαζουν οι αγοραστες) πριν αγοράσεις γιατι υπαρχουν μερικοι που θα σου στειλουν οτινανε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ αγοράζω από το Amazon.com πάντως, μπορεί να κάνει λίγο περισσότερο χρόνο αλλά έχει καλύτερες τιμές και νομίζω μεγαλύτερη ποικιλία σε ορισμένα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ευχαριστω . Επισης κατι αλλο. Στο amazon.co.uk λεει οτι ειναι δωρεαν τα εξοδα αποστολης αν κανεις αγορα πανω απο 25 pounds.Ειναι αληθες αυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Νομίζω ότι είναι μόνο για εντός Αγγλίας. Όταν ήμουν στην Αγγλία και έπαιρνα από κει βιβλία, ίσχυε, δεν ξέρω αν το έχουν επεκτείνει και σε άλλες χώρες..Χλωμό μεταξύ μας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ευχαριστω . Επισης κατι αλλο. Στο amazon.co.uk λεει οτι ειναι δωρεαν τα εξοδα αποστολης αν κανεις αγορα πανω απο 25 pounds.Ειναι αληθες αυτο ?

Σε όποια γράφει Super Saver Delivery ναι! Πάντως έχω κάνει αγορά από το amazon.co.uk και ήρθε ακριβώς την ημεομηνία που μου έλγε(χωρίς έξοδα αποστολής!)
ΥΓ: Και τα έξοδα αποστολής δεν είναι παρά 3-5Ε.. Ένας φίλος μου παρήγγειλε μέσω E-bay και πλήροσε 15Ε εξοδα αποστολής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ισχύει και για την Ελλάδα αυτή η προσφορά, τουλάχιστον ίσχυε τα Χριστούγεννα που έκανα την τελευταία μου αγορά από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μια χαρά τότε!!Δεν το ήξερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ισχύει και για την Ελλάδα αυτή η προσφορά, τουλάχιστον ίσχυε τα Χριστούγεννα που έκανα την τελευταία μου αγορά από εκεί.

Χαχαχαχ!! Βρε συ είναι δυνατόν να είναι μόνο για τα Χριστούγεννα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
πώς εξηγουνται οι τόσο μεγάλες διαφορές;

SONY ERICSSON X8 / Συσκευές / Κινητή Τηλεφωνία /

Sony Ericsson X8 Shakira

είναι επικίνδυνο; έχω δει κινήτα αγορασμένα κ απ τα δύο καταστήματα και δεν έχουν καμία διαφορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
πώς εξηγουνται οι τόσο μεγάλες διαφορές;

SONY ERICSSON X8 / Συσκευές / Κινητή Τηλεφωνία /

Sony Ericsson X8 Shakira

είναι επικίνδυνο; έχω δει κινήτα αγορασμένα κ απ τα δύο καταστήματα και δεν έχουν καμία διαφορά!


νομιζω πως 189 ειναι η ααρχικητιμη του Χ8..τουλαχιστον εγω που το πηρα μεσα στισ 3 πρωτεσ μερεσ που βγηκε καπου τοσο το πηρα απο τ ιντερνετ.μετα ειναι 8εμα του κα8ε μαγαζιου να βαλει οτι τιμη 8ελει..δν νομιζω να εχει καποιο προβλημα το κινητο απλα τ πωλητησ 8εωρησε πωσ με χαμηλοτερη τιμη 8α πουλησει περισσοτερο και thats all! παντωσ στο ιντερνετ μπορει να βρεισ και μεγαλυτερεσ διαφορεσ,αν ομωσ ειναι σε λογικα πλαισια η τιμη διαλεξε σιγουρα την μικροτερη.και επεισησ τα καταστηματα γερμανοσ κοσμοτε κτλ παντα τα εχουν πιο ακριβα απο αλλα καταστηματα στο ιντερνετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όποιος αγοράζει κινητά από Γερμανό (χωρίς επιδότηση) είναι απλά κοροίδο φυσικά τό ίδιο ισχύει και όποιος αγοράζει πράγματα και μπιχλιμπίδια από κατάστήματα (οπως πλαισιο, γερμανός, multirama, ηλεκτρονική Αθήνων.....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι σίγουρος, έχει να κάνει με το κανάλι διανομή που επιλέγει το κάθε κατάστημα. Μπορεί για παράδειγμα mobilehellas.com να διαλέγει κανάλια τα όποια στήθηκαν να εξυπηρετούν ανάγκες βαλκανικών χωρών και απλά αυτός να εισάγει και στην Ελλάδα. Μόνο και μόνο ως παιχνίδι συναλλάγματος να το δει κάποιος, υπάρχουν κέρδη. Ωστόσο τα κανάλια διανομής συνήθως αναλαμβάνουν και το after sale support (μην κοιτάμε που οι Αμερικάνικες εταιρίες -π.χ. Apple - μας έχουν καλομάθει με το παγκόσμιο support απλά και μόνο με την σειριακό αριθμό) όποτε αν πάθει το οτιδήποτε η συσκευή απλά ξεχνάς το support, ειδικότερα τώρα από τόσο μικρό και πρόχειρο κατάστημα.

Φυσικά πάντως μπορεί να πρόκειται για κάτι πολύ απλό. Η συσκευή είναι ξεπερασμένη, και απλά ο Γερμανός δεν τον νοιάζει να ασχοληθεί όποτε έχει σταθερή και παλιά τιμή. Στην τελική ο Γερμανός δεν θεωρείτε φθηνό κατάστημα.

Πάντως αν ψάχνεις για φθηνό smartphone, κοιτά προς ZTE και Huawai
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και λαβε και υποψιν σου πως με τις παραλληλες εισαγωγες που ειναι και αυτο που ειπε ο Πανος παραπανω,παρακαμπτεται ο επισημος εισαγωγεας και ετσι η τιμη με την οποια παιρνει το καταστημα το κινητο ειναι πολυ φθηνοτερη απο οτι ο επισημος εισαγωγεας.
Εγω προσωπικα εμεινα αφωνος απο την εξυπηρετηση τετοιων καταστηματων και ειδικα του birdphone.gr οπου πηρα το ΝΟΚΙΑ Ν8 σε μπλε χρωμα μεσα σε 24 ωρες και στην τιμη των 334.99 ευρω.Ο Γερμανος το χει ακομα 499.90.:hehe:

Και φυσικα το κουτι ηταν ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ με το επισημο Nokia Sealed,σαν ευρωπαικο προιον εχει κανονικα εγγυηση και ολα του τα εγχειριδια κομπλε.
Μονο που αντι να ναι ελληνικο ηταν Γερμανικο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καλε τι κομπινα;;;; και εγω απο εκει αγορασα το κινητο μου...! ανακαλυψα ενα κουτσικο μαγαζακι στην μιχαηλ βοδα αθηνα και το πηρα 185....το c905 και να φανταστειτε οταν πηγα oteshop νομιζω μου ειπαν οτι πρεπει να κανω παραγγελια και μελαιστα θα εδινα καμια 100 ευρω παραπανω....για να μην πω για γερμανο και vodafone! απο εκει δεν θα με εφταναν τα λεφτα μου ουτε για πλακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Είναι πράγματι αξιόπιστο το skroutz και τα προϊόντα του; Έχω δει πολύ καλύτερες τιμές σε συσκευές smartphones στην εν λόγω ιστοσελίδα και στο birdphone.gr, και σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά, τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το birdphone είναι καλο σάιτ, έχω ψωνίσει από εκεί. Απλά κάνε και μια ερώτηση αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.
Το trick με όλα αυτά τα σάιτ που πωλούν σε χαμηλή τιμή είναι ότι πολλά προιόντα είναι από το εξωτερικό, πχ ένας φίλος μου ήθελε να πάρει ένα samsung κινητό και το εν λόγω σάιτ το είχε 60 ευρώ φθηνότερα από τα μεγάλα τύπου plaisio κλπ. Τελικά ήταν από εξωτερικό και δεν είχε πχ ελληνικό πληκτρολόγιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Το birdphone είναι καλο σάιτ, έχω ψωνίσει από εκεί. Απλά κάνε και μια ερώτηση αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.
Το trick με όλα αυτά τα σάιτ που πωλούν σε χαμηλή τιμή είναι ότι πολλά προιόντα είναι από το εξωτερικό, πχ ένας φίλος μου ήθελε να πάρει ένα samsung κινητό και το εν λόγω σάιτ το είχε 60 ευρώ φθηνότερα από τα μεγάλα τύπου plaisio κλπ. Τελικά ήταν από εξωτερικό και δεν είχε πχ ελληνικό πληκτρολόγιο .

Thank you, Baker!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Το birdphone είναι καλο σάιτ, έχω ψωνίσει από εκεί. Απλά κάνε και μια ερώτηση αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.
Το trick με όλα αυτά τα σάιτ που πωλούν σε χαμηλή τιμή είναι ότι πολλά προιόντα είναι από το εξωτερικό, πχ ένας φίλος μου ήθελε να πάρει ένα samsung κινητό και το εν λόγω σάιτ το είχε 60 ευρώ φθηνότερα από τα μεγάλα τύπου plaisio κλπ. Τελικά ήταν από εξωτερικό και δεν είχε πχ ελληνικό πληκτρολόγιο .

Το λιγότερο είναι αυτό. Το rootαρεις και του βάζεις ελληνικό system.raw . 10 λεπτά κρατάει αυτή η διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top