Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυριο θα διεξαχθει η Α φαση του διαγωνισμου για μαθητες των τριων ταξεων του Λυκειου...
Ποιοι θα συμμετασχετε?

Εγω κλασσικα θα παρω μερος και σε αυτον αφου τους εχω παρει εναν εναν με τη σειρα:P

Α και καλη επιτυχια

Θεματα παλαιοτερων ετων
https://users.sch.gr/pazoulis/pan-diag-phys/pan-diag-phys.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ δεν θα συμμετάσχω(ας όψεται ο καθηγητής μου που δεν σημείωσε καν την λεπτομέρεια ότι υπάρχει διαγωνισμός:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πηγα:D

οπως παντα τα θεματα ηταν...αλλη φαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
παιδια .ναι ναι ναι.πηρα μεροσ καλα τα θεματα τερμα παλουκια...θανατοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Να σου που δεν έχει η ΕΜΕ το μονοπώλιο. :P

Εγώ, χωρίς πλάκα, κάτι έπιασα από αυτόν της Α' Λυκείου...πολύ λίγα φυσικά γιατί πολλά δεν τα ξέρω.

Μέχρι του παραχρόνου έχουμε καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και εγώ πήγα:p

Γράφαμε και σε τετράδια πανελλαδικών τρομάρα μας :p

Τα θέματα εντάξει, πιο κουλά και από της ΕΜΕ μπορώ να πω:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και εγώ πήγα:p

Γράφαμε και σε τετράδια πανελλαδικών τρομάρα μας :p

Τα θέματα εντάξει, πιο κουλά και από της ΕΜΕ μπορώ να πω:p
Δε σ' εφτασε η ΕΜΕ, ηθελες και διαγωνισμο Φυσικης παναθεμα σε; :P

Εμα, αν σας βαλανε κρουση με συνθετη κινηση στερεου σωματος και στροφορμες τι να γραψεις; Αυτα ειναι Γ' Λυκειου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εγω δεν πηγα γιατι τα θεματα ηταν κυριως φυσικη γενικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πήγα πέρυσι,κατάλαβα πως έχασα απλά την ώρα μου και είπα φέτος να μην πάω.Τα θέματα είναι από άλλο επίπεδο :p

Πραγματικά αναρωτιέμαι αν κάποιος χωρίς ειδική προετοιμασία λύνει τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikolasPhys

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πήγα κι εγώ, αλλά για την πλάκα μου μωρέ... ήταν μια εμπειρία! Εντάξει τα θέματα ήταν καλά... σε σχέση με αυτά που έπευταν πριν 2-3 χρόνια, παρ'όλα αυτά δεν έγραψα καλά :P Και έχω να συμβουλέψω κάτι για αυτούς που θα δώσουν στον μέλλον παρόμοιες εξετάσεις! Μην παίρνετε τόσο πολυ στα σοβαρά τον Διαγωνισμό, κυρίως αν είστε 3η Λυκείου, εκτός κι αν μπορείτε να περάσετε στην Ολυμπιάδα! Απλά πάτε και διασκεδάστε το, τέτοιες ευκαιρίες θα έχετε και στο μέλλον, μη βασίζεστε σ' αυτό! Και Πάνω απ'όλα μη νομίζετε ότι αν δεν γράψετε καλά είστε ''άχρηστοι''... είναι λογικό κάποιος να μην γράψει καλά απ'τη στιγμή που τα θέματα είναι εξωφρενικά δύσκολα, ιδίως το πειραματικό μέρος που όπως είναι γνωστό δεν υπάρχει δημόσιο λύκειο που να κάνει πειράματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikolasPhys

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε θα δημοσιευθούν οι λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
αχ παιδιά εγω δεν μπόεσα να πάω λόγω του ότι είχα mun conference in endimburgh τρομάρα μου αλλά τα θεματάκια που τα είδα ήταν ευκολάκια όλα εκτός από το 3β που άντε γειαααα τώρα θα προσπαθήσω να το λύσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέματα/Λύσεις Α' Λυκείου
https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/pan_diag_a%20_lyk%202009_sol.pdf


Θέματα/Λύσεις Β' Λυκείου
https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/pan_diag_b _lyk 2009_sol.pdf



Θέματα/Λύσεις Γ' Λυκείου
https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/pan_diag_g_lyk_2009_sol.pdf


Πρωτεύσαντες της Γ' Λυκείου
που είναι κι αυτοί που θα συμμετάσχουν στην Β' φάση
του Διαγωνισμού.Οι επιτυχόντες της Α' και Β' Λυκείου θα ανακοινωθούν αργότερα
https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/proteusantes_diag_2009_a_fasi.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πώς το 'ξερα ότι πρώτος θα έβγαινε ο Κωνσταντίνος...πώς το 'ξερα! :lol:

Δεν παίζεται πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Τελικά τι έγινε με δαύτους? Σήμερα δεν ήταν η Β φάση για τους τελειόφοιτους? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρωτεύσαντες όλων των τάξεων
https://micro-kosmos.uoa.gr/gr/announcments/pdf/proteusantes_diag_2009.pdf

είναι ένας από την πόλη μου
τον θυμάμαι
μόνο που δεν τον ξέρω για να του το πω!
Μπράβο Γιώργο!
Μπράβο και στους υπόλοιπους..
αλλά μπράβο Γιώργο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Πώς το 'ξερα ότι πρώτος θα έβγαινε ο Κωνσταντίνος...πώς το 'ξερα! :lol:

Δεν παίζεται πια.
καλα ε οταν ειπες κων/νος λεω εχε γουστο...καλα ε αυτο το παιδι οχι μονο μαθηματικα αλλα και φυσικη ε?απιθανος!!!εγω ειχα τη τυχη να ημασταν μαζι στα μαθηματα της εμε για την ολυμπιαδα!πραγματικα αυτα τα μυαλα ειναι να τα θαυμαζεις!!!και συ κολλεγιο πας?(και ο θεμης ομως ειναι αψογος)(ο μαυρογορδατος αν τον ξερεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
καλα ε οταν ειπες κων/νος λεω εχε γουστο...καλα ε αυτο το παιδι οχι μονο μαθηματικα αλλα και φυσικη ε?απιθανος!!!εγω ειχα τη τυχη να ημασταν μαζι στα μαθηματα της εμε για την ολυμπιαδα!πραγματικα αυτα τα μυαλα ειναι να τα θαυμαζεις!!!και συ κολλεγιο πας?(και ο θεμης ομως ειναι αψογος)(ο μαυρογορδατος αν τον ξερεις)

Και Φυσική μόνο? Πέρασε και στη Χημεία και στη Βιολογία και σε έναν Ρητορικό αν θυμάμαι καλά :lol:...Έχει και έναν μικρότερο αδερφό στο γυμνάσιο που ακολουθεί τα χνάρια του. Και ο Θεμιστοκλής είναι πάρα πολύ καλός (θεωρητικά μιλώντας, τον έχω δει σε άλλα φόρουμ αλλά δεν γνωρίζομαι με όλους αυτούς προσωπικά). Είναι όμως κι άλλοι πολύ καλοί, παρ' όλο που δεν τους είδα φέτος στην ΕΜΕ.

Κάνει η ΕΜΕ μαθήματα για τον Αρχιμήδη? Εγώ ήξερα ότι κάνει μόνο σε αυτούς που επιλέχτηκαν από τον Προκριματικό και πάνε για Βαλκανικές :what: δεν πήρε κάτι τ' αυτί μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Και Φυσική μόνο? Πέρασε και στη Χημεία και στη Βιολογία και σε έναν Ρητορικό αν θυμάμαι καλά :lol:...Έχει και έναν μικρότερο αδερφό στο γυμνάσιο που ακολουθεί τα χνάρια του. Και ο Θεμιστοκλής είναι πάρα πολύ καλός (θεωρητικά μιλώντας, τον έχω δει σε άλλα φόρουμ αλλά δεν γνωρίζομαι με όλους αυτούς προσωπικά). Είναι όμως κι άλλοι πολύ καλοί, παρ' όλο που δεν τους είδα φέτος στην ΕΜΕ.

Κάνει η ΕΜΕ μαθήματα για τον Αρχιμήδη? Εγώ ήξερα ότι κάνει μόνο σε αυτούς που επιλέχτηκαν από τον Προκριματικό και πάνε για Βαλκανικές :what: δεν πήρε κάτι τ' αυτί μου. :P
οχι δεν κανει μαθηματα για τον αρχιμηδη εκανε καποια μαθηματα στην περιοδο αναμεσα θαλη και ευκλειδη για τις IMO.νε ε?σολα αυτα?μπραβο του παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
ποιος είναι από το κολλέγιο ρε παιδιά; Κι εγω από εκεί είμαι!!!
Αλλά δεν έδωσα π.δ.φ. ήμουν στο Εδινβούργο με τον mun.
-----------------------------------------
οχι δεν κανει μαθηματα για τον αρχιμηδη εκανε καποια μαθηματα στην περιοδο αναμεσα θαλη και ευκλειδη για τις IMO.νε ε?σολα αυτα?μπραβο του παντως

καλά ο Παππέλης είχε κάνει άρτια προετοιμασία για τους διαγωνισμούς της ΕΜΕ χρόόοοονια τώρα. Είχε θέσει ένα στόχο και με τη βοήθεια των γονιών του και το διάβασμα τον πέτυχε. Το σίγουρο πάντως είναι ότι είναι άξιος συγχαρητηρίων για την είσοδό του στο Harvard. Όσο για τον Θέμη είναι πολύ καλό παιδί όσο τον ξέρω και στους ομίλους που είμαστε μαζί και γερό μυαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top