Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

RuyLopez

Νεοφερμένος

Ο RuyLopez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για να ρωτήσω αλλά γνωρίζει κανείς τι διαφορές έχουν τα τμήματα ΕΔΣ Πάντειου και Πειραιά; Έχω επιλέξει το Πάντειο γιατί προτιμώ πολύ τα μαθήματα (δε με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ η οικονομική κατεύθυνση). Εφόσον το ενδιαφέρον βρίσκεται στη "θεωρητική" κατεύθυνση της σχολής, το Πάντειο είναι η λογική επιλογή, σωστά;

Φαντάζομαι δε γνωρίζω ποιο είναι το ουσιαστικό επίπεδο των τμημάτων/πανεπιστημίων και από εκεί προκύπτει ο προβληματισμός μου.
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση μιας και θα κάνω το μηχανογραφικό σήμερα.

Κατά πάσα πιθανότητα δεν πιάνω την σχολή που θέλω οπότε από Σεπτέμβρη θα πάω στο Βιολογικό όπου πέρασα πέρσι. Χρειάζεται να βάλω και αυτό στο μηχανογραφικό; Δεν είχα κάνει αναστολή φέτος που ξαναεδινα οπότε τα 2 πρώτα εξάμηνα πέρασαν έτσι. Στο πρώτο είχα δηλώσει τα μαθήματα αλλά στο δεύτερο όχι. Θέλω να ξεκινήσω την σχολή από το 0 χωρίς να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα γιαυτό ρωτάω.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,366 μηνύματα.
Ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση μιας και θα κάνω το μηχανογραφικό σήμερα.

Κατά πάσα πιθανότητα δεν πιάνω την σχολή που θέλω οπότε από Σεπτέμβρη θα πάω στο Βιολογικό όπου πέρασα πέρσι. Χρειάζεται να βάλω και αυτό στο μηχανογραφικό; Δεν είχα κάνει αναστολή φέτος που ξαναεδινα οπότε τα 2 πρώτα εξάμηνα πέρασαν έτσι. Στο πρώτο είχα δηλώσει τα μαθήματα αλλά στο δεύτερο όχι. Θέλω να ξεκινήσω την σχολή από το 0 χωρίς να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα γιαυτό ρωτάω.
Δεν χρειάζεται να την δηλώσεις πάλι . Βασικά δεν γίνεται κιόλας να δηλώσεις σχολή που είσαι ήδη γραμμένη . Εφόσον είχες κάνει δήλωση μαθημάτων στο πρώτο εξάμηνο , θα είσαι μια χαρά . Απλώς να είσαι πολύ προσεκτική με τις δηλώσεις απο εδώ και στο εξής , δεν πρέπει να τις ξεχνάς . Sorry it didn't work out the way you wanted btw . Πιστεύω θα βρεις τον δρόμο σου και απο το βιολογικό :D .
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν χρειάζεται να την δηλώσεις πάλι . Βασικά δεν γίνεται κιόλας να δηλώσεις σχολή που είσαι ήδη γραμμένη . Εφόσον είχες κάνει δήλωση μαθημάτων στο πρώτο εξάμηνο , θα είσαι μια χαρά . Απλώς να είσαι πολύ προσεκτική με τις δηλώσεις απο εδώ και στο εξής , δεν πρέπει να τις ξεχνάς . Sorry it didn't work out the way you wanted btw . Πιστεύω θα βρεις τον δρόμο σου και απο το βιολογικό :D .
Έχει χάσει έναν χρόνο, οπότε έχει 4+1 χρόνια αντί για 4+2 αν συνεχίσει στη σχολή με βάση την περσινή εγγραφή.

Δεν γίνεται να διαγραφεί και να επανεγγραφεί; Έχω ακούσει ότι είναι δυνατό.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,366 μηνύματα.
Έχει χάσει έναν χρόνο, οπότε έχει 4+1 χρόνια αντί για 4+2 αν συνεχίσει στη σχολή με βάση την περσινή εγγραφή.

Δεν γίνεται να διαγραφεί και να επανεγγραφεί; Έχω ακούσει ότι είναι δυνατό.
Θα πρέπει να πάρει στην γραμματεία να το ρωτήσει αυτό .
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να την δηλώσεις πάλι . Βασικά δεν γίνεται κιόλας να δηλώσεις σχολή που είσαι ήδη γραμμένη . Εφόσον είχες κάνει δήλωση μαθημάτων στο πρώτο εξάμηνο , θα είσαι μια χαρά . Απλώς να είσαι πολύ προσεκτική με τις δηλώσεις απο εδώ και στο εξής , δεν πρέπει να τις ξεχνάς . Sorry it didn't work out the way you wanted btw . Πιστεύω θα βρεις τον δρόμο σου και απο το βιολογικό :D .
Α εντάξει, δεν το γνώριζα, ευχαριστώ πολύ 😅 Το βιολογικό ούτως ή άλλως ήταν δεύτερη επιλογή μου και έχοντας πλέον δει τι μεταπτυχιακά μπορώ να κάνω τελειώνοντας την σχολή είμαι πολύ ευχαριστημένη και με αυτή την επιλογή. Ευχαριστώ και πάλι :)
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Άσκετο, αλλά μόνο εμένα με ενοχλεί που επέλεξαν να κάνουν πορτοκαλί τα γράμματα στην σελίδα του μηχανογραφικού;;; Νιώθω σαν να έχω κάνει κάποιο error :laugh:
1688850357738.png
 

ειδήμων

Νεοφερμένος

Ο ειδήμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ξέρει κανένας τι συμβαίνει με το σάιτ του μηχανογραφικού γιατί ενώ με βάζει στην σελίδα με τα στοιχεία του υποψηφίου όταν πατάω επόμενο με ξανά πετάει στην ίδια ιστοσελίδα με τα στοιχεία
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ξέρει κανένας τι συμβαίνει με το σάιτ του μηχανογραφικού γιατί ενώ με βάζει στην σελίδα με τα στοιχεία του υποψηφίου όταν πατάω επόμενο με ξανά πετάει στην ίδια ιστοσελίδα με τα στοιχεία

Συμβαίνει και σεμενα σε Firefox και Brave, σε υπολογιστή και κινητό, δεν έχω βρει τρόπο να το φτιάξω, απλά πρέπει να πατήσω 5 φορές Επόμενο μέχρι να προχωρήσει.
 

gpgp

Νεοφερμένος

Ο gpgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
 

ειδήμων

Νεοφερμένος

Ο ειδήμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συμβαίνει και σεμενα σε Firefox και Brave, σε υπολογιστή και κινητό, δεν έχω βρει τρόπο να το φτιάξω, απλά πρέπει να πατήσω 5 φορές Επόμενο μέχρι να προχωρήσει.
Σήμερα το πρωί δουλεύει κανονικα μπηκα
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.
Όσοι έχετε οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό και μπαίνετε στο site τι σας βγάζει ;
 

Arie

Νεοφερμένος

Η Arie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.

jser

Νεοφερμένος

Ο jser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
κατι για ημερομηνια βασεων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,683 μηνύματα.
κατι για ημερομηνια βασεων
η υφυπουργος ειπε τελος ιουλιου και μαλον εκει θα ειναι ..θα πρεπει ο κομπιουτερας υπουργος να δείξει χαρακτηρα.

 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Να δούμε πώς θα περάσει αυτή η βδομάδα 🥲🥺
 

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχω γράψει 17.210 μόρια με τους συντελεστές της Πληροφορικής ΑΠΘ από το 4ο πεδίο. Πέρυσι η βάση ήταν 17.090. Πιστεύετε να το πιάνω ή όχι;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top