Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 927 μηνύματα.

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εγώ την έκανα σήμερα οπότε είναι πια επίσημο :vroum:, καλά όχι ότι πριν δεν ήταν αλλά τώρα έχω και ένα χαρτί που το γράφει😂
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Θα είχε διαφορά αν δεν ήμουν πτυχιούχος; :P Χημικό/Βιοχημικό.
ουλτρα να σε ρωτήσω, πως αποφάσισες να στοχεύσεις προς χημικό;
δλδ τι σε κέρδισε, έχοντας ήδη τελειώσει μια σχολη, και είπες ναι θα ξαναδωσω
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 927 μηνύματα.
Θα είχε διαφορά αν δεν ήμουν πτυχιούχος; :P Χημικό/Βιοχημικό.

@littlefungi χρειάστηκε να έχεις μαζί σου απολυτήριο ή κάτι;
Ναι μπορει να ξαναεδινες κατευθειαν οπως εγω π.χ 😂
Εγω οταν ειχα ξαναδωσει παντως και ειχα παει στο σχολειο μ ηθελαν μονο φωτογραφια και την δηλωση. Αλλα δεν ξερω γτ ειπες οτι θα πας σε αλλο σχολειο. Ποια σχολη τελειωσες btw? 😇
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
ουλτρα να σε ρωτήσω, πως αποφάσισες να στοχεύσεις προς χημικό;
δλδ τι σε κέρδισε, έχοντας ήδη τελειώσει μια σχολη, και είπες ναι θα ξαναδωσω
Δε μου άρεσε αυτό που σπούδασα και είπα να κυνηγήσω την τύχη μου σε κάτι διαφορετικό. Για αλλο πεδίο ξεκίνησα αλλά εν τέλει θα δώσω από θετική και το χημικό ήταν ήδη μια από τις επιλογές μου. Τώρα γιατί χημικό; Από τις θετικές επιστήμες, μου φαίνεται η πιο ενδιαφέρουσα, σε σχέση με τις άλλες και θα μπορούσα να με φανταστώ σε ένα εργαστήριο, that's all. Ωστόσο επειδή θα πάρω τα αρχιδια μου πάλι, ποντάρω στο χημικό Καβάλας κι αν μου κάτσει κ αυτό..
Ναι μπορει να ξαναεδινες κατευθειαν οπως εγω π.χ 😂
Εγω οταν ειχα ξαναδωσει παντως και ειχα παει στο σχολειο μ ηθελαν μονο φωτογραφια και την δηλωση. Αλλα δεν ξερω γτ ειπες οτι θα πας σε αλλο σχολειο. Ποια σχολη τελειωσες btw? 😇
Είχα δώσει κατευθείαν, τότε. Τώρα είναι η τρίτη φορά που δίνω κ έχω τελειώσει μια σχολή πληροφορικής. Το γιατί δε θέλω να πάω στο παλιό μου σχολείο για αίτηση πανελληνίων , στα 25 μου, έχοντας κάνει μάλιστα και 2 φορές 10% από εκεί, θεωρώ πως είναι προφανές. :P Θα με δουν και θα μου πουν "πάλι εδώ;".
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Δε μου άρεσε αυτό που σπούδασα και είπα να κυνηγήσω την τύχη μου σε κάτι διαφορετικό. Για αλλο πεδίο ξεκίνησα αλλά εν τέλει θα δώσω από θετική και το χημικό ήταν ήδη μια από τις επιλογές μου. Τώρα γιατί χημικό; Από τις θετικές επιστήμες, μου φαίνεται η πιο ενδιαφέρουσα, σε σχέση με τις άλλες και θα μπορούσα να με φανταστώ σε ένα εργαστήριο, that's all. Ωστόσο επειδή θα πάρω τα αρχιδια μου πάλι, ποντάρω στο χημικό Καβάλας κι αν μου κάτσει κ αυτό..

Είχα δώσει κατευθείαν, τότε. Τώρα είναι η τρίτη φορά που δίνω κ έχω τελειώσει μια σχολή πληροφορικής. Το γιατί δε θέλω να πάω στο παλιό μου σχολείο για αίτηση πανελληνίων , στα 25 μου, έχοντας κάνει μάλιστα και 2 φορές 10% από εκεί, θεωρώ πως είναι προφανές. :P Θα με δουν και θα μου πουν "πάλι εδώ;".
Καλό κουράγιο εύχομαι!
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Δε μου άρεσε αυτό που σπούδασα και είπα να κυνηγήσω την τύχη μου σε κάτι διαφορετικό. Για αλλο πεδίο ξεκίνησα αλλά εν τέλει θα δώσω από θετική και το χημικό ήταν ήδη μια από τις επιλογές μου. Τώρα γιατί χημικό; Από τις θετικές επιστήμες, μου φαίνεται η πιο ενδιαφέρουσα, σε σχέση με τις άλλες και θα μπορούσα να με φανταστώ σε ένα εργαστήριο, that's all. Ωστόσο επειδή θα πάρω τα αρχιδια μου πάλι, ποντάρω στο χημικό Καβάλας κι αν μου κάτσει κ αυτό..
καλή δύναμηη. Μην είσαι απαισιόδοξος βρε, με επιμονή και προσπαθεια κανείς δεν έχασε.
Να φανταστώ τώρα διαβάζεις μόνος χωρίς καθηγητή, σε φροντ κλ
Ποια άλλη πόλη σε ενδιαφέρει;; Πάντως και η Καβάλα ωραία είναι, και νομίζω πως σιγά σιγά θα γίνει αντίστοιχο με τα υπόλοιπα, σε περίπτωση που θες μετεγγραφή πχ
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
καλή δύναμηη. Μην είσαι απαισιόδοξος βρε, με επιμονή και προσπαθεια κανείς δεν έχασε.
Να φανταστώ τώρα διαβάζεις μόνος χωρίς καθηγητή, σε φροντ κλ
Ποια άλλη πόλη σε ενδιαφέρει;; Πάντως και η Καβάλα ωραία είναι, και νομίζω πως σιγά σιγά θα γίνει αντίστοιχο με τα υπόλοιπα, σε περίπτωση που θες μετεγγραφή πχ
Καβάλα είναι ΠΟ-ΛΑ-ΡΑ πήγα για διακοπές 3 φορές και πέρασα από εκεί πηγαίνοντας στρατό.

Είναι καφετέριες έξω από την παραλία, οι φοιτητές δίναν μάθημα με την εξεταστική Ιουνίου και καπάκι έτρεχαν θάλασσα. Το ίδιο και με την Ναύπακτο.

Μακάρι να μπορούσα να σπούδαζα εκεί.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 927 μηνύματα.
Δε μου άρεσε αυτό που σπούδασα και είπα να κυνηγήσω την τύχη μου σε κάτι διαφορετικό. Για αλλο πεδίο ξεκίνησα αλλά εν τέλει θα δώσω από θετική και το χημικό ήταν ήδη μια από τις επιλογές μου. Τώρα γιατί χημικό; Από τις θετικές επιστήμες, μου φαίνεται η πιο ενδιαφέρουσα, σε σχέση με τις άλλες και θα μπορούσα να με φανταστώ σε ένα εργαστήριο, that's all. Ωστόσο επειδή θα πάρω τα αρχιδια μου πάλι, ποντάρω στο χημικό Καβάλας κι αν μου κάτσει κ αυτό..

Είχα δώσει κατευθείαν, τότε. Τώρα είναι η τρίτη φορά που δίνω κ έχω τελειώσει μια σχολή πληροφορικής. Το γιατί δε θέλω να πάω στο παλιό μου σχολείο για αίτηση πανελληνίων , στα 25 μου, έχοντας κάνει μάλιστα και 2 φορές 10% από εκεί, θεωρώ πως είναι προφανές. :P Θα με δουν και θα μου πουν "πάλι εδώ;".
Αντε καλη επιτυχία. Μην αγχωνεσαι γενικα και μην κανεις κακες σκεψεις, εχεις αρκετο καιρο ακομη μεχρι να δωσεις. Απλως να προετοιμαστεις καλα ωστε να τελειωσεις με αυτο. 😇😇😇😊
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καβάλα είναι ΠΟ-ΛΑ-ΡΑ πήγα για διακοπές 3 φορές και πέρασα από εκεί πηγαίνοντας στρατό.

Είναι καφετέριες έξω από την παραλία, οι φοιτητές δίναν μάθημα με την εξεταστική Ιουνίου και καπάκι έτρεχαν θάλασσα. Το ίδιο και με την Ναύπακτο.

Μακάρι να μπορούσα να σπούδαζα εκεί.
Εννοείται. Και το τμήμα της Καβάλας καλή ευκαιρία είναι. Ωραίος ο παραθαλάσσιος δρόμος, οι ταβέρνες διπλα στο λιμάνι τους, η παραλία.
καλα που σε έστειλαν κ πέρασες από Καβάλα; Μάλλον προς Έβρο μεριά
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Εννοείται. Και το τμήμα της Καβάλας καλή ευκαιρία είναι. Ωραίος ο παραθαλάσσιος δρόμος, οι ταβέρνες διπλα στο λιμάνι τους, η παραλία.
καλα που σε έστειλαν κ πέρασες από Καβάλα; Μάλλον προς Έβρο μεριά
Εννοείται χρυσή μου, καθυστέρησε το ΚΤΕΛ και έκατσα μια ημέρα Καβάλα.

Αλλά θα ήταν απόλαυση να υπηρετούσα εκεί.:lol::lol::lol::lol:
 

alexd99

Νεοφερμένος

Ο alexd99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δε μου άρεσε αυτό που σπούδασα και είπα να κυνηγήσω την τύχη μου σε κάτι διαφορετικό. Για αλλο πεδίο ξεκίνησα αλλά εν τέλει θα δώσω από θετική και το χημικό ήταν ήδη μια από τις επιλογές μου. Τώρα γιατί χημικό; Από τις θετικές επιστήμες, μου φαίνεται η πιο ενδιαφέρουσα, σε σχέση με τις άλλες και θα μπορούσα να με φανταστώ σε ένα εργαστήριο, that's all. Ωστόσο επειδή θα πάρω τα αρχιδια μου πάλι, ποντάρω στο χημικό Καβάλας κι αν μου κάτσει κ αυτό..

Είχα δώσει κατευθείαν, τότε. Τώρα είναι η τρίτη φορά που δίνω κ έχω τελειώσει μια σχολή πληροφορικής. Το γιατί δε θέλω να πάω στο παλιό μου σχολείο για αίτηση πανελληνίων , στα 25 μου, έχοντας κάνει μάλιστα και 2 φορές 10% από εκεί, θεωρώ πως είναι προφανές. :P Θα με δουν και θα μου πουν "πάλι εδώ;".
Δεν περίμενα ποτέ τέτοια ταύτιση με άνθρωπο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Δεν περίμενα ποτέ τέτοια ταύτιση με άνθρωπο.
Τόσο πολύ ε; :redface:
Να φανταστώ τώρα διαβάζεις μόνος χωρίς καθηγητή, σε φροντ κλ
Ποια άλλη πόλη σε ενδιαφέρει;; Πάντως και η Καβάλα ωραία είναι, και νομίζω πως σιγά σιγά θα γίνει αντίστοιχο με τα υπόλοιπα, σε περίπτωση που θες μετεγγραφή πχ
Ναι, 100% μόνος και ίσως γι'αυτό η αποτυχία μου είναι (σχεδόν) σίγουρη καθώς δεν είμαι καθόλου self regulated learner και ούτε το πρώτο μυαλό when it comes to πανελλήνιες. Χημικό να'ναι κι όπου να'ναι, δε με απασχολεί η πόλη. Εκτός από Ηράκλειο, όλα τα άλλα είναι καλοδεχούμενα.
Αντε καλη επιτυχία. Μην αγχωνεσαι γενικα και μην κανεις κακες σκεψεις, εχεις αρκετο καιρο ακομη μεχρι να δωσεις. Απλως να προετοιμαστεις καλα ωστε να τελειωσεις με αυτο. 😇😇😇😊
:thanku:
 

alexd99

Νεοφερμένος

Ο alexd99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Τόσο πολύ ε; :redface:

Ναι, 100% μόνος και ίσως γι'αυτό η αποτυχία μου είναι (σχεδόν) σίγουρη καθώς δεν είμαι καθόλου self regulated learner και ούτε το πρώτο μυαλό when it comes to πανελλήνιες. Χημικό να'ναι κι όπου να'ναι, δε με απασχολεί η πόλη. Εκτός από Ηράκλειο, όλα τα άλλα είναι καλοδεχούμενα.

:thanku:
Έχω παρόμοιο στόχο(μακροπρόθεσμα βέβαια) με ίδιο background🤪
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ναι, 100% μόνος και ίσως γι'αυτό η αποτυχία μου είναι (σχεδόν) σίγουρη καθώς δεν είμαι καθόλου self regulated learner και ούτε το πρώτο μυαλό when it comes to πανελλήνιες. Χημικό να'ναι κι όπου να'ναι, δε με απασχολεί η πόλη. Εκτός από Ηράκλειο, όλα τα άλλα είναι καλοδεχούμενα.
έλα έλα δεν θέλω ηττοπαθειες.
btw επειδή είμαι φοιτήτρια χημείας, οποιαδήποτε πληροφορία θέλεις να μάθεις για το τμήμα πες μου. Επίσης, έχω κρατήσει τα βιβλία του φροντ και τα διαγωνίσματα. Αν χρειάζεσαι έξτρα υλικο για εξάσκηση άνετα στα στέλνω ή επεξήγηση κάπου, μην διστάσεις. χαρά μου να σε βοηθήσω
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
@littlefungi χρειάστηκε να έχεις μαζί σου απολυτήριο ή κάτι;
Ναι ήθελαν απολυτήριο και ταυτότητα. Και είχα εκτυπώσει και συμπληρώσει την αίτηση συμμετοχής. Επίσης μου ζήτησαν και τη βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλήνιες (του 2021 που είχα δώσει) που δεν την είχα μαζί, αλλα είχα το καρτελάκι μου, γιατί ουσιαστικά ήθελαν τον αριθμό υποψηφίου που είχα όταν έδινα επειδή μου είπαν ότι θα έχω τον ίδιο και φέτος
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Εγώ που ξανά δίνω από διαφορετικό πεδίο θα το χρειαστώ το καρτελάκι μου (που γράφει επάνω όλα τα μαθήματα της θεωρητικής); Θα μου βγάλουν καινούργιο θεωρώ αφού δεν είναι ότι ξανά δίνω από υγείας (απλά δεν ξέρω αν το χρειάζονται γενικά για κάτι άλλο). Το απολυτήριο το έχω. Ισχύει αυτό που λένε ότι χρειάζεσαι και μια μικρή φωτογραφία; Εγώ σε όλα μου τα χαρτιά έχω μια συγκεκριμένη (που να μην την είχα) ήδη από το 2021 που είχα πάει να βγάλω για το απολυτήριο και μου έδωσαν και άλλες 3 που τις έχασα (που να ‘ξερα).
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Επειδή γέρασα και δε θυμάμαι, επιτρέπεται στις πανελλήνιες η χρήση διαβήτη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ που ξανά δίνω από διαφορετικό πεδίο θα το χρειαστώ το καρτελάκι μου (που γράφει επάνω όλα τα μαθήματα της θεωρητικής);
Θα βγει καινούριο καρτελακι απλά θα έχεις ίδιο κωδικό υποψηφίου. Γενικά για κάθε χρονιά βγαίνει νέο καρτελακι. Για τα άλλα δεν ξέρω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top