Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Κάνα τιπ για εύκολη(ευκολότερη μάλλον) απομνημονευση στη βιολογία; Θα μου στρίψει. :upside:
Όταν έχω θεωρία βιολογίας την κάνω πάντα πρώτη όταν είμαι πιο ξεκούραστος και μετά τα υπόλοιπα. Καλά και πάλι μου παίρνει ώρες να τα μάθω, ειδικά όταν πολλά κομμάτια μας λένε να τα ξέρουμε κατά λέξη😳.
Θυμάμαι όταν είχα μάθει πρώτη φορά το κομμάτι με το οπερόνιο μου είχε πάρει 5 ώρες και μετά από ένα σουκου είχα ξεχάσει το μισό...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Όταν έχω θεωρία βιολογίας την κάνω πάντα πρώτη όταν είμαι πιο ξεκούραστος και μετά τα υπόλοιπα. Καλά και πάλι μου παίρνει ώρες να τα μάθω, ειδικα όταν πολλά κομμάτια μας λένε να τα ξέρουμε κατά λέξη😳.
Θυμάμαι όταν είχα μάθει πρώτη φορά το κομμάτι με το οπερόνιο μου είχε πάρει 5 ώρες και μετά από ένα σουκου είχα ξεχάσει το μισό...
Αχ, να ένας που με καταλαβαίνει! :redface: Τα ίδια τραβαω κι εγώ ο καημένος.
θα σταθώ στο κομμάτι που υπογράμμισα. Υπάρχουν κομμάτια που πρέπει υποχρεωτικά να ξέρουμε κατά λέξη κι αλλά που δεν χρειάζεται δηλαδή; Να ξέρω κι εγώ που να δίνω περισσότερη έμφαση στην απομνημόνευση :redface:
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Αχ, να ένας που με καταλαβαίνει! :redface: Τα ίδια τραβαω κι εγώ ο καημένος.
θα σταθώ στο κομμάτι που υπογράμμισα. Υπάρχουν κομμάτια που πρέπει υποχρεωτικά να ξέρουμε κατά λέξη κι αλλά που δεν χρειάζεται δηλαδή; Να ξέρω κι εγώ που να δίνω περισσότερη έμφαση στην απομνημόνευση :redface:
Άστα! Είναι πολύ κουραστική η θεωρία και τρώει πραγματικά τόσο χρόνο 😫. Κοίτα, όταν έδωσα 1η φορά το 2021 μας έλεγαν στο φροντιστήριο να τα μαθαίνουμε όλα απέξω από 1,2,4,6 κεφάλαιο και μίτωση-μείωση και από το 5ο επειδή είχε πολλά παραδείγματα να μαθαίνουμε μόνο τους ορισμούς και τους νόμους του Μέντελ. Όποτε εγώ τα είχα μάθει όλα αυτα, αλλά ήταν πολύ κουραστική διαδικασία, θυμάμαι μερικά τα είχα αφήσει μέχρι τελευταία στιγμή γιατί ήταν τόσο κουραστική διαδικασία να τα μάθω αλλά τα έμαθα πριν δώσω.
Πάντως παρατηρώ ότι στα κομμάτια από το βιβλίο της β γενικής έχει κάποια κομμάτια πολύ γενικούρες και δεν είμαι και γω σίγουρος αν χρειάζονται, θα ρωτήσω από βδομάδα και στο φροντιστήριο να δω τι θα πουν.
Το μόνο σίγουρο είναι τα κομμάτια που χρησιμοποιούνται συχνα ως αιτιολογήσεις στις ασκήσεις
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Άστα! Είναι πολύ κουραστική η θεωρία και τρώει πραγματικά τόσο χρόνο 😫. Κοίτα, όταν έδωσα 1η φορά το 2021 μας έλεγαν στο φροντιστήριο να τα μαθαίνουμε όλα απέξω από 1,2,4,6 κεφάλαιο και μίτωση-μείωση και από το 5ο επειδή είχε πολλά παραδείγματα να μαθαίνουμε μόνο τους ορισμούς και τους νόμους του Μέντελ.
Ωχ. Είχα μια μικρή ελπίδα ότι θα μου έλεγες λιγοτερα κεφάλαια 🥺. Τι να κάνουμε, θα το πιούμε κι αυτό. Δε γίνεται διαφορετικα. Απλά με ανησυχεί το ότι μου τρώει παααααρα πολύ χρόνο και δε το συγκρατα ο εγκέφαλος μου για πολύ καιρό by heart.
Πάντως παρατηρώ ότι στα κομμάτια από το βιβλίο της β γενικής έχει κάποια κομμάτια πολύ γενικούρες και δεν είμαι και γω σίγουρος αν χρειάζονται, θα ρωτήσω από βδομάδα και στο φροντιστήριο να δω τι θα πουν.
Αν δεν σου είναι κόπος, ενημέρωσε κι εδώ όταν μάθεις. Διαβαζω μόνος μου, όποτε οποιαδηποτε καθοδήγηση θα ήταν ακρως βοηθητικη :redface:
Το μόνο σίγουρο είναι τα κομμάτια που χρησιμοποιούνται συχνα ως αιτιολογήσεις στις ασκήσεις
Αυτά να υποθέσω προέρχονται από τα κεφαλαία που έγραψες παραπάνω;
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Αν δεν σου είναι κόπος, ενημέρωσε κι εδώ όταν μάθεις. Διαβαζω μόνος μου, όποτε οποιαδηποτε καθοδήγηση θα ήταν ακρως βοηθητικη :redface:

Αυτά να υποθέσω προέρχονται από τα κεφαλαία που έγραψες παραπάνω;
Ναι φυσικά!
Κοίτα, κεφάλαια 1,2,4 πιστεύω χρειάζονται ολα σίγουρα και για αιτιολογήσεις πολλά πχ οταν έχεις άσκηση με περιοριστικές ενδονουκλεασες θα γράψεις το αντίστοιχο απόσπασμα από το 4ο κεφ, για ασκησεις με αντιγραφη-μεταγραφη-μεταφραση από το 2ο. Τώρα από 5ο είναι σημαντικοί οι νόμοι του Μέντελ και οι ορισμοί πχ τι είναι φυλοσυνδετο υπολειπομενο. Από το 6ο δεν είμαι σίγουρος το είχα μάθει όλο. Συνήθως τα μαθαίνουμε όλα για να απαντάμε και στα β θέματα που ζητούν θεωρία, βέβαια ζητούν μια παραγραφούλα και εμείς μαθαίνουμε όλο το κεφάλαιο😫
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ναι φυσικά!
Κοίτα, κεφάλαια 1,2,4 πιστεύω χρειάζονται ολα σίγουρα και για αιτιολογήσεις πολλά πχ οταν έχεις άσκηση με περιοριστικές ενδονουκλεασες θα γράψεις το αντίστοιχο απόσπασμα από το 4ο κεφ, για ασκησεις με αντιγραφη-μεταγραφη-μεταφραση από το 2ο. Τώρα από 5ο είναι σημαντικοί οι νόμοι του Μέντελ και οι ορισμοί πχ τι είναι φυλοσυνδετο υπολειπομενο. Από το 6ο δεν είμαι σίγουρος το είχα μάθει όλο. Συνήθως τα μαθαίνουμε όλα για να απαντάμε και στα β θέματα που ζητούν θεωρία, βέβαια ζητούν μια παραγραφούλα και εμείς μαθαίνουμε όλο το κεφάλαιο😫
Αχ, και μη χειρότερα. Πραγματικά απορώ πως θα καταφέρω να συγκρατήσω ολόκληρο το βιβλίο στο μυαλό μου 😒. Περισσότερο με τρομάζει αυτό για ειλικρινής, παρά οι ασκήσεις. Παλιά είχε πάρει το μάτι μου στο Spotify, ένα podcast με κάποιον που διαβάζετε το βιβλίο της Βιολογίας. Ίσως είναι η μόνη μου ελπίδα, θα το μαθαίνω στον ύπνο μου. :upside:
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Αχ, και μη χειρότερα. Πραγματικά απορώ πως θα καταφέρω να συγκρατήσω ολόκληρο το βιβλίο στο μυαλό μου 😒. Περισσότερο με τρομάζει αυτό για ειλικρινής, παρά οι ασκήσεις. Παλιά είχε πάρει το μάτι μου στο Spotify, ένα podcast με κάποιον που διαβάζετε το βιβλίο της Βιολογίας. Ίσως είναι η μόνη μου ελπίδα, θα το μαθαίνω στον ύπνο μου. :upside:
Νομίζω πως όλοι το ίδιο δράμα περνάμε με τη θεωρία. Θέλει απλώς πάρα πολύ επανάληψη. Δηλαδή το 1ο κεφάλαιο θα δεις στο τέλος της χρονιάς ότι θα το θυμάσαι πολύ ευκολα γιατί θα το έχεις κάνει τόσες φορες
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Στα χρόνια μου οι κουβεντούλες έπαιρναν φωτιά. Εδώ γιατί τέτοια μούγκα; Για γράφετε σας παρακαλώ πολύ. :P

Ηρθα να πω τον πόνο μου οσον αφορά τη χημεία. Γιατί έχουν βάλει τόση μεγάλη ύλη ρε παιδιά; Αυτό είναι εγκληματικό. Όχι ότι η φυσική πάει πίσω..άλλα στη χημεία το αγγούρι είναι απο αυτά τα μεγάλα, με τα κουκούτσια. Και μόνο στην ιδέα ότι έχω κάνει μόνο 3,5 κεφαλαία, με πιάνει πανικός.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Στα χρόνια μου οι κουβεντούλες έπαιρναν φωτιά. Εδώ γιατί τέτοια μούγκα; Για γράφετε σας παρακαλώ πολύ. :P

Ηρθα να πω τον πόνο μου οσον αφορά τη χημεία. Γιατί έχουν βάλει τόση μεγάλη ύλη ρε παιδιά; Αυτό είναι εγκληματικό. Όχι ότι η φυσική πάει πίσω..άλλα στη χημεία το αγγούρι είναι απο αυτά τα μεγάλα, με τα κουκούτσια. Και μόνο στην ιδέα ότι έχω κάνει μόνο 3,5 κεφαλαία, με πιάνει πανικός.
Ξαναδίνεις στα 25 σου;

Χαρά στο κουράγιο σου φίλε!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Να πω κι εγώ τον πόνο μου τότε

Το κακό με την χημεία για εμένα είναι ότι έχει πολλές εξαιρέσεις και λεπτομέρειες, θα πει κανείς τώρα και ποιο μάθημα δεν έχει, ναι αλλά επειδή ακριβώς είναι και πολλά τα κεφάλαια τα πράγματα είναι τρεις χειρότερα. Και δυστυχώς δεν φαίνεται να έχουν καμία διάθεση να μειώσουν την ύλη παρα τις διαμαρτυρίες καθηγητών και μαθητών (γραμμένους μας είχαν σχεδόν πάντα άλλωστε). Αν κάποιος μαθητης στηρίζεται αποκλειστικά στο σχολείο για να προετοιμαστει την έχει κάτσει γιατί πολύ απλά δεν επαρκεί ο χρόνος, πέρσι πχ βγάλαμε την ύλη τελευταία στιγμή πριν τις ενδοσχολικες, είναι όντως εγκληματικό.

Όσο για την φυσική εγώ συνήθισα τόσο καιρό που έκανα κεφάλαια που είχα ξαναδεί και τώρα τα κύματα με ξενιζουν πολύ, τα σιχαίνομαι μέχρι στιγμής γιατί δεν τα καταλαβαίνω
 

AnnaRd

Νεοφερμένος

Η AnnaRd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,574 μηνύματα.
Όσο για την φυσική εγώ συνήθισα τόσο καιρό που έκανα κεφάλαια που είχα ξαναδεί και τώρα τα κύματα με ξενιζουν πολύ, τα σιχαίνομαι μέχρι στιγμής γιατί δεν τα καταλαβαίνω
Ωχ σωστά. Δίνεις και εσύ με την νέα ύλη. Που βρίσκεστε τώρα στα κύματα; Πάντως να ξέρεις έχεις ένα plus, ότι δηλαδή έχεις ξανά δει τα υπόλοιπα πλην κάποιων εξαιρέσεων που μπήκαν φέτος. Τα άλλα θα βγουν, eventually.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Όσο για την φυσική εγώ συνήθισα τόσο καιρό που έκανα κεφάλαια που είχα ξαναδεί και τώρα τα κύματα με ξενιζουν πολύ, τα σιχαίνομαι μέχρι στιγμής γιατί δεν τα καταλαβαίνω
Τι σε δυσκολεύει στα κύματα; Είναι από τα αγαπημενα μου κεφαλαία, ίσως μπορώ κάπου να βοηθήσω.
Για που στοχεύεις;
Χημικο ή Βιοχημικό. Για άλλου ξεκίνησα αλλά νομίζω εκεί υπάρχουν πιο fitting candidates από εμένα, όποτε ναι. Χημεία.
Ωχ σωστά. Δίνεις και εσύ με την νέα ύλη. Που βρίσκεστε τώρα στα κύματα; Πάντως να ξέρεις έχεις ένα plus, ότι δηλαδή έχεις ξανά δει τα υπόλοιπα πλην κάποιων εξαιρέσεων που μπήκαν φέτος. Τα άλλα θα βγουν, eventually.
Ισχύει το ίδιο κι για’σενα. :3 Η πτυχιακη μου ήταν πάνω στα Η/Μ κύματα (περιπου), όποτε μπορώ να βοηθήσω.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,574 μηνύματα.
Ισχύει το ίδιο κι για’σενα. :3 Η πτυχιακη μου ήταν πάνω στα Η/Μ κύματα (περιπου), όποτε μπορώ να βοηθήσω.
Happy Love You GIF by NETFLIX
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
η χημεία των πανελληνίων πρέπει να καεί στην πυρά. change my mind.
Ναι, ειπα να πάω για 2ο πτυχίο. Εδώ ταιριάζει το άσμα « Έχω πρόβλημα μεγάλο, δε μου φτάνεις θέλω κι άλλο»
Ευχαριστώ! :)
πάνω σε τι ήταν το πρώτο σου πτυχίο, φίλτατε;
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ωχ σωστά. Δίνεις και εσύ με την νέα ύλη. Που βρίσκεστε τώρα στα κύματα; Πάντως να ξέρεις έχεις ένα plus, ότι δηλαδή έχεις ξανά δει τα υπόλοιπα πλην κάποιων εξαιρέσεων που μπήκαν φέτος. Τα άλλα θα βγουν, eventually.
Στη φάση μηχανικού αρμονικου κύματος. Αλλά ναι δίκιο έχεις, τα υπόλοιπα βγαίνουν πολύ πιο ομαλά οπότε εντάξει υπομονή, διάβασμα και θα βγουν και τα καινούργια. Εσείς που είστε;
Τι σε δυσκολεύει στα κύματα; Είναι από τα αγαπημενα μου κεφαλαία, ίσως μπορώ κάπου να βοηθήσω.
Μέχρι στιγμής με δυσκολεύει πάρα πολύ όταν θέλει να κάνω διάφορες γραφικές παραστάσεις δεν έχω ιδέα από που να τις πιάσω και να αρχίσω. Όταν θα έχω πιο συγκεκριμένες απορίες θα επανέλθω στο θέμα της φυσικής. Ευχαριστώ πολύ, η βοήθειά σου θα μου είναι πολύτιμη γιατί μόνη μου δεν βγάζω άκρη :dizzy2:
Χημικο ή Βιοχημικό. Για άλλου ξεκίνησα αλλά νομίζω εκεί υπάρχουν πιο fitting candidates από εμένα, όποτε ναι. Χημεία.
Πρέπει να ήταν δύσκολη απόφαση να ξαναδώσεις μετά από τόσα χρόνια, σε θαυμάζω πάρα πολύ για το κουράγιο σου. Καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα να περάσεις εκεί που θες <3 Το ίδιο και σε εσένα @Joji
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,574 μηνύματα.
Στη φάση μηχανικού αρμονικου κύματος. Αλλά ναι δίκιο έχεις, τα υπόλοιπα βγαίνουν πολύ πιο ομαλά οπότε εντάξει υπομονή, διάβασμα και θα βγουν και τα καινούργια. Εσείς που είστε;
Ααα, εντάξει, έχετε ακόμη δρόμο. Είσαι και στους αποφοίτους βέβαια. Πάτε με άλλους ρυθμούς. Εμείς μπαίνουμε στέρεο προσεχώς. Μας το ανακοίνωσε σήμερα. Για την Τρίτη έχω να διαβάσω Η/Μ κύματα και στοίχημα ότι επειδή αφιερώσαμε ένα μόνο μάθημα θα τα έχω ξεχάσει την επόμενη εβδομάδα.

Μέχρι στιγμής με δυσκολεύει πάρα πολύ όταν θέλει να κάνω διάφορες γραφικές παραστάσεις δεν έχω ιδέα από που να τις πιάσω και να αρχίσω.
Έχω στο φυλλάδιο ακριβώς τι πρέπει να κάνεις για να σχεδιάσεις γραφικές. Step by step. Στα στέλνω αν θέλεις. Και εμένα έτσι μου φαινόντουσαν στην αρχή αλλά συνειδητοποίησα ότι ήταν αρκετά εύπεπτα.

Το ίδιο και σε εσένα @Joji
Ευχαριστώ πολύ :hug:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
πάνω σε τι ήταν το πρώτο σου πτυχίο, φίλτατε;
Information & Communications Technology. :)
Μέχρι στιγμής με δυσκολεύει πάρα πολύ όταν θέλει να κάνω διάφορες γραφικές παραστάσεις δεν έχω ιδέα από που να τις πιάσω και να αρχίσω. Όταν θα έχω πιο συγκεκριμένες απορίες θα επανέλθω στο θέμα της φυσικής. Ευχαριστώ πολύ, η βοήθειά σου θα μου είναι πολύτιμη γιατί μόνη μου δεν βγάζω άκρη :dizzy2:
y= f(t), στιγμιότυπα, φ = f(t) κτλ; Υπάρχουν μεθοδολογίες πάνω σε αυτά. Ωστόσο, είναι ΠΟΛΥ εύκολο να γίνουν λάθη, από την εμπειρία μου το λέω. Γράψε στο θέμα της φυσικής κι εδώ θα είμαστε να το δούμε.
Πρέπει να ήταν δύσκολη απόφαση να ξαναδώσεις μετά από τόσα χρόνια, σε θαυμάζω πάρα πολύ για το κουράγιο σου. Καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα να περάσεις εκεί που θες <3 Το ίδιο και σε εσένα @Joji
Ήταν όντως δύσκολη. Είχα την επιλογή να κάνω μεταπτυχιακό στο τωρινό κλάδο μου αλλά προτίμησα να επενδύσω σε μια μελλοντική αλλαγή καριέρας παρά σε κάτι που δε μου αρέσει κι τόσο. Καλή επιτυχία κι σε'σένα. :hug:
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Και μόνο στην ιδέα ότι έχω κάνει μόνο 3,5 κεφαλαία, με πιάνει πανικός.
Ααα καλαα, τι 3,5 εμείς έχουμε κάνει μόνο 2:cold:
Δεν αγχωθηκα καθόλου τωρα...ουφφφ;)
Έχουμε τελειώσει ταλαντώσεις κρούσεις και τώρα είμαστε μαγνητισμό, σε 3 βδομάδες θα ξεκινήσουμε ταυτόχρονα και το στερεό, τι να πω ελπίζω να προλάβουμε. Ο καθηγητής έχει πρόγραμμα για να προλάβουμε και επαναλήψεις αλλά δε θυμάμαι μέχρι πότε θέλει να μας τη βγαλει την ύλη.

Χημεία ας μην το σχολιάσω, εγώ έδωσα το 2021 και δεν έχω κάνει καν οργανική όταν έδινε οπότε πρώτη φορά φέτος😭! Ωραία θα περάσω, θα φτύσω αίμα όταν μπούμε οργανική.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top