Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Γιατί έπρπε να το γνωρίζω; Καθηγητής δευτεροβάθμιας είμαι;
Τις βάσεις από ΕΠΑΛ για τα πανεπιστήμια που μπορούμε να τις βρούμε; Εδώ έχει μόνο τεχνολογικά ιδρύματα https://www.foititikanea.gr/πανελλην.../βάσεις-εισαγωγής-2016/6870-επαλ-νεο -πινακασ


Καλα μας λες δηλαδη οτι ειναι καλυτερα να παει καποιος σε ΕΠΑΛ κλπ αν ειναι να γραψει κατω απο εναν βαθμο χωρις να γνωριζεις τις διαφορες ΕΠΑΛ/ΓΕΛ? Και εισαι και εκπληκτος που το υπεθεσε(σωστα) καποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο που το είχα απορία
... πχ ενα Πανεπιστήμιο δέχεται 150 άτομα ξέρω γω. Βγαίνουν οι βάσεις κ επιλέγονται οι 150 πρώτοι γι αυτό το Πανεπιστήμιο. Εάν 2-3 έβαλαν χωρίς λόγο αυτή την επιλογή και δεν πανε να γραφτούν ...οι θέσεις που μένουν θα είναι κενες ή θα επιλεχθουν οι επόμενοι π συγκεντρώνουν τα μεγαλύτερα μόρια για το συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο όπως γίνεται και για τις στρατιωτικές σχολές?
Το λέω Επειδή Έχω μόνο μια σχολή ως στόχο και είναι κρίμα αν δεν περάσω οριακά να είν 2-3 Θέσεις κενές ξέρω γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο που το είχα απορία
... πχ ενα Πανεπιστήμιο δέχεται 150 άτομα ξέρω γω. Βγαίνουν οι βάσεις κ επιλέγονται οι 150 πρώτοι γι αυτό το Πανεπιστήμιο. Εάν 2-3 έβαλαν χωρίς λόγο αυτή την επιλογή και δεν πανε να γραφτούν ...οι θέσεις που μένουν θα είναι κενες οι θα επιλεχθουν οι επόμενοι π συγκεντρώνουν τα μεγαλύτερα μόρια για το συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο όπως γίνεται και για τις στρατιωτικές σχολές?
Το λέω Επειδή Έχω μόνο μια σχολή ως στόχο και είναι κρίμα αν δεν περάσω οριακά να είν 2-3 Θέσεις κενές ξέρω γω
Νομίζω μένουν κενές αλλά δεν είμαι σίγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Πόσο άδικο γι αυτόν που δεν Πέρασε οριακά όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Πολλοί δηλώνουν σχολές στο μηχανογραφικο οι οποίες δεν τους ενδοιαφερει και αμα δεν περάσουν στις σχολές που θέλουν καταλήγουν να μπαίνουν στα τμήματα αυτά αλλά δεν κάνουν εγγραφή επειδή δεν τους αρέσει το τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πόσο άδικο γι αυτόν που δεν Πέρασε οριακά όμως...

Αυτός που δεν πέρασε οριακά μπορεί να κάνει 10%. Δεν χάθηκε ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Αυτός που δεν πέρασε οριακά μπορεί να κάνει 10%. Δεν χάθηκε ο κόσμος.

ναι... να κάνει 10%. Όπως κάνουν και πολλοί άλλοι "για πλάκα", "για να δουν αν θα πιάσουν" και άλλα τέτοια γουστόζικα. Ξέρω άτομο που έκανε 2 φορές 10% για ιατρική, τον δέχθηκαν, και δε πήγε. Δεν το καταλαβαίνω. Εφόσον είσαι στους εισαχθέντες με 10%, έπρεπε την ίδια στιγμή να δέχεσαι τηλέφωνο από τη σχολή σου για να επιστρέψεις το πάσο και να παραλάβεις τα έγγραφα διαγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Το 10% Ποτε δεν το κατάλαβα. Τι ακριβώς ισχύει...άλλαξε κάτι για φέτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ναι... να κάνει 10%. Όπως κάνουν και πολλοί άλλοι "για πλάκα", "για να δουν αν θα πιάσουν" και άλλα τέτοια γουστόζικα. Ξέρω άτομο που έκανε 2 φορές 10% για ιατρική, τον δέχθηκαν, και δε πήγε. Δεν το καταλαβαίνω. Εφόσον είσαι στους εισαχθέντες με 10%, έπρεπε την ίδια στιγμή να δέχεσαι τηλέφωνο από τη σχολή σου για να επιστρέψεις το πάσο και να παραλάβεις τα έγγραφα διαγραφής.
Και αυτός θα είναι ο γνωστός τύπος του ''πέρασα ιατρική αλλά δεν πήγα!'', απλά και μόνο για να το δηλώνει....
Παρεπιπτόντως, σε τι σχολή είχε περάσει,προ 10%, επειδή θα είχε πιάσει αρκετά μόρια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
ναι... να κάνει 10%. Όπως κάνουν και πολλοί άλλοι "για πλάκα", "για να δουν αν θα πιάσουν" και άλλα τέτοια γουστόζικα. Ξέρω άτομο που έκανε 2 φορές 10% για ιατρική, τον δέχθηκαν, και δε πήγε. Δεν το καταλαβαίνω. Εφόσον είσαι στους εισαχθέντες με 10%, έπρεπε την ίδια στιγμή να δέχεσαι τηλέφωνο από τη σχολή σου για να επιστρέψεις το πάσο και να παραλάβεις τα έγγραφα διαγραφής.

Αφού την έπιανε με την πρώτη με το 10% γιατι επρεπε να κάνει και δεύτερη; θέλω ονοματεπώνυμο και διεύθυνση. Αυτα δεν τα κανεις με την ιατρική. ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawberoula

Νεοφερμένος

Ο Strawberoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Στα μικροκειμενα,στην αναπτυξη/αναιρεση αποψης επαναλαμβανουμε αυτο που μας δινεται αυτουσιο ή το αλλαζουμε χωρις να αλλοιωθει το περιεχομενο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,859 μηνύματα.
Καλα μας λες δηλαδη οτι ειναι καλυτερα να παει καποιος σε ΕΠΑΛ κλπ αν ειναι να γραψει κατω απο εναν βαθμο χωρις να γνωριζεις τις διαφορες ΕΠΑΛ/ΓΕΛ? Και εισαι και εκπληκτος που το υπεθεσε(σωστα) καποιος?

Το απολύτηριο του ΕΠΑΛ > απολυτήριο Λυκείου καθώς γίνεσαι νοσηλευτής τεχνικός οχημάτων, ψυκτικός. Επιπρόσθετα τα θέματα είναι πολύ πιο εύκολα. Κάτι 8αρια και 10ρια του ενιαίο θα είχαν καλύτερη τύχη στο ΕΠΑΛ.

Το τι γνώριζω εγώ ή όχι μικρή καμία σημασία έχει. Το 18 από το 16 και το 16 από το 12 απέχουν πολύ λίγο ειδικά τώρα που τα μαθήματα είναι λίγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Άντε παιδιά, να δώσετε πανελλήνιες να μπειτε στο πανεπιστήμιο...

(Το πανεπιστήμιο, αν δεν θέλετε να παίρνετε 5 και να αφήνετε τα μαθήματα για Σεπτέμβρη βγάζοντας τη σχολή σε 10+ χρόνια, έχει περισσότερο διάβασμα απ' ό,τι οι πανελλήνιες :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Θελω να παρω 3 στυλό 2 μολύβια γόμα ξυστρα ταυτότητα καρτελάκι νερό χαρτομάντιλα κ κινητό. Όλα αυτά στο χερι? Μπορώ να πάρω κασετίνα ή κανένα φακελο διαφανή ξέρω γω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα βάλεις ένα ωραιότατο τζιν: στη μία τσέπη θα βάλεις τα 3 στυλό+2 μολύβια, τη γόμα και την ξύστρα. Στην άλλη τσέπη θα βάλεις το κινητό και στην μία κωλοτσεπη θα βάλεις τα χαρτομάντηλα. Νερό, ταυτότητα και καρτελάκι στο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Βρήκες το άτομο Τώρα
Κανένα τζιν μου δεν έχει τσέπες......χαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
γιατι οχι απλα μια τσαντα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Κ πάλι πρέπει να την αφησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Κ πάλι πρέπει να την αφησω

Θα παρεις αυτα που χρειάζεσαι στο θρανίο σου και την τσάντα την αφήνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top