Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ίντα κάνετε ωρέ πανελληνιομάχοι; Πως πάει το διάβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ίντα κάνετε ωρέ πανελληνιομάχοι; Πως πάει το διάβασμα;

:book::book::book::spasiklas::spasiklas:

Κάπως έτσι ^ με λίγο :cry: χαχαχα!
Καλά πάει μωρέ! Μετράω προσωπικά αντίστροφα για τις διακοπές του Χριστουγέννων για να αρχίσω να εφαρμόζω το πρόγραμμα που έχω βγάλει για τις μέρες αυτές!!
Στόχοι:
- Επανάληψη Πρωταγόρα/Πολιτεία/Ηθικά ( μέχρι εκεί που θα έχουμε φτάσει)
- Επανάληψη 1ο και 2ο κεφάλαιο ιστορία ( :inlove: )
- Λίγες παραπάνω ώρες ύπνο
- ΣΠΙΤΙ. ΣΠΙΤΙ! * μου έχει λείψει το σπίτι μου με το καθημερινό πρόγραμμα που έχω*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ειμαι και θεωρητικη και αρκετα πισω στην υλη.λετε τα χριστουγεννα να κανω επαναληψη η να συνεχισω κανονικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ειμαι και θεωρητικη και αρκετα πισω στην υλη.λετε τα χριστουγεννα να κανω επαναληψη η να συνεχισω κανονικα;

Λοιπόν , τα Χριστούγεννα είναι η καλύτερη περίοδος για να γίνει η πρώτη " γερή " επανάληψη , κυρίω στα αρχαία και την ιστορία . Προτείνω να κάνεις και εσύ , ανεξάρτητα με το πουβρίσκεσαι στην ύλη , μια καλή επανάληψη ,καλύπτοντας έτσι και ενδεχόμενα κενά που εχουν δημιουργηθεί . Το παν σε αυτη την φαση δεν ειναι να βγει η ύλη , αλλά να τα έχεις κατανοήσει όλα προκειμένου να είσαι έτοιμη όταν θα προστεθούν επόμενα κομμάτια της υπλης και να μην σου φαίνεται τότε η επανάληψη βουνό . Επίσης , αν όσα έχεις μάθει εως τώρα τα γνωρίζεις σε βάθος , μην σε ανησυχεί πότε θα βγει η υλη , γιατί χρόνος υπάρχει ακόμα . Καλή επιτυχία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Καλύτερα να μη βάζετε πρόγραμμα ότι στις γιορτές θα τα διαβάσετε όλα γιατί καταλήγετε να ανοίγετε φιάλες στον Δημάκη. :P Ότι έρθει εκείνες τις ημέρες ανάλογα τη διάθεση. Όλα θέλουν ένα μέτρο. Τα Χριστούγεννα είναι χρήσιμα για λίγη ξεκούραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aqua14

Νεοφερμένος

Η Aqua14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά που είστε στην ύλη των μαθημάτων ? (θεωρητική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Παιδιά που είστε στην ύλη των μαθημάτων ? (θεωρητική)

Έκθεση: μεσσιανισμός
Αρχαία: Γράφω επαναληπτικό στο Πρωταγόρα σε 1,5 βδομάδα περίπου και μπαίνω Πολιτεία (έχω τελειώσει Αριστοτέλη γιατί τα πήγα ανάποδα). Γραμματική έχω τελειώσει τα πάντα σχεδόν. Μου έχουν μείνει κάτι ψιλά. Συντακτικό έχω τελειώσει τα βασικά (μετοχή, απαρέμφατο, προσδιορισμοί, κατηγορούμενα, αντικείμενα, απρόσωπα ρήματα κ.λ.π) και μπαίνω στα θέματα ανωτέρου συντακτικού. Για την ακρίβεια ξεκινώ με δευτερεύσουσες και μετά πάω σε πλάγιο και σε εξαρτημένους υποθετικούς, ρηματικά επίθετα, ανάλυση μτχ σε πρόταση κ.λ.π. Λεξικό μπαίνω στο κ,λ (έχω ξεκινήσει ανάποδα, από το ω).
Ιστορία: έχω βγάλει οικονομία, προσφυγικό, κρητικό και μου μένουν τα κόμματα (το άφησα για το τέλος, γιατί το 2ο κεφάλαιο μου είναι το πιο εύκολο).
Λατινικά: έχω φτάσει στο κείμενο 29 (αυτό με τον Οκταβιανό και το κοράκι).

Βέβαια εγώ δίνω 2η φορά και για αυτό μην αγχωθείς που είμαι πιο μπροστά από ότι είθισται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
μπραβο παιδια καλη δυναμη συνεχιστε ετσι εγω ειμαι β λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πως τα πατε οι των οικονομικών?που βρίσκεστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Μαθηματικά είμαστε θ.μ.τ.
Αοθ αρχες 3ου κεφαλαιου
Αεππ πινακες
Γενικά μέχρι τώρα τα παω καλά ειδικά σε αοθ αεππ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλύτερα να μη βάζετε πρόγραμμα ότι στις γιορτές θα τα διαβάσετε όλα γιατί καταλήγετε να ανοίγετε φιάλες στον Δημάκη. :P Ότι έρθει εκείνες τις ημέρες ανάλογα τη διάθεση. Όλα θέλουν ένα μέτρο. Τα Χριστούγεννα είναι χρήσιμα για λίγη ξεκούραση.
Η ενα χαλαρο διαβασματακι 1-2 ωρες την μερα μαξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Η ενα χαλαρο διαβασματακι 1-2 ωρες την μερα μαξ

Πάνω από 4ώρες σοβαρής ενασχόλησης (με ένα δυσνόητο μάθημα π.χ. Μαθηματικά, Αρχαία) ο εγκέφαλος δεν αποδίδει. Δοκίμασέ το κάνοντας ένα πείραμα χωρίς τα ζαρζαβατικά ενός μαθητή όπως κινητό, laptop κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αοθ κ γω προς το παρών δν αντιμετωπίζω κάποια δυσκολία.τελειωνω το 3ο..ΑΕΠΠ οι πίνακες μου φαίνονται πολυ πιο εύκολοι απο τις δομές επαναλήψεις..μαθηματικα κανω το σταυρο μου ..αμαν πια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδες τα μαθηματικα ειναι το ζητημα σας.Προσπαθειστε εκει κανοντας πολλες ασκησεις και διαγωνισματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Πάνω από 4ώρες σοβαρής ενασχόλησης (με ένα δυσνόητο μάθημα π.χ. Μαθηματικά, Αρχαία) ο εγκέφαλος δεν αποδίδει. Δοκίμασέ το κάνοντας ένα πείραμα χωρίς τα ζαρζαβατικά ενός μαθητή όπως κινητό, laptop κλπ.
μιλας σε παιδι που πορωνεται πολυ με το διαβασμα(εχω περασει και 6ωρο διαβαζοντας φυσικη). :D τα μαθηματικα δεν θα τα χαρακτηριζα ως δυσνοητο μαθημα,αλλα ως ενα παζλ που πρεπει με τους x,y τροπους να το λυσεις :D .Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω...Πιστευω ο καθενας αν εβρισκε αυτο το κατι που θα του εκανε το κλικ σε ενα μαθημα θα μπορουσε σιγουρα να περασει αρκετες ωρες διαβαζοντας το
Βεβαια νταξει για τα αρχαια θα συμφωνησω γιατι η μεταφραση πραγματικα δεν βγαζει νοημα...πρεπει να ξεχασεις και αυτα που ξερεις απο τα νεα για να τις μαθεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αοθ κ γω προς το παρών δν αντιμετωπίζω κάποια δυσκολία.τελειωνω το 3ο..ΑΕΠΠ οι πίνακες μου φαίνονται πολυ πιο εύκολοι απο τις δομές επαναλήψεις..μαθηματικα κανω το σταυρο μου ..αμαν πια ..

Οι πίνακες φαίνονται πιο εύκολοι διότι βασίζονται στη ΓΙΑ...ΕΠΑΝΑΛΑΒΕ.
Αλλά πίστεψε με μπορούν να γίνουν πολύ επικίνδυνοι ανάλογα με τα ζητούμενά σου.

Να πιέσεις τον εαυτό σου στις δομές επανάληψης γιατί είναι η απόλυτη βάση για το ΑΕΠΠ.
Είναι εργαλεία που πρέπει να παίζεις στα δάχτυλα και να ξέρεις πως και γιατί να τα χρησιμοποιείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά που είστε στην ύλη των μαθημάτων ? (θεωρητική)

Αρχαία-γνωστό: Είμαι στην ενότητα 6 στα ηθικά και έχω τελειώσει/γράψει διαγωνίσματα στην Πολιτεία και τον Πρωταγόρα, κοινώς Πλάτωνας τέλος.
Αρχαία- γραμματική/συντακτικό: Μου έχουν μείνει τα σε -μι ρήματα, εξαρτημένος υποθετικός λόγος, ανάλυση μετοχής και κάτι άλλα ψιλά.
Ιστορία: Μπαίνω προσφυγικό, έγραψα στο 1ο και στο 2ο και έχω κάνει και το Κρητικό.
Λατινικά: Τελείωσα το ''η οργή της μάνας''
Έκθεση ο καθένας τα κάνει με άλλη σειρά οπότε δεν μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο:P
Επίσης, στα γερμανικά δεν ενδιαφέρει κανέναν που είμαι γιατί δεν τα δίνει κανένας άλλος:redface::(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Νασαι καλα Chris.μαλλον πρεπει να ξανακάνω μια γερή επανάληψη στις δομές επανάληψης ..καμια παρόμοια συμβουλή για μαθηματικα παιζει?γτ εκει ειναι ολο το παιχνιδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Πώς πάει ο αγώνας; Πού βρίσκεστε στα φροντιστήρια στη Φυσική, τη Χημεία και τη Βιολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Πως τα πατε οι των οικονομικών?που βρίσκεστε?

Έκθεση : Εθνικισμός
Μαθηματικά : Rolle - ΘΜΤ
ΑΕΠΠ : Πίνακες
ΑΟΘ : Προσφορά (4ο)

Θα προσπαθήσω για ένα 90+ στην Έκθεση και στο ΑΟΘ και ένα 80-85 στο ΑΕΠΠ ώστε να καλύψω τα χαμένα μόρια των Μαθηματικών.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top