Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Niffler

Νεοφερμένος

Η Niffler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κ γω στο λυκειο που αποφοίτησα κ ειχα δώσει πηγα. Απ οτι διάβασα στην εγκύκλιο η Φωτοτυπια του απολυτηρίου ειναι απαραίτητη για τους αποφοίτους. Η ταυτότητα ειναο για ν επιβεβαιώσουν τα στοιχεια.



Ισως ν μπερδεύτηκε γτ η διαδικασία των αποφοίτων ειναι διαφορετική απο τα παιδιά της γ Λυκείου. Κ σε μενα αν δν ειχα διαβάσει την εγκυκλιο δν θα μου έβγαζε φωτοτυπία το απολυτηριο. Όταν της το είπα πήγε στον διευθυντή κ τον ρώτησε κ εκείνος με επιβεβαίωσε κ πρόσθεσε κ την φωτοτυπία ταυτότητας.
Βέβαια οφείλουν ν ξερουν τη δουλειά τους . Δεν ημουν υποχρεωμένος ν ξερω την εγκύκλιο γτ ειναι η δικιά τους δουλειά αυτη

Εγώ να πω την αλήθεια δεν την διάβασα την εγκύκλιο.Απλά πήγα εκεί κ αναλόγως τι θα μου ελέγαν αυτοί ο,τι χρειάζεται να τους πάω. Είχα όμως μαζί μου τις φωτογραφίες και την ταυτότητα.
Το απολυτήριο με ρώτησε αν το έχω μαζι μου και είπα οτι κάπου υπάρχει αλλα θα είναι καταχωνιασμένο σε κούτες απο την μετακόμιση και που να ψάχνω τώρα κ αν ειναι εύκολο να το βρουν αυτοί απο το αρχείο (κοινώς "κλάφτηκα" για να γίνει η δουλειά μου πιο γρήγορα :P ). Η αίτηση πάντως βγήκε κανονικά και έχω και το ένα αντίτυπο στα χέρια μου. Και αν χρειαστούν το απολυτήριο απλά το εκτυπώνουν εκείνη την ωρα από τον υπολογιστή.
A και την αίτηση την έκανε ο υποδιευθυντής.Δεν θα ξέρει? Γιατί με έβαλες σε σκεψεις τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Που βρισκεστε στην υλη η Θεωρητικη? Εχετε αρχισει τις επαναληψεις?

Γνωστό Έχουμε ξεκινήσει επανάληψη εδώ και κάνα μήνα, λατινικά ήδη από Δεκέμβρη, ιστορία πάλι εδώ και κάνα μήνα.. Ωστόσο κάθε φροντιστήριο έχει διαφορετικό πρόγραμμα οπότε και να μην έχεις ξεκινήσει επαναλήψεις κομπλέ θα είσαι πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ημουν υποχρεωμένος ν ξερω την εγκύκλιο γτ ειναι η δικιά τους δουλειά αυτη

Εγώ να πω την αλήθεια δεν την διάβασα την εγκύκλιο.

Ακούστε μια συμβουλή από μια "παλιά". Ασφαλώς και είστε υποχρεωμένοι να ξέρετε την εγκύκλιο! Μην αφήνετε σημαντικά πράγματα στη ζωή σας να τα αναλαμβάνουν άλλοι. Μπορεί να πέσετε σε κάποιον ανενημέρωτο και αν γίνει μια "στραβή" εσείς θα ζημιωθείτε. Δεν υπάρχει δικαιολογία να ισχυριστείτε ότι έφταιγε άλλος, ούτε υπάρχει περίπτωση να βρείτε το δίκιο σας. Αυτό πρέπει να το ακολουθήσετε και στις γραφειοκρατικές διαδικασίες στο πανεπιστήμιο. Μόνο στα μάτια σας και στο μυαλό σας να στηρίζεστε.΄Εχουν γίνει σημεία και τέρατα από άσχετους αρμόδιους υπαλλήλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poetryfreak1

Νεοφερμένος

Η poetryfreak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς από εδώ που έχει ακολουθήσει κατεύθυνση που δεν του αρέσει και συνεπώς, έχει παρατήσει το όνειρό του εξαιτίας "των κορεσμένων" επαγγελμάτων, ή είμαι η μόνη; :(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς από εδώ που έχει ακολουθήσει κατεύθυνση που δεν του αρέσει και συνεπώς, έχει παρατήσει το όνειρό του εξαιτίας "των κορεσμένων" επαγγελμάτων, ή είμαι η μόνη; :(:/:
Να φανταστώ στα θεωρητικά αναφέρεσαι οπως ο καθηγητής φιλόλογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matt5996

Νεοφερμένος

Ο Matt5996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μια ερωτηση για τους αποφοιτους που εχουν κανει αιτηση - Πανω στην αιτηση, εκει που γραφει ''αριθμος/κωδικος'' αναγραφεται ο ιδιος αριθμος που ειχατε και περυσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μια ερωτηση για τους αποφοιτους που εχουν κανει αιτηση - Πανω στην αιτηση, εκει που γραφει ''αριθμος/κωδικος'' αναγραφεται ο ιδιος αριθμος που ειχατε και περυσι?

Αν εννοείς το πεδιο Νο14 ναι, ειναι ο 8ψηφιος αριθμός που είχες στο καρτελάκι. Αυτος δν αλλαζει οσες φορές κ αν δώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matt5996

Νεοφερμένος

Ο Matt5996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν εννοείς το πεδιο Νο14 ναι, ειναι ο 8ψηφιος αριθμός που είχες στο καρτελάκι. Αυτος δν αλλαζει οσες φορές κ αν δώσεις..
Οκ ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick

Νεοφερμένος

Ο nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση...για μας που δινουμε φετος για πρωτη φορα πανελληνιες αν τυχον κ δεν πιασουε τη σχολη που θελουμε του χρονου θα μπορουμε να κανουμε 10%????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση...για μας που δινουμε φετος για πρωτη φορα πανελληνιες αν τυχον κ δεν πιασουε τη σχολη που θελουμε του χρονου θα μπορουμε να κανουμε 10%????

Δεν μπορείς να το ξέρεις από τώρα κάθε χρόνο βγαίνει διαφορετική εγκύκλιος και μάλιστα συζητούν για κατάργηση του 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν μπορείς να το ξέρεις από τώρα κάθε χρόνο βγαίνει διαφορετική εγκύκλιος και μάλιστα συζητούν για κατάργηση του 10%
ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick

Νεοφερμένος

Ο nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν μπορείς να το ξέρεις από τώρα κάθε χρόνο βγαίνει διαφορετική εγκύκλιος και μάλιστα συζητούν για κατάργηση του 10%

σ'ευχαριστω στεφανια!! και εγω το ακουσα περι καταργησης .... αλλα ας ελπισουμε να μην γινει κατι τετοιο...θα ειναι μια ακομα χαζομαρα οπως κ για τις επαναληπτικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poetryfreak1

Νεοφερμένος

Η poetryfreak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Τι εννοείς Δέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
καλησπερα εμεις με το 10% κανουμε καποια αιτηση?>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
καλησπερα εμεις με το 10% κανουμε καποια αιτηση?>

Οχι, κανετε απευθείας μηχανογραφικό .τον ιουνιο θ πατε ν πάρετε κωδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolosa

Νεοφερμένος

Ο Lolosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μία ερώτηση: Αν θέλει κάποιος να ξανακαταθέσει τη βαθμολογία του από πέρυσι χωρίς να ξαναδώσει πανελλήνιες τι πρέπει να κάνει και πότε? Γνωρίζει κανείς?
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μία ερώτηση: Αν θέλει κάποιος να ξανακαταθέσει τη βαθμολογία του από πέρυσι χωρίς να ξαναδώσει πανελλήνιες τι πρέπει να κάνει και πότε? Γνωρίζει κανείς?
Ευχαριστώ

Τι εννοείς? Να συμμετάσχεις με το 10% εννοεις μαλλον. Αν λες αυτο , κοιτα την απο πανω απάντηση μου. Αν οχι διευκρινίσε μας περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Που βρισκεστε στην υλη η Θεωρητικη? Εχετε αρχισει τις επαναληψεις?

Helau! ( γερμανικός χαιρετισμός για όσο διαρκούν οι Αποκριες:P )

Λατινικά: Τώρα είμαι στο κείμενο 14 στη 3η επανάληψη:P
Ιστορία: Έχω τελειώσει την ύλη και αισίως 2 επαναλήψεις και τώρα τελειώνω τη 3η επανάληψη του 1ου κεφαλαίου ( είμαι στο εξωελλαδικό κεφάλαιο)
Αρχαία: Τη προηγούμενη βδομάδα τελείωσα και τα Πολτικά και από Τετάρτη ξεκινώ επανάληψη:D . Στο άγνωστο κάνω επανάληψη τα ρήματα εις -μι στη γραμματική και πλάγιο λόγο στο συντακτικό.
Έκθεση δεν ξέρω τι να πω:P

Γενικώς είμαι ευχαριστημένη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolosa

Νεοφερμένος

Ο Lolosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τι εννοείς? Να συμμετάσχεις με το 10% εννοεις μαλλον. Αν λες αυτο , κοιτα την απο πανω απάντηση μου. Αν οχι διευκρινίσε μας περισσότερο.

Ναι μάλλον αυτό εννοώ. Δεν ήξερα αν λέγεται 10% ή κάπως αλλιώς. Ευχαριστώ πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Στην Εκθεση τι θεματα γραφετε συνηθως στο σχολειο και στο φροντιστηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top