[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ για την πενταήμερη για το αν θα παω.Δεν είναι ότι θα κάτσω σπίτι για να διαβάσω απλώς αποσυντονίζομαι πολύ εύκολα και θέλω κάποιες μέρες για να ξαναπροσαρμοστώ.

Δεν ειναι ακόμα νωρίς να σκέφτεσαι για την πενταήμερη ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν ειναι ακόμα νωρίς να σκέφτεσαι για την πενταήμερη ;;;
Mη το λες τα φροντιστήρεια στην πόλη της Καρδίτσας τους λένε από Β λυκείου να μην πάνε 5ημερη στην Γ λυκείου.
Με άλλα λόγια τα φροντιστήρεια δε τους αφήνουν καθόλου.
Πραγματικά έλεος εδώ που μένω (μια κωμόπολη έξω από την Καρδίτσα) μας λένε μη τυχόν και χάσετε την εκδρομή.
Αλλά και αν δε πάτε μη τυχόν θα μου πείτε ότι θα μείνετε να διαβάσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Προσωπικά δεν πήγα πενταήμερη για άλλους λόγους -δεν το μετάνοιωσα καθόλου- αλλά εφόσον έκατσα εδώ το θεώρησα χαζό να μη διαβάσω. Αλλά γενικά συμφωνώ, αν αξίζει να τις χάσεις τις 5 μέρες και να πας δε τρέχει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Mη το λες τα φροντιστήρεια στην πόλη της Καρδίτσας τους λένε από Β λυκείου να μην πάνε 5ημερη στην Γ λυκείου.
Με άλλα λόγια τα φροντιστήρεια δε τους αφήνουν καθόλου.
Πραγματικά έλεος εδώ που μένω (μια κωμόπολη έξω από την Καρδίτσα) μας λένε μη τυχόν και χάσετε την εκδρομή.
Αλλά και αν δε πάτε μη τυχόν θα μου πείτε ότι θα μείνετε να διαβάσετε

Ναι, σιγα μην τους δωσουμε και αναφορα για το τι θα κανουμε στην ζωη μας. Αυτοι που θα κατσουν να διαβασουν και ειναι του 20 θα πανε μου γραψουν 8000 μορια και μετα θα φταιω εγω να κοροιδευω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ναι, σιγα μην τους δωσουμε και αναφορα για το τι θα κανουμε στην ζωη μας. Αυτοι που θα κατσουν να διαβασουν και ειναι του 20 θα πανε μου γραψουν 8000 μορια και μετα θα φταιω εγω να κοροιδευω?

Γιατί να κοροιδέψεις???Μπορεί να του έτυχε κάτι....Η επιτυχία στις πανελλήνιες είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων.Τόσο κακό το θεωρείς επειδή διάβαζε???Μήπως καλύτερα να μπαίνουν στα πανεπιστήμια όσοι έχουν τους χαμηλότερους βαθμούς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ναι, σιγα μην τους δωσουμε και αναφορα για το τι θα κανουμε στην ζωη μας. Αυτοι που θα κατσουν να διαβασουν και ειναι του 20 θα πανε μου γραψουν 8000 μορια και μετα θα φταιω εγω να κοροιδευω?
Μωρέ αν ξέρεις πως λειτουργει το σύστημα στην Καρδίτσα θα τρελαθείς.
1ον βγαίνει ημερομηνια από πριν για κάθε διγώνισμα.
π.χ .20/10 θα γράψετε διαγώνισμα στα μαθηματικά κατεύθυνσης όπου και να στε.
2ον τους πείθουμε να μην πάνε 5ημερη γιατί θα χάσουν την μπάλα (θεωρούν)
3ον κάτι πρωινά (στις γιορτέ για 17η νοέμβρη 25 μαρτιου 28 οκοτμβρη) έλα για μάθημα αλλά αν έχουμε και το βράδυ έλα και το βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν θα σας σώσουν οι πέντε μέρες αν δεν πάτε την εκδρομή. Αντίθετα πιστεύω πως το μόνο που θα κάνετε θα είναι να σκέφτεστε πως περνάνε οι συμμαθητές σας, ενώ εσείς θα πρέπει να διαβάσετε αλλά τελικά θα συνειδητοποιήσετε πως μετά από αυτές τις μέρες δεν διαβάσατε ό,τι είχατε σχεδιάσει. Εγώ θα σας έλεγα να πάτε, ειδικά αν έχετε και παρέα, αλλιώς οκ τότε να μην πάτε. Βέβαια σε κάτι τέτοιες εκδρομές είναι που δένονται συνήθως, προσωπικά δεν το πιστεύω εφόσον η δικιά μου γ, ίδια έμεινε. Παρέες από δω και από κει. Ολοι έθαβαν τον άλλον πίσω από την πλάτη τους και μπροστά τους ήταν "φίλοι". Δεν το μετάνιωσα καθόλου που δεν πήγα. Μπορείτε αυτές τις πέντε μέρες απλά να είστε πιο χαλαροί, να ξεκουραστείτε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγώ πάλι δε σκεφτόμουν καθόλου τι κάνουν οι υπόλοιποι στην εκδρομή και μια χαρά διάβασα αυτά που ήθελα. Εξάλλου,κανείς δεν πήγε από την παρέα μου οπότε δεν είχε νόημα να πάω:P Καθόλου δεν το μετανιώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μωρέ αν ξέρεις πως λειτουργει το σύστημα στην Καρδίτσα θα τρελαθείς.
1ον βγαίνει ημερομηνια από πριν για κάθε διγώνισμα.
π.χ .20/10 θα γράψετε διαγώνισμα στα μαθηματικά κατεύθυνσης όπου και να στε.
2ον τους πείθουμε να μην πάνε 5ημερη γιατί θα χάσουν την μπάλα (θεωρούν)
3ον κάτι πρωινά (στις γιορτέ για 17η νοέμβρη 25 μαρτιου 28 οκοτμβρη) έλα για μάθημα αλλά αν έχουμε και το βράδυ έλα και το βράδυ

Μια καλη μουτζα θελουν χαχαχα! Για αυτο μια ζωη κανω ιδιαιτερα μονο αγγλικα εκανα φροντ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Αν υπάρχει κάτι που δεν πρέπει να χάσουν οι μαθητές της Γ λυκείου, αυτό είναι η "πενταήμερη", (φυσικά αν συντρέχουν οι προϋποθέσεις παρέας). Το "δεν θα πάω 5μερη για να διαβάσω" δεν το δέχομαι. Και στον πόλεμο μια ανάπαυλα είναι απαραίτητη. (Νομίζω ότι ήταν καλύτερα πιο παλιά που οι πολυήμερες εκδρομές γίνονταν την Άνοιξη).
Είναι γνωστό ότι τα φροντιστήρια πιέζουν να μην πάνε τα παιδιά εκδρομή. Άραγε, το κάνουν για το καλό των μαθητών ή γιατί έτσι τους βολεύει αυτούς περισσότερο; (Σκεφτείτε σε ένα τμήμα φροντιστηρίου να υπάρχουν μαθητές από 3 σχολεία, τα οποία θα πάνε εκδρομή σε διαφορετικές ημερομηνίες).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γιατί να κοροιδέψεις???Μπορεί να του έτυχε κάτι....Η επιτυχία στις πανελλήνιες είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων.Τόσο κακό το θεωρείς επειδή διάβαζε???Μήπως καλύτερα να μπαίνουν στα πανεπιστήμια όσοι έχουν τους χαμηλότερους βαθμούς???

"Είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων". Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο θα έλεγα σε κάποιον να πάει 5μερη. Μέχρι την 5μερη στα περισσότερα παιδιά βγαίνει η κούραση της χρονιάς. Πας 5μερη, ξεδίνεις λίγο, ξεχνιέσαι και επιστρέφεις με άλλη όρεξη για διάβασμα. Βέβαια το αν θα πάει κανείς 5μερη η όχι εξαρτάται και απο το χαρακτήρα του και από τον τρόπο με τον οποιο έχει μάθει να διαβάζει. Κάποιοι απλά τη θεωρούν σπατάλη χρόνου. Πάντως πολλά παιδιά από τον κοινωνικό μου περίγυρο που πέτυχαν υψηλόβαθμες σχολές δε στερήθηκαν την 5μερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
"Είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων". Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο θα έλεγα σε κάποιον να πάει 5μερη. Μέχρι την 5μερη στα περισσότερα παιδιά βγαίνει η κούραση της χρονιάς. Πας 5μερη, ξεδίνεις λίγο, ξεχνιέσαι και επιστρέφεις με άλλη όρεξη για διάβασμα. Βέβαια το αν θα πάει κανείς 5μερη η όχι εξαρτάται και απο το χαρακτήρα του και από τον τρόπο με τον οποιο έχει μάθει να διαβάζει. Κάποιοι απλά τη θεωρούν σπατάλη χρόνου. Πάντως πολλά παιδιά από τον κοινωνικό μου περίγυρο που πέτυχαν υψηλόβαθμες σχολές δε στερήθηκαν την 5μερη.

Όπως το λες είναι ανάλογα με τον χαρακτήρα του κάθε ατόμου....Αν νοιώθετε ότι είστε πάρα πολύ πιεσμένοι να πάτε αν είστε σε καλή κατάσταση δεν νομίζω ότι χρειάζεται ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JayTheKing

Νεοφερμένος

Ο JayTheKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αν ειναι να πας πενατημερη και το μετανιωσεις κατα τη διαρκεια/μετα τοτε φυσικα μην πας.
Αν δε πας και σκεφτεσαι ολη την ωρα πώς περνουν οι αλλοι και οτι εσυ δε διασκεδασεις, μονο κακο προκαλεις στον εαυτο σου αφου δε διαβαζεις ,αναλλωνεις το χρονο σου σκεπτομενος τους αλλους και απλα στενοχωριεσε.
Διαλεγεις σε ποια κατηγορια ανηκεις και δρας αναλογα.
Εγω δε θα παω.Ποτε δεν πηγα σε καμια χ-μερη anyway(μονο σε μια που βγηκε ξινη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Εκείνο που με κάνει να χαμογελάω, είναι το πάθος σου για το Φυσικό Κρήτης, το οποίο δεν πηγάζει από προσωπική γνώση του θέματος, αλλά από στατιστικά και αριθμούς που διαβάζεις. Δεν λέω ότι δεν είναι καλό τμήμα. Όμως, για να έχεις πιο πλήρη εικόνα, καλό θα ήταν να μάθεις και γιατί το πρόγραμμα των προπτυχιακών του σπουδών θεωρείται "αδύναμο".
Μήπως εσύ δεν κατάλαβες την απάντησή μου;


Αντιθετως και το προπτυχιακο επιπεδο ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο ,επωφελειται της γενικοτερης ποιοτητας του τμηματος σε μ.ο διδακτικο προσωπικο,υποδομεςκαι κυριως εχει ενα οργανωμενο προγραμμα σπουδων κατα τα δυτικα προτυπα,δεν τα λεω εγω τα λεει η εξωτερικη αξιολογηση που εγινε στο τμημα,ας μην ξεχναμε επισης οι καταληψεις ειναι σπανιοτερες των κεντρικων τμηματων.
το μοναδικο μελανο σημειο στο τμημα ειναι ο μεσος ορος των φοιτητων,δηλαδη περα απο ενα κομματι αριστουχων,που πράγματι υπάρχει, ο μεσος ορος ειναι χαμηλοτερος απο των Αθηνων και της πολης μου της Θεσσαλονικης,κατι λογικο αφου η δεξαμενη απο την οποια αντλει φοιτητες το τμημα ειναι η μικροτερη πολη του Ηρακλειου.Αυτο εχει βεβαια αντικτυπο στους ιδιους τους φοιτητες,αφου τα ποσοστα παραιτησης ειναι μεγαλα,οπως και ο χρονος αποπερατωσης των σπουδων.(edit βεβαίως δεν το λέω για να αποθαρρυνθεί κανένας,όποιος θέλει,προσπαθει και είναι συστηματικός το τελειώνει το φυσικό,το μαθηματικο,το οποιο τμημα στην ώρα του)
Το τμημα επισης ειχε ενα θεμα με το ειδικο τεχνικο προσωπικο,οπου ηταν ενας ολο κι ολος ανθρωπος και εκανε την δουλεια τριων,αλλα διοριστηκαν,οπως βλεπω, επιπλεον καποια ατομα

η προσωπικη αποψη φοιτητων με ιδια εμπειρια ειναι παντοτε υποκειμενικη !γι αυτο εμμενω στα δεδομενα που αντλω απο διαφορες πηγες και διασταυρωνω,ως αντικειμενικοτερη θεση.Επιπλεον αποδεχομαι την κριτικη καθηγητων ευγνωσμενης αξιας απο πανεπιστημια της αλλοδαπης,ως καλο συγκριτικο μετρο.


πως δεν το καταλαβα και μια χαρα ηταν,απλα ειναι εντελως διαφορετικο απο αυτο που ειπα και για το οποιο χρησιμοποιησα το νοστιμοτατο αυτο τυρι :D
μια φορα αν πλακωσει και αλλο παραδειγμα ιδιας νοστιμιας,βλεπω ισχυρες πιθανοτητες να κανω εφοδο στο ψυγειο
ας μας πει ο Npb ποιες ειναι αυτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στο σχολείο σας ποια κατεύθυνση θα είναι η ''δημοφιλέστερη'' ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Αν υπάρχει κάτι που δεν πρέπει να χάσουν οι μαθητές της Γ λυκείου, αυτό είναι η "πενταήμερη", (φυσικά αν συντρέχουν οι προϋποθέσεις παρέας). Το "δεν θα πάω 5μερη για να διαβάσω" δεν το δέχομαι. Και στον πόλεμο μια ανάπαυλα είναι απαραίτητη. (Νομίζω ότι ήταν καλύτερα πιο παλιά που οι πολυήμερες εκδρομές γίνονταν την Άνοιξη).
Είναι γνωστό ότι τα φροντιστήρια πιέζουν να μην πάνε τα παιδιά εκδρομή. Άραγε, το κάνουν για το καλό των μαθητών ή γιατί έτσι τους βολεύει αυτούς περισσότερο; (Σκεφτείτε σε ένα τμήμα φροντιστηρίου να υπάρχουν μαθητές από 3 σχολεία, τα οποία θα πάνε εκδρομή σε διαφορετικές ημερομηνίες).



ειναι και στον ανθρωπο ε,εγω π.χ δεν πηγα πενταημερη και δεν μου αρεζε και η καθολου η ιδεα να παω(ιδιως αυτη η θλιβερη κατ εμε ιστορια με το νυχτερινο κεντρο το βραδυ κ.λπ)
δεν μου ελειψε καθολου εννοειται.
επισης τωρα που το σκεφτομαι ειμαι και ανθρωπος να τελειωσω πρωτα μια δουλεια και μετα η διασκεδαση
η πενταημερη θα ηταν απιστευτη αν γινοταν μετα τις πανελληνιες!
μεσα στο καλοκαιρι και χωρις εγνοιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ειναι και στον ανθρωπο ε,εγω π.χ δεν πηγα πενταημερη και δεν μου αρεζε και η καθολου η ιδεα να παω(ιδιως αυτη η θλιβερη κατ εμε ιστορια με το νυχτερινο κεντρο το βραδυ κ.λπ)
δεν μου ελειψε καθολου εννοειται.
επισης τωρα που το σκεφτομαι ειμαι και ανθρωπος να τελειωσω πρωτα μια δουλεια και μετα η διασκεδαση
η πενταημερη θα ηταν απιστευτη αν γινοταν μετα τις πανελληνιες!
μεσα στο καλοκαιρι και χωρις εγνοιες

:hmm::hmm:Από όσο θυμάμαι όλοι πηγαίναμε 3-4-5 ήμερες μόνο για τη βραδινή έξοδο ...δεν θυμάμαι να πήγαινε κανείς για τους αρχαιολογικούς χώρους.Γιατί θλιβερή κατάσταση??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
διοτι δεν μου αρεσει ο τροπος αυτος διασκεδασης και τον βρισκω εντελως θλιβερο,ιδιως για 18 χρονους και μαλιστα για οργανωμενες σχολικες εκδρομες

μια εκδρομη που θα περιελαμβανε εκδρομες σε πολιτιστικους,αρχαιολογικους τοπους,στην φυση ,γιατι οχι γνωριμια με την παραδοσιακη τους κουζινα,αν υπαρχουν τετοια μερη εκει που πηγαινουμε,θα μπορουσε να οργανωθει κατι τετοιο,
παραστασεις θεατρικες το βραδυ,αθλοπαιδειες,ερχονται και πολλοι στην θεσσαλονικη,γιατι οχι στο πλανηταριο ενα μεσημερι;τετοια πραγματα, θα ηταν οτι πρεπει,τουλαχιστον για τα γουστα μου,αλλα θα ελεγα και για το περιβαλλον του σχολειου.
αλλα οταν ολα περιστρεφονται γυρω απο την βραδινη εκτονωση,να λειπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
διοτι δεν μου αρεσει ο τροπος αυτος διασκεδασης και τον βρισκω εντελως θλιβερο,ιδιως για 18 χρονους και μαλιστα για οργανωμενες σχολικες εκδρομες

:hmm: οκ .....Σεβαστή η κάθε άποψη αλλά το λες και μόνος σου 18 χρονών είναι που έπρεπε να πάνε???

Αν γινόταν αυτό που λες σίγουρα θα εκπλήρωνε πιο σωστά το σκοπό μίας εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά δεν νομίζω ότι θα ερχόταν ο απαιτούμενος αριθμός για τη διεξαγωγή της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
μα ακριβως επειδη ειναι 18 χρονων και επειδη η εκδρομη διοργανωνεται απο το σχολειο δεν θα επρεπε να υπαρχουν τετοια σκηνικα,εκανα ενα edit παραπανω που απαντα
τελος παντων αυτη ειναι η αποψη μου,δεν ειναι και θεσφατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top