Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εκεινη η στιγμη που συνειδητοποιεις οτι καποιος που παει δευτερα ξερει καλυτερο αγνωστο απο σενα :( Αυτο το αγνωστο το αφησα και θα με τιμωρησει..λαθος μου

Κοίτα , εάν δεν έχεις τεράστιες αξιώσεις σε βαθμούς τότε εστίασε στο γνωστό.Πραγματικά άγνωστο δουλεύω πάρα πολύ αλλά με χαλαρώνει (τι να σου πω ,ανωμαλία μου...).Επίσης, δεν σήμαινει οτι όσα ανέφερα θα πέσουν αναγκαστικά.Relax...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μιάς και αύριο έχουμε μαθηματα κατεύθυνσης να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά.Κοιτάζω συχνά το λήμμα και διαπιστώνω ,μετά λύπης, οτι υπάρχει τεράστιο άγχος.Κοιταξτε, δεν θα σας πω μην αγχώνεστε γιατί , αφενός μεν είμαι και ο ίδιος αγχώδης τύπος , αφετέρου δε ειναι αδύνατον κάποιος να μην εχει καθόλου άγχος.Αλλα μπορώ να σας πω πως ο,τι κάνατε, κάνατε.Δεν σώζεται τίποτα τώρα.Οι υπερβολές , οι "αγρυπνίες" και τα λοιπά δεν εξυπηρετούν σε τίποτα.Ηρεμια και όλα θα πάνε καλά.Το άγχος μπορεί να καταστρέψει.Τωρα, όσον αφορά τα παιδιά της Θεωρητικής, θεωρώ οτι δεν χρειάζεται επανάληψη στο λεξιλόγιο για το άγνωστο, ούτε και γραμματική.Θα ήταν καλή μια επανάληψη σε :
α)Ευθύς-Πλάγιος λόγος/
β)Εξαρτημένος υποθετικός λόγος από πλάγιο λόγο(δηλ.αποδοση ένα ειδ.απαρεμφατο,μια δυν.μετχ ή δευτερεύουσα ειδική) ή απο δευτερεύουσες προτάσεις ( την συνηθέστερη με την τελική πρόταση)
γ) Ρηματικά επίθετα σε -τεος,-τος
δ)Ανάλυση/Σύμπτυξη μετοχής
ε)Διπλή εκφορά β´ όρου σύγκρισης.
στ) Προσοχή στην υπόθεση του μη πραγματικού που δεν μετατρέπεται σε ευκτική του πλαγίου λόγου από εξάρτηση ΙΧ.
ζ)Όλες οι δευτερεύουσες προτάσεις
η) Τι σημαίνει η εκφορά της συμπερασματικής με απαρεμφατο( τα 3 δυνατό-ενδεχόμενο,όρο-συμφωνία,επιδιωκόμενο αποτέλεσμα)
θ)Η εκφορά της τελικής και με οριστική ιστορικού χρονου όταν προηγείται έκφραση του μη πραγματικού (φανερώνει ανεκπλήρωτο σκοπό)
Αυτά νομίζω ειναι αρκετά.Τώρα , καλό θα ήταν να γνωρίζει κανείς και δεύτερους τύπους αλλά τέτοια ωρα,τέτοια λόγια.Τωρα ρήματα , εάν κάποιος εχει χρόνο , ας δει τα οιδα,φημι,ειμι(=θα πάω),κειμαι και όλα τα εις -μι.Τα υπόλοιπα θεωρώ τα ξέρει η πλειονότητα.Και για αρχικούς μην σκάτε να μαθαίνετε άκυρα ρήματα.Δεν ζητάνε τόσο αρχικούς όσο εξαιρέσεις στη γραμματική (πχ το 2004 είχανε ζητήσει τον τύπο ορνιν.εκει αρκετοί θα την πάτησαν και θα έγραψαν ορνιθα εν αγνοία του κανόνος για τα βαρυτονα οδοντικοληκτα.)Επίσης, συνηρημενοι μέλλοντες και εξαιρέσεις ειναι σημαντικά.(εξετάζω-εξετω,βιβαζω-βιβω,σκεδανυμι-σκεδω,ελαυνω-ελω...).Τελος, η πρόβλεψη μου ειναι Ισοκράτης για το άγνωστο.Εύχομαι τα καλύτερα σε όλα τα παιδια.Καλη επιτυχία!!!Του χρονου η σειρά μας...

Ισοκρατης ε??? Τι ονειρο εχεις δει και σου εχει ερθει?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos-V-

Νεοφερμένος

Ο Nikos-V- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κοίτα , εάν δεν έχεις τεράστιες αξιώσεις σε βαθμούς τότε εστίασε στο γνωστό.Πραγματικά άγνωστο δουλεύω πάρα πολύ αλλά με χαλαρώνει (τι να σου πω ,ανωμαλία μου...).Επίσης, δεν σήμαινει οτι όσα ανέφερα θα πέσουν αναγκαστικά.Relax...

Με ενα 14-15 τον πιανω τον στοχο μου γιατι στο γνωστο αλλα και σε ολα τα υπολοιπα μαθηματα δεν εχω προβλημα. Πιστευω οτι εχω παει καλα μεχρι στιγμης και λατινικα και ιστορια το εχω λιωσει. Αλλα αυτα τα αρχαια για καποιο λογο δεν μου καθονται καλα με τιποτα :D
Εσενα οπως σε βλεπω εχεις κλεισμενη θεση στη νομικη :D (αν σε ενδιαφερει βεβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ισοκρατης ε??? Τι ονειρο εχεις δει και σου εχει ερθει?? :P

Κανένα .Απλά είναι ο αγαπημένος μου και δεν εχει μπει τελευταία...

Με ενα 14-15 τον πιανω τον στοχο μου γιατι στο γνωστο αλλα και σε ολα τα υπολοιπα μαθηματα δεν εχω προβλημα. Πιστευω οτι εχω παει καλα μεχρι στιγμης και λατινικα και ιστορια το εχω λιωσει. Αλλα αυτα τα αρχαια για καποιο λογο δεν μου καθονται καλα με τιποτα :D
Εσενα οπως σε βλεπω εχεις κλεισμενη θεση στη νομικη :D (αν σε ενδιαφερει βεβαια)

Μια χαρά σε βλέπω φίλε μου.Ναι, νομική με ενδιαφέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν είναι να μπαίνει κανείς σε αυτό το θρεντ ενώ αύριο γράφει αρχαία και δεν έχει διαβάσει τίποτα λόγω βαρεμάρας. Αλλά άδικα αγχώνεται εφόσον δεν έχει υψηλές προσδοκίες. :hehe: νωρίς ήρθαν οι ζέστες φέτος, άντε μετά εσύ να διαβάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν είναι να μπαίνει κανείς σε αυτό το θρεντ ενώ αύριο γράφει αρχαία και δεν έχει διαβάσει τίποτα λόγω βαρεμάρας. Αλλά άδικα αγχώνεται εφόσον δεν έχει υψηλές προσδοκίες. :hehe: νωρίς ήρθαν οι ζέστες φέτος, άντε μετά εσύ να διαβάσεις :P

Κοίτα , έχεις δίκαιο.Αλλά δεν είναι κάπως προβληματικό να διαβάζει κάποιος την παραμονή πράγματα που θα έπρεπε να διεκπεραιωθούν μέσα σε μια χρονιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εσυ τι λες να βαλουν??:/:

Δεν έχω ιδέα σοβαρά. Αν θελήσουν να διατηρήσουν το μοτίβο του "βάζω δύσκολα θέματα" πολύ πιθανές ενότητες είναι η 11η Πολιτεία, η 9-10 Ηθικά και η 20η Πολιτικά. Ελπίζω να μη βάλουν τον ανούσιο Πρωταγόρα. Δε μας προσφέρει τίποτα το χαζο-παραμύθι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Επανάληψη θα τα κάνει παλικάρι μου, δεν θα τα βλέπει και για πρώτη φορά στη ζωή του. Και τι εννοείς προβληματικό; Πράγμα είναι και χρειάζεται αλλαγή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Επανάληψη θα τα κάνει παλικάρι μου, δεν θα τα βλέπει και για πρώτη φορά στη ζωή του. Και τι εννοείς προβληματικό; Πράγμα είναι και χρειάζεται αλλαγή;

χαχα όχι δεν εννοώ ( προφανώς) αυτό.Προβληματικό χαρακτηριζουμε οτιδήποτε χωλαίνει σε τεχνικό και όχι μόνο τομέα.Κανε μια αναζήτησή στο Γοογλη και δες πως χρησιμοποιούμε την λέξη.Λεξικο της κοινής νεοελληνικής:
προβληματικός -ή -ό [provlimatikós] Ε1 : που έχει, που παρουσιάζει πολλά προβλήματα, πολλές δυσκολίες: H σχέση του ζευγαριού είναι προβληματική. Οι προβληματικές περιοχές της χώρας χρειάζονται ιδιαίτερη ενίσχυση. Οι έντονες διαφωνίες δημιούργησαν προβληματική κατάσταση στις διαπραγματεύσεις. || (προφ.): Tο ψυγείο ήταν απ΄ την αρχή προβληματικό. || (οικον.): Προβληματικές επιχειρήσεις και ως ουσ. οι προβληματικές, βιομηχανικές ή εμπορικές επιχειρήσεις (δημόσιες ή ιδιωτικές), που αδυνατώντας να ανταποκριθούν στις οικονομικές ή σε άλλες υποχρεώσεις τους, παρουσιάζουν έντονα προβλήματα επιβίωσης. || (ιατρ.): Προβληματικά παιδιά, με διανοητικά ή με κινητικά προβλήματα και με αδυναμία αυτοεξυπηρέτησης. || (ψυχ.): Προβληματικά άτομα, με δυσκολίες ισορροπίας και προσαρμογής στο στενότερο ή στο ευρύτερο κοινωνικό περιβάλλον. || (επέκτ.) αβέβαιος, αμφίβολος (ως προς την έκβαση ή την εξέλιξη): H εκτίμηση της διεθνούς κατάστασης είναι προβληματική. H συνέχιση των συζητήσεων / η επίτευξη συμφωνίας κατέστη προβληματική. || (φιλοσ., λογ.): Προβληματικές κρίσεις / προτάσεις, στις οποίες η κατάφαση ή η άρνηση παρουσιάζονται απλώς ως δυνατές, π.χ. «Ίσως / δεν αποκλείεται να κατοικείται ο Άρης». προβληματικά ΕΠIΡΡ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα σοβαρά. Αν θελήσουν να διατηρήσουν το μοτίβο του "βάζω δύσκολα θέματα" πολύ πιθανές ενότητες είναι η 11η Πολιτεία, η 9-10 Ηθικά και η 20η Πολιτικά. Ελπίζω να μη βάλουν τον ανούσιο Πρωταγόρα. Δε μας προσφέρει τίποτα το χαζο-παραμύθι του.

νομιζω 9-10 απο ηθικα εχει μπει ΟΕΦΕ αρα λογικα οχι.. Τωρα εγω πιστευω την 20 θα βαλουν απο πολιτικα αν και φοβαμαι τον πρωταγορα :/ Αυτο με το 5ο διαγωνισμα δεν λεει κατι ε? Καθε χρονο το βγαζουν? Η ενοτητα που επεσε εντωμεταξυ ηταν η 4η απο ηθικα που δεν εχει πεσει ποτε! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
νομιζω 9-10 απο ηθικα εχει μπει ΟΕΦΕ αρα λογικα οχι.. Τωρα εγω πιστευω την 20 θα βαλουν απο πολιτικα αν και φοβαμαι τον πρωταγορα :/ Αυτο με το 5ο διαγωνισμα δεν λεει κατι ε? Καθε χρονο το βγαζουν? Η ενοτητα που επεσε εντωμεταξυ ηταν η 4η απο ηθικα που δεν εχει πεσει ποτε! :hmm:

μη βγάζεις απ'έξω αυτά που έπεσαν ΟΕΦΕ.. (btw, η 5η και η 9η μπήκαν!)
Αν θελήσουν να μας τρολλάρουν άνετα βάζουν τις ενότητες αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
μη βγάζεις απ'έξω αυτά που έπεσαν ΟΕΦΕ.. (btw, η 5η και η 9η μπήκαν!)
Αν θελήσουν να μας τρολλάρουν άνετα βάζουν τις ενότητες αυτές.

Γι'αυτο με την 4η που σου ειπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γι'αυτο με την 4η που σου ειπα?

ποτέ δεν ξέρεις, αλλά προσωπικά δε νομίζω. Όποιος έχει δουλέψει αυτά τα διαγωνίσματα αυτομάτως θα πριμοδοτείται, άρα πολύ δύσκολο κατά την ταπεινή μου άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ποτέ δεν ξέρεις, αλλά προσωπικά δε νομίζω. Όποιος έχει δουλέψει αυτά τα διαγωνίσματα αυτομάτως θα πριμοδοτείται, άρα πολύ δύσκολο κατά την ταπεινή μου άποψη.

Ο λογος που το κατεβασαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πάντως, να είστε προετοιμασμένοι να δείτε δύσκολα θέματα. Με κάποιον τρόπο θα πρέπει να πέσουν οι βάσεις, οι οποίες πέρυσι είχαν εκτοξευθεί.
Μεγάλη προσοχή, λοιπόν, δεν είναι παιδική χαρά οι εξετάσεις :hehe:

edit: Αν βάλουν ενότητες που έπεσαν στον ΟΕΦΕ, θα υπάρξει δημόσια κατακραυγή κατά της επιτροπής εξετάσεων. Δεν υπάρχει, βέβαια, κάτι που να το απαγορεύει, πέρα από τους κανόνες ηθικής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ο λογος που το κατεβασαν?

Αν αναφέρεσαι στο 5ο διαγώνισμα του study4exams ήταν γιατί υπήρχαν κάποια λαθάκια στις διατυπώσεις και γενικότερα λάθος η δομή του διαγωνισματος( είχε μια παραπάνω άσκηση)

Πάντως, να είστε προετοιμασμένοι να δείτε δύσκολα θέματα. Με κάποιον τρόπο θα πρέπει να πέσουν οι βάσεις, οι οποίες πέρυσι είχαν εκτοξευθεί.
Μεγάλη προσοχή, λοιπόν, δεν είναι παιδική χαρά οι εξετάσεις :hehe:

edit: Αν βάλουν ενότητες που έπεσαν στον ΟΕΦΕ, θα υπάρξει δημόσια κατακραυγή κατά της επιτροπής εξετάσεων. Δεν υπάρχει, βέβαια, κάτι που να το απαγορεύει, πέρα από τους κανόνες ηθικής :P

Μα συγγνώμη.Ακομα και αν μπουν οι ίδιες ενότητες οι ερωτήσεις πρέπει να είναι αναγκαστικά ίδιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Πάντως, να είστε προετοιμασμένοι να δείτε δύσκολα θέματα. Με κάποιον τρόπο θα πρέπει να πέσουν οι βάσεις, οι οποίες πέρυσι είχαν εκτοξευθεί.
Μεγάλη προσοχή, λοιπόν, δεν είναι παιδική χαρά οι εξετάσεις :hehe:

edit: Αν βάλουν ενότητες που έπεσαν στον ΟΕΦΕ, θα υπάρξει δημόσια κατακραυγή κατά της επιτροπής εξετάσεων. Δεν υπάρχει, βέβαια, κάτι που να το απαγορεύει, πέρα από τους κανόνες ηθικής :P

Η προβλεψη σου μιας και στην λογοτεχνια επεσες μεσα??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ισοκράτης ως άγνωστο δεν είχε πέσει πέρσι?
Το κομμάτι της εισαγωγής από την πολιτεία που περιγράφει την αλληγορία-δε το έχω διαβάσει ποτέ- να παιδευτώ να το μάθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
παιδιά μην επιλέγετε τίποτα! Διαβάστε τα όλα όπως πρέπει!! Είναι μάθημα βαρυτητας τα αρχαία!

Και εγώ το 2013 που έδινα έκανα επιλογή και δεν διάβασα τον Κρητικό καθόλου και έγραψα 10,2 λογοτεχνία.

ΥΓ. Τελικά ο Κρητικός έκαψε πολλούς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Με τέτοιο τρολλάρισμα φέτος στις Πανελλήνιες 2015 βλέπω να πέφτει στα μαθηματικά κατεύθυνσης, θέμα :
"Αναπτύξτε και δικαιολογείστε την παρακάτω πρόταση σε μία παράγραφο των 100-120 λέξεων:
Το πρόσημο των παραγώγων μιας συνάρτησης f(x) καθορίζει την μονοτονία, τα ακρότατα και την κυρτότητα της f(x)."
:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top