Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ρε παιδια εχετε χρονο να γραφετε εκθεσεις?
Ό,τι έγινε έγινε στην έκθεση τώρα :P Μέσα σε 1 εβδομάδα δεν πρόκειται να καταλάβεις τη θεωρία, αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Όσον αφορά τους θεματικούς κύκλους, οτιδήποτε μπορεί να πέσει, οπότε μην κάθεσαι να χαραμίζεις τζάμπα το χρόνο σου. Δεν είναι η έκθεση το πρόβλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γράφουν ρε παιδιά στα sites ότι θα ανέβουν και άλλο οι βάσεις...είναι λογικό να λέγεται αυτό πριν βγουν οι επιδόσεις των μαθητών;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Γράφουν ρε παιδιά στα sites ότι θα ανέβουν και άλλο οι βάσεις...είναι λογικό να λέγεται αυτό πριν βγουν οι επιδόσεις των μαθητών;;

Εεε απο την στιγμη που δεν γραψαμε ακομα και δεν ξερουμε που θα κυμαινονται οι βαθμοι μας, λιγο δυσκολο να κανουνε υποθεσεις :P

Παντως, η αποψη μου ειναι επειδη περυσι γινοντουσαν οι μεταγραφες με πολλα κριτηρια, αυτο ηταν η αιτια να δηλωσει ολος ο κοσμος επαρχια , με αποτελεσμα να ανεβουν πολυ οι βασεις σε περιφερειακα τει-αει....αυτο λογικα φετος δεν θα γινει, μιας και θα γινουν πιο κλειστα και αυστηρα τα κριτηρια μεταγραφων!! Αποψη μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstass

Νεοφερμένος

Ο Kwstass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά ξέρω ότι το έχουν ρωτήσει πολλά άτομα και ίσως να γίνομαι ενοχλήτικος, αλλά επειδή δεν πάω φροντηστίριο στο ΑΟΔΕ, μήπως θα μπορούσε κανεις να μου στείλει σε μύνημα τί επεσε ΟΕΦΕ? ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε παιδια θελω την συμβουλη σας..στο ΑΟΔΕ δυσκολευομαι να μαθω καθετη και την οριζοντια επικοινωνια ...ειμαι και στην επαναληψη και σκεφτομαι να τα αφησω αυτα και να τα κοιταξω μια μερα πριν ... το σκεφτομαι αυτο επειδη η καθετη επικοινωνια απο απο κατω προς τα πανω και η οριζοντια επεσαν περυσι οποτε...λεω να το αφησω αυτο το κομματι τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ρε παιδια θελω την συμβουλη σας..στο ΑΟΔΕ δυσκολευομαι να μαθω καθετη και την οριζοντια επικοινωνια ...ειμαι και στην επαναληψη και σκεφτομαι να τα αφησω αυτα και να τα κοιταξω μια μερα πριν ... το σκεφτομαι αυτο επειδη η καθετη επικοινωνια απο απο κατω προς τα πανω και η οριζοντια επεσαν περυσι οποτε...λεω να το αφησω αυτο το κομματι τι λετε?

Εγώ λέω να μάθεις τουλάχιστον το νόημα τους, και μετά δες τα όπως λες την τελευταία μερα.

Εγώ λέω να μάθεις τουλάχιστον το νόημα τους, και μετά δες τα όπως λες την τελευταία μερα.

Τα υπόλοιπα τα έχεις κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ρε παιδια θελω την συμβουλη σας..στο ΑΟΔΕ δυσκολευομαι να μαθω καθετη και την οριζοντια επικοινωνια ...ειμαι και στην επαναληψη και σκεφτομαι να τα αφησω αυτα και να τα κοιταξω μια μερα πριν ... το σκεφτομαι αυτο επειδη η καθετη επικοινωνια απο απο κατω προς τα πανω και η οριζοντια επεσαν περυσι οποτε...λεω να το αφησω αυτο το κομματι τι λετε?

Οι πιθανότητες να πέσουν είναι ελάχιστες, όπως λες μπήκε πέρυσι ένα κομμάτι. Όπως λέει ο φίλος από πάνω, αν έχεις τελειώσει, δεν νομίζω πως είναι τίποτα δύσκολο να τα μάθεις, αλλά αν θες να πάρεις αυτό το (πολύ μικρό) ρίσκο, κάντο. Δεν είναι και τίποτα τρομερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελα

Νεοφερμένος

Ο τρελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καπιος τα θεματα οεφε να τα στειλει email:thanosmichair@gmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οι πιθανότητες να πέσουν είναι ελάχιστες, όπως λες μπήκε πέρυσι ένα κομμάτι. Όπως λέει ο φίλος από πάνω, αν έχεις τελειώσει, δεν νομίζω πως είναι τίποτα δύσκολο να τα μάθεις, αλλά αν θες να πάρεις αυτό το (πολύ μικρό) ρίσκο, κάντο. Δεν είναι και τίποτα τρομερό.

Εγώ λέω να μάθεις τουλάχιστον το νόημα τους, και μετά δες τα όπως λες την τελευταία μερα.



Τα υπόλοιπα τα έχεις κάνει?

ξερω απ' εξω ολο το βιβλιο εκτος απο κατι κομματακια οπως αυτο και κατι ακομα που με δυσκολεουν λιγο απλως ειπα να αποφυγω να διαβασω καποια που ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα πεσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Αυτά τα διάφορα διαγωνίσματα προσωμοίωσης πανελλαδικων που βγάζουν κάποιοι γενικά σε όλα τα μαθηματα και ειδικότερα στα μαθηματικά κατ είναι ο,τι χειρότερο για την ψυχολογία ενός υποψηφίου.Βγάζει ο άλλος το κομπλεξ του τρεχουμε εμεις να καλυψουμε τα ακαλυπτα τελευταιες μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Σήμερα καθώς περίμενα στον διάδρομο του φροντιστηρίου να μπω για μάθημα άκουγα που έλεγαν μέσα στην τάξη για το μηχανογραφικό, ότι το κάνουμε, λέει, μαζί με τον ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου. Ισχύει γενικά αυτό; Δηλαδή, το κάνουν πολλοί ή εμάς είναι λίγο...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σήμερα καθώς περίμενα στον διάδρομο του φροντιστηρίου να μπω για μάθημα άκουγα που έλεγαν μέσα στην τάξη για το μηχανογραφικό, ότι το κάνουμε, λέει, μαζί με τον ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου. Ισχύει γενικά αυτό; Δηλαδή, το κάνουν πολλοί ή εμάς είναι λίγο...;
Ισχυει,αλλα οπου θες μπορεις να το κανεις.Ειτε μονος σου ειτε στο σχολειο ή στο φροντιστηριο.Αρκει να βαλεις σχολες δικιας σου επιλογης και να μην σε επηρασουν.Ακομα αργεις παντως να κανεις το μηχανογραφικο,οποτε μην αγχωνεσαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ξερω απ' εξω ολο το βιβλιο εκτος απο κατι κομματακια οπως αυτο και κατι ακομα που με δυσκολεουν λιγο απλως ειπα να αποφυγω να διαβασω καποια που ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα πεσουν...

Τότε δες τα..Απλα μην το βλεπεις οτι πρεπει οπως και δηποτε να τα μαθεις ετσι οπως ειναι..Εχεις 2 βδομάδες μπροστά σου, πιστεύω θα προλάβεις. Τζάμπα θα χάσεις μόρια αν γίνει η στραβή και πέσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wip97

Νεοφερμένος

Ο Wip97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια , σχεδον φτασαμε στο τελος .. Ουσιαστικα εχει μεινει 1,5 εβδομαδα πριν γραψουμε το πρωτο μας μαθημα. Εχει κανεις αλλος την αισθηση οτι θα ειναι αδυνατο να συγκρατησει ολες εκεινες τις λεπτομεριες που πρεπει να εχει στο μυαλο την ωρα που θα γραφει. Με την προυποθεση βεβαια οτι διαβαζε συστηματικα ολη τη χρονια. Απευθυνομαι κυριως στους θεωρητικους... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια , σχεδον φτασαμε στο τελος .. Ουσιαστικα εχει μεινει 1,5 εβδομαδα πριν γραψουμε το πρωτο μας μαθημα. Εχει κανεις αλλος την αισθηση οτι θα ειναι αδυνατο να συγκρατησει ολες εκεινες τις λεπτομεριες που πρεπει να εχει στο μυαλο την ωρα που θα γραφει. Με την προυποθεση βεβαια οτι διαβαζε συστηματικα ολη τη χρονια. Απευθυνομαι κυριως στους θεωρητικους... :/

Αν και δεν είμαι θεωρητική, στο ΑΟΔΕ μπορώ να πω πως δεν φοβάμαι κάτι με εξαίρεση κάποια κομμάτια στο τελευταίο κεφάλαιο.Αλλά στη Βιολογία πιστεύω πως όντως ή κάτι θα ξεχάσω ή θα μπερδέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Παιδια , σχεδον φτασαμε στο τελος .. Ουσιαστικα εχει μεινει 1,5 εβδομαδα πριν γραψουμε το πρωτο μας μαθημα. Εχει κανεις αλλος την αισθηση οτι θα ειναι αδυνατο να συγκρατησει ολες εκεινες τις λεπτομεριες που πρεπει να εχει στο μυαλο την ωρα που θα γραφει. Με την προυποθεση βεβαια οτι διαβαζε συστηματικα ολη τη χρονια. Απευθυνομαι κυριως στους θεωρητικους... :/

Ετσι ακριβως! :/: αλλα ειναι οπως πριν απο καθε διαγωνισμα, νομιζεις πως δεν ξερεις τιποτα μεχρι να δεις τα θεματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μπορώ να βρω κάπου τα θέματα που έπεσαν στη θεωρητική κατευθυνση στον ΟΕΦΕ online ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ισχυει,αλλα οπου θες μπορεις να το κανεις.Ειτε μονος σου ειτε στο σχολειο ή στο φροντιστηριο.Αρκει να βαλεις σχολες δικιας σου επιλογης και να μην σε επηρασουν.Ακομα αργεις παντως να κανεις το μηχανογραφικο,οποτε μην αγχωνεσαι.:P

Θα μου πει κάποιος λεπτομέριες; Πραγματικά μέχρι τώρα δεν έχω ασχοληθεί στο ελάχιστο για το τί γίνεται μετά τις Πανελλήνιες. Πότε βγαίνουν οι βαθμοί; Πότε κάνουμε μηχανογραφικό και πότε ξέρουμε που περάσαμε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Θα μου πει κάποιος λεπτομέριες; Πραγματικά μέχρι τώρα δεν έχω ασχοληθεί στο ελάχιστο για το τί γίνεται μετά τις Πανελλήνιες. Πότε βγαίνουν οι βαθμοί; Πότε κάνουμε μηχανογραφικό και πότε ξέρουμε που περάσαμε; :redface:


Ας γράψουμε πρώτα και μετά να δεις πόση ώρα θα χεις για να ασχοληθείς με αυτά.Προς το παρόν επικεντρώσου στις πανελλαδικές.Όλα αυτά που έπονται μετα από αυτές θα ναι το κερασάκι στη τούρτα.Παρεπιμπτόντως περυσι δεν ξεχναω ποτε πως οι βαθμοι βγηκαν 2\7 και οι βασεις νομιζω αν και δεν ειμαι σιγουρος 28\8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ας γράψουμε πρώτα και μετά να δεις πόση ώρα θα χεις για να ασχοληθείς με αυτά.Προς το παρόν επικεντρώσου στις πανελλαδικές.Όλα αυτά που έπονται μετα από αυτές θα ναι το κερασάκι στη τούρτα.Παρεπιμπτόντως περυσι δεν ξεχναω ποτε πως οι βαθμοι βγηκαν 2\7 και οι βασεις νομιζω αν και δεν ειμαι σιγουρος 28\8.
Καλά, πέρυσι αρχίσατε 28 Μαΐου, οπότε ήταν λογικό και επόμενο να πάει τόσο αργά.
Εμείς φέτος θα τελειώσουμε στις 29 Μαΐου, οπότε θα είναι σαφώς καλύτερα τα πράγμματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top