Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλά, πέρυσι αρχίσατε 28 Μαΐου, οπότε ήταν λογικό και επόμενο να πάει τόσο αργά.
Εμείς φέτος θα τελειώσουμε στις 29 Μαΐου, οπότε θα είναι σαφώς καλύτερα τα πράγμματα :P

Δεν θα τελειώσετε 29 Μαιου.Θα τελειώσετε με τα ενδοσχολικα,με τα ειδικα μαθηματα και μετα βγουν οι βαθμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα καθώς περίμενα στον διάδρομο του φροντιστηρίου να μπω για μάθημα άκουγα που έλεγαν μέσα στην τάξη για το μηχανογραφικό, ότι το κάνουμε, λέει, μαζί με τον ιδιοκτήτη του φροντιστηρίου. Ισχύει γενικά αυτό; Δηλαδή, το κάνουν πολλοί ή εμάς είναι λίγο...;

Οχι - όχι και στο δικό μου το φροντιστήριο έτσι ήταν! χαχαχαχα και ο καθηγητής μου νόμιζε ότι θα ήμουν δύσκολη υπόθεση. :redface: Εμείς κιόλας πήγαμε και είδαμε τους βαθμούς μας στο σχολείο και μετά μαζευτήκαμε όλοι μαζί στο φροντιστήριο για να δούμε πόσα μόρια βγάλαμε. Εγώ όμως τα είχα υπολογίσει πριν συναντηθώ με τους υπόλοιπους, αλλά τέλος πάντων. :angelnot: Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως είναι ωραίο ο καθηγητής να ενδιαφέρεται μέχρι τέλους για τους μαθητές του! :D


Αντε παιδάκια, να τα πάτε τέλεια και να περάσετε εκεί που θέλετε! Είναι υπέροχο συναίσθημα! :D Και μετά, το καλοκαίρι, ποιος σας πιάνει... :smoke:

Edit: Και να θυμάστε ότι οι πανελλήνιες δεν καθορίζουν τίποτα και κανέναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
στην βιολογια γεν τα παραδείγματα που έχει πχ στην βίοσυσσώρευση ή στις τροφικες αλυσίδες τα μαθαίνουμε απέξω ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Ο ίδιος ειναι το ξέρω επειδή δίνω δεύτερη φορά φέτος.
Eυχαριστώ πολύ !:D
Γράφουν ρε παιδιά στα sites ότι θα ανέβουν και άλλο οι βάσεις...είναι λογικό να λέγεται αυτό πριν βγουν οι επιδόσεις των μαθητών;;
Φυσικά και δεν ισχύει τίποτα ! Τις βάσεις τις καθορίζουν απλά και μόνο οι επιδόσεις των μαθητών. Έστω θεωρητικά ότι όλοι οι αριστούχοι της τεχνολογικής γράψουν 15.000 . Τότε οι υπόλοιποι μαθητές έχουν γράψει <15.000 άρα και οι βάσεις των τεχνολογικών σχολών θα είναι <15.000 (δηλαδή δεν θα αυξηθούν.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
στην βιολογια γεν τα παραδείγματα που έχει πχ στην βίοσυσσώρευση ή στις τροφικες αλυσίδες τα μαθαίνουμε απέξω ???

Νομίζω όχι, απλά καν'τα 2-3 αναγνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Νομίζω όχι, απλά καν'τα 2-3 αναγνώσεις.

Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση να μας πουν να τους δώσουμε ένα παράδειγμα (και να πρέπει να γράψουμε του βιβλίου ?) ... εχει τύχει πότε κάτι παρόμοιο σε πανελλήνιες? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wip97

Νεοφερμένος

Ο Wip97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ξερει κανεις τι θα γινει φετος με τις βασεις, γιατι ακουγεται οτι θα μειωθουν κατα 2.000 περιπου οι αριθμοι των εισακτεων στις σχολες πρωτης προτιμησης. Αληθευει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ξερει κανεις τι θα γινει φετος με τις βασεις, γιατι ακουγεται οτι θα μειωθουν κατα 2.000 περιπου οι αριθμοι των εισακτεων στις σχολες πρωτης προτιμησης. Αληθευει;
Κανείς δεν ξέρει, πρέπει πρώτα να τελειώσουν οι πανελλαδικές και μετά να οριστικοποιηθεί μέχρι και το τελευταίο μηχανογραφικό πριν γίνει λόγος για εκτιμήσεις βάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση να μας πουν να τους δώσουμε ένα παράδειγμα (και να πρέπει να γράψουμε του βιβλίου ?) ... εχει τύχει πότε κάτι παρόμοιο σε πανελλήνιες? ?

τα παραδείγματα καλό είναι να τα ξέρεις σε περίπτωση που πέσουν. αλλά τα έχουν κυρίως για να μπορέσεις να λύσεις άσκηση (σου δείχνουν τον τρόπο δηλαδή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδια τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο τα περιγραφουνε και ουτε πρεπει να τα κανουμε εμεις τραγικα! Τον ΟΕΦΕ και τα περσινα θεματα τα χρειαζομαστε απλα για να ελαφρυνουμε την υλη μας! Εγω ουτε καν τον λυνω να φανταστειτε, απλα βλεπω τι επεσε και τα βγαζω απο τις επαναληψεις μου! Το ολο θεμα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ δεν πρεπει να μας ακουγεται τρομακτικο! Μια κανονικη μερα ειναι σαν ολες τις αλλες που εχουμε παει για εξετασεις στο σχολειο ειναι... Μην σας τρωει το αγχος... ΧΑΛΑΡΑ:clapup:
Τα περσινα θεματα ηταν οτι πιο γελοιο μπορουσε να πεσει αλλα δυστυχως δεν ειχα ανοιξει βιβλιο και ετσι αναγκαστηκα να δωσω δευτερη χρονια! Δεν νομιζω να πεσει κανα τραγικο θεμα.. Ολο λενε.. Τουλαχιστον οι της θεωρητικης δε πρεπει να το φοβομαστε... πραγματα που δεν εχουμε ξανα δει ποτε μας δε πεφτουν... Τεχνολογικοι και Θετικοι την καλη μου επιτυχια!!! :P
Να πατε ολοι με ανεβασμενο ηθικο και πιστευοντας πως θα πετυχετε κι ολα καλα θα πανε <3
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Οι βάσεις όντως αναμένεται να αυξηθούν λόγω της μείωσης των θέσεων για τους εισακτέους σε κάθε σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οι βάσεις όντως αναμένεται να αυξηθούν λόγω της μείωσης των θέσεων για τους εισακτέους σε κάθε σχολή.
οντως? ποσο ακομη? περσι που ηταν ευκολα τα θεματα αυξηθηκαν αρκετα! παλι θα ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
οντως? ποσο ακομη? περσι που ηταν ευκολα τα θεματα αυξηθηκαν αρκετα! παλι θα ανεβουν?
Τίποτα δεν είναι σίγουρο, θα δείξει βέβαια και ο βαθμός δυσκολίας των θεμάτων. Απλά αυτό είναι το πιο πιθανό. :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι σίγουρο, θα δείξει βέβαια και ο βαθμός δυσκολίας των θεμάτων. Απλά αυτό είναι το πιο πιθανό. :cry_x:
:verymad::verymad::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill38

Νεοφερμένος

Ο bill38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ξερει κανενας τι θα γινει με τις στρατιωτικες σχολες??? εχω αρχισει να αγχωνομαι και για αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ξερει κανενας τι θα γινει με τις στρατιωτικες σχολες??? εχω αρχισει να αγχωνομαι και για αυτο....

πόσο περισσότερο να ανέβουν οι άμοιρες? :P μην αγχώνεσαι οι θέσεις για τον στρατό οι ίδιες είναι σχεδόν κάθε χρόνο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia96

Νεοφερμένος

Η Tonia96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
πόσο περισσότερο να ανέβουν οι άμοιρες? :P μην αγχώνεσαι οι θέσεις για τον στρατό οι ίδιες είναι σχεδόν κάθε χρόνο.;)
πφφφ... περσι η σχολη που θελω ειχε 12.900 και φετος 14... αν ανεβει κι αλλο με βλεπω σε κανα ιεκ ζαμπονοκοπτικης... :P
κι εγω κατι τετοιο ξερω για στρατιωτικες...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill38

Νεοφερμένος

Ο bill38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για την εγκυκλιο εννουσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση ότι δεν πρόκειται να προλάβω να ολοκληρώσω αυτά που ήθελα. Ο χρόνος είναι μηδαμινός και θέλω να καλύψω πάρα πολλά πράγματα! Ειδικά την Ιστορία που δεν...
Δεν μπορώ και να συγκεντρωθώ εύκολα!
Από τη μία έχω αγχωθεί, από την άλλη λέω ότι είναι απλά κάποιες εξετάσεις, δεν έγινε και τίποτα! Άντε να τελειώνουμε, γιατί δεν αντέχω άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν θα τελειώσετε 29 Μαιου.Θα τελειώσετε με τα ενδοσχολικα,με τα ειδικα μαθηματα και μετα βγουν οι βαθμοι.
Ναι ρε παιδί μου, αλλά μέχρι να τελειώσουμε τις ενδοσχολικές θεωρώ ότι θα έχει διορθωθεί το 80-90% των γραπτών, σε αντίθεση με την περσινή χρονιά που τα χρονικά όρια ήταν ασφυκτικά (και γι'αυτό χρειάστηκε επιμήκυνση του σχολικού έτους :P)
στην βιολογια γεν τα παραδείγματα που έχει πχ στην βίοσυσσώρευση ή στις τροφικες αλυσίδες τα μαθαίνουμε απέξω ???
Για τη βιοσυσσώσρευση μάθε το, γιατί θα σου χρειαστεί ως δικαιολόγηση στις ασκήσεις (θα το παραφράζεις, βέβαια, ανάλογα με τα δεδομένα της άσκησης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top