Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Καλά, πέρυσι αρχίσατε 28 Μαΐου, οπότε ήταν λογικό και επόμενο να πάει τόσο αργά.
Εμείς φέτος θα τελειώσουμε στις 29 Μαΐου, οπότε θα είναι σαφώς καλύτερα τα πράγμματα :P

Πωπω, δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι τι θα γινόταν αν αρχίζαμε τόσο αργά!

στην βιολογια γεν τα παραδείγματα που έχει πχ στην βίοσυσσώρευση ή στις τροφικες αλυσίδες τα μαθαίνουμε απέξω ???
Τροφικές αλυσίδες νομίζω είμαι πολύ περιττά τα παραδείγματα. Όσο για την βιοσσυσώρευση, χρειάζονται ως δικαιολόγηση σε περίπτωση που πέσει άσκηση (ή μπορείς να "ρισκάρεις" να το δικαιολογήσεις με δικά σου λόγια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
10 μερες και 18 ώρες .. it's the final countdown :book::book::book::book::alljumpy::alljumpy::oops::wall::boxing::book::smartass::smartass::smartass::smartass:
PS. φακ :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Επειδή εγώ δεν έχω πάει σχολείο αυτές τις μέρες, τι ισχύει για την ώρα που πάμε; Στο επίσημο πρόγραμμα γράφει ότι η προσέλευση το μαθητών στις αίθουσες εξέτασης γίνεται μέχρι τις 8.00. Άρα για τι ώρα χτυπάει μέσα; Τι ώρα θα είμαστε εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ρε δινουμε ρε, συνειδητοποιω το ποσο κοντα ειμαστε :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε δινουμε ρε, συνειδητοποιω το ποσο κοντα ειμαστε :hypno:

Εγώ βασικά ακόμα να συνειδητοποιησω πως σαν σήμερα την παραεπομενη εβδομάδα θα έχουμε ήδη δώσει 2 μαθήματα και θα ετοιμαζομαστε για το 3ο :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ρε καθιστε και διαβαστε και αφηστε το ischool:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos977

Νεοφερμένος

Ο manos977 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
έχω αγχωθεί.... απο το πρωί με πονάει τόσο το στομάχι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
έχω αγχωθεί.... απο το πρωί με πονάει τόσο το στομάχι μου...

το άγχος δεν θα σε βοηθήσει! να σκέφτεσαι θετικά και πως όλα θα πάνε καλά αλλά ακόμη και αν δεν πάνε έτσι όπως τα περίμενες δεν θα αλλάξει τίποτα, εσύ έκανες την προσπάθεια σου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
έχω αγχωθεί.... απο το πρωί με πονάει τόσο το στομάχι μου...

να το προσέξεις αυτό. μην σε πιάσει κανένα τρομερό άγχος την ώρα της εξέτασης και τα θαλασσώσεις. θα είναι κρίμα για την προσπάθεια και το χρόνο που αφιέρωσες στο διάβασμα. να έχεις στο μυαλό σου πως θα τα καταφέρεις, no matter what.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
έχω αγχωθεί.... απο το πρωί με πονάει τόσο το στομάχι μου...

Στο σημείο που έχουμε φτάσει η μόνη λύση στο άγχος είναι το διάβασμα πανω στα αντικείμενα που σε προβληματιζουν περισσότερο ;)

Θυμαται κανεις ποια ηθικά είπαμε ότι δεν έχουν πέσει ποτέ ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niightdreamer97

Νεοφερμένος

Η niightdreamer97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
έχω αγχωθεί.... απο το πρωί με πονάει τόσο το στομάχι μου...

Κι εγώ έτσι είμαι εδώ και καιρό,και δεν θέλω να ξερω πώς θα είμαι πριν την έκθεση αν οχι σε όλα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Για όσους δεν έχουν τα θέματα ΟΕΦΕ πατήστε εδώ:
https://www.toulasarri.gr/exams/%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Στο σημείο που έχουμε φτάσει η μόνη λύση στο άγχος είναι το διάβασμα πανω στα αντικείμενα που σε προβληματιζουν περισσότερο ;)

Θυμαται κανεις ποια ηθικά είπαμε ότι δεν έχουν πέσει ποτέ ??

Αν μπουν ηθικά, περιμένω κάτι σε 3-4-(5)-6-7-8-10

οπότε σε σετάκια μπορούν να πάνε: 3-4 (αρκετά ως πολύ απίθανο), 4-5 (επίσης απίθανο δεδομένου ότι 5 μπήκε οεφε), 6-7 (αρκετά καλό), 7-8-10 (επίσης καλό)

να πιάσω καθόλου βιζυηνό και δημουλά, τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoThexristos

Νεοφερμένος

Ο LoThexristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αχχχ αυτός ο βαθμός δυσκολίας αμΆν ! Ένας <<μύθος>> ο οποίος υπερκυριαρχεί στις κοινότητες των μαθητών ιδίως της γ λυκείου κι των πανελλαδικώς διαγωνιζομένων . Η θεωρία είναι η εξής : 1)Διαβάζεις/είσαι προετοιμασμένος = γράφεις , 2) Δεν διαβάζεις/δεν προετοιμάστηκες = δεν γράφεις . Δεν είναι κάτι δύσκολο. Απλώς άμα πέσουν <<δύσκολα>> θέματα αντι να γραψεις λ.χ. 17.500 θα γράψεις 16.988..Απλά και λυτά !!! Καλή επιτυχία σε όλα τους συνδιαγωνιζομένους Υ.Γ. Αφήστε περί τεχνολογικών επιτευγμάτων και ανοίξτε κανένα βιβλίο , εκτός άμα είστε έτοιμοι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Αν μπουν ηθικά, περιμένω κάτι σε 3-4-(5)-6-7-8-10

οπότε σε σετάκια μπορούν να πάνε: 3-4 (αρκετά ως πολύ απίθανο), 4-5 (επίσης απίθανο δεδομένου ότι 5 μπήκε οεφε), 6-7 (αρκετά καλό), 7-8-10 (επίσης καλό)

να πιάσω καθόλου βιζυηνό και δημουλά, τι λέτε?

Κανε μια ανάγνωση στα βασικά σημεία τους ..βέβαια και γω που στα λέω δεν τα χω πολύ διαβάσει αυτά τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ρε παιδιά νιωθω οτι διαβάζω λιγότερο απο οτι πριν 2 μήνες και δεν το θελω αλλα χαζεύω λες κ αρνείται ο οργανισμός μ!!! Ειναι δικαιολογημένο ή φταίω εγώ; Εχω κατααγχωθεί και με πονάει ενίοτε το στομάχι... Επίσης θεωρείτε σος τον παπαδιαμαντη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παιδιά νιωθω οτι διαβάζω λιγότερο απο οτι πριν 2 μήνες και δεν το θελω αλλα χαζεύω λες κ αρνείται ο οργανισμός μ!!! Ειναι δικαιολογημένο ή φταίω εγώ; Εχω κατααγχωθεί και με πονάει ενίοτε το στομάχι... Επίσης θεωρείτε σος τον παπαδιαμαντη;

Μπορεί απλά να έχεις κουραστεί ... αν βλέπεις ότι παρά τις προσπάθειες σου δεν μπορείς να συγκεντρωθείς πήγαινε μια βόλτα πχ ή κάνε 1 μέρα διάλειμμα αν έχεις υπό έλεγχο την ύλη .. Παπαδιαμάντης θα θελα πάρα πολύ να είναι σος αλλά δυστυχώς δεν έχει ακουστεί και πολύ για φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Αχχχ αυτός ο βαθμός δυσκολίας αμΆν ! Ένας <<μύθος>> ο οποίος υπερκυριαρχεί στις κοινότητες των μαθητών ιδίως της γ λυκείου κι των πανελλαδικώς διαγωνιζομένων . Η θεωρία είναι η εξής : 1)Διαβάζεις/είσαι προετοιμασμένος = γράφεις , 2) Δεν διαβάζεις/δεν προετοιμάστηκες = δεν γράφεις . Δεν είναι κάτι δύσκολο. Απλώς άμα πέσουν <<δύσκολα>> θέματα αντι να γραψεις λ.χ. 17.500 θα γράψεις 16.988..Απλά και λυτά !!! Καλή επιτυχία σε όλα τους συνδιαγωνιζομένους Υ.Γ. Αφήστε περί τεχνολογικών επιτευγμάτων και ανοίξτε κανένα βιβλίο , εκτός άμα είστε έτοιμοι !

Δεν συμφωνώ με αυτό που γράφεις. Είναι πολύ απόλυτο να πεις ότι ένας μαθητής που διαβάζει θα γράψει καλά, απαραίτητα.
Από τους μαθητές που γράφουν 15000 και αυτούς που γράφουν 18000 δεν θεωρώ (προφανώς υπάρχουν εξαιρέσεις) πως οι μεν διάβαζαν λιγότερο από τους δε. Απλά για τους μεν δεν πήγαν τόσο καλά τα πράγματα (και οι λόγοι που δεν πήγαν καλά, διαφέρουν από άτομο σε άτομο). Άλλωστε το ότι διαβάζεις όλη τη χρονιά δεν συνεπάγεται αυτόματα ότι ξέρεις, κατέχεις το υλικό που θα σου δοθεί στις πανελλήνιες. Και αυτό μερικοί το αντιλαμβάνονται αργά ή δεν το αντιλαμβάνονται και καθόλου.
Αν το να γράψεις καλά απαιτούσε απλά και μόνο "διάβασμα", όλοι μας θα πετυχαίναμε. Δεν ξέρω, ίσως ίσχυε κάποτε αυτό που λες, όταν αυτοί που διάβαζαν όσο διαβάζει τώρα ο καθένας μας ήταν ελάχιστοι. Πάντως πλέον η διαφορά κρίνεται στο ποιος είναι σε θέση να διαχειρίζεται καλύτερα αυτά που έχει μάθει, και όχι στο ποιος διάβασε περισσότερο. Και το πρώτο σε καμία περίπτωση δεν συνεπάγεται το δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top