Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ωραια η χρονια φετος . Τα μαθηματα ειναι πιο ενδιαφεροντα απο ποτε πιστευω. Θα ηταν ακομη καλυτερα για εμενα αν δεν ειχα 1ον το αγχος για τις Πανελληνιες και 2ον καποια συναισθηματικα σκαμπανευασματα τα οποια οσο να ναι με πανε πισω. Και στην τελικη αν δε τα καταφερω (αν ηξερα και για ποια σχολη σκοπευω καλα θα ηταν )ξαναδινω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
στην αρχη κ εγώ δυσκολεύτηκα στην συμβολή, αλλά δεν είναι δύσκολα στη συνέχεια θα δεις!! Θετική είσαι κ εσύ;
Τεχνολογική εγώ!


Ωραια η χρονια φετος . Τα μαθηματα ειναι πιο ενδιαφεροντα απο ποτε πιστευω. Θα ηταν ακομη καλυτερα για εμενα αν δεν ειχα 1ον το αγχος για τις Πανελληνιες και 2ον καποια συναισθηματικα σκαμπανευασματα τα οποια οσο να ναι με πανε πισω. Και στην τελικη αν δε τα καταφερω (αν ηξερα και για ποια σχολη σκοπευω καλα θα ηταν )ξαναδινω :)
Ι know that feel
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με αυτά που λες! Ειδικά τα μαθήματα είναι πολύ ενδιαφέροντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Το καλυτερο ειναι πριν τα χριστουγεννα, σε χειμερινο προορισμο. Για να εφαρμοστει ομως πρεπει ειτε να υπαρχουν πολλα χρηματα στο ταμειο τις προηγουμενες χρονιες, ειτε να ειναι ολοι ματσο, κατι ψιλοσπανιο που συμβαινει σε πολυ συγκεκριμενες περιοχες. Πραγματι υπο αυτες τις συνθηκες αξιζει.
Αλλα και τον Απριλη αν οργανωθει καλα σε καμια Κρητη ειναι τελεια μονο που δε συμπληρωνεται ο αριθμος ευκολα και οντως σε αποσυντονιζει για αλλη μια βδομαδα.
Το θεμα το δικο μας ειναι οτι εκτος απ το οτι δε βγαινουν τα λεφτα για τιποτα απο τα δυο, ειμαστε ανοργανωτοι, καθολου δεμενοι και ο καθεναε κοιταει την παρτη του. Ετσι ξενερωσαν ολοι και λενε δεν παω, μαζι τους και οι κολλητοι τους και παει λεγοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τα κύματα εμένα προσωπικά μου φάνηκαν πιο εύκολα από τις ταλαντώσεις.Το Στερεό είναι πιο ζόρικο και από τα δύο και έχει μεγαλύτερη γκάμα ασκήσεων.Η ύλη του Στερεού πάνω κάτω είναι ίδια με αυτή των 2 πρώτων κεφαλαίων μαζί.Τεράστιο κεφάλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τα κύματα εμένα προσωπικά μου φάνηκαν πιο εύκολα από τις ταλαντώσεις.Το Στερεό είναι πιο ζόρικο και από τα δύο και έχει μεγαλύτερη γκάμα ασκήσεων.Η ύλη του Στερεού πάνω κάτω είναι ίδια με αυτή των 2 πρώτων κεφαλαίων μαζί.Τεράστιο κεφάλαιο.


Συμφωνώ! Τα κύματα δεν ηταν πολυ δύσκολα, κάποιες ασκησεις ηταν βεβαια, αλλα μου άρεσαν πολυ. Το στέρεο απο την άλλη δεν μου άρεσε καθόλου. Το πήρα με κακο μάτι απο την αρχή μαλλον. Και οι ασκησεις με ταλαντώσεις και κρούσεις δεν ειναι πολυ δύσκολες αν ακολουθήσετε τη σωστή πορεία σκέψης και σκεφτείτε λογικα και "φυσικα". Αισιοδοξία και υπομονή!! Αν νιώθετε οτι εχετε κενά,να τα καλύψετε και μην λετε οτι θα τα καταλάβω στην επανάληψη στο τέλος, γιατι θα εχουν μαζευτεί πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μία ερώτηση προς τους Τεχνολογικούς: ΑΕΠΠ πως τα πάτε; Από τότε που μπήκαμε επανάληψη τα ΄χω βρει πολύ σκούρα και δε μπορώ να λύσω ασκήσεις (Ενώ μέχρι Δομή Επιλογής που έγραψα έχω ένα 100 και ένα 97!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μία ερώτηση προς τους Τεχνολογικούς: ΑΕΠΠ πως τα πάτε; Από τότε που μπήκαμε επανάληψη τα ΄χω βρει πολύ σκούρα και δε μπορώ να λύσω ασκήσεις (Ενώ μέχρι Δομή Επιλογής που έγραψα έχω ένα 100 και ένα 97!)

Πολυ καλα προς το παρον! Οντως η δομη επαναληψης ειναι λιγο περιεργη.Ειναι θεμα εξοικειωσης μαλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μακάρι γιατί με άγχωσε λίγο. Κάτι ακόμη να σε ρωτήσω...

Εμβαθύνατε πολύ στη "Για"; Για παράδειγμα εμάς μας έκανε τεχνικές εύρεσης min, max αριθμού όταν π.χ είναι γνωστό το πεδίο τιμών από την εκφώνηση, όταν δεν είναι κ.λπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis123

Νεοφερμένος

Ο mixalis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Στα κυματα , ειναι συχνο να πεσουν πηγες με αρχικη φαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μακάρι γιατί με άγχωσε λίγο. Κάτι ακόμη να σε ρωτήσω...

Εμβαθύνατε πολύ στη "Για"; Για παράδειγμα εμάς μας έκανε τεχνικές εύρεσης min, max αριθμού όταν π.χ είναι γνωστό το πεδίο τιμών από την εκφώνηση, όταν δεν είναι κ.λπ
Κάναμε και κάνουμε διάφορες ασκήσεις στη "για" στις οποιες συμπεριλαμβάνονται και αυτες που αναφέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα κυματα , ειναι συχνο να πεσουν πηγες με αρχικη φαση?

Δεν έχω κάνει, αλλά νομίζω ότι είναι ειδική περίπτωση, οπότε όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Τα μαθηματικα δεν ειναι τυποι.Ειναι καθαρα τροπος σκεψης.
Εκανα ρυθμους μεταβολης και ειναι πολυ εως και παρα πολυ ευκολη αρκει να καταλαβεις τι γινετε :P
Εχω παρατηρησει οτι πολλα ατομα δεν ξερουν τι κανουν οταν λυνουν μαθηματικα.Βρισκουν ενα πεδιο ορισμου και δεν ξερουν τι ειναι αυτο πραγματικα τι ειναι δηλαδη τι ακριβως βρισκουν απο τα ποιο απλα εως τα ποιο συνθετα.
Προσπαθηστε να κατανοητε εις βαθος αυτο που κανετε.
Φιλικα φιλομαθης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εκανα ρυθμους μεταβολης και ειναι πολυ εως και παρα πολυ ευκολη αρκει να καταλαβεις τι γινετε :P

Σ'ωραίος!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
χαχα...Δεν κανω πλακα αν μπεις στο νοημα δεν ειναι δυσκολο ειναι δυσκολο στην κατανοηση οχι στην επιλυση.Μας ελεγε και ο μαθηματικος μου οτι οι περισσοτεροι δυσκολευονται σε αυτο το κοματι
Και η προσωπικη μου αποψη ειναι επειδη εχουμε μαθει μονο να κανουμε πραξεις χωρις να ξερουμε τοσα χρονια τι καναμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
χαχα...Δεν κανω πλακα αν μπεις στο νοημα δεν ειναι δυσκολο ειναι δυσκολο στην κατανοηση οχι στην επιλυση.Μας ελεγε και ο μαθηματικος μου οτι οι περισσοτεροι δυσκολευονται σε αυτο το κοματι
Και η προσωπικη μου αποψη ειναι επειδη εχουμε μαθει μονο να κανουμε πραξεις χωρις να ξερουμε τοσα χρονια τι καναμε.

Ούτε κι εγώ το είπα για πλάκα. Ο ρυθμός μεταβολής είναι όσο εύκολος είναι και η παράγωγος.

Οι περισσότεροι, όμως, έχουν μάθει να τους δίνουν μια έτοιμη συνάρτηση f(x) και να πηγαίνουν μεθοδικά να υπολογίσουν την 1η/2η/3η παράγωγο. Αν, όμως, τους ζητήσεις να βρούνε συνάρτηση που να ικανοποιεί κάποια δεδομένα και, μετά να την παραγωγίσουν, τότε ΤΟ ΧΑΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Chill out,επεσαν το 14',δεν θα μπουν φετος,σαν ασκηση τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
καλη επιτυχια παιδια,με υπομονη και επιμονη

μην αγχωνεστε,θα υπαρξουν και αλλες ευκαιριες αν παει κατι στραβα(πανελληνιες ξανα,κατατακτηριες,εξωτερικο)
μην επαναπαυεστε ομως κιολας

ηρεμα και ωραια και οτι γραψει το κοντερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αντε να μπουμε παραγωγους γιατι μεχρι στιγμης δεν με πολυενθουσιαζουν τα μαθηματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αντε να μπουμε παραγωγους γιατι μεχρι στιγμης δεν με πολυενθουσιαζουν τα μαθηματικα!
Και οι παραγωγοι μονοι τους δεν λενε κατι.Τα ωραια αρχιζουν στα συνδιαστικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top