Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο καλό λεξικό συνωνύμων-αντωνύμων για την έκθεση; Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο καλό λεξικό συνωνύμων-αντωνύμων για την έκθεση; Ευχαριστώ!

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να αγοράσεις ένα τέτοιο εγχειρίδιο. Μπορείς να κάνεις εξάσκηση σε κείμενα βρίσκοντας συνώνυμα- αντώνυμα. Θα σε βοηθήσει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
10 - 25 Φεβρουαρίου οι αιτήσεις :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
10 - 25 Φεβρουαρίου οι αιτήσεις :clapup:

και τι πρεπει να εχουμε για να κανουμε αιτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ήταν ανάγκη να μας το θυμίσετε;; :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Oh mon dieu...

:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να αγοράσεις ένα τέτοιο εγχειρίδιο. Μπορείς να κάνεις εξάσκηση σε κείμενα βρίσκοντας συνώνυμα- αντώνυμα. Θα σε βοηθήσει περισσότερο.

Σε ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
και τι πρεπει να εχουμε για να κανουμε αιτηση?
Θα σας πουν στο σχολείο. Αυτοί την κάνουν βασικά εσείς απλά υπογράφετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Δεν τα παρατάμε για πάμε παιδιά μην βαριέστε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Το μη βαριεστε σαν προσταγη μου φανηκε:P
Εγω εχω αρχιζει και κουραζομαι οποτε υπαρχουν ωρες που τα παραταω και κοιμαμαι
Κοιμαμαι και δεν εχω τυψεις
Αντε να τελιωνει το θεμα γιατι βαρεθηκα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Όλοι μας το ιδιο Γιάννη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
κ εγώ μετά τις 11 νυστάζω κ ας εχω πιει και καφέ :(...πως θα την παλευψουμε ακομα 4 μήνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Και το θεμα ειδικα σε μενα ειναι οτι θα εχω τοσο αγχος που δεν θα σκεφτω καθαρα θα τα χασω και δεν θα γραψω

Σε εσας οι εκθεσεις πως ειναι?
Εμενα δεν ξερω αλλα μου φαινονται πολυ φλου και ειδικοτερα στο λεξιλογιο μου
Ειδικα τα δοκιμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εμένα το πρόβλημα μου στην έκθεση είναι η θεωρία, δηλαδή να μαθαινω απέξω τα χαρακτηριστικα του κάθε είδους κτλ ... κάπως μου φαίνεται...
Και στο ΑΕΠΠ είναι η θεωρία ψιλοχαλια, αλλα πιστευω αυτα τα δυο θα βγουν.
Τελικά όλα τα μαθηματα πλην της φυσικής εχουν κάτι το προβληματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εμένα το πρόβλημα μου στην έκθεση είναι η θεωρία, δηλαδή να μαθαινω απέξω τα χαρακτηριστικα του κάθε είδους κτλ ... κάπως μου φαίνεται...
Και στο ΑΕΠΠ είναι η θεωρία ψιλοχαλια, αλλα πιστευω αυτα τα δυο θα βγουν.
Τελικά όλα τα μαθηματα πλην της φυσικής εχουν κάτι το προβληματικό.

Συμφωνώ πως η Φυσική είναι το πιο normal μάθημα.
Τα Μαθηματικά είναι πολύ απαιτητικά, και χρειάζεσαι περισσότερο έναν προπονητή, παρά έναν καθηγητή για να μπορέσεις να γράψεις καλά. Η Έκθεση θεωρώ πως δεν έπρεπε να εξετάζεται (και, ναι, ξέρω ότι θα διαφωνήσουν οι περισσότεροι, αλλά είμαι διατεθημένος να υποστηρίξω τη γνώμη μου - στο κατάλληλο θέμα φυσικά). Το ΑΟΔΕ είναι ένα τεράστιο λάθος, και δεν σου προσφέρει και τίποτα (εκτός αν θες ανάλογη σχολή). Όσο για το ΑΕΠΠ, αν και τα πηγαίνω πολύ καλά (καλύτερα από τα υπόλοιπα, θα έλεγα), νομίζω πως η θεωρία με τις ασκήσεις είναι τελείως άσχετα, και πολλές φορές οι ασκήσεις μοιάζουν με σπαζοκεφαλιές, αντί να εξετάζουν πόσο καλά ξέρεις να γράφεις αλγόριθμο/πρόγραμμα (βλέπε Πανελλαδικές 2014). Από την άλλη βέβαια, αν έλειπαν αυτά, νομίζω θα ήταν ένα πολύ γελοίο μάθημα, οπότε όλοι θα έγραφαν πάνω από 18 με μια μέτρια προετοιμασία.
Όσο για τη Φυσική, αν και νομίζω πως δεν έχει καμία πρακτική χρησιμότητα αναφορικά με τρόπο τον οποίο διδάσκεται (με την έννοια ότι δεν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσουμε με αυτή τη μορφή σε κάποιο επάγγελμα - διορθώστε με αν κάνω λάθος), γενικά σαν μάθημα, είναι αυτό που μπορείς με λίγη λογική και αρκετή εξάσκηση να είσαι σε θέση να λύνεις ακόμα και ερωτήματα που απαιτούν μεθολογίες που δεν έχεις διδαχτεί. Γι' αυτό το θεωρώ το ιδανικότερο απ' όλα για Πανελλαδικές εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konnag

Νεοφερμένος

Η Konnag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς κάποιο καλό βοήθημα για τις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας;; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Γράφω διαγώνισμα στα κύματα αύριο και δε θυμάμαι τίποτα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εμεις στο σχολειο δεν γραφουμε ουτε τεστ
Απλα κοιταω και συμμετεχω και ολα μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παιδια αυριο εχετε φροντηστηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top